Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

katuska26
18. mar 2008

No tak dúfam že s tou telkou to nie je pravda v tej škôlke na Hornej, to teda nie je najlepšie pre malé deti, no tak na to sa popýtam, budúci týždeň ideme na zápis, tak som zvedavá 😠 . Normálne ma to nahnevalo, však to nie je vhodné , sú lepšie aktivity, s ktorými možno zabaviť tak malé deti ako televízor, nemajú ho dosť doma? ☹
A má niekto dieťatko na Hornej že by sám povedal čo tam je pozitívne a negatívne, lebo ja som počula na tú škôlku zatiaľ len samé chvály, ale toto ma veru dostalo 😢
Aby som vedela že či mám podávať prihlášku aj do inej škôlky, ďakujem 😉

lula26
18. mar 2008

katuska26, ako si to myslela s tým, že nemajú ho dosť doma? To ako že doma televízor deťom neškodí? A to v tej škôlke pozerajú televízor celé doobedie?

katuska26
18. mar 2008

lulu ja neviem koľko ho tam v škôlke pozerajú, ale každý má doma televízor, takže deti ho doma určite sem tam pozerajú cez deň.Aj moja malá pozerá doma televízor, ale myslím že do škôlky to nepatrí. Predsa sú to učiteľky ktoré majú dieťa niečo naučiť, nie posadiť pred telku a mať oddych. A podľa mňa je lepšie keď deti nemajú v škôlke televízor, radšej rádio, alebo CD prehrávač a tam počúvať rozprávky a pesničky.

lula26
18. mar 2008

moje deti chodili do MŠ, ktorá bola dobre vybavená audiovizuálnou technikou a v rámci spolupráce s rodinou sme nosili DVD, ktoré sa dali využiť pri týždennej téme, s ktorou sme boli oboznámení vopred oznamom na nástenke.
A moje deti mali obrovskú radosť, keď mohli doniesť také DVD. Som presvedčená, že učiteľky nemôžu strácať čas dlhým pozeraním televízie, majú predsa svoj denný poriadok, deti cvičia, majú pobyt vonku.

katuska26
18. mar 2008

No tak v takom prípade ako to píšeš ty, mi to absolútne neprekáža, ja len aby neprišla domov a že za celý deň len telku pozerali. A tvoje deti ktoré škôlky navštevovali, tu v Banskej Bystrici? 🙂

lula26
18. mar 2008

Nie, moje deti chodili do MŠ v prievidzkom okrese. Bolo to krásne obdobie nášho života, preto ma stále zaujíma, čo sa v tejto oblasti deje. Tak sa nehnevajte, že som sa Vám votrela do Vášho regiónu. 😉 Teraz navštevujú 1. a 3. triedu. Sú to starosti, ale bojujeme. Zlatá škôlka!

mamiska
18. mar 2008

Ahoj Katuska, aj ja som uvazovala nad skolockou na Hornej, no odradili ma mamicky, ktore tam boli vlani na zapise. Ta skolocka je len pre "vyvolenych" a je mala sanca dostat sa tam. Je aj dost mala, co sa tyka priestoru. Tak sme v konecnom dosledku aj radi, ze mala chodi do Radvane.

akvi
18. mar 2008

Tak som sa dnes bavila s kamoskou, co tam ma syna na Hornej. Ta telka je na programe dost casto hlavne v zime.
Ucitelky su v pohode, az na riaditelku, ktora je az prilis afektovana a ani deti ju nemaju velmi v laske. Ostatne ucitelky su vraj velmi zlate... Takze tak...

lien1
25. mar 2008

Tak ma to teraz šokovalo čo som čítala o Hornej dúfam ,že realita bude trošku iná.Poznám detičky čo tam chodia a o telke som sa nedozvedela nič.Riaditelka bola celkom milá tak neviem a detičky behali von a keď som tam bola pozrieť
nevidela som telku.Jediná vec čo mi vadila bolo staré vybavenie.

maca793
29. mar 2008

ahojte, ja som si v utorok dala prihlášku do škôlky na Družby, pretože tam bývam a na druhý deň ma šokoval telefonát od riaditeľky, že mi malú nemôžu zobrať, lebo 3 roky bude mať až v máji 2009. to bol dôvod, prečo ju nezobrali. ponúkala mi škôlku na túlskej, viete si predstaviť, že z družby by som ju mala nosiť na túlsku? ja nie, najviac ma zarazil jej tón v telefóne, robila sa strašne dôležitá. a baviť sa nechcela veľmi na otázku, podľa akých kritérií vyberajú deti do škôlky. radšej mi zložila. a tak som nakoniec znova zakotvila na novej, čo som nechcela, ale čo už.

akvi
30. mar 2008

maca793 - je to normalny postup tej skolky... Kedze sa im v septembri naplni stav 3 a viac rocnymi detmi, tak mladsie dieta neberu. Je to podla mna takto celkom spravodlive, pretoze predsa len mamicky 3 a viac rocnych deti uz nemaju narok na RP a tvoje dieta by tiez urcite uprednostnili, keby si ho prihlasila v dalsom sk.roku. Tiez som bola v tejto situacii vlani - syn mal 3 roky v januari a v skolke pri ktorej sme byvali mi tiez hned povedali, ze ho nemozu zobrat, pretoze su uz od septembra plny starsimi detmi, ktore maju prednost. Nastastie sme sa prestahovali sem do BB a tu mi ho vzali od januara bez problemov..

mamiska
30. mar 2008

Ahoj Akvi, co nove? Danielko je uz zdravy? Uvidime sa v pondelok, dufam, ze bez placu 😅

akvi
30. mar 2008

Miska - v pondelok a utorok ho este necham doma, tecu mu sopliky, aj ked kasel sa uz nastastie zlepsuje. Ale nechcem, aby nahodou nakazil ine deti. Inak ma to zacina uz poriadne stvat, ze je stale chory ☹ Kym nechodil do skolky, bol chory len jediny raz... Je to nezodpovedne od tych rodicov, co daju aj chore dieta do skolky a potom si to zlizne par dalsich a je to taky zacarovany kruh 😖 Rodicia by si konecne mali uvedomit, ze robia zle svojim vlastnym detom, ked ich daju do skolky chore.. Uz sa tesim na rodicovske - len neviem, ci vobec tento rok este dake bude, mohlo by sa to tam spomenut.... Ale asi to aj tak nepomoze... ☹

mamiska
30. mar 2008

Ahoj tak to ma ozaj velmi mrzi ☹ nasa malu to zatial vsetko nastastie obchadza, tak dufam, ze to vydrzi co najdlhsie. Je to iste nezodpovedne, ze ty donesies zdrave dietatko do skolky a beres ho uz chore... 😲
Mala to tiez spomina, ze to a to dietatko ma sopliky, kycha, ale nepocujem, ze by do skolky neprislo a liecilo sa.
Dnes je nadherne pocasie, tak sme boli von na prechadzke a Bianka teraz uz druhu hodinku spi 😕 tak neviem, co budeme robit do rana 🙄

maca793
5. apr 2008

akvi
ale tu ide o to, ako mi to povedala cez telefón, keby si počula ten tón a ja predsa nemôžem za to, že 3 roky bude mať v máji2009 a ja vtedy idem do roboty. a predsa nebudem čakať do septembra2009 4 mesiace a nebudem predsa na podpore, nie?

akvi
6. apr 2008

Maca - chapem ta uplne a vies co, ked sa k tebe takto spravala, tak to ber z tej lepsej stranky, mozno najdes skolku, kde budu mat iny pristup.

mamiska
6. apr 2008

Ahoj Akvi, tak my sa tento tyzden v skolocke neuvidime ☹ mala je u starkej a my balime, zajtra odchadzame do Irska ku kamoske, tak Vam zelam s Danielkom krasny vikend, dufam, ze konecne plny slniecka 😉

vodniicka
23. okt 2008

ahojte neviete niekto o skolke na ulici Cesta k nemocnici?

ikke
3. nov 2008

tinatina • Včera o 18:36
(Príspevok bol upravený adminom, lebo nebol v súlade s pravidlom NEPÍŠ VEĽKÝMI PÍSMENAMI)
ahojte pristahovala som sa do banskej bystrice a hladam pre maleho skolku kde ho zoberu aj napriek tomu ze este nema 3 roky lebo chcem zacat pracovat

vodniicka
3. nov 2008

ikke..no problem nebude vo veku, lebo v zakone stoji, ze od 2 rokoch mozu prijat dieta do skolky, len musi prist schvalenie od mestskeho uradu..ale skor v tom, ze nikde nemaju miesto..teda mozno niekde este maju, ale skor nemaju ako maju, treba to len obehat..

maca793
4. nov 2008

myslím si, že na novej majú voľné miesto.

erosinka
4. jan 2009

Ahojte žienky, v prvom rade vám želám len to najlepšie v novom roku veľa veľa veľa úspechov v práci ale aj doma s deťúrencami. 🙂
Tento rok pôjde náš drobec zrejme do škôlky, rozmýšlam na škôlku na družby, alebo pri Astre. Neviete mi poradiť ktoeá je lepšia? A kedy sa zapisujú detičky do škôlky. JA vôbec neviem.Dakujem pekne za rady. 🙂 🙂 🙂

sue
13. feb 2009

Ahojte, založila som duplicitnú tému nevidiac túto, hoci som ju hľadala...
Úplne ste ma vydesili tým, čo ste tu popísali ☹ lebo dnes som obvolávala škôlky a pýtala sa, aký majú stav a všade hovorili, ako je detí málo 😖 tak neviem...
Z vonkajšieho pohľadu a telefonátu a vzdialenosti od domu bola najlepšia pre nás Nová a Tulská a akurát tie tu vy hodnotíte ako najhoršie ☹ ☹ ☹ budeme to mať komplikované tým, že malý bude mať v januári len dva roky... takže náš výber je zúžený...
Poradíte niečo na Fončorde alebo v centre už od dvoch rokov a dobré? Naozaj dobré? Chodili sme už do jasličiek na Slnečnej, tam bolo fajne, ale platiť to keď už nebude rodičák sa nebude dať ☹

any5
24. jún 2009

ahojte,ja len chcem upozornit na skolku v skubine,ak nie ste dost bohata a znama,tak vam ju neodporucam,mala som tam dieta,mala s ucitelky strach az sa v noci dokakavala a docikavala,riaditelka to pripisovala prechladnutiu,pre moje dieta ta skolka znamenala horor,mali sme co robit aby sa jej psychicki stav zlepsil,davaju tam aj po zadku detom,aj zabudaju deti na zahrade a zamknu,potom hladaju deti a tie chudence cakali pred dverami,nezodpovedne.dostatocne sa im nevenuju.

maca793
27. jún 2009

to nemyslíš vážne? hrozné nie čo ☹

maca793
27. jún 2009

tak nakoniec sme zakotvili na NOvej. zatiaľ som spokojná, za 2 roky sa prístup zmenil,

rhodosbb
1. júl 2009

Ahojte 🙂 , moja Sofia má 5 rokov a chodí do MŠ na Hornej. Ja som spokojná a Sofia tiež, učiteľky sú fajn, riaditeľka je trochu svojská, taká rázna žena, ale myslím, že to nie je na škodu...Tiež som počula, že je to škôlka pre vyvolených, ale ja vyvolená určite nie som 😀 , takže myslím, že tie časy už pominuli...A tiež som si túto škôlku vybrala preto, že robím hneď oproti cez cestu, takže to mi úplne vyhovuje 🙂

edit
8. júl 2009

Ahojte maminky, moja malá chodí do súkromnej škôlky JP v podlaviciach a sme s ňou veľmi spokojné. Snažím sa ale získať informácie o štátnych škôlkach, prípadne o iných alternatívach v BB typu Montessori,Waldorfská škôlka, alebo proste o klasickej štátnej škôlke, kde majú učiteľky naozaj snahu o rozvíjanie schopností a osobnosti dieťatka. Viete mi prosím poradiť?

maca793
18. júl 2009

o tom som nepočula a aká je to metóda?

sue
18. júl 2009

Edit, my od septembra tiež začíname v JP 😵 😵 😵 a veľmi sa hrozím toho, keď pôjde do štátnej od septembra 2010 ☹ keď zoženieš info toho charakteru,tak mi prosím napíš, kľudne aj do IP...