Škôlka a preliezky v nej

saba123
27. jún 2013

Moje dieťa chodí do škôlky v ktorej niesú žiadne drevené hojdačky pre deti, šmyklavka,hojdačky, lezecká stena. Chcela by som vedieť aký názor máte vy a vaše učiteľky na také niečo. Či musia byť certifikované,alebo stačia aj od domácich výrobcov. Aj z hľadiska ceny a bezpečnosti. Vopred dakujem za odpovede

lula26
27. jún 2013

@saba123 mali by byť certifikované. Kontroluje to štátna obchodná inšpekcia

zuzanna427
27. jún 2013

Tak tak. V našej škôlke mali kontrolu a smykale a domčeky idú dolu, lebo majú o pár cm nižšie zábradlie a nespĺňajú normu. Kolotoč zrušili minulý rok a parkovisko musia tiež odpratat, pretože sa musi pravidelne meniť piesok a niesú eurase. Zostane jedna hupacka...

billam
27. jún 2013

@saba123 určite musi byt všetko certifikovane...či je to nabytok, postielky, tak aj hracie elementy na ihrisku. Maju špeciálnych dodavatelov, nemôžu si napr. nakupit postielky v ikei, i ked sú lacnejsie.

mummy01
28. jún 2013

@saba123 no radsej ziadne preliezky ako nebezpecne preliezky.V nasej skolke maju...ale tie preliezky este pametaju casy kedy som ani ja na svete nebola 😠
@billam myslis ze to niekto kontroluje? Neviem teda ci len ta nasa skolka je nejako mimo alebo co ale maju z Ikea dost nabytku...

babulina
28. jún 2013

co sa tyka preliezok, tak u nas je uz konecne vsetko vymenene, ostava este poriesit pieskovisko, aby sa vyriesilo prikryvanie. vyber preliezok bola dost velka veda ale neviem ci to islo aj na schvalovanie vhodnosti - certifikovanost ale mam pocit ze iba financovanie sa riesilo, lebo to islo z penazi obcianskeho zdruzenia, do ktoreho sa skladaju rodicia

30petra
28. jún 2013

situácia keď sa pozriem z okna na skôlkársky dvor : staré hrdzavé preliezky na ktorých som sa v škôlke hrala ja, mám už po 30tke...dcéra zničila nemalé množstvo teplákov a drevených sedátkach a "točiacej zemeguli", kde je na nich vidieť z koľkých vrstiev sa skladajú... 2 veľké kontajnery na vyhadzovanie odpadu pre celú dedinu ... piesok zakrytý geotextíliou, kde je jasne vidieť odkazy po mačkách a psoch, lebo pevné zostane na textílii a tekuté v piesku....ešte som zabudla - pod šmykľavkou, ktorá sa rozpádava - žumpa.....

sympa1
28. jún 2013

@saba123 ak je zriadovatelom škôlky mesto tak mesto renovuje a rozdeľuje financie na obnovu školok. V našej sa každý rok niečo , neda sa vsetko naraz . Každý rok sa prerobi kupelka jednej triedy a postupne aj preliezky vonka . Ale za tých 5 rokov co som chodila do škôlky najprv s jednou dcérou a teraz s druhou je to uz krásna veselá cela porerabana Škôlka

billam
28. jún 2013

@mummy01 to neviem...ked som chcela kupit skrinku do skolky, tak mi riaditeľka povedala, že mozem vybrat len z katalógu, ktore im dalo ministerstvo školstva - tam boli dodávatelia detských postielok a nábytku.

klincek
28. jún 2013

@billam
@mummy01 Ikea tvrdi, ze ich nabytok a hracky splnaju vsetky bezpecnostne normy..ci je to pravda, som si neoverovala, ale zrejme bude, inak by to nemohli mat ako prioritu svojej obchodnej politiky.
a otazne je, z akeho dovodu treba vybrat skrinku za katalogu ministerstva-podla mna bezpecnost az na druhom mieste, prvy je biznis. vyrobcom toho nabytku pravdepodobne bude firma, resp. osoba blizka niekomu z ministerstva-a to nie som zastanca konspiracnych teorii, len bohuzial je to dnes uplne bezna vec 😒

billam
28. jún 2013

@klincek všetko je možné....len s tou ikeou by som bola opatrna...určite nie je všetko bezpečne.

klincek
28. jún 2013

@billam tiez nie som absolutny Ikea fanusik, ale zatial sme boli s vecami od nich spokojni.

billam
28. jún 2013

@klincek ja si tam skôr kupujem nejake doplnky...neodvazim sa na postel, alebo gauc

zabata
Autor odpoveď zmazal
Zobraz