Škôlka, vzdor a trápenie

larra2606
7. okt 2017

Mamičky,potrebujem radu,skúsenosť,povzbudenie. Som veľmi zúfalá a s nervami v koncoch.
Dcérka nám začala chodiť do škôlky. V prvý deň bola šťastná,tešila sa,odovzdala som ju učiteľke a šla som. U iyelku som sa opýtala.kedy mám pre ňu dôjsť a šla som domov k 5mesacnej dcerke.
Keď som prišla do škôlky,našla som prvú dcérku plakať a chodiť po triede,bola úplne mimo. Učiteľka mi povedala,že sa celý deň pekné hrala,ukážkové dieťa. Keď ju o druhej chceli zobudit,nedalo sa,začala byť fantovita nervózna. Niet sa čo diviť,prvý deň v skokm3zobudi ju iný človek...škoda že mi nezávolali.
Druhý deň som ju opäť našla urevqnu v jedálni,so slovami že maminka po mňa príde. To som jej vravela,že keď sa napapa prídem pre ňu.
Vydržali sme aj tretí deň,no bola už tak usoplena,že ostala dva dni doma. Potom dva týždne vydržala a opäť sme ostali doma. V noci mi plače,vrieskať. Už je to aj cez deň len všetko s plačom.
Všetko,čo vedela robiť,ako je umývanie rúk,zúbkov,jedenie skrátka všetko už nerobí respektíve nenormálne chce robiť všetko sama s revom vreskot je to neúnosné. Som zúfalá. Manžel je v zahraničí a nemá mi kto pomôcť. Celé noci tebe,schudla,ona sa aj v škôlke skôr ak už adaptuje čo učiteľka vrAvela. Viem,že mi každý povie,že si tým musí prejsť len ja už mám pocit že strácam dieťa. Je smutná,kreslí smutných smajlov, plače,nedá sa s ňou rozprávať...k tomu dojcim a bojím sa,aby som neprišla o mlieko,už asi týždeň recenzie,lebo si s ňou neviem rady. Nepoužívajte.aha dohovaranie,nič absolútne. Čo mám robiť,nechcena u mi takto chradla :( oddnes sme na antibiotikách,lebo z toho Revúca ,stresu a všetkého sa na ňu od septembra muselo niečo nalepiť. Nevládzem. :( Učiteľka mi vravela,že to je kvôli tomu že jej malo lásky dávam keď máme bábo ale to si nemyslím...zazikis teraz to? Moje dieťa vie písmenká básničky je šikovná a teraz posledné týždne ju nespoznavam..to už nieje obdobie vzdoru ktoré začalo pred rokom v máji to je už úplne na psychiatriu:(

hettinka
8. okt 2017

normálne sa mi rozum zastavuje, ked čitam, ako vedia byť niektorí rodičia k svojim deťom neľudskí a krutí ...
vraj "skúšal to s vracaním" ... prepána, veď to dieťa muselo byť úplne vystresované, malo neurozu a rodič si myslí, že to robilo schválne, aby ich tým vydieralo, aby sa cítil zle??? Možno aj vás raz nechá to dieťa v domove dôchodcov a ak sa od stresu povraciate, tak vymyje záchod a nechá vás tam ...

3-ročné dieťa nepotrebuje psychologa, potrebuje mamu a klud. S deťmi sa môže pohrať aj na ihrisku, alebo v materskom centre.

Moja dcéra tiež pol roka v škôlke plakávala, aj tam nechcela jesť a spať, tak sme ju brávali domov na obed celý prvý polrok, striedavo bola aj doma, ak sa dalo, zvykali sme ju postupne a ani vo sne by mi nenapadlo, že mi to robí schválne. Bola by som ju okamžite nechala doma, len ja som nemala na výber, ja som nesedela doma na materskej a mne nezarábal chlap v zahraničí ... my sme boli od môjho prijmu existenčne závislí v tom čase.

daakotaa
8. okt 2017

@hettinka nie kazdy je idealny rodic a nema idealne dieta....
Vidis tvoja plakala skolke polroka..ale ja som zatvorila dvere a maly zabudol aj na mamu a na cely vystup co mi urobil takze neurozu urcite nemal nemusis sa strachovat o mojho syna.
A nemusi sa ti ani rozum zastavovat, taktiez pracovat v zahranici ma moznost kazdy netreba na to poukazovst a zavidiet.

hettinka
8. okt 2017

@daakotaa ja nezávidím, nemám prečo, oveľa lepšie je, ked ma manžel možnosť pracovať doma a byť so svojim dieťaťom každý deň ... skôr to treba závidieť, keď už.

A asi nezabudol hned ako sa zatvorili dvere, kedže v tej škôlke aj vracal ... ale však tvoja vec, každý nech robí, ako myslí. Aj "studený odchov" je jedna z možností. Ja ju neuznávam.

daakotaa
8. okt 2017

@hettinka nemam povahe zavidiet a hlavne starat sa do druhych... Autorke som pisala len svoju skusenost..
Moje deti su az moc lubene a je im venovana pozornost na 100%..takze ani o studeny odchov nemusis mat strach.

malinovka333
8. okt 2017

@larra2606 ja si skor myslim ze sa jej chces zbavit,nakolko mala ma 3r tak nemusi byt vobec v skolke ked si doma a uz vonkoncom v pripade co pises.chudatko malu odstrkovat a silou mocou nech je v skolke stale budes zaryto tvrdit ze potrebuje kolektiv.chudatko ona potrebuje teba nie kolektiv.by si neverila co dokaze urobit rok s dietatom.

larra2606
autor
8. okt 2017

@daakotaa takže tatik dnes odišiel a naša dcérka je ok...asi fakt len skúšala tatikove nervy a aj moje 🙂 dnes mi až dva razy chcela na nedeľu brankár a hneď pochopila aká boli je..a je kľudná..už spinká v kľude a spokojnosti 🙂 ja sa dcérky zbaviť nechcem..venovala som sa jej vkuse a aj budem,keďže nemáme babky,či tety skrátka nikoho...a navyše budem tvrdiť,že učiteľka spravila chybu hneď v prvý deň..vravela ,že sa celý deň ukážkovo hrala a poobede ju nemohli zobudiť..mala mi zavolať a nie ju nechať vkuse revat...navyše mi decko obvinila,že jej vzala balíček,ktorý nechala mamička dieťaťa,ktoré malo narodeniny...zázračné sa balíček našiel a deti dostali sladkosti...a bolo x veci,ktoré sa tam za tých par týždňov stalo...ja som len písala podstaty,lebo som nechápala čo sa s ňou deje..uvidíme čo čas prinesie no to,že je v škôlke neznámna,že ju odstrkujem alebo čo...ďakujem za každý názor mamičky

daakotaa
8. okt 2017

@larra2606 ano, velmi zalezi na ucitelkach, musia vediet deti zaujat...darmo,byt ucitelkou nie je len povolanie a nie kazdy sa nato hodi. Moj ucitelky lubi, aj skolku a vidis urobi cirkus ale ked sa zatvoria dvere ako keby utalo. Moj je taky maly general, kopu reci a vzdy ma posledne slovo...🙂
No, drzim Ti palce...sama budes vediet co bude pre tvoje dieta najlepsie...A hlavne mu nezabudni hovorit ako neskutocne ho lubis lebo ono sa teraz uz musi o Teba delit so surodencom....

lula26
8. okt 2017

@larra2606 a to si kedy išla po dieťa v ten prvý deň? Poznáš vôbec prácu učiteľky po odpočinku? Poobliekať deti, dohliadnuť na tie, čo sú na WC, očesať dievčatám dlhé vlasy, dbať na to, aby sa každé naolovrantovalo. Naozaj neviem, kedy by mala čas hľadať tvoje telefónne číslo. Naopak, ty si mala v prvý deň prísť po dieťa čo najskôr!

lolita555
8. okt 2017

Moj maly to iste nakoniec ho davam len doobeda.tak je tam stastny ked ma spat to je koniec sveta.tak som zrusila dohodnutu pracu a hold rokbostavam doma na urade a potom neviem ale ano aj moj potrebuje spolocnost a kolektiv ale najviac mamu.to vobec nie je o inteligencii moze byt aj 8rocna ked chyba mama.preco ju nedas len na pol dna.u nas sme tak spokojny manzel je tiez cely tyzden vo svete.urcite by sa jej spravanie zmenilo.a to ze si ucitelka neznamena ze vsetky nazory na vychovu su dobre.to nemyslim v zlom

nankab
9. okt 2017

dobrý deň, tu odporúčam pre Vás aj pre dcérku Bachovu terapiu. Mám s ňou dobré skúsenosti. Je to veľmi jemná terapia vhodná aj pre detičky, tehotné ženy, aj zvieratká okrem iného.Je to sada esencií, kde sa vyberie max.7 a namieša do jednej fľaštičky. Esencie sú určené na zharmonizovanie psychiky. Sú tam napr.esencie na strachy, hnev, nervozitu, nízke sebavedomie, prekonané šoky, problém s adaptáciou, únava...ak budete mať záujem, napíšte mi do správy, viac poradím.prajem všetko dobré

hubinka17
9. okt 2017

@larra2606 skús sa porozpravať s učiteľkou čo Ti poradí, ona je s ňou celý čas a vie ako sa dcérka správa v kolektive. Riešenie nechať dieťa doma nemusi byť vždy nutné.
@daakotaa toto isté robila kamoške dcéra, keby to nevidím na vlastné oči neverím. Normálne jej malá povedala že nech ju zoberie domov lebo inak bude grckať. Keď jej ona povedala, že ide do triedy, malá sa rozbehla záchodom a toľko kašlala a nadúvala sa že aj čosi vygrckala. Som pozerala ako puk. Učitelka len povedala, aby sa tomu neprikladala dôlezitosť, malá jej to urobila ešte 2x a keď sa nič nedialo jednoducho prestala.

larra2606
autor
9. okt 2017

@lula26 pýtala.som sa o koľkej mám pre ňu dôjsť...a tak som aj došla...