Škôlkári od septembra 2014

bocianka123
23. okt 2013

Ahojte rodičia budúcich škôlkárov ,
ak tu ešte nie je podobná téma na diskusiu, chcela by som ju založiť. A podeliť sa s Vami o príprave našich budúcich škôlkárov . Viem, že je času dosť, veď ešte takmer rok, ale môžeme sa už teraz - hlavne my rodičia, na ich odchod do "veľkého" sveta pripraviť 🙂 . Poradiť si aj ohľadom zápisov do škôlky, prípadne poradiť ako dieťa odnaučiť od plienok, motivovať k rozprávaniu alebo aj od dudlíka odnaučiť.

Budem rada, ak sa pripojíte k tejto diskusii.

matozazzo
22. jan 2014

zapisy do skolok prebiehaju zhruba od 15.2. - 15.3., casy a terminy si urcuje konkretne skolka, aby ste to nepresvihli...

abbie
22. jan 2014

@bocianka123 kazda skolka to musi mat na svojej stranke zaciatkom februara, alebo musi mat oznam na dverach.
Zapis prebieha od 1.3.-15.3

ellit
22. jan 2014

Ahojte buduci školkari 🙂 aj nás čaká nástup do škôlky v septembri 2014 🙂

vulka
22. jan 2014

My si máme ísť po prihlášku do školky 4.2. . Ale zácvik realizujeme už teraz, lebo od februára nastupujem na polovičný do roboty. Hanka je už druhý týžedň na 2 hodiny denne v súkromných jasliach. Trochu plakala, ale teraz už po poobediach riadne machruje. Vraj ona je už veľká školkarka. Do štátnej školky mi ju hádam v septembri vezmú, hoci je narodená až v polovici septembra.

petka1983
23. jan 2014

Ahojte ,naša mala sa narodila 1.4.2012 takže tiež by mi to vychádzalo že 5 mesiacovby som bola bez rodičaku kým by mi ju zobrali do školy. tak som hladala na nete v blízkosti že ake su podmienky na prijati buď vo veku 2,5 roka alebo od presne troch rokov,že ši sa da nastupiť aj v apríli. A našla som si pri nás školku čo beru detičky od 2,5 roka ak mamička pracuje a kedže som už ja pracujuca síce len na skrátený uvazok tak dufam že mi ju zoberu ,len je ešte otázna či sami oduči od plienok lebo to je tiež podmienka. Teraz 11.2 maju deň otvorených dverí tak sa tam chcem isť popýtať.

mili7
24. jan 2014

Ahojte. Moja malá bude mať 3 roky v decembri a tiež dúfam, že mi ju zoberú od septembra 2014. Už som sa aj pýtala v MŠ na Latorickej, pod ktorú patríme, či berú aj takéto detičky, tak mi len napísali : "Uprednostňované sú deti, ktoré dovŕšia 3 roky do augusta, neskôr narodené sú prijaté keď je málo trojročných detí." Viac - menej som to tušila, no dúfam, že ju zoberú, aby sa aspoň postupne adaptovala, kým nastúpim do práce. Ak nie, tak aspoň budem mať čas hľadať niečo iné, kým už naisto budem musieť v decembri nastúpiť do práce.

martinano
24. jan 2014

Ahojte,mozem sa pridat?tieaz nas caka skolka od septembra 2014.3roky bude mat dcerka koncom oktobra, mali by ju vraj zobratk no uvidime....aj tak mam hrozu z toho ci sa stihne naucit do vtedy obliect vyzliect...

mili7
24. jan 2014

@martinano No s tým obliekaním a vyzliekaním mám tiež strach. Vyzliecť by sa moja malá aj vedela, no obliekať ešte nie ☹

denka23
30. jan 2014

Ahojky pridávam sa aj ja k Vám 🙂 taktiež moja babuľka v septembri by mala ísť už do školky...teda ak mi ju niekam vezmú....moja maličká je narodená 3.9. tak dúfam, že nebudú s tým robiť nejaké problémy...len ako aj ostatné píšete je to veľmi tažke dostať dieťaťko do školky...veľa detičiek a málo otvorených tried ☹ ☹ ☹
Už pár dní mám strašne krče v žaludku a nespavosť len z toho či maličkú vezmú do nejakej škôlky..ak nie tak sme úplne nahratý ja už musím nastupiť do práce...a na súkromnú fúúú neviem či budeme mať dostatok financií...
Babuľky chcem sa ešte opýtať čo všetko by malo dieťa vedieť pri nástupe do školky??? Je mi jasné že plienky aby nemala (to sa snažime už o to), a okrem toho čo ešte iné????
Ďakujem za odpovede dopredu 🙂 🙂 🙂

pitik
30. jan 2014

Aj my ideme od septembra do skolky. teda dufam, kedze Teusko bude mat 3 roky 29. jula, ze nas zoberu. Inak u nas je zapis uz od tohto utorka, co bude, co som bola dost prekvapena, ze tak skoro, si pamatam, ze to neskor byvalo. A nebojte sa obliekania a vyzliekania, papania a tak, este je dost cas, deticky sa teraz rychlo ucia a aj pani ucitelky su zvyknute na to, ze tym najmensim musia viac pomahat, pomahaju aj upratovacky a kucharky. my este bojujeme s plienkou, dari sa nam len pomalicky, ale tak do septembra to snad zvladneme 🙂

ssussi
6. feb 2014

Ahojte, ja som dala ziadost do skôlky uz koncom januara (maly bude mat v oktobri - 3 roky). Ale dopocula som sa, vraj maju plno deti, a tak neviem, ci mi ho tam zoberu. Mozem si dat prihlasku aj do inej skolky? Ak by mi ho nahodou vzali do oboch 🙂 ako by som mala postupovat? (napr.oficialna pisomna odpoved, ze nenastupi..., udat aj dovod?)........co by bol inak paradox, kedze pisete, ze je problem - vseobecne preplnene skolky a pod.

kaaaty
6. feb 2014

Ahojte super tema, tiez zacinam pozerat skolky. V septembri bude mat maly presne 2,5 roka. Do statnej dam prihlasku ale sanca ze ho vezmu je minimalna. Pozeram aj sukromne ale tie su od 300 € a vacsinou je to v klasickom rodinnom dome. Takto si skolku nepredstavujem a za take prachy. Verim ze aspon od januara mi maleho zoberu do statnej. Tiez sa verejne hovori ze za 400- 500€ uplatku ti dieta zoberu do statnej hoci kedy, teda u nas. Je to hrozne...

balumi
6. feb 2014

Aj my budeme mat tento problem....maly je oktobrovy, takze sanca je mala...........ja len nechapem, AKO
je mozne, ze sa stat na tieto demograficke zmeny nepripravuje vopred! ved uz minimalne pred dvoma rokmi vedeli, kolko pribllizne by mohlo byt skolkarov v tom ktorom roku, nie???? a teraz sa zacnu o tom bavit, akoby tie nase deticky "vznikli" vcera...

len aby sme takyto problem nemali aj za par rokov, ked pojdu na ZS..su to silne rocniky. ach jaj

kaaaty
6. feb 2014

@balumi mas pravdu bude problem aj so ZS ale to teraz tiez nik neriesi. Skolky sa porusili pre malo deti a teraz ked je ich vela tak sa nabaluje sukromne skolky. A este ti to na urade aj odporucia. Ako keby si kazdi mohol dovolit cvaknut za skolko 400€ mesacne.

vrn
6. feb 2014

Ahojte, tiez sa rada pridam....... takisto to uz absolvujeme "podruhe", starsia dcera ma uz 5 rokov. Mladsia je vsak tvrdsi oriesok, mava riadne zachvaty zurivosti kedy vrieska, kope, bije - som zvedava ako si s nou poradia a ako si tam poradi ona..... nie som zastancom hodit do vody vsak si zvykne, som za postupnu adaptaciu. Osvedcilo sa mi to aj pri starsej dcere ktora prvy tyzden chodila najskor na 2 hodiny, potom na 4 hodiny a az piaty den tam aj spala. Nastupovala do skolky takmer 4-rocna kedze som bola na materskej, zobrali ju uz do strednej triedy kde boli len 2 nove dievcata - nikto tam neplakal, tak ani ona nebola v strese. Rada by som to podobne urobila aj pri mladsej, len teda bude mat 3 roky a nie 4, snad to vyjde...........

gallina
11. feb 2014

Mamičky už ste si zistili, kedy máte zápis do MŠ? Náš termín je od 24.2.-28.2., tak hor sa na to.... 😉 Veľmi som zvedavá, ako bude malá reagovať na škôlku. Už sa teší, tak uvidíme v septembri..... 🙂

abbie
11. feb 2014

@gallina my mame 1.3.-15.3

iva.jurkova
17. feb 2014

ahojte, pridávam sa k vám 🙂 práve dnes som bola svojho drobca zapísať do škôlky 🙂 bývame v malej dedine, takže s prihlásením nebol problém, Olik bude mať v júli tri roky, takže nastúpi už riadne vo veku, kedy má 🙂 len musíme popracovať teraz na samostatnom papaní a obliekaní, lebo doteraz bolo všetko v mojej réžii 🙂 neviem si zvyknúť na to, že už je veľkáč :D

mili7
17. feb 2014

@petka1983 Ako bolo na tom dni otvorených dverí? Dozvedela si sa niečo nové?

saskia_repcikova
17. feb 2014

Milé mamičky, ak uvažujete o súkromnej škôlke v Bratislave, my berieme deti od 2, 5 roka, sme malá rodinná škôlka s max. 24 deťmi (8 detí na 1 pani učiteľku), máme vlastnú záhradu, kde si deti pestujú bylinky a rastlinky, vedľa ihrisko s preliezkami a veľký krásny park, kvalitný vzdelávací program. V cene máte angličtinu s native spíkerkou, tanečnú, krúžky, logopedický skríning, pravidelné správy o pokroku Vašich detí. Samozrejmosťou je láskavý a starostlivý tím učiteliek a manažériek, ktoré milujú deti a svoju prácu. S rodičmi pravidelne komunikujeme a máme politiku otvorených dvetí, dostávajú CD s celoročnými fotkami a videami detí, na narodeniny, Vianoce a sviatky sú darčeky, poriadame spoločné akcie s rodičmi. Naša cena za celodenný program je 330,- EUR mesačne + strava. V strave vyberáte z 2 hlavných jedál denne, okrem 3 jedál je celý deň k dispozícii deťom ovocie. V cene sú aj hygienické potreby (okrem plienočiek) a posteľná bielizeň. Vieme vyjsť v ústrety aj individuálnym potrebám detí, týkajúcim sa stravy, plienok, apod.

To, kde prežívajú svoj čas, kým ste vy v práci, vaše detičky veľmi ovplyvňuje, niekedy možno aj na celý život. Preto je veľmi dôležité vyberať škôlku nie podľa vzdialenosti, alebo či je štátna či súkromná, ale podľa učiteliek, personálu, atmosféry, programu, otvorenosti komunikácie škôlky a ochoty vyjsť Vám v ústrety nielen pri adaptácii, ale aj počas celého pobytu detí.

Preto Vám držím palce a želám šťastnú ruku pri rozhodovaní a ak budete mať akékoľvek otázky, pokojne sa na mňa obráťte.

bocianka123
autor
18. feb 2014

budúci škôlkári... ako je to u Vás s počtom prihlášok - môžete podávať aj do viacerých škôlok? či iba od jednej? Lebo u nás je to asi tak, že "... Pre dieťa je možné podať len jednu "žiadosť". ..." to bol citát z našej stránky. Hm, tak som v rozpakoch... Bo môj by mohol byť na isto prijatý do jednej škôlky (po staršom synovi) ale tú mám teraz od ruky... A tak by som radšej preferovala škôlku rovno pod bytovkou. Preto zvažujem, že podám 2 žiadosti. Ale naša žiadosť vraj dostane nejaké evidenčné registračné číslo ... tak neviem, čo tým mesto zamýšľa.

abbie
18. feb 2014

@bocianka123 mne mozu vyskocit na hrb ... davam prihlasku do 3 skolok v nasom okoli ... by som sa riaditelky opytala, ci mi zaruci prijatie mojho dietata a ked nie, tak ci mi bude platit sukromnu skolku ...takze, ak budu chciet prehlasenia, tak podpisem, ale i tak dam este do inych skolok ...

bocianka123
autor
18. feb 2014

@abbie u vás asi nie je takáto podmienka, neviem, či u vás zasa nestrašia s tým očkovaním, že treba potvrdiť od dr., ktoré očkovanie dieťa absolvovalo... toto u nás nie je. lebo riaditeľky majú kopec iných problémov, ako riešiť, či dieťa je alebo nie je očkované... aspoň jedna z nich mi to takto tvrdila.

katkaajurko
18. feb 2014

@bocianka123 hej ,do prihlasky sa vyplnaj aj ci dieta bolo zaockovane...

katulka74
18. feb 2014

Ahojte maminy kolko sa plati asi zhruba za jedno potvrdenie od lekarky? Planujem podat tri prihlasky preto sa pytam,dakujem Katka.

abbie
18. feb 2014

@katulka74 my mame 4 €

abbie
18. feb 2014

@bocianka123 u nas som sa veru nedostala k tomu, ze by nieco take ziadali, ale pamatam si, ze minuly rok to este bolo... asi to vzdali lebo matky si aj napriek tomu davali prihlasky do viacero skolok

mili7
18. feb 2014

Milé mamičky, podávaním prihlášok do viacerých škôlok si len sami sebe robíte zle. Keby s tým nezačali raz niekedy niekde nejaké mamičky, tak by možno nebol problém s podávaním prihlášok a niekde aj čakaním v rade. Potom aby človek čakal, či sa náhodou neuvoľnilo nejaké miesto po nejakej mamičke, ktorej zobrali dieťa do jednej škôlky a v tých napr. ďalších troch len zadržiavala miesto svojou prihláškou...

abbie
18. feb 2014

@mili7 este raz sa pytam, ze kto mi bude platiti 400 € mesacne na sukromnu skolku, ked dam do jednej a ta nas nevezme???a problem vobec nie je v tom, ze to takto matky robia, ale v tom ze je strasne vela deti a malo skolok ...

mili7
18. feb 2014

@abbie a mne kto bude platiť 400,- € na súkromnú škôlku? To isté sa Ťa môžem spýtať aj ja.... Čo ak ja nemám na to čas ani peniaze, aby som obehávala všetky škôlky s prihláškami a dám iba do jednej a tam mi dieťa nezoberú kvôli tomu, že majú plno. A potom sa začnú ľudia odhlasovať, pretože im dieťa prijali tam a onam. Potom si tam mám do tej jednej škôlky akože stále vyvolávať a chodiť sa pýtať, či náhodou nemajú už voľné miesto?