Škôlka v Martine. Ktorá je dobrá?

denka1
1. feb 2008

Ahojte moze mi niekto z Martina poradit dobru skolku?Moze byt aj sukromna,pretoze som pocula,ze v sukromnych skolkach ma jedna ucitelka maly pocet deti(max 5).Chcem dat syna od maja do skolky a nemam ziadne informacie ,nakolko som v zahranici.Dufam,ze sa tu niekto najde.Dakujem 🙂

lea132
17. jan 2012

Ahojte,trošku obnovim tému,malu chcem dať od septembra do škôlky,asi súkromnej,keďže tu nemáme trvale bydlisko,tak mi ju do štátnej nezoberu asi...rada by som nejakú anglickú alebo nemecku,je tu niečo take?

blovitc120
17. jan 2012

@lea132 v Lienke na Ľadovni hovoria s deťmi dvojjazyčne (AJ+SJ), plus majú angličtinu a učia sa aj anglické básničky a pesničky, iné škôlky neviem. Neviem, koľko eur mesačne ste ochotní platiť, sumu som písala o príspevok vyššie. Ak budeš mať šťastie alebo ak nebývate v nejakej lokalite, kde je preplnený stav, zobrali by ti ju aj do štátnej možno

lea132
17. jan 2012

@blovitc120 a ak sa môžem spýtať,si spokojná s tou Lienkou? A strava je tam ok? My bývame v Kosutoch,čo som počula,tak tu je v škôlke natresk

blovitc120
17. jan 2012

@lea132 neviem, co myslis pod pojmom strava OK, pre kazdeho je kriterium stravy nieco ine, no v kazdom pripade strava je jedine, co by som vymenila (aj riaditelka skolky hlada ine riesenie, ale zatial nema inu moznost), ako stravu maju, ale ja by som dala uplne ine zlozenie, inak voci tej skolke nemam jedinu vec na vytknutie, venuju sa detom az nad mieru, ucitelky su super a dcera tam chodi strasne rada. Napr. tento tyzden su na lyziarskom a mohli ist aj 3-rocne deti, ktore nikdy nelyzovali. Ja som ju tam dala, lebo mi ju nevzali do statnej, ale uz teraz viem, ze ju tam necham a aj druhe dieta tam pojde, ak sa v MT nezjavi nieco podobne.

lea132
17. jan 2012

@blovitc120 no myslela som,či tam nepchaju do deti stale buchty,sirupovu vodu,mlieko s cukrom a podobne...
Pôjdem sa tam pozrieť,dik za info

blovitc120
18. jan 2012

@lea132 praveze sladkych jedal na obed maju strasne malo, maximalne raz do tyzdna, ale casto ani to, prevazuje maso, omacky, cestoviny a tak. Na pitie mavaju najcastejsie caj pocas celeho dna, sice osladeny, ale nie velmi, parkrat som ho ochutnala, ked som dopijala po dcere. Akurat na olovrant mavaju mozno raz do tyzdna puding a piskoty, ja by som si predstavovala iny jedalnicek, ale na druhej strane keby mali same buchty, kase a pod., bolo by to horsie. Je to typicka strava skolskeho stravovania, lebo beru obedy od gymnazia, co je v tej budove. Hladaju ineho dodavatela, ktory by vedel zabezpecit nutricne stravu pre male deti, ale zatial neuspesne, zrovna nas okres nie je plny stravovacich zariadeni

lea132
18. jan 2012

@blovitc120 aha,no to neni bohviečo,myslela som,že škôlky musia mať inú stravu ako školy:-P Ale zas na druhej strane,je mi jasné,že malu od "zlých" jedál neuchranim večne

blovitc120
18. jan 2012

@lea132 oni tie jedla nie su vyslovene zle, ale predstavovala by som si trochu ine... Nemaju vlastnu kuchynu, ale su v budove gymnazia, tak im poskytuju stravu. Chceli zo skolky oproti, ale tam neboli ochotni, vlastne v ziadnej skolke neboli ochotni im dat tych 45 porcii denne. Bezne mavaju ze privarok, vajicko, obcas aj rybu, cestoviny s masom, zapekane jedla, knedlu s masom, ryzu s masom, zemiaky s masom, granadir, francuzske zemiaky, obcas pecene buchty, ryzovy nakyp, zemlovka, spagety. Rano chlieb/rozok s natierkou a zeleninou, caj, krupica. My doma inak jeme, ale nic s tym nespravim a jej tam celkom chuti 😝.

lea132
18. jan 2012

@blovitc120 no asi nezostáva nič iné,len sa s tým zmieriť:-P

slniecko2
22. jan 2012

ahojte-chcem sa vas spytat aky mate nazor na statnu skolku: Lettrichovu na Ladovni? Kazdy ospevuje Lienku (aj ja by som tam dala deti ale je moc draha). Tiez sa tam venuju detom? dakujem za info!

blovitc120
25. jan 2012

@slniecko2 kazdy Lienku nemoze ospevovat, ked kapacita je max 3x15 deti 😉, tak tam isto vsetky nechodia. Venuju sa im tam maximalne, na tu druhu sa ti mozem opytat kolegyne, syn jej chodil prvy rok do Lienky a teraz oproti

slniecko2
25. jan 2012

@blovitc120 ja nemam nic proti Lienke,ale z financneho hladiska to nebude mozne. Budes zlata ak sa spytas na tu Lettrichovu-vdaka!

blovitc120
27. jan 2012

@slniecko2 tak som sa pytala a vraj nemaju vyhrady, maly tam chodi rad, obcas pride naopak poobliekany, ale nic viac. No tento rok tam vraj mali velky naval, oni vybavovali po znamosti, tak si daj ziadost asi do viacerych. Co ale mne osobne velmi vadi, im asi nie, ze si deti neumyvaju zuby, az predskolaci. Neviem si predstavit, ze by moja dcera chodila spat po obede s neumytymi zubami, toto je zaklad do zivota a strasne by mi to vadilo.

slniecko2
27. jan 2012

@blovitc120 dakujem velmi pekne za info. Uz hadam nieco poriesim 🙂

petka035
28. jan 2012

@slniecko2 aj my uvažujeme nad lettrichovou,aj ked nie sme teda ešte 100%tne rozhodnutí 😖

slniecko2
30. jan 2012

@petka035 mna hlavne oslovila ta cena: cca 100 eur na mesiac a v tom je tusim aj strava a ako som citala tak maju vlastnu kuchynu a nevozia im jedlo z gymnazia, kde je urcite inaksie zlozenie ako potrebuju predskolkari. ale ja sa priznam ze my uvazujeme az ked bude musiet ist do pripravky, lebo teraz mi len nosil choroby domov a druhy bracek bol stale chori a teraz sa este ma narodit tretie mimi takze aspon bude menej chorob. Len by ma zaujimalo, ze ci sa tam venuju dostatocne detickam alebo len zapnu rozpravky a hotovo?

petka035
31. jan 2012

@slniecko2 kde si vzala info o takej sume? 😕 v tej lettrichovej sa platí nejakých 42eur-v tom už je aj strava.pozri si ich stránku 😉 http://www.lettrichacikovo.sk/index.php?zobraz=...

slniecko2
31. jan 2012

@petka035 pravdu mas- ja som to kukala davno a zle si to zapamatala. ospravedlnujem sa. ved prave ze je to velmi dobra cena v porovnani so sukromnymi skolkami

medi
1. feb 2012

holky prosim mate nejake info o skolke na divadelnej? event. ktoru skolku na okoli by ste odporucali, byvame v centre. do tych 100e max:-/

lamada181
1. feb 2012

ahojte baby takze ja mam odskusane skolky na stranach je sukromna skolka je uzasna ak chcete aby dieta bolo v poriadku a strava super vsetko fakt super , neodporucam podhaj ziadnom pripade vobec sa nevedia ucitelky spravat aspon voci mne a mojmu dietatu nie vydrzala som tam tri mesice to iste zaturcie ako tak sa da ale ak chcete aby dieta bol opripravene do skoly super odporucam byvalu skolu tomasikovu terajsiu cirkevnu
mne tam chodia obidve deti a mala uz nastupuje septembri do skoly ale maly sa mi tam tolko naucil a tak zlepsil fakt a aj strava je dobra skukste a skolne je tam cca 57 eur za tri mesiace plus strava 😀 😀 😀

medi
3. feb 2012

@lamada: ktoru skolku na stranach myslis, datelinku? nad tou uvazujem tiez..
inak som pred par dnami zistila, ze skolka na divadelnej je od sept 2011 zrusena. mate niekto nejake info o skolke na hviezdoslavovej? pri urade prace.
alebo jesienke? na zvolenskej?

blovitc120
3. feb 2012

@medi jesienka sa riešila pár strán dozadu celkom obšírne, skús polistovať 😉. Zvolenská je vraj fajn a Hviezdoslavovu netuším, ani som nevedela, že tam je škôlka 😀

medi
3. feb 2012

@blovitc120: ..tak ja neviem, ja som dozadu nasla len jednu stranu, a na nej o jesienke len dve vety z roku 2008, co sa mi nezda bohvieako aktualne.. takze budem vdacna za akukolvek cerstvejsiu info.

hviezdoslavova je ta skolka pri urade prace, oproti mhd zastavke dojcensky ustav. statna, takze iluzie si o nej nerobim, ale mam ju rovno vedla domu.. cize tiez ma zaujima aka je.

petka035
3. feb 2012

@medi do datelinky idú prijať tento rok len 10detí a už sa im ozvalo viac ako 15mamičiek. My sme si tam volali a rovno nám povedali,že nám ju bohužial nevezmú

medi
3. feb 2012

@petka035: dakujem moc za info, sice ma to netesi, ale aspon viem ze mam hladat dalej..

petka035
3. feb 2012

@medi 😉

blovitc120
3. feb 2012

@medi do kelu tak kde som to citala? Asi v teme o martincankach potom,neviem a cez mobil sa mi zle hlada. Ak chces, napis IP uzivatelke denduska, ona tam ma dcerku a da ti objektivne referencie na Jesienku.

medi
3. feb 2012

@blovitc120: dakujem za info, skusim 😉

sisa12
9. feb 2012

mamicky, ktore mate skusenost so skolkami v priekope a vo vrutkach, ktoru by ste mi odporucili? Dolinskeho, Priehradna, Stefanikova? Alebo este niaka ina? Vopred diky

daginaj
17. mar 2012

Moja známa hľadala škôlku dosť dlho, dobré referencie mala na MŠ Ďatelinka, podľa p. učiteliek ktoré tam robia viem, že sú veľmi obetavé. Poznám ich podľa mojich detí, keď chodili do MŠ. Bolo jej to "od ruky" Deti dala nakoniec do MŠ Lienka na Lettricha, je spokojná, deti tiež. Rôznorodé aktivity, pekný prístup. Ale tiež boli po pár dňoch choré. To je ale bežné, musím potvrdiť z vlastných skúseností.