Škôlkar a bábätko. Máte skúsenosť?

lenka386
21. okt 2007

Ahojte maminky" Kedze som podobnu temu nenasla, rozhodla som sa ju otvorit..Mam dvojrocneho synceka a buduci rok- v juni cakame prirastok.. V septembri by som chcela dat Adamka do skolky. Chcem sa spytat, ci mate s tym skusenosti, ci to dieta nepreziva tazsie, ci treba pockat..Bojim sa, aby sa necitil, ze ked je babatko, jeho odkladame bokom a uz ho nechceme a pod..

andy.a
21. okt 2007

lenka,každé dieťa je iné,možno to tvoj malý dobre zvládne..
my sme to mali naopak,malého sme dali do MŠ v máji/mal 3 roky../ a v júni sa narodila dcérka..

andy.a
21. okt 2007

lenka,od júna do septembra si snáď malý zvykne,sú to 3 mesiace..a do MŠ sa bude aj tešiť.. 🙂

certica
21. okt 2007

andy a ako ste to zvladli vy? my cakame v aprili prirastok a maleho chceme dat od februara, tiez som zvedava, hlavne ako to bude s chorobami

andy.a
21. okt 2007

no,malý to moc nezvládol,bol v MŠ týždeń,nechcel tam jedávať,ani nič nepil..ani doma to nedojedol..schudol takmer 3 kilá..takže teraz je doma,resp.chodí na varovku k susedke a do MŠ ho dáme asi na jar..

a na malú,keď sa narodila veľmi žiarlil,teraz si síce už zvykol-veď iné mu neostáva.. 😀 ,ale je veľmi jedovitý,trucovitý,malú má síce rád,ale robí jej často napriek,budí ju ,keď spinká..a oslovuje ju "Anča".. 😀

andy.a
21. okt 2007

na jar pred nástupom do MŠ som dala malého zaočkovať proti pneumokokom,lebo býva často chorý,aj ATB často berie..a to ani nechodí do kolektívu..
a teraz ho zaočkujem proti chrípke..už je vlastne najvyšší čas,teraz uprostred jesene.. 😉

certica
21. okt 2007

som sa pobavila na tej anče 😀 . no ved uvidime, kazde deco je ine, ja myslim, ze ten nas uz kolektiv potrebuje. dam potom vediet 😉
inac proti pneumokokom ho mame tiez ockovaneho uz asi rok a pol, ATB bral 2x v zivote, vacsinou len sopliky zvykne v spojeni s lahsou virozou, ale skolka je zas o inom.

roasha
21. okt 2007

certica,drzim prsty ked nastupite do skolky,Laura tiez brala antibiot.raz,pokial nenastupila do skolky.teraz v priebehu roka mala asi 5-6x antibiotika,uz ani neviem presne.

renca3
21. okt 2007

Lenka, je tu niekde u tato tema otvorena, ale nevadi.
Tam som uz pisala, ze maleho sme dali do skolky 5.sept. a 17. sept. sa narodil 2. syn. Bolo to velmi pre neho narocne, aj pre nas. Ziarli doteraz, ale to asi patri k surodencom s takymto vekovym rozdielom. Len u niektorych su tie prejavy miernejsie, u niektorych agresivnejsie. Mensi ma uz cez rok a stale musim byt v pozore.
andy.a...viem o com pises 😉

Babo soplilo so skolkarom priebezne takmer cely rok od svojich 6 tyzdnov, na to musis byt pripravena. Moze prist aj horsie ako sopliky, aj nemusi.

lenrie
22. okt 2007

ahojte,tak ja mamm dva a polrocneho synceka a malicku dcerku,ktora sa narodila mesiac pred maleho druheho narodeninami,maleho som dala do skolky teraz od septembra,prve dva tyzdne plakaval,ze tam nechce a teraz mame opacny problem,velmi sa tam tesi 😉 a vztah ich dvoch?maly na nu ziarli od zaciatku,ked dosla z porodnice tak sa tesil,ze mame babetko ale postupne ju zacal stipat,tahat a teraz ju dokonca bije,z nicoho nic pride ku nej buchne ju po hlave a ide dalej a najviac ziarli na svoje hracky,mala sa ich nesmie ani dotknut,aj ked niekedy sa vedia pekne zahrat 😉 aj pomojat,ae to asi k tomu patri a co sa tyka soplikov,tak maly ma uz pomaly stvrty tyzden sopliky a spolu s nim samozrejme aj mala 😒 ale inac im nic nie je 😉

lenka386
autor
22. okt 2007

UUf, ale ste sa rozbehli, akosi nestiham. Vytam vsetky kocky, Renca asi som nedosledne hladala, ale som rada, ze si sa pripojila aj sem a dakujem za vsetky rady. tej ziarlivosti sa tiez bojim, ale snad to bude OK. Sesternica ma tiez dve deti -5,2. Dvojrocny chlapec sa chodi tiez za sestrou hravat do skolky a sesternica hovorila, ze to je idealny sposob ako nabrat imunitu..A dufam, ze maly bude po mne - ja som vraj najviac plakavala, ked ma mama nechcela dat do skolky, aj ked bola doma, alebo som isla od doktorky s kontroly, tak ma tam musela doviest.. Tak uvidime..

melory
23. okt 2007

moj stsrsi zacina stelku vychovavat, niekedy byva na nu prudky, neviem co mam robit.

kkatrina
23. okt 2007

leni ja som mala šťastie že Kubko chodil do škôlky od dvoch rokov, tak teraz sme nemali problém, Dávidko sa narodil 21.9. a to sme už boli dobre zabehnutý.
Ale žiarleniu sa nevyhneš. Kubko síce malému nerobí zle, ale je trucovitý, jedovatý, robí náročky zle - jednoducho si takto vyžaduje pozornosť, a pritom mi mu tej pozornosti venujeme až príliš, tak som teraz pritvrdila a začína sa to zlepšovať. Za chvíľu by mi asi skákal po hlave. Takže nič netreba preháňať, oni si raz zvyknú.

A choroby? Kubko je alergik, od septembra má v kuse nádchu a kašeľ, už som rezignovala aj čo sa týka liekov, jednoducho mu nič nedávam, len homeopatický sprej do nosa a sirup na alergiu. Dávidko sa zatiaľ drží, asi 3 dni mal soplíky, ale som mu to čistila libenarom a prešlo to.

matar
23. okt 2007

ja som nikolku tiež dala do škôlky vtedy, ked sme zistili, že bude bábo- najskôr chodila na 2, potom na 4 hodinky a odkedy sa narodil malý tam aj spinká. našťastie si dala vysvetliť, že ked je ona v škôlke maminka všetko porobí a ked prídeme domov, tak sa už môžem venovať len jej a bračekovi. teraz mi napríklad aj v sobotu povedala, že ked ja upratujem a varím, nech ju zavediem do škôlky a ked to dokončím nech prídem pre nu, lebo sa zatedy pri mne nudí 😀

lenka386
autor
23. okt 2007

Matar, k tomu by som sa chcela tiez dopracovat, aby pochopil, ze tam bude chodit na to, ze ja sa mu nebudem moct tolko venovat, ako teraz. Teraz sme mu zacali rozpravat, ze ked bude papat a bude dobry bude tam MOCT chodit. Tak rozprava, ze bude chodit do skolicky a tesi sa.. Tak uvidime..

zuzanda
24. nov 2007

Ahojte, kočky, tak u nás je to podobné, čo sa týka toho žiarlenia, Timko od začiatku Samka cápal po hlavičke, párkrát ho aj na prštek pohrýzol. Samko mával problémy s bruškom, veľa plakával, tak som sa vlastne ani nemohla Timkovi venovať ako by som chcela. Do škôlky začal chodiť, ked dovŕšil 3 roky, vo februári, nebol problém, prvý týžden síce trochu pomrnkával, ale odvtedy tam už chodí rád. Najskôr chodil na 4 hodiny a od apríla už aj spával. Samko sa narodil v máji, to už sme boli pekne zabehnutí. Ale tiež ma trápia tie choroby, skoro stále je chorý, myslela som, že už od septembra sa to zlepší, ale pokračuje to dalej, Timko má hned zapálené hrdlo, stále kašle, ja už neviem. Pred týždňom dobral antibiotiká a už zasa kašle. A Samko nemal ani pol roka a tiež už bral atb. Neviete mi poradiť niečo na posilnenie imunity, čo naozaj pomáha?

lenka386
autor
26. nov 2007

Zuzanda, ja ked som bola teraz s Adamkom na dvojrocnej prehliadke u detskeho doktora, tak mi odporucil, ze ked pojde do skolky mam ho dat zaockovat proti pneumokokom. Vraj aby nebyval moc chory..Urcite to urobim, kedze mame mat maleho drobca..
Suseda ma dcerku, ktora je predcasne narodena a mala stale podobne problemy - vybrala jedny atb, o tyzden uz bola zahlienena, parkrat boli na pohotovosti, co sa dusila.. A odkedy ju zaockovala, je pokoj, mozno len slaby soplik.. Tak sa skus popytat..