Škôlkári od septembra 2014

Ahojte rodičia budúcich škôlkárov ,
ak tu ešte nie je podobná téma na diskusiu, chcela by som ju založiť. A podeliť sa s Vami o príprave našich budúcich škôlkárov . Viem, že je času dosť, veď ešte takmer rok, ale môžeme sa už teraz - hlavne my rodičia, na ich odchod do "veľkého" sveta pripraviť 🙂 . Poradiť si aj ohľadom zápisov do škôlky, prípadne poradiť ako dieťa odnaučiť od plienok, motivovať k rozprávaniu alebo aj od dudlíka odnaučiť.

Budem rada, ak sa pripojíte k tejto diskusii.
abbie
18. feb 2014
@mili7 tak ale ako si ty zariadis, tak budes mat 😉 je to tvoje rozhodnutie, ze das iba to jednej a nesies aj to riziko
mili7
18. feb 2014
@abbie no keby neboli také matky ako Ty, tak by som to riešiť ani nemusela...
abbie
18. feb 2014
@mili7 to chce klud 😉
abbie
18. feb 2014
@mili7 a este jedna vec, počet prihlášok nie je obmedzený, ale niektoré škôlky si regulujú prihlášky pomocou čestných vyhlásení, alebo rezervačných poplatkov...v nasom okrese nema ani jedna skolka kolonku o cestnom vyhlaseni a ani to nespominaju na webe, takze nerobim nic, com by som nemala!!! takze si vyprosim reci typu "matka, ako ty" ... v mojom obvode nepoznam ziadnu, ktora dava iba do jednej, ak ty davas, tak je to tvoja vec a nestaraj sa do druhych
petka1983
18. feb 2014
@mili7 ahoj no tak tam ma hneď sprdli že čo tam s takým malým dieťatom vobec chcem ,a ja že však na internetovej stránke maju písane že od 2,5 roka beru detičky ona že to učite nie ,tak ale že žiadost si podať možem,Písala som teda priamo riaditeľke a ona že beru už od 2 rokov ak maju voľne miesta a dnes sme boli za niesŤ prihlašku a prve čo bolo že však ona je ešte mala že načo si to vôbec podávam,takže asi do školky na buduci rok nepojde .
svatava74
18. feb 2014
Kočky, tento system prihlasok do statnych skolok je zly, sposobil si to stat sam, ze donutil mamicky dat viacero prihlasok, maly je august 2010 a minuly rok som dala len jednu a tento rok len jednu,ale len preto, ze ho mozem mat v zamestani pri sebe a mam zivotaschopnych rodicov dochodcov,keby nieco.....stacil by system elektr.podavania ziadosti do skolok cez MU kam spadame a bolo by to vsetko bez korupcie a inych nekalosti.... 🙂 a mnohym ludom by to spravilo skrt cez rozpocet.....ziadne uplatky, nic a to by bolo potom košer.... 🙂
abbie
18. feb 2014
@svatava74 suhlasim, ja spoznam veru aj take co dali uplatok a su v skolke, ale elektronicke podavanie prihlasok by toto dost znemoznilo, i ked nic nie je nemozne :-N u nas to asi nehrozi ani za 10 rokov, lebo do 2 skolok som si musela ist pre prihlasky osobne nakolko nemaju ani webovu stranku a pozerala som skolky v starom meste tam ma web iba Grosslingova :-S
bocianka123autor
19. feb 2014
@katkaajurko áno? a kto to tam má napísať? doktorka? ved ona sa má vyjadriť iba k SPôSOBILOSTI dieťaťa navštevovať škôlku, kolektív - teda po psychickej i fyzickej stránke... to s očkovaním podľa mňa nemá nič spoločné, alebo sa mýlim?
jarka101
19. feb 2014
@andelok my sme boli na zapise dnes, v septembri bude mat maly len 2,5 roka ale plienky uz cez den nema, napapa sa sam a vela rozprava uz teraz. Riaditelka vravela, ze ak bude samostatny nie je ziadny problem s nastupom aj pred tretim rokom a v pohode nas zapisala.
Takze zavisi to fakt od dietatka.
katkaajurko
20. feb 2014
@bocianka123 je tam na to kolonka - ockovania: .... a tam doktorka vyplnila,ci je riadne zaockovany ... kazda skolka ma inu tu prihlasku ...ja som mala aj takuto kolonku
andelok
20. feb 2014
@jarka101 Joj, no keby to bolo len o tom, tak nemame problem...dcerka je tiez odplienkovana, plynule rozprava a najest sa vie tiez...lenze u nas je kamen urazu to, ze byvame v BA na sidlisku s milion detmi a u nas maju velky problem sa dostat aj trojrocne, nie este tie, co nedovrsili tri roky, co je aj nas pripad. Na zapis sa chystame v marci, ale velku nadej tomu nedavam. Uz sme zacali hladat sukromnu skolku.
abbie
20. feb 2014
@katkaajurko aj u nas vo vsetkych skolkach to vyzaduju
jarka101
20. feb 2014
@andelok jasne, no ved ked som presla celu diskusiu, tak som si vsimla, ze je vlastne rec o skôlkach v BA.
Tak drzim palce.
bocianka123autor
21. feb 2014
@katkaajurko aha, no my to tam nemáme.
sharmana
21. feb 2014
@mili7 on nie je problem v podávaní prihlášok do 3 škôlok ale celkovo v systéme. Prihlášky by sa mali podávať na Mestský úrad (tak sa to robí vo Viedni) a ten by mal rozhodovať o rozdelení detí podla rajonu, bydliska a podla podmienok. Ak by mali volné nejaké miesta, tak by mamičke ponúkli aj inú škôlku mimo rajonu. Celkovo je choré toto státie pred škôlkami.
Na druhej strane, ja si pamätám, že pomaly 3 a pol ročné deti nechceli brat, ale hlavne že pozrieš do niektorých škôlok a boli tam prijaté deti, ktoré mali 3 roky až v septembri až decembri. To znamená, že stále platí rovní a rovnejší. Lebo viem, že niekde nezobrali ani júlové a augustové deti. A hlavne sa mi páči, ako do škôlok chodilo XY mamičiek s menšími detmi na materskej. Hlavne že sa nedostali do škôlky deti, ktorých matky museli ísť o práce. Takže toto je skôr problém. A nie zúfalý pokus matky aspon niekam dostat dieťa.
Inak riaditelka sa spýtala, či sme niekam aj inam dávali prihlášku. My sme sa priznali že áno ale sme prízvukovali, že chceme v prvom rade do jej škôlky, tak ona si len poznačila a na porade s ostatnými riaditelkami sa dohodla, aby nás tam vyškrtli. Oni vedia, ako si zoradiť viac žiadostí do iných škôlok, majú spoločné stretnutie.
Inak držím vám mamičky palce, lebo je to fakt o nervy, či dieťa prijmú alebo nie.
dendy1
21. feb 2014
moja malá mala 3r. včera a do škôlky začala chodiť od 3.februára. Zatiaľ chodila len na doobedie. teraz bola len v pondelok a začala kašľať a budúci týždeň sú jarné prázdniny tak je tiež doma, lebo som ju nechcela dať do náhradnej škôlky, kde nikoho nepozná a je len jedna pre celý obvod.
S obliekaním si nerobte starosti, tam im pomôžu. a je to v septembri ešte jednoduchšie ako napr teraz, lebo ešte netreba vtedy pančuchy a pod.
Na našej škôlke už je oznam o zápise a je tam uvedené, že sa má podávať len jedna prihláška.
mili7
22. feb 2014
@dendy1 Ono môže byť napísané, že sa má podávať iba jedna prihláška, ale keď si čítala aj vyššie, tak niektorí sa možno priznajú, že dávajú do viacerých škôlok, ale niektorí aj zaklamú 😞
Ale už to neriešim, je to každého vec. Ja len dúfam, že tú moju malú lásočku zoberú do štátnej a nebudem musieť platiť súkromnú.
mili7
22. feb 2014
@sharmana Ja viem, že celkovo systém, je na ... tri veci, ale štve ma to. Ako píšeš, že stále platí rovní a rovnejší. Takže kto nemá peniaze nazvyš, nech sa pretĺka ako vie, čo je veľmi smutné v tomto svete 😞
dendy1
22. feb 2014
@mili7 no ja by som asi tiež dala asi 2-3 prihlášky a ak by to niekto niekde komentoval, zatvarila by som sa prekvapene: že veď to na internetovej stránke nebolo uvedené.
Lebo tam som túto informáciu nevidela a nie každý ide pozrieť papier čo je priamo na škôlke.
sharmana
27. feb 2014
@mili7 väčšina riaditeliek sa spýta, či si dala viac prihlášok, respektíve už sa to pýta každá, takže treba s pravdou von... nám takto povedali v Habarke, že dajte si radšej prihlášku aj do druhej škôlky.. takže vidíš, tam nám doslova radili, aby sme dali aj do iných... lebo už tam mali napchatých XY tlačenkových detí... tak teraz nedaj do inej škôlky a príde ti z tej jednej, že ti dieťa nevezmú... Je to zlý systém. Mal by to rozdelovať proste úrad a nie riaditelky, potom je v tom bordel.
gallina
28. feb 2014
prihláška podaná, teraz čakáme na rozhodnutie..... 😉
abbie
28. feb 2014
@sharmana v Habarke bol vzdy natresk, zevraj tam maju lepsie vzdelavacie hracky a celkovo ma ta skolka lepsiu uroven, ale citala som v Echu, ze od septembra otvaraju jednu novu triedu pre 20 deti
sharmana
28. feb 2014
@abbie pivonkova aj nevädzova sú vybavené perfektne, nevidela som rozdiel, skôr sa mi na Habarke nepáči, že je tak nízko postavená, musí tam byť zospodu chladno... ja som tam ani nechcela dať malú, to bola ako posledná možnosť, takže mi to bolo v podstate fuk... 😉
abbie
28. feb 2014
@sharmana mas pravdu, Nevadzovu som si kukla osobne, ked som si bola pre prihlasku a pekna je to skolka
rodinnevikendy2
3. mar 2014
Srdecne pozyvame vsetkych skolkarov alebo buduci skolkarov s rodicmi, na rozpravkovy rodinny pobyt

VELKONOCNE JARNE CAROVANIE

http://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinne...
svatava74
5. mar 2014
Rozhodnutie: Prijaty....tesim sa ako mala...konecne aj ja budem mat v praci psychoterapiu, ked bude maly v skolke.. 4.rok to tahame skoro 24 hodin denne spolu...drzim palce vsetkych mainam, aby aj vas prijali..... 🙂
abbie
6. mar 2014
@svatava74 gratulujem 🙂 a to ktory okres takto skoro rozhodol?
svatava74
6. mar 2014
@abbie Vrakuna....minuly rok nas nezobrali, lebo som chcela len poldenny pobyt, nam prislo rozhodnut postou az okolo 30.maja a mozno aj neskor...
Toto sme si boli prevziat osobne a pokladam to za super system, clovek ak mu nevezmu dieta sa vie lepsie zariaidt a aj riaiditelka skolky, nakolko je vela mamiciek ktore daju prihlasky do vsetkych statnych skolok okolo a potom je v tom chaos a bordel...
chyba systemu, ja viem.... 🙂
abbie
6. mar 2014
@svatava74 a ja som myslela, ze na poldenny pobyt praveze zoberu skor,ako na cely den ....
svatava74
6. mar 2014
@abbie praveze nie...poldenny pobyt nehrozi tak lahko, to je menej penazi pre skolku....ak by som napisala ze chceme celodenny pobyt uz minuly rok, tak uz by sme chodili do skolky....ale ja som rada, ja som trosku zatazena na zdravu stravu a ta skolkarska nie je spickova... 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli