Škôlka Juhoslovanská Košice Ťahanovce. Aká je?

virgin15
28. jún 2010

Ahojte nepozna niekto tuto skolku,lebo moj syncek tam od septembra prestupuje z inej a mam dilemu 🙂 ci bude dobra,dakujem!

danielllka
25. aug 2010

@virgin15
Ahoj, vybrala si si dobrú škôlku, dokonca som počula že najlepšiu na Ťahanovciach, môj syn tam chodí a tiež som ho preložila z inej- Belehradskej- a vidím obrovský rozdiel- v samotnej škôlke, učiteľkách a aj pokrokoch malého 🙂 Papa, pekný dník

lula26
26. aug 2010

Dani, a v čom vidíš ten obrovský rozdiel?

dada2510
27. aug 2010

Ahojte no moj drobec nastupuje tiez teraz od septembra do tejto skolky... 🙂

danielllka
22. okt 2010

@lula26
prepáč že až teraz, nebola som tu dlho.. na Belehradskej bol v zmiešanej triede, vekovo, chlapcov bolo veľmi málo, v jeho veku jeden chlapček, no môj syn si vybral za kamarátov chlapčekov o dva, druhého skoro o tri roky, mladších, čiže namiesto toho aby napredoval, šiel dozadu- opakoval po tých drobcoch. Takisto čo sa týka jedenia, obliekania, kreslenia, atď, mám pocit, že sa mu tam pani učiteľky veľmi málo venovali, a vlastne, videla som aj keď som ho ráno niesla, či poobede vyberala, ako sa zaoberali deťmi.. takisto komunikácia učiteliek s rodičmi, dosť biedna.. aspoň z mojho pohľadu, a v porovnaní s druhou škôlkou.. ja na Juhoslovanskú naozaj nedám dopustiť, už tam chodí druhý rok, má iné učiteľky, a tiež sú výborné.. toľko odomňa, papa

silvia395
14. nov 2010

tato škôlka je naj chodil tam môj syn a teraz aj moja dcera som tam veľmi spokojná odporúčam ju

olinka25
5. feb 2011

tato skolka je najlepsia zo vsetkych...chodia mi tam obaja a som nadmieru spokojna aj co sa tyka uciteliek aj pristupu aj jedalne......proste skolka na jednotku....take by mali byt vsetky.... 🙂

pininka
7. feb 2011

No dievčatá všade sa nájdu aj také aj také učiteľky, môj synovec tam chodil a bolo všetko v poriadku, kým jedna z učiteliek nešla na materskú a dali im novú a čo nastalo potom, to bola katastrofa. Mali tam v triede jedného chlapca, ktorý terorizoval väčšinu detí a učiteľka vytrvalo tvrdila, že sa tam nič nedeje a deti si vymýšľajú, hoci už mávali aj nočné mory poniektorí. Skončilo to tak, že niektorí rodičia svoje deti okamžite dali inam a jedine moja segra, ktorá to chcela riešiť s ničím nepochodila, lebo bola na to sama, takže nakoniec aj jej malý chodí teraz na Terasu do škôlky, hoci oni bývajú na Ťahanovciach. A ešte jedna vec,ktorá mi tam vadila bola, že majú novú riaditeľku a tá nebola schopná prinúťiť učiteľku, aby niečo riešila, alebo aspon mala snahu, len kývala plecami. Pani učiteľka okrem toho, že neustále tvrdila, že v jej triede je všetko v poriadku učila deti "novotám" ako: dva deti, na papier napísala vážený rodičia a podobné veci,ktoré sa mi rodičia snažíme vštepiť deťom od začiatku, aby vedeli správne gramatiku a keď to nevie učiteľka v škôlke tak potom tam nemá čo robiť.
Ale inak ti prajem, aby tam tvoje dieťa bolo spokojné, lebo moja segra bola veľmi spokojná, kým neprišla táto nová učiteľka. Držím palce.

ribana111
21. feb 2011

Ja by som chcela reagovat na prispevok ktory pridala PIPINKA .... chcem sa opytat v ktorej triede bol tvoj synovec??? a aka ucitelka ho ucila??? dakujem vopred

isiss
21. feb 2011

baby, nemate nejake info o jaslickach alebo skolke na Čínskej ulici?

kvetinka88
27. feb 2011

@pininka Ahoj pipinka, v spomínanú materskú školu poznám dlhšie. všetky dobré učiteľky poodchádzali buď kôli riaditeľke alebo kolektívu, ktorý je tam z polovice starobincom. Prístup k deťom umelo vytvorený. Z mojich skúseností viem, že tam mali deti radi len mladučké učiteľky no tých sa riaditeľky báli lebo im boli konkurenciou a blížili sa voľby .-) No čo už ale každý si musí urobiť aj svoj názor ale niekedy je už neskoro. Prehadzovaž dieťa z jednej škôlky do druhej tiež nie je riešenie, tak si treba správne vybrať hne´d na začiatku, alebo sa zúčastniť na dni otvorených dverí, ale ako vravím vtedy je to len pretvárka aké sú všetky úžastné.

livka299
27. feb 2011

@isiss Moje deti chodili do jasličiek na Čínskej (bublinka) môžem ich len odporúčať....aj keď trošku sa mi nepáčilo, že veľmi málo chodili s detičkami vonku. Za rok čo tam chodili boli vonku pár krát...(kôli tomu že mali tam aj pár mesačné bábatka, vlastne aj moja dcéra mala 7 mesiacov keď tam nastúpila) ale čo sa týka prístupu učiteliek a pani majiteľky tak som bola nadmieru spokojná...

livka299
27. feb 2011

baby píšete o Juhoslovanskej čo sídli v škole??? Či tú čo je nad ZŠ Belehradskou??? Lebo aj v ZŠ Juhoslovanská je škôlka, je to gréckokatolícka, ale vlastne sa ničím nelíši od ostatných...ja veľmi rozmýšľam o prestupe...

isiss
27. feb 2011

@livka299 dakujem 🙂

zzuzi
1. máj 2011

moj syn chodil do MS Juhoslovanskej a boli sme absolutne nespokojni !!!! Aj moja znama prelozila odtial dieta do inej skôlky. A aj na synovi som videla, ze je tam nestastny. Natrafili sme na hrozne ucitelky a bolo tam este vela veci co nam vadili, detom nedavali poriadne pit a s obliekanim boli tiez problemy. A bol vecne chory a to sme neboli jedini, co sme tento problem riesili. Komunikacia s rodicmi na bode mrazu a dalej ani nevravim. Teraz je v inej skôlke a sme vsetci spokojni. A bezne vydrzi mesiac bez choroby. To môj nazor.

bibianka
28. aug 2011

O ktorej MŠ tu vlastne bola reč? Juhoslovanská 2 alebo 4?

karinkarin
7. nov 2011

ja som do tejto skolky chodila a bola super ucitelky su tam dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dicinka1
7. dec 2011

poznate niekto Katarínu Benovu,za slobodna Turčikova?vek okolo 30-35 rokov?JE Z KOšIC

olinka2
5. máj 2012

zdravím,ešte funguje pokec? Chcem sa opýtať na škôlku, pozná niekto pani riaditeľku z Budapeštienskej 3, Ja som sa v nej sklamala ☹ .čo poviete na škôlku Havanská a Juhoslovanská dnes???

danielllka
6. máj 2012

@olinka2 ahoj, môj syn chodil na Juhoslovanskú /teraz je prvák/ a my sme boli maximálne spokojní- pani riaditeľka je veľmi milá empatická žienka, my sme mali aj výborné pani učiteľky- syn ich mal rád (na otázku, že ktorú má radšej odpovedal, že obe rovnako 🙂 ), veľa sa tam naučil, vždy mali nejaký zaujímavý program, chodil tam rád 🙂

olinka2
6. máj 2012

@danielllka ďakujem, to je tá nová pani riaditeľka? lebo viem,že je tam už iná...

danielllka
6. máj 2012

@olinka2 nieje zač 🙂 My keď sme tam nastúpili, bola už ona- ale áno, je "novšia" 😝 Plánuješ preložiť dieťa?

olinka2
7. máj 2012

rozmýšľam nad tým, ale nechcem urobiť zlé tým,že zoberiem dieťa z kolektívu,ktorý pozná aj učiteľky....mám strašnú dilemu...neviem čo mám robiť ☹ a či urobím dobré?

danielllka
8. máj 2012

@olinka2 a čo sa stalo- ak môžeš prezradiť- prečo máš dilemu? Čím Ťa sklamala riaditeľka na Budapešt.?

olinka2
8. máj 2012

nechcem to rozpisovať,a vôbec ťažko to všetko rozpísať...ďakujem,za ochotu pomôcť 🙂

danielllka
8. máj 2012

@olinka2 tak ak je dieťa v kolektíve spokojné, keď je spokojné s pani učiteľkou a chodí do škôlky rado, tak by som ho kvôli nejakému osobnému problému s riaditeľkou neprekladala 😉 ale to už Ty musíš vedieť.. a nieje vôbec zač 🙂

miriama11
5. nov 2014

@olinka2 ahoj dostala som sa k tejto tema a zaujimalo by ma ci ste nakoniec isli na juhoslovansku a ak ano tak ci ste boli spokojny.dakujem