Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

re
6. apr 2010

Ma niekto nejake referencie,pozitivne alebo negativne,na skolku na 29.augusta? Alebo ktora skolka na Sidlisku je dobra?

loren
6. apr 2010

ahojte od septembra sme prijaty do skolky na novu 2 nechcete si niektora vymenit miesto s tulskou? budeme byvat na tulskej hned nad skolkou a toto mame dost od ruky tu novu ulicu 😒

lubi22
6. apr 2010

Alenka drzim paste nech to vyjde 😉

Ja mam tiez na skolku na Hornej negativne referencie, ta skolka nie je tym, cim byvala. Medzi ostatnymi skolkami vynikala najma vyukou anglictiny, no uz pred rokom im skoncil projekt a anglictina uz nie je sucastou dennej vyucby ale uci sa externou formou, ako aj v inych skolkach. Este pred rokom sme o nej uvazovali, ale znama, ktora mala viac info o skolkach v BB nas od nej uz vtedy odhovarala. No nemozem posudit objektivne, dietatko mi tam nechodi. 😉

Ja som dostala velmi dobre odporucania na skolku na ulici prof. saru.

Re - co sa tyka skolky 29. augusta - ani nic vyrazne negativne, ani nic vyrazne pozitivne. Kamaratky, ktorym tam chodia deticky, su vcelku spokojne. 😉

re
7. apr 2010

Lubi,vdaka za odpoved,po tejto zlej skusenosti velmi intenzivne uvazujem,kde maleho este na tie 2 roky dame,aby sme zase neskoncili tak isto.S tou anglictinou to bolo na Hornej dobre,deti sa fakt vela naucili,jedna ucitelka tam bola iba na to,takze sa im venovala intenzivne.Teraz je uz klasickou ucitelkou,takze logicky sa nemoze detom venovat tolko,ako predtym.

Na Prof. Saru som tiez kedysi pocula velmi dobre referencie,neviem,co konkretne je tam ine,ako inde,maju velke priestory,ale vybavenie nic moc,dcerka tam chodila asi mesiac,ked im v ich skolke prerabali plynove kurenie.Ale dostupnost je tam dost zla,bez auta je tazke sa tam dostat. Pre nas to vsak bohuzial nie je aktualne,kedze tam udajne robi dcera nasej p.riaditelky,tak to by sme malemu velmi nepomohli.

Na 29.augusta je dost vela deti,tusim az 95 a su pomiesane vekovo,ma s tym niekto nejake skusenosti,ci je to dobre alebo nie?

macrela
7. apr 2010

Ahoj,
my sme boli vcera na rodicovskom v novej skolke, kde sme dostali papier, ze sme prijati... 🙂
Ide o skolku na L. Saru...
Aj nam riaditelka potvrdila, ze mali od mesta doslova zakaz prijmat deti narodene v roku 2008... (cize sa prijimali deti narodene do konca roku 2007)
Prijalo sa tusim cca 30 deti a podla toho, co som videla, neprijali 2.

No som na to cele zvedava, ale zatial to vyzera, ze pani riaditelka je "zasvatena" tej skolke telom aj dusou, je to teda alternativna skoka, triedy su zmiesane, maju kadejake programy... 😎
Ja som pravdu povediac o tej skolke pred tym ani nevedela... 😅 , ale tu som si precitala vela pozitivneho a byvame kusok odtial, tak sa tesime, ze nas zobrali...

lu8
7. apr 2010

Ahoj, tiez by ma zaujimalo, ktora skolka na Sidlisku ma pozitivne referencie. Konkretne by ma zaujimala skolka - Trieda SNP 77. Dakujem 🙂

jajkalajka
7. apr 2010

Ahoj macrela, my sme boli tiež na rodičovskom na L. Sáru a som z pani riaditeľky unesená, zanietený človek pre detičky a ich dušičku, kopec kreatívnych činností, ktoré majú svoju postupnosť a zmysel, úžasné. Veľmi, veľmi sa mi tam páči.

Mne odporučila túto škôlku kamoška, oni tam chodia už druhý rok.
My sme od Arturka starší o rok, ale aj tak som rada, že nás prijali práve sem a nemuseli sme hľadať inde.
Možno sa budeme stretávať, ja som požiadala o umiestnenie do zelenej triedy.
🙂 pekný večer.

sue
10. apr 2010

Ahojte...u nás stále nič nové... mimochodom by ma zaujímalo aký je rozdiel medzi deckom narodným 8.decembra 2007 a 8.januára 2008... že zrazu je hranica veku 31.12.2007. Však to je blbosť... keď majú nastupovať len trojročné, tak by hranica mala byť 31.8.2007...a nie až december... lebo sme presne na tej istej lodi... tomuto nerozumiem... vôbec...

ellin
10. apr 2010

Sue, ani ja tym datumom nerozumiem - moja mala je 3.1.2008 - takze sme to presvihli o 3 dno. To aby si clovek presne planoval aj datumy narodenia detí. Mozno skusime tu sukromnu skolku - do ktorej chodite Vy?

sue
10. apr 2010

Ellin, my sme 8.1.... takže o 8 dní... a súkromná škôlka je hovadina...tebe sa oplatí chodiť do roboty ak prídeš o rodičovský príspevok,resp.opatrovateľskýž a za škôlku budeš platiť cca 230 €???? Lebvo mne sa to neoplatí... z výplaty mi ostane tak strašne málo, že nebudeme mať z čoho žiť... ja ho proste do nejakej štátnej škôlky od januára dostať musím...

katika
12. apr 2010

Ahojte, nemate niektora skusenosti s MS na Ceste k nemocnici?

adka12
12. apr 2010

baby a kedy sa mám ísť ozvať do škôlky, že existujeme? Malá má v lete rok a všetci ma strašia, že ženy už keď sú tehotné chodia do škôlok zajednať deťom miesto. Ja chcem dať malú na šalgotarijánsku, lebo bývame na THK. Neviem, či ešte platí to, že by ju v 3 rokoch mali zobrať aspoň tam, kde patrí podľa trvalého bydliska...
ďakujem za každú radu.

lucyk1
13. apr 2010

Ahojte, jajkalajka a macrela, chcela by som Vas velmi pekne poprosit o info, co p. riaditelka na prof. Saru hovorila na tom 1. rodicku, nam sa, bohuzial, nepodarilo prist 😒 a od septembra nastupujeme. Akurat viem, ze mozeme chodievat doobeda, pohrat sa do arealu, ak sa ohlasime, kto sme. Ak by ste mi to mohli poslat na mail: lucia.lipovska@gmail.com Budem Vam velmi vdacna. 🙂

katika
15. apr 2010

Ahojte,
kedze nas do skolky nevzali, v sepembri. nebudeme mat 3 roky, chcela by som sa Vas spytat na sukromne jasle, ktore existuju v BB. Dakujem za odpoved.

janusa127
19. apr 2010

katika ja poznám z počutia jasle v Podlaviciach tie sú tuším súkromné a potom mestské jasle že sú niekde v meste ale neviem kde presne.

adka12 podľa mňa je ešte skoro chodiť do škôlky ked budete mať len rok. a to počujem prvý raz že už počas tehu sa chodí zajednávať škôlka, čo sme v amerike? 😀 😀 😀 s malou ti stačí ísť normálne na zápis ked bude mať 2roky, zobrať ti nemusia ale (ak to ešte platí) musia ti dať na výber ešte z dvoch škôlok v okolí a do jednej z nich vás zobrať musia, ak budeš pracovať, ale väčšinou sa uprednostňujú pracujúce mamičky takže ak budeš mať robotu istú tak vás podľa mňa bezproblemov na šalgotariansku zoberú.

lu8
19. apr 2010

Ahojte,
chcela by som poprosit mamicky, ktrore poznaju skolku Trieda SNP 77 na Sidlislu o referencie. Velmi pekne dakujem a prajem pekny den 🙂

sue
19. apr 2010

...tak ja som to dnes už psychicky nezvládla a napísala som do Markízy ako to v BB vyzerá so škôlkami a 3.ročnými deťmi, o diskriminácii detí narodených po 31.12.2007, o odmenách pána primátora a jeho suity a podobne. Som veľmi zvedavá na odozvu...

...ale je veľmi zvláštne, že v Markíze mi povedali, že som prvá z BB kto sa ozval... kde sú rodičia tých ostatných 124 detí, tkroé ostatli neumiestnené? Či všetci chodia strkať len úplatky na mestský úrad ako mi to tam bolo povedané? 😕 to sa potom nečudujem, že to v BB vyzerá tak ako vyzerá 🙄 🤐

tinockaaa
20. apr 2010

Sue, presne tento problém sme mali my minulý rok, Alica je 18.1.2007a brali deti narodené do konca roka 2006, takže Alica mala smolu že bola AŽ!!! 18. januára. Takže chodí stále do jaslí, aj ked mala v januári tri roky, rodičovský už nemám, ale platím za jasle,a to som ešte rada že mi vyšli v ústrety a v tých jasliach mi ju nechali aspoň do konca júna. No a to sa ani nejdem stresovať ako to bude vyzerať keď budem chcieť dať do škôlky Alana, ked vidím ten baby boom. No som zvedavá aká bude odozva teda. Snáď sa niečo pohne.

sue
21. apr 2010

Dnes majú prísť z Markízy, neviem kedy zaradia ten príspevok, ale dnes je Deň materských škôlok, tak by sa to celkom hodilo.

tinockaaa
21. apr 2010

A kam pôjdu? na MsÚ? či po škôlkach budú chodiť?

re
21. apr 2010

Inak ktovie,ci podobny stav nebude aj so skolami,nam dcerku na jednu skolu nevzali kvoli tomu,ze namaju na to kapacity,otvaraju len dve triedy

sue
21. apr 2010

Tinockaa, redaktor už bol na mestskom úrade a o pol šiestej príde k nám.

Re, ja si myslím, že tento problém určite nastane. Napr. tu v BB zrušili vlani ZŠ na Magurskej ul. a deti presunuli na Sitniansku ul. ...ale to, čo bude keď tieto silné ročníky nastúpia na ZŠ nik nerieši...

tinockaaa
22. apr 2010

Sue, tak ako to včera dopadlo?

leginca
13. máj 2010

Ahojte,

do škôlky na Profesora Sáru chodia deti 4 mamičiek od nás - a sú spokojné.
Do škôlky k nemocnici chodí tiež 1 chlapec z ihriska a mamina je tiež spokojná.
Môj syn chodí do škôlky na Sásovskej ceste - je to v dedine Stará Sásová.

Celá situácia s nedostatkom miesta v škôlkách je spôsobená tým, že pred pár rokmi dosť škôlok zrušili a teraz sa to prejavilo. Počula som, že do mestských jaslí sa dá tiež ťažko dostať.

Platiť za súkromnú škôlku nehorázne peniaze je samozrejme zbytočné.

dona123
18. máj 2010

Ahojte

Máte niektorá skusenosť zo špecialnou škôlkou pre postihnuté deti na Kollárovej ulici?

slimakova
25. máj 2010

Ahojte Sue, zacalo mesto riesit nepriaznivu situaciu s materskymi skolami? Ja som sa nic pozitivne nedozvedela. Hlavne ze vsetky ucelove budovy mesto prenajalo firmam a fyzickym osobam. Uzasni poslanci aj cely skolsky urad.

ellin
27. máj 2010

Ahoj sue, ako to dopadlo s tou Markizou a skolkami v BB ???

emka.k
4. jún 2010

Ahojte mamicky, opat by som otvorila tuto temu, chcela by som vas poprosit o vase skusenosti s jaslickami v BB, mestskymi i sukromnymi. Mozno mi hrozi, ze od oktobra by som nastupila do prace, ale zatial spekulujem, ako si to zariadit doma. Timo je velmi na mna naviazany, tak ma zaujima hlavne, aky je kde pristup a co vas najviac zaujalo/odradilo v tych ktorych jaslickach. Velmi pekne dakujem.

tinockaaa
6. jún 2010

@emka.k Moja dcéra chodí do mestských jasličiek od 1 roka a ja si jasle chválim. Najhoršie sú začiatky samozrejme, kým si aj dieťa aj rodič zvykne na režim, sestričky a tak podobne, Taktiež 1. trieda pre najmenšie detičky je taká viac chaotická, lebo sú tam malé detičky a tým sa treba viac venovať, stále pribúdajú nové tak nie je veľmi čas na nejaký pravidelný program. Aspoň ja som teda videla najväčší pokrok ked alica po pol roku prestúpila do 3. triedy. To chodila každý deň s nejakým výkresom, pesničkou, básničkou. Raz mesačne chodia do jasličiek poníky, detičky pripravujú program na vianoce, deň matiek a tak podobne.
Ak ale chceš nastúpiť v oktobri do práce, tak by som sa po jasličkách začala obzerať čím skôr, lebo mestské jasličky majú dosť dlhý poradovník. 😅

marion
8. jún 2010

kocky neviete nahodou, v BB nieje nejaka skolka kt. sa orientuje na deticky kt. maju trochu problem s recou? Viem ze skolka pre deti s chorym zrakom je. Dakujem 🙂 🙂