Škôlka v Martine. Ktorá je dobrá?

denka1
1. feb 2008

Ahojte moze mi niekto z Martina poradit dobru skolku?Moze byt aj sukromna,pretoze som pocula,ze v sukromnych skolkach ma jedna ucitelka maly pocet deti(max 5).Chcem dat syna od maja do skolky a nemam ziadne informacie ,nakolko som v zahranici.Dufam,ze sa tu niekto najde.Dakujem 🙂

ukana
1. feb 2008

denka, hlavne upresni v ktorej casti Martina tu skolku chces....Sukromna je v centre na divadelnej ul. ale urcite tam je viac deti na jednu ucku, ako 5. Aj za slovenskou sporitelnou je sukromna, tam chodi dcerka kolegyne, ale normalne - 2 ucitelky na jednu triedu (cca 15-20deti).

ukana
1. feb 2008
denka1
autor
1. feb 2008

Skolka moze byt v ktorej kolvek casti Martina.To az tak vela deti ma ucitelka v triede?To je podla mna aj dost ,ci nie?

ukana
1. feb 2008

denka, neviem do akej skolky si chodila ty, ale za mojich cias bolo tych deti aj 25 😀 V kazdej beznej skolke je v triede 15-20deti a 2 ucitelky, niekedy ich zvlada aj jedna 😉
nas Matko je skolkar, je ich v triede asi 15 a v pohodeee to ucitelky zvladaju. deti ich musia pocuvat. Neboj sa, ze by to Petrik nezvladol, pozri si reakcie mamiciek skolkarov, ked ich dieta nastupilo do skolky, vsetky sme mali obavy 😉
Bohuzial, o takej skolke, kde by bola jedna ucitelka na 5 deti, neviem ☹ . asi v MT ani nie je ☹ Preco sa ti zda, ze je tych deti vela? tak skus pozhanat opatrovatelku 😉

revayova
5. feb 2008

sukromna skolka Levica.Myslim , ze je na divadelnej ulici,
Nasa mala chodi do sukromnej skolke na jesenskeho.Som spokojna.
Maju dost kruzkov a dost sa im venuju a mala si velmi chvali

bejka13
5. feb 2008

Súkromna materská škola na Mudroňke je fajn.Deti nechcú ísť poobede ani domov, veľa akcii, pekný prístup aj pekné estetické prostredie. skús , od 15.2. robia zápis.Cenova je to prijateľné. Učiteľky sú naozaj profesionálky.A čo sa týka toho počtu, to asi ťažko, žiadna škôlka nemá taký nízky počet. To ozaj len opatrovateľka . Tak veľa úspechov pri výbere!!

denka1
autor
7. feb 2008

Dakujem za rady.Urcite, ked prideme domov, pobehame doporucene skolky a vyberieme tu naj.Ja som nevedela kolko deti ma jedna ucitelka v triede..Mne to niekto hovoril,tak som si to len myslela.Ale tiez mi to bolo divne,ved ja ked som chodila do skolky ,tak nas tam bolo tiez skoro 30 deti.Uvidime ako to zvladneme.O syna sa ani tak nebojim,ale o mna.Ved este nevie ani poriadne rozpravat a ked mu bude robit niekto zle ,ani mi to nebude vediet povedat.Ked chodime medzi deti je strasne mily a dobry k detom .Budem rada ,ked v skolke budu aj kruzky,lebo Petko je dost aktivne dieta a niekedy mu nestacia ani jeho starsi kamarati.Aj preto ho chcem dat do skolky,lebo doma sa uz nudi a ja uz nemam tolko casu, ako ked bol jedinacik.Malinka ma len dva mesiace a tiez da zabrat,aj ked je len taka malinka.Petrika uz pripravujeme na to,ze pojde do skolky.Ked papa,tak mu hovorime ,ze musi pekne papat sam ,ako deti v skolke a dokonca nam uz chodi skoro dva tyz na nocnik kakat aj cikat. 🙂 Ale plienky na spanie a vonku este nosi.Aj ked sa nevycika,ale istota, je istota.Na zaciatok si myslim ,ze je to dost velky pokrok.Este raz dakujem za rady a mozno sa s niektorou z vas stretnem vo vasej skolke. 😉

ukana
11. feb 2008

denka, nas Matko tiez dvojrocny este mal plienku na spanie, a myslim ze na spanie mozu mat deti plienku v skolke, aspon na zaciatok. A v kazdej skolke ti ucitelka povie, co dieta cez den robilo a vsade maju aj nejake kruzky a ak aj nie, robia s nimi rozne aktivity, vylety, kreslia, spievaju, tancuju 😉 chodia na dvor, cvicia atd. A s papanim im na zaciatok tiez trochu pomahaju, ked im to nejde 😉

bejka13
19. feb 2008

Denka , v Martine na Mudroňke , nie je problém aj s plienkou na spanie . 🙂 Potom detičky postupne odvykajú cez spánok a dávajú im podložky fixisky . Chce to len čas , ale je totam fajn. Čo sa týka počtu, je ich zapísaných okolo 20/ v triede, ale drobčekov chodí okolo 15. Oni to už s nimi vedia. Sú ako maminy. Zavolaj si , a rezervuj si miesto , lebo /už kde sa rozhodneš/ potom ti môžu povedať, že na škol.rok sú už plný. tak sa maj !

katarinamt
21. feb 2008

Naša malá chodí do škôlky na stráňach, volá sa Ďatelinka a sme s ňou veľmi spokojní. Veľmi milé učiteľky, majú všelijaké aktivity. Chodia plávať, lyžovať (keď je sneh 😀), majú návštevy od policajtov a záchranárov, karnevaly, učia sa anglinu, počítače ... a tak. V triede je tak 20 detí a všetky zvládajú dobre. Malá tam strašne rada chodí...

...ale musím upozorniť maminky, ktoré majú detičky v meste v škôlke na takú nepríjemnosť. Minulý týždeň som bola v meste v Tatrabanke a išiel taký hlúčik detí a ma tak nejak zaujali. Tak som sa na ne chvíľku pozerala a potom som prišla na to prečo... všetky mali oblečené na prechádzku tepláčiky, ktoré podľa mňa mali oblečené na hranie v škôlke. Cez leto by to bolo ok ale bola zima, mrzlo a aj ja som si nadavala, co som sa lepšie neobliekla... dosť ma to prekvapilo, ako môžu deti len takto oblečené zobrať vonku do mrazu. Hneď ten deň som od malej vyzvedala, ako chodia oni vonku a či sa poriadne obliekaju... našťastie ano. Malej dokonca keď bolo tak mrazivo nechali pod oteplovačkami aj tepláčiky, aby jej nebola zima. Neviem, ktorá škôlka to takto zvláštne a podľa mňa veľmi nezodpovedne robí... je ich tam viac ale zdalo sa mi to veľmi nezodpovedné voči zdraviu detičiek, tak som to tu radšej spomenula, hádam si s takým prístupom nejako poradíte

bejka13
11. mar 2008

Ahoj Denka, tak uz si sa rozhodla ?????????? Už si vybrala tú správnu škôločku ?

denka1
autor
4. apr 2008

Ahoj bejka13 este sme zatial v Nemecku,ale do konca aprila by sme mali byt doma,takze pobeham skolky a urcite sa s manzelom rozhodneme.Ale som rada,ze je tu taky vyber skolok,takze urcite jednu z nich vybereme.Dufam ale,ze nebude problem s prijatim,ak ano,tak budeme musiet byt domka.Za ten cas sa nas maly naucil chodit na serbel,takze to je velke plus.Este keby vedel poriadne rozpravat,aby mi mohol porozpravat,ako bolo v skolke.Dakujem Vam za rady.

bibinka
11. apr 2008

denka1- zápisy do škôlky boli v priebehu marca, ale verím, tomu, že trvajú naďalej,kým sa nenaplní stav. ale skús si to overiť.

denka1
autor
31. máj 2008

Ahojte.Tak sme nasemu Petkovi vybrali konecne skolku.Chodi do sukromnej skolky na Ladovni Lienka.Bol v nej tyzden a teraz je doma lebo nam uz ochorel.Ale ,ze je to normalne,ze to bude teraz castejsie.Ma niekto skusenosti s touto skolkou?Mne sa ta skolka celkom pozdava,ale nejdem pisat do predu,aby som to nezariekla.maleho mame dost akcneho,tak som zvedava,ako ho zvladnu ucitelky.Chodi tam od 8 hod rana do 15hod.Aj tam spinka,len som ostala prvy den zaskocena,lebo ked som sa doma maleho opytala ako bolo v skolke ,tak si ukazal na zadok a povedal ,ze bac,bac.Pritom ked idem pre neho po obede,tak nechce ist ani domov.Stale mi to vrta v hlave a stve ma,ze ten nas krpcek nevie este tak rozpravat,aby mi povedal,co sa mu prihodilo a zase nechcem robit unahlene zavery.Je tam najmensi a deti je v triede 10.Takze to ma potesilo ako prve.Budem rada ,ak mi niekto napise, ak ma niekto skusenostii s touto skolkou.Dakujem 🙂

denka1
autor
25. feb 2009

Ahojte.Chcela by som sa opytat,ci neviete o novo otvorenych skolkach v Martine.Potrebujem dat syna do skolky.Boli sme mimo Sk a teraz v Marci sa vraciame na Slovensko.Ide mi hlavne o sukromne skolky.Budem rada,ked sa niekto ozve.Dakujem 🙂 🙂

lelask
3. mar 2010

fiha tak rok tu nikto ani netukol 😀
ma niekto nieco nove???

abetka
4. mar 2010

Sukromna je aj Lubka a Levica. Ja idem dat maleho na cirkevnu a tu si tiez velmi chvalia 😉

saskarisko
4. mar 2010

Abetka - a preco nedas Tomaska na Podhaj ? 😕

Sukromna je Datelinka na Podhaji, zapis je od 1.3.-31.3.

abetka
4. mar 2010

lebo mala mi chodi na cirkevnu do skoly a nech ich tam mam na hromadke 😀
Ale mala mi chodila na Podhaj a bola som spokojna. Chodila iba rok, ale aj ona bola spokojna a rada tam chodila , len jedna pani ucitelka bolataka neristupnejsia a mala jeutiahnuta a bala sa jej, ale nasli si nakoniec ku sebe cestu 🙂

lelask
5. mar 2010

zienky ake su priblizne poplatky za sukromnu skolku?

blovitc120
5. jún 2010

Ahojte, viete mi prosím niektorá poradiť, či sa v niektorej MT škôlke naozaj (aspoň z väčšej časti) dodržuje pravidlo, že do škôlky patria zdravé deti, a nie ako vidím pri našom dome vždy polovicu kašlať ako o život a zelené sviečky pod nosom, sklené oči, je mi ich naozaj ľúto. Je mi jedno, či to bude súkromná alebo mestská. Samozrejme že sa chorobám nevyhneme, ale ide mi o to, aby dieťa chodilo väčšinu času do škôlky a ja do práce, lebo 3 dni do mesiaca v škôlke a zvyšok doma nie je zrovna to, čo považujem za skvelé.

lelask
23. aug 2010

Ako ucitelka mozem potvrdit ,ze chore deti do skolky neberiem. Je vsak tazke dohovarat rodicom-ani si neviete predstavit. Niektory detom v satni vysmrkaju nos a kazu sa im vykaslat, aby uz potom nedrhli a strcia ich tak rychlo do triedy ,ze ani sa im pozdrtavit nestihneme. No mame kadejake vesele pribehy. Chapem rodicov tych chorych deti a chapem rodicov zdravych deti - a my ucitelky sme v strede!!!! A volat hygienu na kazdeho rodica?? By mi na meno nevedeli prist. Sama som zvedava,ze aky budem rodic. 😅 Uz teraz som povedala,ze malu do skolky cudzim tetam nedam 😀 😀 😀 😀

blovitc120
23. aug 2010

@lelask ja osobne teda rodicov chorych deti nechapem, sama viem, ako sa ja citim, ked som chora a ze chcem proste byt doma a to chudatko dieta mam svihnut cudzim ludom, ked potrebuje rodicovsku naruc? Navyse prechodene choroby sa vracaju v buducnosti. Fakt neviem, kde dam dceru

lelask
23. aug 2010

@blovitc120 ,jedine riesenie je - si na rodicovskom stretnuti dat jasne hranice.Aby to vychadzalo od vas od rodicov,aby to vsetci odsuhlasili.Vtedy to ma vacsiu vahu a nikto nemoze povedat, ze o tom nevie.
Je to tazke,prajem ti aby sa ti podarilo najst dobru skolku,kde budete spokojne.Nad akymi skolkami rozmyslas?

blovitc120
23. aug 2010

@lelask mne je to uplne jedno, ci sukromna alebo statna, aj lokalita je jedno, ked je auto. Proste nechcem, aby moje dieta bolo vkuse zbytocne chore a stopane roznymi liekmi, aku tie deti budu mat preboha pecen v dospelosti? Nehovorim o dalsich dosledkoch. Ked to inym rodicom nevadi, je to ich vec, ale mne to vadi velmi.

cikyta
23. aug 2010

Vie niekto,ako je to vo Vrutkach so škôlkami? Co odporučate,čo nie...? 😒

doseti
27. aug 2010

@cikyta no pozerám,že ti nik neodpovedá 😉 Vrútky neviem...moji chodili v Záturčí...takže som ti nepomohla ani ja 😀

adage
12. jan 2011

ahoj, neviem, ci tu este niekto pise, ale nemate niekto skusenosti,ako to funguje na ZS Dolinskeho v Priekope? alebo ktora ZS je dobra? dakujem!

mmaattuuss
13. dec 2011

Ahojte. Chcem sa spýtať, či niektoré Vaše dieťa nenavštevuje súkromnú škôlku Lienka na Ľadovni. Neviete náhodou, koľko sa platí mesačne? Prihláška sa dá podať hocikedy? Ďakujem za aktuálne info.

blovitc120
13. dec 2011

@mmaattuuss platime 100€ mesacne pausal plus 2,13€ denne za stravu, 15€ na cely skolsky rok vstupne do divadla (aby nemuseli zakazdym vyberat). Prihlaska podla toho, aky maju stav momentalne v skolke, max. moze byt 15 deti v triede. Ak myslis prihlasku na dalsi skolsky rok, ta sa dava ako v inych skolkach a stav na dalsi rok si chce riaditelka naplnit do konca aprila.