Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

modulienka
11. sep 2014

detickyjaslicky, súhlasím s tebou.. Pre tie deti to musí byť strašné.. veď si len vezmite, že prídu do MŠ, a len čo si zvyknú na jednu učiteľku, za chvíľku je tam ďalšia..keby si majú vytvoriť vzťah medzi sebou, myslím vzťah učiteľka- dieťa.. veď všade o tom píšu.. Musia mať pocit bezpečia a lásky, až potom sa môžu učiť nové veci..

janka_banbys
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara
11. sep 2014

Nechapem, ze vôbec niekto dovoli otvorit skolku, ktora nevykazuje ziadne vysledky. kde su kontroly? naco ich dotuju, ked nerobia nic a ucitelky sa tam menia ako na beziacom pase? kde ostalo stredom zaujmu dieta, ktore je priorita??? ako sa moze citit dieta, ktore kazdy mesiac vnima inu ucitelku, ako si vytvori vazby, vztah? moj maly zacal chodit od sept do skolky - statnej a dostal tak uzasne ucitelky, ze ked odchadzam rano zo skolky, tak viem, ze je v dobrych rukach. dieta je ciste, ruky umyte, spotene tricko sa susi na skrinke a na sebe ma suche, cika poriadne, takze viem, ze aj pitny rezim je dodrzany a vzdy nam povedia, ako jedli, spali, a ako sa citili. pred rokom to tak nebolo, plakal, az sa triasol, co nechcel vojst ani do triedy. dochadzku sme prerusili a teraz sme zacali nanovo. nakoniec sme zistili, ze pricinou minulého roku bola ucitelka, ktora nanho nakricala hned prvy den, ked nepochopil ze zubna kefka ostava v skolke. v stave v akom som ho nasla, som ho este nevidela. cely cerveny, lica mu horeli, oci vyplakane. toto sa mi od sept nestalo ani raz. takze mile mamicky, velky pozor kam date svoje dieta, kto sa onho stara a ako sa stara. skolky vedia zanechat velke traumy a preto je vyber ohromne dolezity!!!

mihanka
11. sep 2014

@detickyjaslicky MS Hviezdicka uz riaditelku ma, od augusta je tam p.Ada a nove vedenie. vsetko je zastabilizovane a uprimne uplna zmena ako rok predtym.

detickyjaslicky
11. sep 2014

@mihanka HURAAAAAAA, tak ju konecne "nasli" ! Tak nech jej to tam vydrzi a v pripade skoreho odchodu, nech nam mamickam da echo a podeli sa s nami so zazitkami v praci s detmi. 🙂

mihanka
11. sep 2014

@modulienka
@detickyjaslicky tym tajfunom v skolke je moj manzel a verte mi, ide sa pretrhnut, aby to fungovalo... vsetko stoji cas, aj dat tie foto na fb ako dokaz, ze nieco robia, nie len prebaluju male deti... buduci tyzden je uz druhe rodicovske, kde ide byt predstaveny edukacny plan, rodicia su kazdy tyzden informovani, co sa robilo s detmi... je mi jasne, ze bude trvat napravit reputaciu MS Hviezdicka, ja verim ze teraz akym smerom sa to zacalo uberat to dlho trvat nebude a bodaj by sa nasli rodicia, ktori tam maju deti teraz a napisali by, ako su spokojni, ci nespokojni teraz... 😉

modulienka
11. sep 2014

nespochybňujem, že sa ide pretrhnúť, pretože na tej MS je táák veľa čo treba zlepšovať.. No napriek tomu neverím. Mám info prave od rodica, ktory tam ma svoje dieta, a ziaden pokrok on sam nevidi.. Chápem,že chcete nahnať ku vam čo najviac detí a urobiť si reklamu, no asi teraz ešte stale nie je ten správny čas.. Skúste dať anonymné vyjydrenie názoru rodičom, ktorých deti navštevujú Vasu MS.. Isto tam nebude veľký pokrok a posun.. Mńa by ešte zaujímalo, aký je vekový priemer detí, koĺko ich je aktuálne a aké vzdelanie majú učiteľky a koľko ich tam pracuje..

mihanka
13. sep 2014

@modulienka vzdy sa najde niekto, kto nebude verit alebo kto nebude spokojny... cudujem sa, ze rodicia nepostrehli posun (ale ako pisem, nie kazdy musi byt spokojny), kedze ide byt druhe rodicovske, o vsetkom su rodicia informovani mailom, na nastenke, to ze ked su rodicia v skolke rano a poobede dohromady 30minut, neznamena, ze sa denne nepracuje.. 🙂 su tam 2plne kvalifikovane ucitelky + riaditelka s plnou kvalifikaciou a praxou, ktore sa venuju len detom... v jednej triede je max 15 deti, vekovy priemer netusim, viem ze su 3predskolaci...

detickyjaslicky
13. sep 2014

@mihanka Pises,ze v skolke je nove vedenie. Nerozumiem. Zriadovatel uz nie je p.Šabova?

mihanka
14. sep 2014

@detickyjaslicky stale je zriadovatel Majka Sabova, ale vedenie skolky, cely manazment, nastavenie a zastabilizovanie prevzal moj manzel 😉

detickyjaslicky
15. sep 2014

@mihanka Vas pan mazel ma v skolke nejaku specialnu funkciu? Lebo toto, co ste vymenovali je v kompetencii riaditelky a zriadovatela. Chudera riaditelka, ked jej do toho vsetci kecaju. Vravite, ze manzel to zastabilizoval, takze dokaze aj zaskocit pracovnu silu? MS Hviezdicka je sice sukromna MS, ale platia pre nu tie iste pravidla ako pre vsetky statne skoly, takze ak nieco prevzal vas manzel svedci o neschopnosti zriadovatela.
Nech konecne zastabilizuje web stranku MS, kde informujete o zapise do MS. Uz je september a vy robite zapis na sk.rok 2014/15. Fakt zastabilizovane.

Z vasho webu:
MATERSKÁ ŠKOLA
HVIEZDIČKA
Súkromná materská škola Hviezdička, Tatranská 10, 974 11 Banská Bystrica Vás srdečne pozýva na zápis na školský rok 2014/2015, ktorý sa koná do stredy 10.9.2014.

Kto sme?

Naša materská škola zaradená rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR do siete škôl a školských zariadení začala svoju činnosť v Septembri 2013.

modulienka
15. sep 2014

@mihanka Písali ste ,že sú tam plne kvalifikované učiteľky, to znamená, že majú vysokú školu v patričnom odbore? 3 predškoláci je , zdá sa mi, dosť málo... no držím prsty, a budem sledovať, či sa MS Hviezdička posunie k lepšiemu aj skutkami a pozitívnou odozvou od rodičov

mihanka
17. sep 2014

@detickyjaslicky
@modulienka
ja nevidim problem v tom, aby mala súkromná škôlka či škola manažera, ktorý sa vôbec nemusí starať do výchovného procesu riaditeľke a učiteľkám... naopak, ja vidím prínos v tom, keď má škôlka či škola všeobecne manažera a učiteľky, či riaditeľka nemusia riešiť financie, stravu, reklamu, nábor, atď... v tomto prípade skôr manžel pomáha zriaďovateľke, neznamená to, že je neschopná, založila škôlku, rozbehla ju, prerobila priestory, žiaľ popri materkej sa nestihala tomu venovať tak, ako by chcela, nechala to v rukách učiteliek a asistentiek, myslela si, že to fungovať bude, nefungovalo...
Tiež nevidim problém v zápise do 12.9, ktorý prebiehal nie len v našej MŠ, ale aj v ostatných do tohto dátumu 😉 - info je na webe len na stránke materského centra, MŠ svoj web nemá - myslím, že sú oveľa dôležitejšie veci, ktoré treba zastabilizovať 😉
modulienka, ano učiteľky majú VŠ v odbore a minulý rok boli v škôlke 2 predškoláci, jedným z nich bola moja dcéra... ďakujeme za "držanie prstov", kebyže nám na tej škôlke nezáleží (mne, manželovi a zriaďovateľke), tak sa môže na to manžel vybodnúť a ja tiež - na neustále obhajovanie...

mamicka956
19. sep 2014

Keď sa niekto rozhodne založiť škôlku, mal by si zvážiť všetky pre a proti a hlavne, či bude mať čas sa tomu venovať. Učiteľky a asistentky tam predsa neboli od toho aby škôlku riadili, ale aby sa venovali detičkám, čo si myslím, že aj robili, nakoľko môj syn si ich veľmi obľúbil a nie len on..

modulienka
23. sep 2014

@mihanka ako prepáč mihanka, ale toto je klamstvo.. čo sa týka učiteliek, som si nepriamo u nich zistila, aké majú vzdelanie.. VS všetky u nich nemajú.. skor stredné pedagogické školy.. reklama je jedna vec, ale klamať pre reklamu a lepši obraz v ociach iných, je už silné kafé.. Zriadovatelka má predsa 2,5 rocne dieta, akoze nestiha.. ved aj tak mala maleho s opatrovatelkou..myslim si, že je neschopna, a pokial sa nezacne venovat MS naplno, alebo aspon o trosku viac ako sa venuje, nepojde to dalsej lepsie s kvalitou. Ak to ma totiž niekto ako zárobkovú činnosť a nie ako poslanie, nemá to šancu v mojich očiach. Platy zamestnancom meskajú, ale na krízového manažéra má?? Fajn, možno odbremení riaditeľku od mnohých hlúpostí, ale pokial neinvestuje do pomocok a zariadenia MS pre deti, njic sa na kvalite nezmeni. Moje dieta ma doma viac hraciek, ako ma táto MS..al hlavne vsetky ma funkcne.

mihanka
24. sep 2014

@modulienka ak klamem tak sa ospravedlnujem, bola som v tom, ze obe ucitelky maju vs vzdelanie 😉 nevolala som do skolky alebo zriadovatelke kvoli tomu... nerobim reklamu, bola to odpoved na tvoju otazku, ked si to teda overovala u nich, naco sa pytas tu? Mam dojem, ze uz len hladate najmensi dovod aby ste mohli ociernovat a obvinovat a uz nemam chut stale dookola odpovedat na tieto obvinovania... ak skolka ma fungovat, bude fungovat aj napriek nepodarenemu minulemu roku a meno skolky sa svojim fungovanim napravi... btw krizovy manazer to robi momentalne zadarmo (aj napriek tomu, ze by som ho teraz potrebovala viac doma) ak sa podari skolku zastabilizovat, potom bude riesit financie pre seba... kvalita skolky nie je v pocte hraciek, ja nemam pocit ze by ich tam bolo malo... prajem vam vsetkym krasny den a svoj cas uz radsej investujte do hry so svojim dietatom, nech nemusi mat tolko hraciek... ja to svoje idem tiez povarovat aj ked konecne zaspalo... 😉

bobocka
24. sep 2014

@mihanka
@modulienka minuly rok sa skolka otvorila,rodicia tam dali deti v dobrej viere,ze pre svoje ratolesti vybrali tu najlepsiu skolku.pretoze,takou sa skolka zo zaciatku javila byt.vizia pani zriadovatelky bola uzasna.no ako pribudali mesiace,tak slubene veci neboli splnene,nastali neustale personalne zmeny,ktore negativne vplyvali na deti.rodicia zacali byt podrazdeni,citili sa oklamani.pani zriadovatelka absolutne neodhadla svoje sily.ked sa niekto rozhodne ,ze zacne takyto velky projekt,musi ratat s tym,ze minimalne dva tri roky bude musiet makat jak fretka kym sa skolka zabehne.pani zriadovatelka ma obrovske stastie,ze ma priatelov,ktori pri nej stoja,pomahaju jej a snazia sa napravit vsetky jej chyby z minuleho roka.co bolo bolo,stalo sa a uz sa neodstane.spravila si velmi negativnu reklamu po celej bystrici.teraz ma pani zriadovatelka pomoc,ktoru ked nevyuzije a nepouci sa zo svojich chyb,tak neviem ako dlho bude este skolka fungovat.rodicia maju tiez len jedny nervy.je zbytocne teraz nieco riesit a komentovat...v januari sa tu moze zas debata o hviezdicke rozvinut ,ked bude jasnejsie ci zmena pomohla a ci sa skolka konecne zacala uberat tym spravnym smerom.v kazdom pripade dufam,ze to bude vyrazna zmena k lepsiemu,uz len koli tym detom co tam stale su a personalu ,ktory tam stale pracuje.

mamicka956
24. sep 2014

Chcem sa opýtať, ako je to s normatívami, počula som, že ich škôlka môže poberať aj keď tam dieťa reálne nechodí, ako to mám zrušiť?

modulienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
delonko
30. sep 2014

Prosím o názor na MŠ Profesora Sáru v BB? Vraj sú najlepší v meste. ďakujem 🙂

detickyjaslicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobocka
1. okt 2014

@detickyjaslicky toto bolo skutocne mne adresovane? nezmylila si sa? 😅
ja skutocne neviem ake cachre machre so skolkou su a ci nejake vobec su,ci ma podporu z mesta ci nema.pre mna to ani dolezite nie je.podstatny je vysledok a ten bol minuly rok viac nez zly.a to ako je to teraz a ako to bude uz mne zily netrha,lebo sa nas to uz netyka.ale koli tym detom a ucitelkam dufam,ze sa to zmeni k lepsiemu 😉

bosorkalucia
12. nov 2014

v materskej škole Dráčik mám dieťa a druhé tam už nedám ani omylom, ani jedna učiteľka nemá predškolskú pedagogiku,jedna študuje na VŠ - aj to iný odbor,ani jedna nemá kvalifikáciu,deti v jasličkách spia v umývarke,jedna trieda nemá WC a sama som zažila,ako p. učiteľky vrieskajú na jasličkárske deti,hlavne pri obede,no hrôza!

bosorkalucia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modulienka
23. nov 2014

Ženy,.. jeho súkromie je jeho vec.. Ale otázkou krátkeho času, kedy z tej MŠ znova odíde väčšina personálu, a znova budú v tom istom kolobehu ako boli pred skoro rokom.. Nič sa nezmenilo, ani vo vzťahu k personálu, ani zariadením v MŠ.. To, že tak príde dáky panáčik a pofotí deti nehovorí nič o kvalite výchovy a vzdelávania detí.. 2 učiteľky na 2 triedy to je do neba voľajúci škandál a len otázkou krátkeho času, kedy dôjde k úrazu, alebo inej katastrofe týkajúcej sa života vašich detí!

linda.syk
2. jan 2015

Baby aku mate skusenost so skolkou Na Tehelni na Uhlisku? Neviete kedy su zapisy do MŠ tento rok?

wink5
9. jan 2015

@bbtina, @danabanana, Dobry den, mohla by som sa opytat, ci vase deticky este chodia do skolky v Draciku a ako su tam spokojne? hladame skolku a velmi ma potesia nazory od mamiciek, ktore maju skusenost. dakujem krasne.

bbtina
9. jan 2015

@wink5 Ahoj, moji už nie, ale boli sme celkom spokojní, až na pár nedostatkkov, ktoré sa postupne odstraňovali keďže minulý rok išlo o novootvorenie. Len teraz sú triedy aj v ZŠ a nie separovane

zuzubb007
9. jan 2015
danabanana
10. jan 2015

@wink5 Ahoj môj syn nakoniec do Dráčika nenastúpil.....Teraz chodí na Profesora sáru,maximálna spokojnosť