Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

sis1
5. sep 2013

...neviem preco mi stale dava v texte vela rodicou..kedze pravopis ovladam a pisem vela rodicov.....

vinea9
5. sep 2013

Ahojte som späť dnes musím , chcem pochváliť pani ucitelku v Ms dracik , zvládla a hlavne zázračne zmotivovala môjho draka na jedenie s priborom co sa nám nedarilo už dosť dlho. Deti sú spokojne co vidím aj na svojom aj na rozhoviroch s rodičmi . V utorok ze vraj príde Kúzelník, tak sa nevieme dočkať ako nas očaruje. Všetkým pochybovacom odporúčam nepochybovat.

monikavalentinka
5. sep 2013

@sekina aj ja len prezentujem svoj nazor (a nazor nasich rodicov)... nie kazdy to vnima takto.. v MS je cca 60 deti , cca 150 v ZS a verte, ze mnohi z nich si mozu dovolit aj drahsiu skolku, takze nie su tam kvoli cene - nie je to nasa jedina deviza, je ich ovela viac, len sa netreba na veci divat povrchne - ako mozno par takych, ktori odisli kvoli arealu -a az tak vela ich nebolo... AKTIVITY su deviza a tiez dobri a kvalifikovani ucitelia. dvor bol vyriadeny v piatok, to, co sa tam nahromadilo sa udialo cez vikend... oprava fasady je 1. nakladna 2. to nie je nas majetok, sme v prenajme, toto musi riesit pani riaditelka gmk (rvnako je to aj s tym miestom, kde su kamene - maju tam pristup ini) 3. ked nieco nanovo namalujete, novy grafit tam mate do tyzdna - niekolkonasobna skusenost... to, co deti vytvoria, visi AJ vo vnutri, no nam sa ich draciky zdali krajsie ako tie povodne okna budov... aj deti sa tesili... a to je fajn.. sme pre rodicov, ktorych zaujima hlavne kvalitny a vyvazeny vychvnovzdelvacai program, nie par drobnych nedostatkov von (co zatial neovplyvnilo radost ani jedneho z nasich deti)

kloranebb
5. sep 2013

Snazila som sa zistit vase nazory ktore skolky patria v bb medzi top - pristupom uciteliek, pestrostou aktivit..ale nezistila som. Date nejake typy? Osobne omrknem pocas dni otvorenych dveri ale dovtedy aspon dake nasmerovanie - pomozete? Ocakavam mladsie ucitelky alebo starsie akcne a stale oblubene..

vinea9
6. sep 2013

Ahoj skús mLadeznicku-dracik mam tam dve deti(aj Ms aj ZŠ) maju mladé kvalifikovane ucitelki, deti mi chodia spokojne domov a maju dosť dobrý vyber aktivít ( plávanie. , lyžovanie, pohyblivé aktivity, jazyky a to všetko zadarmo, alebo mojim poplatky), riaditeľka ustretova a flexibilna

sekina
6. sep 2013

@vinea9 zaujímavé, že ste sa registrovali práve teraz, keď sa chcete zapojiť do diskusie o Dráčiku, je to veľmi priehľadné a mám pocit, že škôlku Dráčik vychvaľujú vlastný majitelia, no nech si vytvorí človek názor sám....môžem sa aj mylíť

sekina
6. sep 2013

@sis1 zaujímavé zase registrácia v deň diskusie....verííííííííííííííme 😀

sekina
6. sep 2013

@kloranebb odporúčam všetky okrem Dráčika...

sekina
6. sep 2013

@monikavalentinka píšete, že detičky k vám s radosťou chodia a že malé nedostatky to neovplyvnia, ale po týždni od otvorenia škôlky by som to ešte tak kvetnato nehodnotila, čas ukáže a ako laik si myslím, že máloktoré dieťa prvý týždeň, keď začne chodí do škôlky hneď sa do nej teší a hneď spokojne spinká, ale nech to posúdia rodičia, ktorí deti majú a vedia, ako to bolo keď dieťa nastúpilo do škôlky...

sekina
6. sep 2013

@sis1 nehovorím iba svoj názor!!!!

monikavalentinka
6. sep 2013

@sekina uz sa zamotkavate... k nam deti s radostou chodia uz OSMY rok - hovorim o SKOLE, ze tie nedostatky okolia im nevadia, takze nie je to hodnotenie institucie po tyzdni, je to hodnotenie dracika ako celku (teraz ZS plus uz aj MS)po dost dlhej dobe. tak skuste uz prestat rypat, lebo vase "stopercentne pravdy" a la pani matysova v nasej MS vygooglene na "serioznej"stranke dopadli trapne.. chcete byt za mudru a nic.... co sa tyka kont sis a vinea, - GARANTUJEM vam, ze to nie sme my - ani majitel, ani ja riaditelka. Kadopadne o tejto diskusii sa vie aj medzi rodicmi, kedze som s nimi v neustalom kontakte a samozrejme povedala som o tom, co tam dokazu niektore osobky (ako vy) napisat. Zrejme sa registrovali a pridali svoje nazory, ale ja ani majitel o to nikoho neziadal, a uz vobec by sme nehovorili do toho, ako maju o nas pisat....skoda len, ze nemam na to dokaz, tak ako na to, ze skolka nema nic s pani matysovou, aby ste uz uverili a prestali spochybnovat, ociernovat a rypat... tazka povaha....pekny vecer, vsetko dobre zelam.

monikavalentinka
6. sep 2013

@kloranebb ja odporucam dracik🙂 (sme sice nova skolka, takze asi nie top, ale financne dostupna, plna aktivir, pani ucitelky maju do 30 rokov, plne kvalifikovane, myslim, ze mile🙂 treba sa prist pozriet podla toho sa rozhodnut🙂

sis1
6. sep 2013

@sekina ....kazdy clovek by mal hovorit sam za seba, nie za ostatnych, samozrejme pokial sa nejedna o male deti, neplnolete a nesvojpravne osoby ale to je asi jedno.... Taktiez kritizovat po prvom dni sa mi zda neobjektivne, ja osobne si myslim, ze skor mate vy problem ani nie tak so zariadenim, ale mozno s konkurenciou, alebo nebodaj s majitelmi samotnej sukromnej skolky, ked takto reagujete. Moja registracia Vas vobec zaujimat nemusi, radsej sa viac venujte svojim detom a praci, ako tu sliedit, kto sa kedy registroval. Nepaci sa mi, ked niekto kto nema deti v skole a skolke ani o cinnosti tychto institucii nevie nic ju hodnoti a este nepravdivo!!!!!. Prave preto som mala potrebu sa zaregistrovat, ked sa mi doniesla sprava ze o skole, ktoru navstevuju moje deti niekto nepekne a nepravdivo pise. Ale tak nech si kazdy spravi vlastny nazor. Ja opakujem, ze som spokojna. A nie nie som majitelka skoly ani skolky... som majitelka inych veci a cnosti, ktore Vam mila Sekina zjavne chybaju.!!!!!!

aritmetika
6. sep 2013

Netreba sa hned rozculovat a urazat. Na trapnych strankach sa dozviete hocico, aj to, ze v sieti skol ste stale na Slnecnej ul.34.

hrasdotaciami
6. sep 2013

🙂🙂🙂

kloranebb
6. sep 2013

Takze ste mi poradili dracik a vsetky okrem dracika...hmm...to ste mi moc nepomohli ☹

sekina
6. sep 2013

@sis1 Sranda, že sa monikavalentinka a sis1 stretávajú na fórach v rovnakom čase, ale už tiež a k tejto téme nebudem vyjadrovať, lebo ja nikoho, ako osobu neurážam, podotýkam iba na nedostatky zariadenia, mám na to svoj názor, ktorý som po týchto komunikáciach nezmenila, iba som si utvrdila svoj...PS. v žiadnom mojom príspevku som nikomu nevytýkala jeho povahu, neurážala a zdá sa mi primitívne diskusiu smerovať k tomuto...a určite nie ste pre mňa žiadna konkurencia...nepracujem v tejto oblasti...

sekina
6. sep 2013

@monikavalentinka ...a či sa zamotkávam, ja nemám v čom a hodnotila som skôr činnosť škôlky, ktorá je iba v plienkach, ale zato sebavedomo ju vychvaľujete...ako som už spomínala k tejto téme sa nebudem už vyjadrovať....ale vaše príspevky a spôsob vášho vyjadrovania sa blížil k urážaniu mňa samej, ako osoby a to je dosť primitívne... a žiadnu pani M nepoznám a ani som nič negoooglila, ale asi ste si ma pomýlili s niekým iným...opakujem poukazovala som iba na nedostatky zariadenia z môjho pohľadu...a nielen z môjho pohľadu...hauk

vinea9
6. sep 2013

Sekina vam musi ten dracik asi lezat hlboko v zaludku ked uz spochybnujete aj diskuterov, lebo maju iny nazor ako vy. Stale trvam na kvalite dracika. To potom mozeme tvrdit ze vsetky nevativne ohlasy na dracika su od vas a registujete sa vzdy pod inym menom( ale nemate az tak vela roboty , lebo tych neg.reakcii nie je vela). Dobru noc
P.s. Pisem v dobrom case , dufam nie vtedy ked aj mirinda s sis a monikavalentina?

monikavalentinka
7. sep 2013

@sekina , no precitajte si este raz svoje vlastne prispevky, a ak trvate na tom, ze ste nikde nikoho neurazala, tak asi neviete, co znamena urazat....posledne slovo si neodpustite, samozrejme vzdy UTOCNE poznamky, ked vam clovek nieco slusne vysvetli, budete hladat dalej ako mozno este rypnut - vid posledne dva prispevky a skutocne BRUTALNE podozrivy fakt, ze sa stretavame na fore v podvecer - v "rovnakom" case...no viete, pracujuci ludia cez den pracuju, staraju sa o rodinu, atd. a cas zareagovat maju az vecer.... mimochodom, majitel dracika je v zahranici - je aj dokaz - zabery z vcerajsieho futbaloveho zapasu bosna - svk, nema internet v telefone v zahranici a ja pisem VYLUCNE pod tymto menom (a urcite ste si vsimli sposoby vyjadrovania a ine odlisnosti, ktore nasvedcuju tomu, ze nejde o jedneho cloveka) kedze ste napisali hauk, ci ze sa uz nebudete vyjadrovat, verim, ze svoj SLUB dodrzite 😉 a ze sa vas dotkol moj sposob vyjadrovania? neverim, pretoze stale je este prijmeny v porovnani s tym, ako komunikujete vy (vase jednoznacne zistenia, ze skolka patri matysovej, vase tvrdenia, ze ja a majitel piseme pozitivne ohlasy a spochybnovanie inych kont - to nie je urazlive podla vas????)...moje komenty nevykazuju znamky primitivnosti, o ktorych pisete, lebo sa zakladaju na faktoch, co sa o vasich povedat neda.. pekny vecer.. a dodrzte co ste slubili....

katkapaprcka
7. sep 2013

Som rada, ze som nasla tuto diskusiu, i ked ostru, kedze moja dcerka nastupila do MS. Pekne si zvykla, som zvedava na aktivity mimo beznej starostlivosti a kedze ma trapi sklo, chybajuce ihrisko a trochu plot, navrhujem brigadu, aspon utuzime kolektiv 🙂

sekina
8. sep 2013
sekina
8. sep 2013

@monikavalentinka opakujem ani v jednom mojom príspevku som pani M nespomenula 😀

rodicia98
8. sep 2013

Akurat som sa zaregistrovala, lebo chcem reagovat , tak si nemyslim, ze som spriahnuta s majitelmi, ale pozeram komunikaciu a potvrdzuje sa mi, ze slovac ( prepacte ty ktori nie)i dokazu, len spochybnovat a kritizovat. Ja mam skusennosti s dracikom, len pozitivne. V ms mam dceru, ktoru naucil este ako 2,5 rocnu lyzovat, plavat a vzdy sa tesila do dracika a kvoli tomu sme zapisali aj dieta do ms v ktrorej je spokojne. To ze areal nie tiptop je riesitelne, ale nie najdolezitejsie( a mimochodom uz riesia aj deske ihrisko) interier je celkom fajn vynoveny a priestori vyhovuju vsetko nive, vonave. Detske povlecenie, uteraky sme dostali uplne nove a aj ich peru v ms co ne pre mamicky velka pomoc. Ale hlavne su ucitelky, ktrore su prijemne moja sa do ms tesi a je v skolke spokojna. Sekina nerozumiem preco taka a kritika, ale ak tam mas dieta a mas zle skusennosti, tak ho tam nedavaj, ale my sme spokojny a kazdy kto sa bude pytat na ms mladeznicka, tak mu ju odporucim. Vo stvrtok jednu triedu aj vytopilo a ubezpecili nas, ze v pondelok 9.9. Uz bude funkcna, co v innych ms by to robili mesiac a aj to svedci o flexibilte a schoponostiach zodpovednych. Dakujeem budem sledovat forum a dracikovia nedajte sa znechutit ste pre moje deti jednotky

katrin31
9. sep 2013

@sekina mne to pride tak ako keby to rodicia dostali za domacu ulohu :D sem napisat

sis1
9. sep 2013

@katrin31 ste zabili opat raz damy..... Sherlok Holmes by sa mal skryt, lebo na Vas dve nema..... 😅

rodicia98
9. sep 2013

Dievcata mna nikto nemusi "ukolovat" aby som vyjadrila nazor, pripadami ze uz sa tu neriesi podstata a nazory na ms- vseobecne, ale asi osobne veci ,skoda sekina a katrin mohli sme sa nieco rozumne dozvediet. Dnes boli urobena aj vytopena trieda, fakt som rada, ze ste to stihli, zajtra kuzélnik, tak sa tesime
Vinea chcem ta poprosit ak to nieje tajne , ci tvôj poklad chodi k eliske ( moja ano) do hornej triedy?
Chcela by som ta pockat. A hodime rec a kavicku. Navrhni cas stretnutua v ms.

rodicia98
9. sep 2013

@sis1 samozrejne sa to tyka aj sis1

rodicia98
9. sep 2013

Sis1 teda s tou kavickou

sekina
9. sep 2013

@katrin31 a všimni si, že všetky sú registrované v septembri 😀