Používame cookies. Viac informácií tu. OK
kviettocek2
autor
10. jan 2012

a myslela som na ten cas kym by mi ju zobrali do skolky lebo ja ju nemam pri kom nechat kedze som slobodna mamina

bettylove
10. jan 2012

ahoj.na rodičovský príspevok máš nárok do mája,ked sa tvoja dcérka narodila v máji,posledný rodičovský príspevok dostaneš teda v júni.môžeš predľžiť materskú dovolenku na 6 rokov,ale peniaze nedostaneš,len príspevok na dieta 22eur.A ked máš predľženú matersku dovolenku,dieta môže chodiť do škôlky iba na 4 hodiny.Kedže si slobodná mamička,tak neviem,opýtaj sa na úrade práce.

alexo
12. mar 2012

@bettylove ahoj, potrebujem poradiť, prosím...syn bude mať 3.r. vo februári 2013, teraz sú však už zápisy do škôlok.pravdepodobne budeme predlžovať rodičovskú pre nepriaznivý zdravotný stav...mám to už vybavovať teraz alebo stačí pred tretími narodeninami.Tlačivo si mám ísť vypýtať na UPSV a rodiny alebo na sociálku?
Prosím o info, veľmi mi pomôžeš...prosím...ďakujem

bettylove
12. mar 2012

@alexo ahoj,moja dcérka mala 3roky 12.septembra,takže ja som išla vybavovať papiere v den 13.septembra.Najprv som mala ísť na UPSV a potom do zdravotnej poistovne.Takže vybavovať môžeš len budúci rok,ked ti skončí materská dovolenka.Dúfam,že som ti poradila 🙂

alexo
14. mar 2012

@bettylove ďakujem, len rozmýšľam, že keď mi to neschvália tak budem bez škôlky a bez roboty, lebo nebudem mať kde dať drobca...ja vôbec neviem, že čo mám robiť... ☹

bettylove
14. mar 2012

@alexo to ťažké povedať dopredu,či to schvália,alebo nie,vraj treba dokladovat všelijaké papiere od odborných lekárov,ked má nepriaznivý zdravotný stav.Takže neviem... 😒

mathiasenko
7. jan 2013

Ahojte kočky, aj ja by som potrebovala poradiť ohladom predlženia rodičovského príspevku z dôvodu zdravotných problémov dieťaťa. Malý bude mať 3 roky v máji ja opatrujem svojich starých rodičov malý mi chodí aj na dedinke do školky tak sa chcem spýtať či mi viete poradiť ako to je vlastne či môžem poberať tento predlžený rodičák nakolko som aj slobodná matka a otec dietata nas opustil pred trištvrte rokom.Nakolko som počula že by sa to malo dať do veku 6 rokov dieťaťa ked bude dobrý lekársky posudok . Dakujem kočky za pomoc

danka_ba
8. jan 2013

@mathiasenko treba mať posudok od lekaára že má zlý zdravotný stav a na základe posudkoveho lekára ti materskú bud predlzia, alebo nie.

drobcekrs
15. jan 2013

@alexo a nemôžeš si podať prihlášku do škôlky?

ruthy
19. feb 2013

@bettylove ahoj, asi to už vieš, ale o predĺženie rodičovskej dovolenky môžeš požiadať aj pri zdravom dieťati, len by si nedostávala príspevok, ak by malo dieťatko zdravotné problémy, čo dúfam už nie, dostávala by si aj dávku 🙂

ruthy
19. feb 2013

@bettylove prepáč, adresovať som to chcela @alexo 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli