Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klaudinka09
28. júl 2014

@detickyjaslicky dobrý deň, tiež som mala podobný problém, kde dať dieťa, našla som celkom dobre riešenie, v BB sa totiž otvara nová súkromna škôlka v centre , beru tam aj male detičky , ale aj veľke a pre tie malinke tam budu zabezpečené dve asistentky, k tým vacsim dve učitelky aspoň čo mam informácie. Tym sa mi teda vyriešil problem kam dať dieťatko , aby bolo v kolektive len ešte riešim dopravu niesom priamo z BB. Ak chcete dám Vám na nich kontakt a aspoň zistite čo a ako ponukaju 🙂

lucinka1104
28. júl 2014

@klaudinka09 od akého veku beru detičky ?

klaudinka09
28. júl 2014

@lucinka1104 myslim , že už od 1,5 , ale neviem presne moja ma už 3, treba sa informovať na ich maili a ty mas ake male dieťatko?

krpcek2
30. júl 2014

@monikavalentinka chcem sa opytat,ci je možné prihlásiť k vam dieťa aj počas roka,budeme sa sťahovať a maly uz chodil do škôlky pol roka tu u nás. O vašej škôlke su tu super ohlasy,tak by som bola rada,keby mohol nastúpiť do dracika. Kolko vopred je potrebné ho nahlásiť? Ideál by to bolo na Mládežnícku. Dakujem za odpoveď

heln
5. aug 2014

@marbalulka ahoj, áno, je problém aj v bb, v minulosti mesto tiež zrušilo nejaké škôlky a tiež som z toho zostala prekvapená, lebo som to nečakala, myslela som, že vzhľadom k tomu, že ľudia z bb odchádzajú s týmto problém nebude....
zápis sa robí štandardne v marci, takže keď chceš dať dieťa do škôlky v septembri, musíš prihlásiť už v marci, ak dosiahne vek 3 rokov povedzme v januári, tak rok dopredu v marci...
a že vraj pomáhajú obáločky pre prijatie dieťaťa..... tak som počula z rozhovorov rôznych rodičov....

klaudinka09
12. aug 2014

práve som si našla mailik o DOD ak by mal niekto záujem 🙂 🙂

bobocka
14. aug 2014

@klaudinka09 tebe aj ostatnym maminkam stvorlistok vrelo odporucam.su to uzasne pani ucitelky a pani asistentky-mame s nimi osobnu skusenost a len tu najlepsiu.svoju pracu maju velmi rady,detom sa venuju maximalne,deti ich zboznuju.vzdy reagovali na podnety a poziadavky rodicov,vzdy sa snazili dat detom maximum.su fakt skvele .podla mna je stvorlistok pre kazde jedno dietatko skvela volba 😉

klaudinka09
17. aug 2014

@bobocka fiha tak to sa tešim , že mám ďalší pozitívny názor, mne ich odporučila známa a mala podobné odporúčania ako vy , dnes som už našla aj ih fcb konečne ho spustili, tak som zvedava na infosky , na deň otvorených dverí ideme s tym ze na 99% k nim, lebo inú škôlku sme zatial ani nehľadali 🙂 Mám zatial z komunikácie s nimi veľmi dobrý pocit, je vidieť, že im naozaj ide o šťastie deti 🙂)

bobocka
18. aug 2014

@klaudinka09 su fakt super.velmi mile,priatelske.velmi empaticke.a co sa mi pacilo,ze ony tie deti maju ozaj rady.zalezi im na nich.vnimaju ich aj ako celok ako kolektiv,ale aj jednotlivo.reaguju na jednotlive potreby dietata.fakt su super.kiezby boli vsetky ucitelky v skolkach ako ony.ak k nim dietatko date,budete urcite spokojna 😉

zdenickasiv
18. aug 2014

My chodíme do škôlky na Radvanskú 26 a sme veľmi spokojní.
Keď boli drobci menší, chodili sme do súkromného centra Lienka do Podlavíc. Berú deti od 6 mesiacov do cca 4 rokov, malý kolektív, super učiteľky, príjemné prostredie. Vrelo odporúčam pred nástupom do klasickej škôlky

mamicka956
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara
25. aug 2014

@bobocka poznas ucitelky, ktore su tam? pisu, ze to bol den otvorených dveri, cize skolka ide este len nanovo fungovat. odkial mas take dobre referencie na ucitelky z tejto novej skolky?

bobocka
25. aug 2014

@tara tie ucitelky sa starali o mojho syna.preto viem ake su a preto ich odporucam.odisli z inej skolky,zriadili si vlastnu 😉 su to uz skusene pani ucitelky a pani asistentky.akurat,ze zacinaju v novych priestoroch.dnes som tam bola pozriet na tom dni otvorenych dveri a velmi pekne to tam maju.ak mas zaujem,zbehni sa tam pozriet.najlepsie je sa s nimi stretnut osobne,podebatit ,vidiet priestory.ony maju svoju pracu velmi rady a skutocne im zalezi na tom ,aby deti do skolky rady chodili,aby pre ne cas straveny v skolke nebol len bezduche hranie sa s autickom 8 hodin,ale nech si to dieta z skolky aj nieco odnesie.nech sa vela nauci,no nauci sa formou hry,teda dieta to bavi.dnes tam bol so mnou aj moj maly a velmi sa mu pacilo,ledva som ho odtial dostala 😀

tara
25. aug 2014

@bobocka fiha, tak to si ma potesila. a ta skolka bude teda v diecéznom dome? tam budu mat aj sidlo? to by som mala blizko aj z prace 🙂 parada, urcite tam zajtra zajdem. som velmi zvedava. a ty tam ides davat malého?

detickyjaslicky
26. aug 2014

@mamicka956 Uvazovala som o Sukromnej MS Hviezdicka na Tatranskejj , ale rychlo som zmenila nazor. Personal neodborny, na zaciatku sk. roka hrali formu a potom to islo dole vodou. Riaditelka tam ani nebola, informacie ziadne, deti mrzli v chladnych triedach...,,,a to je skolka zaradena pod ministerstvom skolstva a este ju dotuje stat. Len nepochopim, ze otvaraju dalsiu tretiu triedu od septembra. Asi potrebuju nazbierat statne dotacie.
Stvorlistok v dioceznom centre nema zahradu a s parkovanim je to uplne zle - platene. Este skusim Macka macika pri parku. Sukromma skolka na Rakytovskej ma tiez sklamala. Zabijacke schody! To je nezvladnutelne pre male deticky. Ako budu chodit denne von? Ucitelky tiez lutujem v takychto podmienkach.

klaudinka09
27. aug 2014

@detickyjaslicky ja som bola v pondelok v štvorlistku na DOD, a žiaden problem s parkovaním som nemala, lebo tam sa dá zaparkovať aj pri zadnom vchode, a to je zadarmo, nemaju záhradu to áno , ale maju vzadu park , kde sa detičkám môžu venovať, a ich koncepcia škôlky ani nemusi zahrnať záhradu, s detmi totiz v ramci vonkajsieho pobytu maju pripravené rôzne programy, prechádzky exkurzie náučne a tak , ja osobne si aj myslim , že takto je to pre dieťa lepšie , lebo každá škôlka vie mať záhradu, ale povedzme si pravdu ako to je - ohradený priestor kde pani ucitelky vypustia deti aby si mohli sadnut a klebetit, takže ja som aj rada , že nemaju zahradu predtym som dieta mala v skolke, kde vzdy ked som sla okolo pani ucitelky sedeli a deti sa blaznili na dvore samé,takto viem, že u nich sa detičkám budu venovať aj vonku a zároveň moje dieťa vonku aj niečo nauči 🙂 priestory skolky su krasne, je tam aj montesri kutik, personal je velmi mily a moja malá ani nechcela isť domov :D mna teda táto škôlka vobec nesklamala, maju iny koncept ako bežne sukromné škôlky a krasne sa nim prisposobuju detským potrebám 🙂

elalia
3. sep 2014

@klaudinka09 prosím vás neviete v akej výške sú v štvorlístku mesačné poplatky

klaudinka09
3. sep 2014

@elalia
nooo myslim ze deti 1-3 s tym prispevkom od statu 290 eur ale teraz je pri prihlaseni akcia do 10.9 ze len 250 a deti od troch rokov je to 130 alebo 150 , neviem presne tie vacsie, treba sa rovno na nich obratit 🙂))
info.stvorlistok@gmail.com

monikkak
3. sep 2014

Ahoj ked tu vidim takuto temu tak sa chcem opytat ked pisete ze zapisi sa robia v marci a mala bude mat 4.aprila 3 roky tak by mi ju zapisali tiez ci ?

detickyjaslicky
4. sep 2014

@klaudinka09 nepochopila som to celkom. To prispevok od statu je 290eur? Bol 230.

klaudinka09
4. sep 2014

230 je a 290 sa plati v stvorlistku

simca06022011
4. sep 2014

@monikkak jasne, zapisy sa robia vopred... cize zapises a nastupujes v septembri ak ti nedaju termin skor 🙂

detickyjaslicky
8. sep 2014

@mamicka956 V Sukromnej skolke Hviezdicka na Tatranskejj uz druhy rok hladaju riaditelku a ucitelku. Stale narazam na ich inzeraty. Pre rodicov velmi zly signal, ked tam nikto nechce robit. Ako sa mozu citit deticky, ked sa strieda personal a nehoriac o nervozite, ktora tam musi byt, ved je to timova praca.. Ako sa mozu deti rozvijat ? Dracik na Rakytovskej tiez stale hlada ucitelku, asi podobma situacia. Ani personal tam nevydrzi, ci ako to mam chapat? Velmi zle myslenie zriadovatela. To uz rovno dam radsej dieta nekvalifikovanej opatrovatelke.

mamicka956
8. sep 2014

@detickyjaslicky Ani neviem, ze opat hladaju ucitelku a riaditelku, hlavne ze naokolo pocuvam ake zmeny k lepsiemu idú byť vo Hviezdicke, ze uz to nebude ako minuly rok, zaujimave, zatial sa to tak nejaví a deticky su opat pokusnymi kralikmi, zase sa tam vystriedaju ucitelky, riaditelka, ak sa mimochodom nejaka taka najde ale tak pani zriadovatelka zoberie od statu normativa na deti a funguje sa dalej... vsak nejako bolo, nejako bude, vsak o nic nejde "len" o deti.

modulienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bbtina
10. sep 2014

Dracik otváral v Rakytovciach úplne novú škôlku teraz od septembra rak zeby tam mali preto inzerát a minulý rok otvárali na Mládežníckej....To len na margo toho ze nehľadajú stále učiteľky aj ked ta naša najlepšia odišla ale to je len 1.

modulienka
11. sep 2014

@tara posles mi link kde píšu, že idú mať DOD? Neviem to nájsť

detickyjaslicky
11. sep 2014

@bbtina mylis sa, stale hladaju ucitelky a plati to pre obidve sukromne skolky. Ma Tatranskej aj na Rakytovskej ceste. V skutocnosti sa iba tvaria, ze ich hladaju ucitelku a riaditelku, ale nikoho nechcu, lebo potrebuju vyzmykat za lacny peniaz tie, co im tam momentalne robia. Tak sa tam mozu aj pretrhnut ucitelky, vlastne nemaju cas na vzdelavanie, iba opatrovanie- obliekanie , vyzliekanie, prebalovanie....obsluhu. Dost slabe. To, co pise Modulienka je pravda.Prijmu male deticky a tam to asi konci. Rozpravala som sa s nimi, kazda tam vydrzi iba chvilu a pri prvej prilezitesti zuteka inde. To su ake podmienky pre deti?