Škôlkarka sa zmenila

mimip
8. sep 2016

Ahojte maminky, moja dcerka nastupila od pondelka do skolky a v celku v pohode to tam znasa. Ked pridem po nu do skolky okolo pol stvrtej, tak ma taha hned domov a stale sa chce mojkat a nechce ist ani na prechadzku ci ist na kruzky. Chce ist rovno domov a chce aby som bola stale s nou. Baby, je to normalne? Taka nikdy nebola pokym nezacala chodit do skolky

lalinko2010
8. sep 2016

@mimip ahoj, pravdaže je to normálne. normálna reakcia dieťaťa na to že je v škôlke. ale sa to zmení.

magic08
8. sep 2016

@mimip podla mna to normalne je. Vzi sa do koze svojho dietata, ktore bolo doteraz nonstop s tebou a zrazu ma niekolkohodinový vypadok, deficit. Dohana stratený cas. To pominie, ked si zvykne

simona24
8. sep 2016

Aj moj bol taky 🙂 ked sme prisli domov tak ani na wcko som nemohla ist, stale bol pri mne 🙂

glorikarebeka
8. sep 2016

prejde to,daj jej cas a postupne na nu chod tak ako ste boli zvyknute,vzdy lepsia ako opacne,ze v skolke by nechcela byt a preplakala by ti tam

naty_s
8. sep 2016

Ahoj, moja mala nastupila v decembri do jasli. Ma sa tam super, kazdy den sa tam tesi (pyta sa tam aj cez vikendy a volne dni). Ale tiez sa sprava podobne, ako tvoja. Kym bola doma, tak bola velmi "samostatna". Nemala problem ist s babkou, dedkom aj na pol dna prec z domu. Na ulici sa pristavila pri cudzich ludoch a pod. Od kedy je v jasliach, tak je stale "na mne", neviem ist vacsinou sama ani na zachod🙂 Takze po jasliach a vo volnych dnoch sme stale (a to doslova) spolu. Asi je to normalne ..... podla mna si len nase deti kompenzuju ten cas, kedy nie su s nami🙂

siska25
8. sep 2016

@mimip Ahoj, no asi to normálne bude, lebo naša robí to isté. U nás je ale problém to, že ona je zvyknutá doma spávať poobede a v škôlke sa jej zatiaľ zaspať nepodarilo a je teda veľmi unavená. Takže tiež by najradšej celé poobedie sedela na sedačke a pozerala rozprávky s tým, že ako sa jej vzdialim z dohľadu, už na mňa vykrikuje, kde som. A okrem toho sa s nikým iným ako so mnou doma nebaví, ešte možno s manželom. Ale babku, brata a pod. odmieta zatiaľ. Aj keď tam ráno ide tak plače, že chce byť radšej so mnou doma a nie v škôlke. Zatiaľ úspešne odolávam, aj keď som z toho nešťastná....

mimla
8. sep 2016

Normálne. Môj starší po príchode z jaslí (mal 2 roky) alebo sadol na gauč a vyexoval fľašu mlieka, ja z jednej strany, medveď z druhej strany. A takto sme boli aj hodinu. Toto bol ten lepší scenár. Horšie bolo, ak chytil mrnčanie už cestou domov, to ani fľaša nepomohla a plakal. Tiež hodinu. Tiež sme to s macom schytali. Trvalo to asi dva mesiace a vraj to môže trvať aj rok alebo aj celé škôlkarske obdobie. Takže sme ešte dobre dopadli.

mimip
autor
8. sep 2016

dakujem baby, upokojili ste ma...a posledne dva dni sa zacala tahat aj na ruky...ked ju na chvilku nezoberiem tak pusti take nareky az sa dusi

yoxinka
8. sep 2016

Moj syn robil po nástupe do školky presne to isté. Podľa mňa je to OK.

flavia1
8. sep 2016

@mimip je to úplne normálne 🙂, moja malá, ako začala chodiť do škôlky, tak som ju musela doma obliekať, dokonca kŕmiť... Netreba to dieťaťu odopierať, ono to samé odíde. Je to prirodzená reakcia, potrebuje sa utvrdzovať, že ich stále ľúbime 🙂

radusiq
8. sep 2016

u nas detto, minuleho roku ked zacinal to trvalo asi 2 tyzdne, zvysok roka som ho potom kazdy bozi den nahanala po skolkom dvore ked trebalo ist domov lebo nechcel odist. Vcera nastupil po prazdninach a zase je moje mojkadlo, som zvedava dokedy 🙂