Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

jajkalajka
30. jan 2010

Ja som hovorila s riaditeľkou a tá bola fajn, teraz som zaskočená, moja šibalka je hyperaktívna osôbka a treba sa jej dostatočne venovať, nemôže sa nudiť, preto som vyberala súkromnú škôlku, kde majú učiteľky viac času a možností. Ale zatiaľ to nejdem meniť, uvidím po mesiaci. ďakujem za odpoveď. budem mať oči otvorené a dáme vedieť. 😉

rozala111
1. feb 2010

Ahojte baby, a viete mi niekto povedat o skolke Karpatska v Sasovej? dakujem. myslim, aka je tam riaditelka, ucitelky, triedy, vybavenie.

macrela
3. feb 2010

Ahoj baby!
My mame 2,5rocneho syna a uz od septembra 2009 chodime do Harmonie na SLnecnej a mozem len a len odporucit! Je tam maximalne 15 deti a na ne 3-4 ucitelky (z toho jedna je vzdy jedna z majiteliek 😉 ). Maju super aktivity, kazdy tyzden je niecomu venovany a vramci tyzdna este maju podelene dni na vytvarnu, hudobnu, telesnu atd... 🙂
Lenze v lete sa nam tieto "dobre dni" skoncia, musime sa aj my od septembra poobzerat po statnej skolke... 😖

Pokukujeme po tej na SNP, mate niekto nejake referencie?
Najblizsie mame skolku L. Saru, ale nebudi, na prvy pohlad, vo mne ktovieaky dojem... 😒 Mozno sa mylim...

Dakujem za nazory! 😉

sue
3. feb 2010

Macrela,vraj je škôlka L.Sáru najlepšia v BB zo štátnych...

osusko
5. feb 2010

ahojte maminy
pridám sa aj ja do diskusie. Naša malá chodí do škôlky na Novú od novembra. Som spokojná. Mesačne mávajú divadielko, poníkov. Stále niečo robia kreslia, malujú. Ako tam chodí tak je aj trochu iná.

macrela
5. feb 2010

Sue, dakujem 🙂
A preco sa povazuje za NAJ? Maju nejake specialne aktivity? Dobre ucitelky...?
Citala som ich hodnotiacu spravu a ta teda na mna dojem neurobila, preto som to aj tak napisala... 😒 Tak chcem vediet nazory priamo "od zdroja", teda od niekoho, kto ju navstevuje... 😉

sue
7. feb 2010

Osusko, a ešte to majú stále tak zle, že spálňa je v herni? Lebo toto je vec pre ktorú som ja škôlku na Novej hneď vylúčila... že mi to pripadá strašné, žedeti majú spať v rovnakej miestnosti ako sa hrajú a ležadlá tam sú len tak nahádzané a každý deň sa vyťahujú aj s plachtami a tak + tá poloha pri hlučnej ceste...

Macrela, presne tak, pani riaditeľka je vraj veľmi šikovná osoba, ktorá si vie vybehať viac finančných prostriedkov, takže to tam nie je také biedne ako v iných štátnych škôlkach + vraj sú tam už dlhé obdobie tie isté učiteľky čo tiež považujem za dobré znamenie.

nazorynaskolku
15. feb 2010

Ahojte baby,mam osobne skusenosti s Kralovstvom na Slnecnej.Chodili sme tam,kym malu neprijali do statnej MS.Boli sme spokojni.Je to jednotriedka s malym poctom deti, individualnym pristupom.Riaditelka vynikajuca zenska, dcera ju dodnes spomina. Bohuzial, je to jedina osoba, ktora tam detom rozumie.

evulique
16. feb 2010

Moja najstarsia dcera chodila do skolky na Salgotarianskej, stredna tam momentalne chodi, a v septembri nastupi asi aj najmladsia - to "asi" preto, lebo malinka je nepocujuca, ma cca mesiac v hlavicke kochlearny implantat, takze s tym pocuje, ale zatial nerozumie a nerozprava, to potrva este minimalne rok, kym zacne... Takze s nou je to trosku narocnejsie... No ale najstarsia a stredna su so skolkou a tetami velmi spokojne. Stale sa nieco deje, su vselijake divadielka, kruzky, besiedky, deti mavaju aj anglictinu, teraz ich caka lyziarsky vycvik. Maju najvacsiu zahradu zo vsetkych bystrickych skolok, a aj ju vyuzivaju. Maju tam aj podium na vselijake detske predstavenia, dopravne ihrisko, je to daleko od ciest, takze je tam tichucko a klud. Ucitelky sa detickam fakt venuju, a nase baby na ne nedaju dopustit. Maju aj strasne vela didaktickych hraciek a stavebnic, ja som fakt spokojna.
Zapis bude niekedy zaciatkom marca, uvidime, co s tou nasou malou zabkou, rozmyslam, ze by som ju dala do skolky asi az od januara alebo dalsieho septembra, ked si budem ista, ze s nou bude jednoduchsia komunikacia. No a ak by ste niektora potrebovali sukromne opatrovanie, rada opatrim nejake dietatko, aspon bude mat Kami spolocnost. Domacnost mame bezpecne vybavenu, dietatko naucim rozne riekanky a basnicky, denne chodime na prechadzky, varim denne zdravu stravu pre malu, a nebolo by to drahe. Skusenosti po troch dcerach mam slusne 🙂) Ak by ste mali zaujem, moj mail je evulacia@gmail.com.

nazorynaskolku
16. feb 2010

mmm

flover
28. feb 2010

info k skolke L. SAru -... kamaratka ma na 2 deti a v 2 roznych triedach a je velmi spokojna. Uci jej tam aj suseda, ktoru pozna tak vie ze je to spolahliva osoba. Este sa jej opytam...a ked budem mat viac info ak napisem.

petrincova
2. mar 2010

Som tu prvý krát a chcela som sa spýtať kto má skúsenosť s královstvom na slnečnej že kolko sa tam platí mesačne?

evusa
2. mar 2010

Ahoj. Neviete aký je rozdiel medzi Radvanskou 26 a Radvanskou 28? Ďakujem

maca793
2. mar 2010

marion moja malá tam chodí a aj chodili dvojčatá ba novú. som spokojná, nakoľko tam poznám učiteľky. sú príjemné, vedia sa v kľude porozprávať, ničím nikoho neodbijú. deti mávajú v priebehu mesiaca bohatý program, divadielka, poníky každý mesiac. aj strava je super. deti dostanú vždy niečo navyše - jogurty, croisanty, musli tyčinky, výživy. aj porcie sú také aké majú byť aby sa dieťa najedlo. ani hygienické potreby, sirupy, čaj cukor netreba kupovať ako na tulskej. ja som max spokojná 😉

marion
3. mar 2010

maca, dakujem ti pekne. Prave dnes isiel prvykrat. Cely den som v strese, co a ako sa ma...Ale pani ucitelka je taka mlada mila. Verim ze bude spokojny. Trosku som sa sklamala z toho ako bude spinkat, ale hadam neprechladne. Hlavne, aby bol on spokojny. 🙂

evusa
3. mar 2010

Pozná niekto Materskú školu 29 Augusta. Vraj je dobrá

loren
4. mar 2010

evusa moja dcerka chodi na radvansku 28

evusa
4. mar 2010

A ako sa vam tam pači, prístup učiteliek, aktivity , strava

loren
4. mar 2010

no sme tam len 4 den 😉 ale v pohode a pocula som ze su lepsi ako 26

loren
4. mar 2010

strava neviem lebo moja dcera tam nechce jedavat a zatial ani nespi chodi na 3 hod aby si zvykla

evusa
4. mar 2010

chodila predtým aj do jasiel?

maca793
5. mar 2010

marion nie je zač 😉

loren
6. mar 2010

nechodila

sue
6. mar 2010

...tak od pondelka sú zápisy....

Nás čaká návšteva na Jilemnického a na L.Sáru... po dobrých skúsenostiach na Slnečnej a fantastických v Pudingy bude návšteva štátnych škôlok pre mňa asi strašná, ale napriek tomu dúfam, že aspoň jedna z nich splní predpoklady a bude pre náš poklad dobrá...

Keď ste boli niekde s niečím nespokojné, tak ste to aj riešili nejak?

smary
6. mar 2010

Máte niekto skúsenosti so škôlkou na Jilemnického?
Sue prečo si sa pre ňu rozhodla?
budúci týždeň tam ideme na zápis, je to jediná škôlka nad ktorou uvažujeme, mám na ňu nejaké sprostretkované pozitívne ohlasy, ale v podstate nemám tie info od nikoho, kto by tam mal priamo teraz dieťa...zaujíma ma najmä prístup učiteliek k deťom ....a tiež,myslíte,že aj keď môj syn bude mať v lete 3 roky mala by som sa báť, že pre neho nezostane miesto?

jajkalajka
7. mar 2010

Prosím Vás, kedy je zápis na Jilemnického? Idete niekto aj na Šalgotarián? Ďakujem.

smary
7. mar 2010

jajkalajka v utorok...

jajkalajka
7. mar 2010

ďakujem smary.

meum
7. mar 2010

pozdravujem vsetky maminky. chcem sa opytat mate niektora informacie alebo skusenosti so skolkami v sasovej na tatranskej? su tam dve a neviem sa rozhodnut do ktorej. idem tam zajtra sa popozerat po oboch ale osobne skusenosti nejakej maminky by som brala

meum
8. mar 2010

vcera som sa sekla, chcela by som skusenosti zo skolky v sasovej:
Tatranska 63
Strazovska 3

Najde sa nejaka maminka co ma z nih nejake skusenosti?