Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

iwusca
4. jan 2011

@petybon ahoj, prosim ta a kde je ta skolka? lebo na ich stranke som nasla len telefon a mail. A ako dlho sa tam asi caka na prijatie? dakujem ;)

sue
4. jan 2011

@iwusca do Pudingu sme chodili aj my - akurát k 1.1. sme prestali, pretože nastupujeme do štátnej škôlky, keďže už nebudeme mať rodičovský príspevok 😒 Ako píše @petybon je to úžasná škôlka s fantastickými učiteľkami, veľmi dobrým vedením, o programe, výučbe a zariadení ani nehovoriac. Plakali sme tam všetci, keď sme sa lúčili - len Macík s kamošmi tancovali ešte naposledy na chodbe...

Len upozorňujem, že je to súkromná škôlka, takže poplatky bez stravy sú 200 € / mesiac, takže ak nehľadáš na terajšie obdobie, keď má dcérka rok a tri mesiace, tak to je dosť finančne náročné.

Čakacie lehoty sú tam malinké. Nás vzali prakticky hneď.

iwusca
5. jan 2011

@sue a kde presne to je v BB? no ja este neviem kedy tam malu dam lebo je na mna strasne naviazana a vzdy ked niekam odidem tak strasne place 😒 aj so spanim mame problem a ked nie som pri nej tak ani nezaspi 😝

sue
10. jan 2011

@iwusca je to v Podlaviciach.

katkaromi
11. jan 2011

Nemáte niekto náhodou skúsenosť so škôlkou Strážovská?

petybon
11. jan 2011

@iwusca Ahoj, dlhšie som nemala čas sa sem dostať. Jonathan Puding je v Podlaviciach a stránka funguje, je tam špeciálna časť pre rodičov, kde sa však dostanú len rodičia detičiek, ktoré tam chodia, teraz som pozerala tu všeobecnu časť tak funguje. Skus pozrieť. Pa

ladysunshine
12. jan 2011

Ahojte, chcem sa opytat ci mate skusenosti s anglictinou pre deticky, drobca by som chcela prihlasit, len neviem kam. Je to trosku mimo temy ale radsej dam na referencie, ako do niecoho bezhlavo vletiet 🙂 Dakujem krasne! 😉

sofia17
18. jan 2011

Babenky som tu nová a potrebujem súrne poradiť.
Nemáte niekto skúsenosti z MŠ na 29. augusta - aké sú učiteľky, prístup, vybavenie, jednanie....
Dakujem

ellin
26. jan 2011

ahojte - nemate niekto aktualne skusenosti so skolkou na Druzby a so skolkami v Radvani? dik

zajkobojko
30. jan 2011

Nemate prosim skusenost so skolkou na Druzby, Salgotarianskej a pri Megagyme? Napiste aj mena uciteliek...dakuejm.

marion
31. jan 2011

@ellin nas syn chodi do skolky v Radvani je to 28 blizsie k Tescu a som velmi spokojna. Super ucitelky a mile deticky.; 🙂

grobaroval
1. feb 2011

@marion Ahoj prosím ťa nevieš mi povedať kedy bude zápis do škôlky v radvani do tej 28-čky? nie je tam niekde už oznam?Ďakujem ti 🙂

marion
2. feb 2011

Zapis byva niekedy v marci. Napisem ti do IP cislo kontakt na riaditelku a zavolaj si. Lebo ucitelky neviem ci uz budu vediet. 🙂

alias313
6. feb 2011

Ahojte nemate niektorá skúsenosť so škôlkou na Strážovskej ulici???? 😉

rybka08
22. feb 2011

Ahojte,
nechodia vase deticky do skolky v Rudlovej - Odbojarov 9?

miskap
23. feb 2011

Ahojte, zápisy by mali byť 8. a 9. marca. Tak len veľa trpezlivosti pri čakaní.... 😉 Vlani to bolo drsné 😝

skalnicka
25. feb 2011

@miskap ja mam Alexa skoro tak stareho ako ty dceru...chcem sa opytat, mame sancu na zapis, ak krpci nebudu mat v septembri este 3 roky? tiez by sme chceli Radvan, lebo je na tu MS len sama chvala ale nemam TP v BB, teda ani maly, aj ked obaja s manzelom tu pracujeme na TP...uz teraz mam z toho mindrak, ze co ak ho nevezmu. teraz opatruje moja mamka ale tiez ma od septembra svoj program...aku skolku vyberate ako 2. v poradi na prihlasku?

miskap
25. feb 2011

@skalnicka My sa chystáme na Tulskú. Pokial viem, oficiálne sa dá zapísať len na jednu škôlku, ale poznám mamičky, ktoré vlani zapisovali aj na tri škôlky. Vraj si potom riaditeľky porozdeľujú deti ako chcú oni. Na prihláške je síce kolonka náhradná MŠ, ale neviem, či sa aj tam treba ísť zapísať.Naša riaditeľka povedala, že prioritu majú staršie deti ako tri roky, deti so starším súrodencom na škôlke,až potom deti mladšie ako tri roky so zamestnanou maminou a deti s maminou na MD. Takže ani ja neviem, aké mám šance, keďže sa chystám do roboty a malá nebude mať ešte tri roky. No, uvidíme. Držím vám palce, aby ste sa do škôlky dostali.

skalnicka
25. feb 2011

@miskap veru, drzime palce podobne...ale neviem, vraj je to fakt take na vazkach...ja som pisala mail aj do skolky pri nemocnici, tam sa mi velmi nepaci ale tam nic nekomentovali ze by mal byt problem...chcela by som ho dostat do kolektivu, lebo je len s dospelakmi a ked ideme von alebo sa stretne s nejakym dietatkom, je ako paralyzovany. hadam ho nebudu otlkat...

miskap
25. feb 2011

@skalnicka A nechodievate do materského centra? Tam by sa stretával s deťmi a trochu oťukal. My chodievame do Mostíka, je tam herňa aj poobede, pre tých, čo pracujú. Info nájdeš na ich stránke www.mcmostik.szm.sk. Možno by sa mu páčilo.

adka12
25. feb 2011

Baby prosím poraďte ak viete. Nás čaká síce zápis až o rok, ale dnes som musela dosť predýchať, keď som videla podmienky prijatia dieťaťa do MŠ.

Podľa § 59 zákona č. 245/2008 Z.z. sú prednostne prijímané deti do MŠ:
1. deti 5- 6 ročné
2. deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou
3. deti s dodatočne odloženou povinnou školskou dochádzkou
ďalšie kritériá určené zriaďovateľom
4. 4- ročné deti
5. 3- ročné deti
6. s nástupom od 2. septembra
8. deti s pobytom v Banskej Bystrici
9. deti zamestnaných rodičov
10. ostatné podmienky prijímania detí určí riaditeľ a po prerokovaní s pedagogickou radou školy
zverejní na viditeľnom mieste.

Takže je tu veľká šanca, že moje 3 ročné dieťa do škôlky ani nevezmú, keď je až na 5-tom mieste ....
A to ako kde ju dám, keď ja už teraz od septembra idem do roboty.
Neviem aké máte skúsenosti, ale to sa už aj do škôlok nosia obálky???

skalnicka
26. feb 2011

@miskap ja zial robim na smeny, takze je to dost komplikovane a naviac ja sa v BB nepoznam so ziadnou mamickou, sme tu take samorasty aj s mojim muzom. urcite ked sa otepli, zacneme chodit viac von aspon cez vikendy aby netrpel, ked pride jeho velky den...on je taka uzavretejsia povaha ked sa s niekym nepozna, zarazi oci do zeme a nepohneme s nim...

skalnicka
26. feb 2011

@adka12 moj je podla tejto kategorizacie az na 9. mieste, lebo 3 roky bude mat v novembri...je to smutne, ze je situacia taka aka je...ja si pre istotu odkladam peniazky aj na sukromnu skolku. ked ho nevezmu do statnej, musi rok byt tam...

miskap
28. feb 2011

@adka12 No to je smutné. Hlavne, že sa porušili škôlky a teraz nestačí kapacita. Potom už len zháňať opatrovateľku alebo súkromnú škôlku.

yvulienka
30. mar 2011

Chcela by som pridať moje doterajšie skúsenosti so škôlkou tu v BB. malá mala 3 roky koncom novembra a keďže sme nenastúpili od septembra (normálne bola prihlásená od 09/2010 na Strážovskú, lenže nemala som robotu tak som zostala s ňou doma) a prihlásili sme ju až teraz od marca na Tatranskú (jedine tam bolo miesto počas roka).
Bohužiaľ po 3 dňoch nám tak strašne ochorela, že sme boli 20 dní doma ☹ v škôlke sa jej zatiaľ páči, ale pre istotu som ju prihlásila od septembra na Strážovskú (predsa to máme bližšie) tak som zvedavá, či ju vezmú tam... Neviem, či sme urobili dobre, že sme šli na Tatranskú 😒 preto už pomaly zvažujem aj súkromnú tu v Sásovej-Fantázia, myslím, že ju tu ešte nikto nespomínal. Je tam menej detičiek v kolektíve a neplatí sa až tak veľa (50,-eur + strava). Od 09/2009 do 03/2010 chodila do súkromných jaslí a tam som bola maximálne spokojná s prístupom aj so všetkým, bola tam snáď len 1x chorá... Tak uvidíme, som zvedavá, hlavne nech je zdravá a spokojná 🙂 a takisto to želám aj vašim detičkám 🙂

kamelia24
18. apr 2011

To vam kto nakukal, ze vo fantazii je menej deticiek? Viete kolko ich spava v jednej miestnosti? Chodte sa pozriet.

sofia17
28. apr 2011

Moja dcerka chodí do súkromnej anglickej škôlky Happy Hippo (vedľa športového gympla) a sme maximálne spokojné. Je to síce finančne náročné ale nemenila by som.
Ja som ju nemohla dať do klasickej škôlky nakoľko dcerka prekonala 2 operácie obličiek a je nutné dávať extra dôraz a pozor pri hygiene, čo v klasickej škôlke kde je 20-30 detí nie je možné a teda ani ochota. Boli sme omrknúť aj pár klasických škôlok ale záchody boli v katastrofálnom stave + niekde ten prístup ...
V tejto škôlke je do 12 detí a 2 učiteľky. Berú počas celého roka.Dcérka tam chodí veľmi rada a to nastúpila len v tomto roku (do vtedy bola u opatrovateľky). Na desiatu je vždy ovocie, obed môže rodič vybrať z 2 variánt a na olovrant je to na čo má dieťa chuť (jogurt, chlebík....). 2x denne je výučba angličtiny a aj počas dňa sa rozprávajú anglicko/slovensky. Okrem toho tam majú aj kopu iných aktivít napr. Yamahu.

lindulak
7. máj 2011

@sofia17 to znie veľmi pekne 🙂 môžem sa opýtať, koľko taká škôlka stojí?

annabe
14. máj 2011

Moja dcera chodi do skolky Fantazia na Magurskej. Predtym som sa nechala uniest a dala som ju na zapis do dvoch skolok. Prva bola v starej Sasovej a druha v Jakube. V Sasovej mi riaditelka povedala, ze patrime pod nich a ze nebude problem, kedze som uz mala pracu, nechcela som riskovat, ze ju nikam nevezmu a tak som dala este Jakub. No a na moje velke prekvapenie sa pani riaditelky dohodli a dali dceru do Jakuba. Vsetko by bolo OK, nebyt toho, ze: ziadne privitanie v prvy deň, pani riaditelka sa debatovala s ucitelkou vo vedlajsej triede, neumyvali detom zuby, vraj su este malicke a na vsetko co som sa pytala som dostala odpoved ze su este malicke. raz som doniesla dceru o desiatej do skolky a ucitelky sedeli a debatili na lavicke. deti sa same hrali na kolotoci, na suchacke, v piesku. Nikto z uciteliek nestal pri hojdackach, tak vtedy uz zrejme tie deti neboli malicke, uz sa mohli same hrat. ked som sa opytala ako sa dcere darilo v skolke, ci zjedla obed a ci si pospala, tak mi ucitelka odpovedala, ze ona nevie, ze bola na inej smene, pritom par dni predtym bola s dcerou. Dceru som neustale po obede nasla samu na hojdacke. Podotykam, ze predtym chodila dva roky do jasli Hugo a odtial som mohla spokojne odist do prace, vedela som, ze mala je v pohode a z tejto skolky v jakube som dva krat odisla s placom a malej som na tvari videla, ze nie je stastna. Boli sme pozriet skolku Fantazia a mala ma znovu na tvari ten spokojny vyraz ako v jasliach. Prisli sme do fantazie v zaciatkoch, vteda bolo este menej deti, teraz su tam dve triedy, male a velke deti. V jednej triede je ich myslim okolo 20, tak ako v statnej skolke. nevyhodou je, ze nemaju vlastne ihrisko, ale snazia sa chodit stale von. Dcera rozprava doma basnicky, spieva pesnicky, samozrejme kreslenie, plastelina, malovanie. ja a hlavne moja dcera sme spokojne.

lucinka1104
30. máj 2011

@macrela ahoj teraz sa ťža chcem popýtať na tu harmoniu kôli timeike uvažujem narok v apríly ked budemať dva roky nastupiť do prace....kde sýdlia jasle ako to tam funguje a koľko to stojí mesačne....
koôlko teraz vracia štat za jasle dakujem za odpoved