Škôlkári od septembra 2014

bocianka123
23. okt 2013

Ahojte rodičia budúcich škôlkárov ,
ak tu ešte nie je podobná téma na diskusiu, chcela by som ju založiť. A podeliť sa s Vami o príprave našich budúcich škôlkárov . Viem, že je času dosť, veď ešte takmer rok, ale môžeme sa už teraz - hlavne my rodičia, na ich odchod do "veľkého" sveta pripraviť 🙂 . Poradiť si aj ohľadom zápisov do škôlky, prípadne poradiť ako dieťa odnaučiť od plienok, motivovať k rozprávaniu alebo aj od dudlíka odnaučiť.

Budem rada, ak sa pripojíte k tejto diskusii.

abbie
9. mar 2014

@svatava74 a do ktorej sukromnej si ju dala, ak sa mozem opytat? ja som chcela dat maleho do Vrakuni, kde je Fantasticke detske centrum, ale nebolo miesto

svatava74
9. mar 2014

@abbie maly bude od septembra v statnej....hnilecka....asi si sa chcela spytat niekoho ineho.......

abbie
9. mar 2014

@svatava74 nie nechcela, asi som to len zle pochopila, ty si bola doma s dietatom? ked vas nezobrali, tak som si mysslela, ze si ho dala do sukromnej

saskia_repcikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svatava74
9. mar 2014

@abbie ja pracujem v detskom centre pre deti do 3 r- jaslicky a maly tam bol so mnou..... 🙂 🙂 🙂

bocianka123
autor
14. mar 2014

nechcem robiť "cenzúru", ale "reklamu" sem prosím nedávajte... toto je DISKUSIA a nie "trh", či "obchod"... alebo "inzercia" ... ďakujem za pochopenie.

tak náš zápis máme za sebou, už iba čakať na výsledok. do konca apríla.

m.zuzanka
18. mar 2014

@saskia_repcikova tak toto je smutné ako si robíte reklamu....chúďatá deti ☹ Presne ako napísala mamička nadomnou vyzerá to ako trh alebo obchod ☹ Vedia vôbec rodičia ako fotky ích detí zneužívate?

saskia_repcikova
18. mar 2014

Dobrý deň,

naše mamičky samozrejme o fotkách vedia a máme aj ich súhlasy, samé aj na túto stránku chodia. Som zaregistrovaná ako PRO, každý môže identifikovať, z ktorej škôlky som. Informácia o tom, že máme zápis, nie je reklamou, a už vôbec nie trhoviskom, to by som si k diskutujúcim na tomto fóre nedovolila. Ak sa Vás to osobne dotklo, tak sa ospravedlňujem. Ale snáď informácia poslúži ostatným mamičkám. pekný deň.

bocianka123
autor
18. mar 2014

@saskia_repcikova ... tak to moje slovo "trh" sa tam napísalo akoby "samo" 😀 ... ja som skôr chcela uviesť inzercia, či reklama...Tu v tejto téme väčšina mamičiek, aspoň predpokladám, chce mať dieťa úspešne umiestnené do štátnej škôlky... a to aj z finančných dôvodov. A ked sa to nepodarí, tak potom sa žiaľ viaceré budeme musieť rozhodnúť aj pre súkromnú škôlku, čo je však dosť finančne náročné... kedže štátny príspevok už rodič nedostane (alebo iba vo výnimočných prípadoch, z titulu nepriaznivého zdravotného stavu svojho dieťaťa).

abbie
10. apr 2014

@saskia_repcikova toto je skor forum pre "statnych skolkarov"

bocianka123
autor
23. apr 2014

ahojte, tak ako s rozhodnutiami? už viete výsledok? Ja už mám - rozhodnutie mám kladné.. PRIJíMAM ... tak od septembra 2014 mám doma škôlkára. Verím, že aj vy budete mať kladné rozhodnutia o prijatí dieťaťa do škôlky.

gallina
23. apr 2014

Pripájam sa, aj my už máme rozhodnutie, v septemberi sa ide na to. Škôlka tras sa.....🙂 😉 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aja143
24. apr 2014

aj my budeme mať doma od septembra škôlkárku 🙂 zatiaľ sa do škôlky teší, tak uvidíme...

zlte_kuriatko
27. apr 2014

@fidka79 ahoj no my sme natom s plienkami tak, že ich este stále nosí nonstop 😀 nie je mi síce pri tom do smiechu ale čo mám robiť? chystám sa ju odplienkovať v lete teraz v máji ide mať dva roky a do školky som ju chcela dať od januára ale u nás je strašna plnka takže ju zoberú až v septembri ale nie v tomto roku. mrzí ma to, lebo vlastne maj jun jul august budem bez príjmu 😒 umele mliečko jej este stále dávam pred spaním plus musí mať na spanie aj cumel- už ho ma taký zničený že vôbec neplní svoju funkciu. hádam do troch rokov sa jej zničí tak, že ho nebude chcieť 🙂
ozaj vy ste ako na tom so slovnou zásobou a podobne? naša ovláda uplne všetko, vie takmer všetko pomenovať, pozná všetky zvierata a vie ich aj napodobniť vie asi 6basníčiek no možno aj viac par z nich vie sama povedať a ostatné vie podoplnať slova ked ich rozpravam ja. z farieb pozna iba žltú a červenu. obliecť si vie iba čiapočku a tepláčiky (to sa jej nepodarí vždy) a papučky na suchý zips (dakedy si ich obuje opačne) v rodine vie povedať kto sa ako vola čo od koho ma kto jej čo dal. no na otazku kde ideš povie prídem 🙂 hocikedy mi príde napríklad reklamovať ranajky že nechce chlebík s medom ale páročku. čo sa týka detí tie ma strašne rada, už komunikuje aj s nimi, dokaže sa začleniť do kolektívu ked sa deti hrajú na piesku a pod. rada si číta, hra sa s legom , plastelínou, magnetkami. myslím, že v školke by sa jej už teraz páčilo a zvládla by to tam (až na tie plienky). neviem či ovláda toho vela alebo málo na svoj vek ale ja som spokojná.

isabella_fly
14. máj 2014

ahojte baby, vcera sme si boli vyzdvihnut rozhodnutie o prijati do skolky, tak sa na jednej strane tesim no na druhej nas toho asi vela caka, na zaciatok, co treba do skolky pre deti pokupovat? papucky, pyzamko, je este nieco co by mali mat, zo skolky zatial ine informacie nemam... zrejme este vrecko s hygienickymi potrebami, napada vas este nieco?

25daniela
14. máj 2014

@isabella_fly to ma kazda skolka rozne, najneskor ked donesies dietatko v septembri, bude ta cakat zoznam, co doniest. U nas je to zvycajne na jednuA4 budu tam potreby na spanie este mozno, u nas je to aj vankusik, potom na kreslenie farbicky, farebne papiere a podobne. U nas je to na pol rok toaletny, tekute mydlo, servitky a obrusky

25daniela
14. máj 2014

@isabella_fly ja idem dat do tej istej skolky dalsie dietatko, tak uz mam predstavu, ako to tam funguje.

isabella_fly
14. máj 2014

@25daniela dakujem, budem mat aspon trocha predstavu, pre nas to bude nova skusenost 🙂

cheizy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cheizy
19. máj 2014

@cheizy Ak máte náhoodu aj druhé detičky staršie,samozrejme 🙂

bocianka123
autor
2. sep 2014

Ahojte, tak ako ste dnes zvládli prvý deň v škôlke? náš nástup sa posunul o týždeň... akosi cez prázdniny bolo málo času na výmenu okien 😀 ., v školke samozrejme.

h2
3. sep 2014

@bocianka123 Ahoj, no, u nás bol prvý deň ráno aj plač, ale to sa asi dá čakať. Nenechala som ho tam ešte spať, ale keďže všetko ináč prebehlo v poriadku, tak dnes (vlastne včera, už je po polnoci 🙂 ) už aj spinkal. Všetko bolo v poriadku, čo mi povedali aj učiteľky, aj synček mi to potvrdil, tak sa strašne teším. Len dúfam, že to nezakríknem. 🙂

tinkaronko0710
6. sep 2014

Kto dal svoje dieťa do súkromnej škôlky bulharskej? Dobraskolka.sk

noccikalili
15. sep 2014

Dobrý deň tak aj ja mám malú školkarku, no nejak sa na adaptácia nedarí :( strašne tam plače, učiteľky ju nevedia ukludnit, normalne je zo škôlky ( že tam musí ostaťbezomna) vysresovana až má traumu, je na mňa príliš citovo naviazaná keďže 3 roky bola len a len so mnou, ani s babkami s nikým iným...cítim že citovo a psychicky ešte nie je pripravena na škôlku...:/ čo mám robiť???? Na konci októbra bude mať 3 roky

meluela
15. sep 2014

@noccikalili ahoj, ak si to aspon trosku mozes dovolit, tak ostan s nou doma ...

poppy1
15. sep 2014

@noccikalili ak sa da, ostat s nou doma, alebo si k nej najst opatrovatelku.

h2
15. sep 2014

@noccikalili Ahoj, veľmi s Tebou súcitím, musíš to prežívať veľmi ťažko. Neviem, či moja rada nejako pomôže, ale skús sa s dcérkou normálne o tom porozprávať, akože Ty musíš chodiť do práce, aby si zarobila peniažky a mohla jej kúpiť hračky, šatičky a jedlo a že všetky maminky a tatinkovia musia chodiť do práce, aj tety učiteľky v škôlke sú maminky a tiež chodia do práce a starajú sa tam o detičky, aby neboli doma sami, keď tatinkovia a maminky pracujú. A tiež, že detičky chodia do škôlky, aby sa tam všeličo zajuímavé naučili a aby sa zahrali s inými detičkami, ktoré sú na tom rovnako, ako ona, že sú tiež smutní, ale že to prejde a pre každé jedno dieťatko po práci maminka príde, tak, ako aj Ty pre ňu. Ja som sa takto "dospelácky" rozprávala s mojím synom, keď mal rok a 7 mesiacov a mal ísť do jasličiek a myslím, že to pomohlo. Držím palce, nech to rýchlo prekonáte a nech dcérka chodí do škôlky rada.

meluela
15. sep 2014

@h2 ja som toto vsetko rozpravala synovi ked mal takmer 3 roky a nepomohlo