Škôlka v Taliansku. Ako sa tam adaptuje?

denisenko
22. jún 2009

ahojte, sme tu noví ale velmi by sme potrebovali radu alebo povzbudenie od mamičky s podobnými skusenosťami. Denisko ide už o týžden do školky, bude mať tri roky a veľmi sa teší, má rád deti. ibaže tá školka je v taliansku s jazykom nemeckým, a mám obavy ako sa tam adaptuje kedže je tu rečová bariera.nie som si istá, či si vobec uvedomuje, že možno bude problém, alebo to je problém len pre maminu? je tu niekto, kto má podobnú skúsenosť?

zubalka
11. júl 2009

Ahoj, vobec sa nestrachuj, ja zijem v Taliansku a mam 3 deti, chodia do anglickej skolky a je to v pohode, ovladaju uz 3 reci, deti sa adaptuju bez problemov, to len my maminy sa bojime, hlavu hore a vela stastia

oanaj
22. aug 2009

Ahoj mamičky, som tu prvý krát. Prvotne som hľadala informácie a rady pre priateľku o Asparger. syndróme, ktorý má pravdepodobne jej synček. Zaujala ma aj Vaša téma, konkrétne to, že Vaše detičky navštevujú škôlku v Taliansku. S maličkou dušičkou Vás chcem poprosiť o pomoc. Moje deti už povyrástli a tak som sa dala na štúdium. V rámci jednej práce mám zmapovať prostredie škôlok v zahraničí. Ide o vyplnenie pár otázok týkajúcich sa toho, čo sa v škôlke nachádza. Možno by Vám to nerobilo problém a mne by to veľmi pomohlo. Ďakuje

denisenko
autor
27. aug 2009

ahoj, zubalka a dakujem. už je to dosť dávno, ale mala si úplnu pravdu, aj ked trochu s plačom ale deti ho maju radi a v školke nemá problém, aj sa do všetkého zapája, len ešte tá reč, ale zdá sa, že aj ked nerozpráva, velmi dobre rozumie.