Škôlka v Martine. Ktorá je dobrá?

denka1
1. feb 2008

Ahojte moze mi niekto z Martina poradit dobru skolku?Moze byt aj sukromna,pretoze som pocula,ze v sukromnych skolkach ma jedna ucitelka maly pocet deti(max 5).Chcem dat syna od maja do skolky a nemam ziadne informacie ,nakolko som v zahranici.Dufam,ze sa tu niekto najde.Dakujem 🙂

kattrinnka
3. máj 2012

No mne nezobrali malú do škôlky na Ladovni a ani v Jahodnikoch. tak to vyhrala Jesienka.... Mate niektorá skúsenosti?

blovitc120
3. máj 2012

@kattrinnka opýtaj sa @denduska

janetinka
29. jan 2013

Ahojte. Chcela by som sa spytat, aku statnu skolku v MT na Severe by ste odporucali. Zvazujem druzstevnu alebo hurbanku. V Hurbanke by potom pokracovala aj na zakladke. Ako ste s nimi spokojne? Nebyvam tu dlho, tak netusim. A maju tam vela deti? Vezmu mi je aj ked tu nemame trvaly pobyt? Velmi dakujem za kazdu reakciu.

blovitc120
30. jan 2013

@janetinka Hurbanku neviem, ale s Druzstevnou su kamosky spokojne, dokonca 2 tam preradili deti zo susednej sukromnej Zvolenskej

pumpidoo
29. apr 2013

Ahojte .Chcela by som sa opýtať akú súkromnú škôlku v martine mi viete odporučiť.Malého mi nezobrali do štátnej a Tak nám nastal problém.Poraďte prosim a napíšte aké máte skúsenosti.Ďakujem

blovitc120
2. máj 2013

@pumpidoo Jesienka na Jesenskeho ulici, Lienka na Ladovni, Datelinka na Podhaji, na Severe na Zvolenskej, Mudronova (ta je tusim cirkevna), vo Vrutkach Cukrikovo. Viac mi nenapada

katrinka8
2. máj 2013

Baby, ja som pocula, ze aj sukromne su plne ... ☹ Okrem Cukrikova teda, plus tam je vraj nevyhoda, ze su tam spolu malicke aj vacsie deti. Cize rocne s 3-rocnymi a pod. Ale nenaplnena skolka je v Priekope, tam aj v septembci byvaju volne miesta. Je to statna skolka, ale viac neviem, myslim, ze sidli niekde v priestoroch skoly Dolinskeho.

blovitc120
2. máj 2013

@katrinka8 to je otrasna skolka, ta Dolinskeho. My sme tam mali kruzok a hroza

blovitc120
2. máj 2013

Inak Jesienka nebyva plna, zeby aj ta?

pumpidoo
3. máj 2013

Ďakujem pekné za info ,už len sa správne rozhodnúť a aby bolo voľné miesto.

katrinka8
3. máj 2013

@blovitc120 - aha, no ja o nej nic neviem, akurat mi vrtalo hlavou, ze preco je jedina nenaplnena (v statistike z Mestskeho uradu este z minuleho roku), ale pripisala som to nevyhodnej polohe (ze je tak odruky). A preco sa Ti nepacila? Kamoska to ma ako krajne riesenie, ze skusi tam, lebo uz robi a malu ma zatial v jasliach, ale ked bude mat 3 roky, uz by ju dala do skolky a zatial ju nezobrali... Tak by som jej povedala, lebo ona tiez pocula, ze nic moc, ale nic blizsie sa nedozvedela...

blovitc120
3. máj 2013

@katrinka8 z toho prostredia som mala uplnu depresiu, strasne to na mna posobilo. Okrem roho kamoska tam mala raz v lete dceru asi tyzden-dva (ked to fungovalo ako zberna skolka pocas prazdnin) a povedala presne to iste, divne ucitelky, divne prostredie, triedy, zla energia. Jej mala ostala v skolke ako posledna, kym ju vyzdvihla po praci a kazdy den bola pocikana vonku na preliezkach, proste ju nedali vycikat, boci tam bola sama a bolo dost chladno, dostala zapal mocovych ciest

katrinka8
3. máj 2013

@blovitc120 - uff, tak to je dost drsne ☹ Chudatko male... Dik za info 😉 Poviem kamoske, aj ked neviem, ci nebude musiet tak ci tak zvazovat, ak jej malu ozaj nikam nevezmu, kedze oni obaja pracuju... ☹

blovitc120
3. máj 2013

@katrinka8 snad budu mat stastie na ucky

ana_mt
21. máj 2013

@revayova maly nastupuje od septembra na jesenkeho kolko sa tam platy??vdaka

blovitc120
19. aug 2013

Neviem najst inu temu z MT, date niekto link na aktivnu MT temu alebo skupinu?

sorciera24
19. aug 2013

@blovitc120 https://www.modrykonik.sk/skupina/55/ tam myslim, ze vacsina mamin z MT fungujeme;)

blovitc120
19. aug 2013

@sorciera24 vdaka draha, mne to vobec cez vyhladavac ziadnu skupinu nevyhladalo 😝

katarinkamt
19. aug 2013

@pumpidoo Ahoj, moja mala chodi do sukromnej materskej skolky Datelinka, na Bagarovej ulici v Martine a sme velmi spokojni, isto odporucam!

martinkastanko
28. okt 2013

Ahojte. Neviete kde v Martine je škôlka, kde navaria aj pre alergické dieťa - malý má alergiu na kravské mlieko. A neviete aká je škôlka v Priekope - na ul. Priehradnej?

blovitc120
31. okt 2013

@martinkastanko asi nenavaria nikde, ale v jedalnickoch mavaju vyznacene vsetky alergeny, tak jedine si to pozriet a doniest vtedy vlastnu stravu.

martinkastanko
1. nov 2013

@blovitc120 Lenže mlieko je skoro v každom jedle, ktoré varia v našej škôlke a nosiť jedlo každý deň do škôlky neprichádza do úvahy ☹

blovitc120
2. nov 2013

@martinkastanko vazne som nepocula, ze by niekde v skolkach varili osobitne pre deti s abkm.
Este u nas by sa mozno dalo, ak varia v jedalni 2 jedla, lebo mame jedlo z gymnazia vedla. A co ti teda maly v skolke jedava? Ja by som naopak bola rada, keby som mohla nosit vlastne jedlo do skolky, to ich mi pride hrozne (v porovnani s nasou stravou)

martinkastanko
3. nov 2013

@blovitc120 Aj ja som počula, že existujú škôlky, kde varia osobitne pre deti s alergiou. Malý v škôlke jedáva normálnu stravu, takže aj mliečnu. Variť každý deň nemám čas, chodím do roboty na smeny a ešte teraz keď som tehu mám problém ísť do chladničky nie to ešte variť, to teraz zvláda mm.

blovitc120
4. nov 2013

@martinkastanko no veru v MT som o takej skolke nepocula. A inak bacha. Ak ma alergiu a je mliecne, mozu sa mu vytvorit skrizene alergie na kadeco

martinkastanko
5. nov 2013

@blovitc120 13.11. ideme na gastro a tam zistím čo a ako. Zatiaľ to máme potvrdené len od pediatričky, ktorá nám k tomu nič nepovedala.

blovitc120
5. nov 2013

@martinkastanko no drzim palce. Akurat citam nas skolsky poriadok, ze v pripade alergie doniest potvrdenie veducej SJ a dohodnut upravu jedalnicka. No..., neviem, aka by teda bola realita

martinkastanko
6. nov 2013

@blovitc120 ja som s potvrdením za vedúcou bola a z jej strany nebola žiadna ochota to riešiť, že oni na to nemajú čas ☹ Ale uvidím čo na gastre a potom za ňou pošlem muža, jeho snáď tak neodbije.

turcanko
6. nov 2013

@martinkastanko ahoj Marti, no co to ctu? ze cekas druhe? no gratulace velika!!!!!!

martinkastanko
6. nov 2013

@turcanko Ahooooj, no kde sme sato mi nenašli 😀 A ďakujem