Škôlka Lachová. Máte s ňou skúsenosti?

capy
20. dec 2008

ahojte, viete mi niekto povedat nieco o tejto skolke? maly tam od januara nastupuje tak by som rada nieco blizsie vedela. vopred dakujem

capy
autor
20. dec 2008

to tu nik nieje kto ma dieta na lachovej? prosiiiim

danabr
30. dec 2008

Ahoj cappy tak ja ti poviem....nedala by som si dieťa do tej obyčajnej školky,chodil mi tam starši syn a hruuuuza ,moje druhe dieťa sa budem snažit dostať do tej vedlajšej školky do tej cirkevnej školky tam sa im aj VENUJU tie sestričky ,či ako sa im hovori je to sto a jedna tot moj nazor... 😉

capy
autor
1. jan 2009

danabr dakujem a vies mi povedat aj ieco blizsie?

svuba
3. jan 2009

aj ja som pocula vela takychto nazorov, tiez, ze sa im nevenuju a hulakaju po nich, na rozdiel od cirkevnej.moja chodi na Haanovu, o tej neviete nic?

bibula
3. jan 2009

aj taka tema tu je,ja sa chystam tam maleho supnut 😒

capy
autor
4. jan 2009

ja som zasa na haanovu nepocula nic dobre a preto som ho tam nedala. tak uvidime ☹

nika2007
10. jan 2009

ked chces lachovu tak CIRKEVNU ...naozaj sa tam detickam venuju,neposadia ich do haly pred telku a ucitelky kavickuju a kecaju....nezaujem o deti aj vonku na dvore,je toho VELA negativneho na tu skolku-cirkevnu odporucam,mala som dieta aj v jednej aj v druhej -je to 100 a 1

danabr
10. jan 2009

No tak som tu opeť,plne suhlasim s nika2007,školka na lachovej ta obyčajna samozrejme,nie cirkevna je proste hrozna,ta kočka nika2007 je moja švegra a ta si tam teda užila svoje tak ako aj ja s malym...keď mal 4 ročky...presne opýšem: prave vtedy mu zistili astmu mal užívať inhalator 3 x denne,čiže to vychadzalo aj na obed,čo som mu nemohla zabezbečiť samozrejme ,pracovala som na polovičny uvezok,tak som poprosila učitelky ,že či mu to možu podať,išlo iba o par sekund,čo mu to trebalo pomiešať,vstreknuť a je to...no najprv to išlo v poho ,ale potom si nepametali,či mu to podali a tak som bola vytočena,že som tam začala volavať a kontrolovať si to sama ,iba som zavolala a slušne sa opytala,na obed,či mu to podali,to ste mali vidieť keď som jeden deň prišla po robote pre syna,vyletela na mna taka tlsta upratovačka,že ako si to predstavujem ich kontrolovať,že ona by si to zariadila ináč...takže už NIKDY školka na LACHOVEJ...a stale su tam tie iste učky... 😠 😠 😠

capy
autor
11. jan 2009

dakujem za nazory. zatial sme tam boli len tri dni, ale nastastie este ziadny problem. nastupil k prvakom ale od pondelka ide k druhakom lebo je vraj moc sikovny.tak uvidime

capy
autor
18. jan 2009

tak od pondelka sme druhaci a uz tam chodime na cely den. vikinovi sa paci a dokonca uz ani neplace ked prenho poobede pridem 🙂 tak sa tesim

capy
autor
22. okt 2009

ahojte tak uz mame prve zle skusenosti zo skolkou.

tak ja mam za sebou strasny vikend. vikino sa mi od soboty nad ranom stazuje ze ho boli brusko. tak som s nim bola na pohotovosti a tam mi dokyna povedala ze to moze byt neaka viroza. a ze ked ssa to nezlepsi alebo zhorsi tak mame ist na chirurgiu. a teraz sa zasa zobudil ze ho boli brusko a ked sme sa ho zasa pytali co sa mu stalo ci sa niekde nebuchol alebo nieco tak z neho vyliezlo ze ho v skolke buchol spoluziak niekolko krat do bruska. 😠 😠 😠 tak mam na rano program. letim na kramare na chirurgiu a hned potom do skolky a niekomu tam strasne ale strasne vynadam. tak vcera na chirurgii nastastie vsetko ok ma to len narazene ale stravili sme na kramaroch vyse dvoch hodin a to sme nemuseli cakat na chirurgii len na sono dnes som zvozila ucitelku ze to co ma znamenat, tak sa mi strasne ospravedlnovala ze to vyriesi a bla bla bla. ten maly smrad tam nebol ze dnes pride neskor ale poobede si pockam na jeho rodicov a nech si ma nezelaju. a este mi ucitelka povedala ze on je taky bitkar. tak som jej povedala ze ked o tom vie co nanho nedavaju vacsi pozor. ze ked niekomu ublizi tak potom bude neskoro 😠 😠 😠 som zvedava co mi povedia poobede

pridem dnes do skolky tak mila pani ucitelka mi hned pomaly vybehla naproti tak som jej medzi dverami povedala ze vikino nepride do skolky ani tento ani nabuduci tyzden, ze si ho nechavam doma kym sa neda uplne do poriadku (este stale ho boli brusko) a ona mi povedala aky je vikinko strasne zlaty a ako dnes pekne papal a podobne. ze uz vyzeral celkom v poriadku. tak som jej povedala este raz ze vikino ostava doma a hotovo a isli sme do satne sa prezliect. prideme do satne a cuduj sa svete vikinko mal veci vo svojej skrinke. tak uz sa to dalo aj inak vyriesit. staci si len stat za svojim. pri odchode si ma este zavolala a sa mi strasne ospravedlnovala, ze jej je to luto, ze je jej az do placu, ze vie ako sa citim, ze aj ona ma deti. a dokonca mi zavolala aj toho maleho smrada aby sa mi ospravedlnil. asi sa boji ze ich zazalujem. a podobne hluposti. tak som ju v tom nechala a odisla som domov. tak som zvedava co bude ked prideme do skolky. ale aj tak ju chcem zmenit a uz som na tom aj zacala pracovat. tak dufam ze mi to vyjde. drzte mi palce. tak to je asi v skratke co sa dnes udialo 😒 😒 😒

mna by to mozno ani tak nesralo keby mi povedali ze co sa stalo. viem ze niekedy su to sekundy a hocico sa moze stat. ja to vidim na nasom tominovi. mozem stat vedla neho a aj tak si vyrazi zuby. viem ze je tazke ustriehnut tolko deti, ale ked vidim ako sa oni na dvore vykecavaju a deti si tam robia co chcu tak mi stupa potom tlak. 😠 😠 😠

ak sa mi podari tak zmenim skolku,len je to teraz dost velky problem. vsak uvidim ☹ ☹ ☹

idem do postele dobruuu noc 😔 😔 😔

danabr
22. okt 2009

No ahoj capy,zdvihla si mi adrenalin 😠 to sa dalo čakat od tejto školky...ja viem,že všade je niečo,v každej školke,ale v tejto obzvlašt,nema maly učinu taku blondinu chudu?

nika2007
22. okt 2009

capy ,drzim palce...

lula26
22. okt 2009

Capy, a prečo dávaš Vikiho do škôlky? Ty nie si na materskej?

capy
autor
23. okt 2009

danabr ma. vies nieco o nej?

nika dakujem

lula som na materskej ale ma uz 4,5 roka a proste uz musi byt v kolektive.

danabr
23. okt 2009

capy iba to,že ked mne tam chodil starši syn ,tak mala občas MUDRE poznamky,nič fyzicke sa mojmu synovi nestalo,ako tvojmu,čo mi je velmi luto,ale maš pravdu,denne chodim okolo tej školky a teda nevidim,že by sa im nejako venovali,aspon na dvore,kde su ludia a vidia všetko... 😲

lula26
24. okt 2009

danabar, a čo tí ľudia na tom dvore vidia? Učiteľky tam sedia a čítajú časopisy? Ja si myslím, že riadených činností majú deti za dopoludnie dosť, keď sú v triedach a vonku potrebujú trochu volnosti nech si môžu vybrať , s čím sa chcú hrať a čo chcú robiť. Prepáč, ale neviem, ako si to myslela, že sa im nevenujú.

nika2007
24. okt 2009

lula26,danabr,vie o com pise a ja sa k nej pridavam...

danabr
24. okt 2009

takže lula26,ty najprv odpovedz na moju otazku z diskusie na temu facka v MŠ od učitelky,a potom kritizuj moja...a ked tvojmu decku zabudnu dat v školke sprej na astmu tak som zvedava ako budeš mat tu školku RADA...a prečo vo vedlajšej školke mnišky nesedia na ..... ale sa venuju detom aj vonku?sa uvedom čo pišeš... 😠 proste tato školka je jedna z najhorších ...a nech si to prečita kto chce,to je moj nazor,a mam na to dost važny dovod.

nika2007
24. okt 2009

🙂 🙂 samko VSETKO NAJ NAJ NAJ... 😉 😉 😉

danabr
24. okt 2009

dakujeme nika heeerečka...

lula26
26. okt 2009

danabr., neviem koho kritizujem. Čo sa týka tej facky. Neviem, čo by som urobila, ale rozhodne by som to nedala na internet. Veď to ani facka nemusela byť.A k vyjadreniu "cudzí ľudia nebudú biť..." Učiteľka v MŠ nikdy nebola pre mňa cudzí človek. Moje deti boli v škôlke 9 hod. denne, 4 hodiny sme boli doma, kým išli spať. O tom , že by ich tam nejako mlátili, neviem. Myslím, že to nepotrebuje bližší komentár. Čo sa týka toho spreja. V našej škôlke sa lieky deťom nepodávali. Takže tvoja švegra mala šťastie, že na to vôbec pristúpili. A že sa stalo, že pozabudli... To sa aj mne stáva, že pozabudnem a nedám liek načas, a to mám len tri deti. A ešte Ťa prosím, prezraď mi, čo robia tie učiteľky na dvore.

danabr
26. okt 2009

lula ak bude božechran tvoje dieta brat sprej 😢 potom ma pochopiš,bral to 3x denne a tym,že ja som bola v praci ,cez obed,som mu ho nemohla podat až navečer,ked som skončila v praci,a bola som dohodnuta s učitelkami,nevadilo im to,a lieky su aj atb,a to som počula,že maminy niektore davaju učitelkam ,nech ich podaju detom a toto !!!by som nerobila,ale ako pišem pochopiš až ked zažiješ...a prezradim ti,čo robia učitelky na dvore...NIČ...a mnišky vedla ???všetko,pre deti... 😉

danabr
26. okt 2009

a ešte, ak by si temu facka v MŠ nedala na internet,ako si napisala,tak potom si sa NAČO ??? zapojila do diskusie? 🙄

lula26
27. okt 2009

Práve preto.

lula26
28. okt 2009

Neviem si predstaviť, čo je to nič nerobiť pri 20-tich deťoch. Veď to sa ani nedá nič nerobiť pri takom počte. Prinajmenšom ich musia sledovať. Ja osobne som uvítala, keď deti mali na dvore možnosť voľnej hry, pod dozorom učiteľky, namiesto toho, aby im dirigovala učiteľka, ako sa budú teraz hrať. Veď toho usmerňovania majú za celé doobedie vyše hlavy. Cvičia, edukačné aktivity, cez ranné hry maľovali, robili v pracovných zošitoch, tak ja som veru mojim deťom dopriala tú chvíľku voľnej hry bez usmerňovania a vôbec mi nevadilo, že učiteľka sedela na lavičke. Hlavne, že ich mala pod dohľadom.

capy
autor
1. nov 2009

ahojte tak my ideme po tyzdni a pol zajtra do skolky, tak som zvedava co bude. dufam ze ho nikto nebuchne do tej udretej a zvacsenej sleziny, na kontrolne sono ideme az o dva tyzdne. ucitelke dam rano instrukcie a uvidim co mi vikino povie poobede 😒

mne nevadi ze sa im ucitelky vonku nevenuju. nech im nechaju volnost, ale nech ich aspon sleduju co robia 😒

roxi
2. nov 2009

capy - držím palce, nech je synček ok a nech sa mu už nič negatívne v škôlke neprihodí, deti rýchlo na zle zabudnú tak hádam sa tam bude tešiť a chodiť tam s radosťou,

ja chodím okolo tej škôlky dosť často a malú sa budem snažiť dostať radšej do tej cirkevnej, lebo pravidelne, keď sú deti vonku, tak učiteľky vytvoria debatný krúžok chrbtom k deťom a vôbec, ale vôbec deti nesledujú, tie si tam robia doslova čo chcú, jasné aj sestričky v tej cirkevnej sa rozprávajú, ale pritom pozorujú deti a keď treba zasiahnu. dosť ma prekvapuje ich správanie, neviem si potom predstaviť, akú pozornosť im venujú vo vnútri, kde ich nikto nevidí, možno im krivdím, ale to čo vidím, keď idem okolo, u mňa veľkú dôveru nevyvoláva, okrem toho počula som od jednej maminy ešte niečo vážnejšie kvôli čomu tam malú v žiadnom prípade nedám, ale keďže to nemám overené, nebudem to tu vypisovať, no zatiaľ som na tú škôlku nepočula žiadne pozitívne ohlasy, viaceré maminy, ktorých deti tam chodia sú skôr nespokojné,

capy
autor
2. nov 2009

ahoj rano pridem do skolky, vysvetlim ucitelke, ze treba davat na vikina vacsi pozor, aby ho niekto nebuchol, ze tu slezinu este nema ok. a ona ze to mam ako dat nanho pozor? adrenalin mi hned stupol. tak jej hovorim ze ak nanho nevie dat pozor tak si bo beriem zo skolky.a ona hned ved dam pozor, ale to potom vonku nemoze behat, bude musiet stat pri mne. a ja jej hovorim, ze behat moze len ho nesmie nikto buchnut, a ona a ked spadne? vsak spadne na kolena a na ruky nie na brusnu dutinu. a ona zasa ale ked spadne na plot alebo smyklavku? a uz som nevedela co jej mam na to povedat. a ona este tu slezinu nemoze mat zvacsenu z toho buchnutia. tak jej hovorim ze ma, ze mam na to aj papiere od lekarov a ona ze mozem to vydiet? a ja ze neni problem a vytiahla som tie spravy z tasky. tak si to precitala, nepovedala ani pol slova a potom sa spytala ci si to moze okopirovat. a v tom mi hovori, ze ak chcem tak medzi dverami je prave otec toho chlapca co mu to spravil. tak som si ho odchytila na schodoch. predstavila som sa mu a povedala co sa stalo a on mi povedal ze o nicom nevie. (tie ucitelky im to ani len nepovedali) 😠 😠 😠 tak sa vratil zavola si maleho a spytal sa ho na to. maly len slzy v ociach a len prikyvoval ani slovka nepovedal. tak sa mi este raz ospravedlnil. a vikinkovi som povedala ze keby ho niekto nahodou buchol tak to ma ist hned povedat ucitelke. tak som zvedava co bude ked poobede pridem pre vikina.

roxi posles mi to prosim ta do IP?

capy
autor
2. nov 2009

ahojte tak zrazu sa to dnes vsetko dalo. dokonca mi povedala ze dneska papal tak ako nikdy. tak som zvedava ci im to vydrzi aj nadalej.