Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

spoko1
1. feb 2012

@lucinka1104 problem to nie je, rodic si moze vybrat MS kdekolvek, ale uprednostnene budu deti s trvalým pobytom na území mesta BB.

saskia5000
1. feb 2012

Ahojte dievčatá, neviete mi poradiť? Moja dcéra bude mať tri rôčky až v apríli 2013. Mám prihlášku už vyplniť tento rok, alebo až budúci? Chcela by som ju dať do škôlky od 1.apríla 2013. Neviem čo mám robiť....a neviem či vôbec detičky prijímajú aj počas roka do škôlky...ďakujem
Mali by sme záujem o škôlku - Družby, neviete mi poradiť ako to tam je?

petulig
1. feb 2012

@saskia5000 prihlasku dat mozes na mestkom urade, ale napr. druzby v priebehu roka vobec deti neberu. Maju tak vela, ze im bohato staci ked vezmu od septembra , aj to nezoberu ani zdaleko vsetkych co sa hlasili.
viem o tom ze skolka na NOvej ulici berie aj v priebehu roka, ale to sa tam treba ist dohodnut. My sme septembrovy 2009 a mam strach ze sa na druzby nedostaneme, takze u vas tento rok to nehrozi tiez . Ale ten dalsi od sptembra2013 by ti ju vzali.

saskia5000
1. feb 2012

@petulig No, aj by mi to stačilo, len na 5 mesiacov, by som musela zohnať nejakú súkromnúúkeďže je aprílová/☹a to sa mi platiť veľmi nechce....

sue
2. feb 2012

@saskia5000 dieťatko ti nevezmú počas roka do žiadnej štátnej MŠ v BB...

Inak - bola som sa pýtať na odbore školstva na mestskom úrade ako to s tými zápismi tento rok je a :

...na stránke mesta sú uverejnené termíny zápisov - pred týmto termínom si buď stiahnite z webu, alebo zoberte zo škôlky prihlášku pre dieťa - vypíšte, dajte potvrdiť lekárom a potom v daný termín uvedený na stránke mesta príďte to veľkej zasadačky mestského úradu - tam budú sedieť okrem pracovníčok školského odboru aj riaditeľky škôlok a prevezmú od Vás prihlášky... (tento systém má podľa vedúcej odboru zamedziť viacnásobným zápisom jedného dieťaťa do škôlok a podobne)

saskia5000
3. feb 2012

@sue ďakujem krásne za info🙂- čítala som🙂

lucinka1104
3. feb 2012

ja by som poprosila nejaké info na škôlky v radvani vôbec ich nepoznám...Na tu Jakubsku cestu manžel zavrhol, že nam je to daleko tak neviem či ho dať na Profesora Saru alebo ul.29 Augusta o ktorých som ja počula, že su fakt dobré,alebo je rovnako dobraaj škôlkav radvani.Dakujem

saskia5000
3. feb 2012

@lucinka1104 My rozmýšľame nad škôlkou na Družby a v Radvani. Ale manžel pracuje bližšie - Družby, tak asi tam dáme...inak keď som videla prístup učiteliek, keď boli s deťmi vonku v obidvoch škôlkach je to úplne jedno..oni medzi sebou kecajú a deti si robia čo chcú...napr. minulé leto som bola s malou na ihrisku, boli tam tiež deti zo škôlok v Radvani, bolo po pršaní,čiže všade voda, deti sa v tom mágali a dávali si také ruky do úst a učiteľkám to bolo jedno...nikto im nič nepovedal....

lucinka1104
3. feb 2012

@saskia5000 no to my tu na dedine mame supe ručitelky ked prší tak im nedovolia ani na travu isť len an takej betonovej časi sa hraju aby sa nezablatili....venuju saim Luky ich zbožnuje .na družby mi chodí yn mojej naj kamošky aona jespokojná tiež som aj nad tou možnostou rozmýšlala

firstbaby
3. feb 2012

@sue Ahoj, to nie je az tak pravda, ze dietatko pocas roka nevezmu do ziadnej statnej skolky v BB...kamaratkina mala mala v oktobri len 2 a pol roka a zobrali ju do skolky na Tatransku, je pravda, ze to bolo jedno z poslednych volnych miest ale vzali ju. A dalsia znama tu u nas na sidlisku dava maleho do skolky do Podlavic od marca alebo aprila, uz to maju zaistene.

saskia5000
3. feb 2012

@firstbaby ahojky, ja by som chcela aby mi ju zobrali od apríla 2013 a každý mi hovorí, že prihlásiť ju už musím tento rok....., ale že mi ju určite nezoberú...ja som myslela, že keby mi ju zobrali od septembra dala by som odklad do troch rokov, ale takto asi nič z toho ako mi tu píšu☹

firstbaby
3. feb 2012

@saskia5000 ahoj, nemyslim si, ze by si mala ist na zapis uz tento rok...zapisy byvaju v marci pokial sa nemylim a su niektore skolky, ktore beru deticky aj v polovici skolskeho roka...ja dam malu do skolky az od septembra 2013, to uz bude mat 3roky a 5 mesiacov a aj tak budem na materskej s druhym, takze mne je to v podstate jedno 😉

papuka
3. feb 2012

Ahojte, ja síce neviem ako to je teraz, ale pred 9 rokmi išiel moj syn predčasne do školky ako 2,5 ročný, tiež nebol nahlásený, a zobrali mi ho na Šalgotariánsku ul., nie na tú kde chodia detičky s postihnutým zrakom, ale tá čo je vedľa ZŠ Spojovej, vidno ju aj od pláže z dola. Poviem Vám ja si ju neviem vynachváliť, tam som nemala žiadny problém, personál ústretový, čistota bola, strava veľmi dobrá, hračky sa dokupovali každé vianoce. Hovorila som si že keď budem mať dalšie bábo, a to tam pojde, bábo čakáme až teraz 😀 ale problém je v tom, že už nebývame v BB ale v ZH.
PS: A to sme do tej skolky dochádzali z Podhája / Radvaň / trolejbusom

saskia5000
3. feb 2012

@firstbaby Keby som čakala druhé tak nad tým ani neuvažujem 😀

sue
3. feb 2012

@firstbaby toto je informácia z mestského úradu : dieťa nevezmú pretože materská škola dostáva peniaze na dieťa len raz za rok - k 1.9., potom by ho vzali jedine bez dotácie = načierno, pokiaľ rodičia podplatia... inak sa to nedá... (a btw môj syn bol tiež prijatý keď mal 2roky 9mesiacov od septembra, napriek zdanlivo beznádejnej situácii - práve preto, že mamičky zapisujú deti do viacerých škôlok naraz...)

smatulka
3. feb 2012

ahojte,
budem hovorit teraz z vlastnej skusenosti, moje dieta nastupilo do skolky v marci 2011 (a vybavovala som to cely rok), 3 roky mal v januari 2011, na zapise som bola v marci 2010, chcela som, aby maly nastupil na tulsku od septembra, ked mal 2 roky a 8 mesiacov, kedze som uz rok predtym bola zamestnana, pani riaditelka sa tvarila velmi ochotne, tak som bola spokojna, no opak bol pravdou, v septembri ma odstavila, ze maly este nema tri roky, tak ho nemoze zobrat, ze mi ho vezme od polovice oktobra, lebo vsetky deti nenastupia, tak nech sa potom zastavim, prisla som a zase mi povedala, ze nie, ze mam prist v novembri, prisla som, zase ma poslala niekam, ze az od februara, lebo v januari ma tri roky, tak som tam isla v januari a povedala mi, ze v strede roka neberu, viete si predstavit moju zlost, ked mi neustale nieco slubovala a zrazu sa to neda 😠 😠 😠 😠 kedze som bola uz v dost zufalej situacii, tak som kontaktovala mestsky urad, kde ma bez stipky zaujmu pani odbila, ze miesta nie su a hotovo... nakoniec som sa obratila na statnu skolsku inspekciu, kde som pani vysvetlila svoj problem, ako som postupovala pocas celeho roka atd., dve hodiny po nasom rozhovore som dieta mala UMIESTNENE V SKOLKE na zaklade vynimky, ktoru SSI moze udelit, problem je, ze nikto vas o tejto moznosti neinformuje a tu ziadost si musite podat same... maly je v skole Cesta k nemocnici, vybrala som si nakoniec tuto, lebo s pani riaditelkou z tulskej som uz nechcela mat nic docinenia a navyse mam tuto (cesta k nemocnici) ovela blizsie k praci, svoje rozhodnutie nelutujem, so skolkou som max. spokojna, maly je tam velmi spokojny, tesi sa rano, ze ide do skolky a domov mi ani chodit nechce... pani riaditelka Pavlendova aj pani ucitelky su absolutne skvele...
@saskia5000 k tvojej otazke, ak chces, aby ti dietatko nastupilo do skolky v aprili 2013 jednoznacne chod na zapis uz teraz v roku 2012 pricom uved, ze chces, aby dieta nastupilo do skolky az v aprili 2013, zapis sa tyka celeho roku 2013 a teda, ked teraz na zapis nepojdes, tak si dieta neprihlasila do skolky na cely rok 2013 a nemozes ocakavat, ze ti dietatko vezmu od aprila 2013 do skolky

saskia5000
3. feb 2012

@smatulka Ďakujem za radu 🙂

kamelia24
3. feb 2012

@smatulka ahoj smatulka,super, si zena cinu.Teba by si mali mamicky s detmi mladsimi ako 3 roky zvolit za hovorkynu. Paci sa mi ako si vyriesila situaciu a neuspokojila si sa, ako vsetky tie neuspesne mamicky, ktorym staci povedat, ze volne kapacity nemame. Nemyslim to ironicky.Netreba riesit na forach, treba riesit na kompetentnych miestach. Mna sa to uz nastastie netyka, ale inak mas moj obdiv.Konecne napisal niekto, kto veci dava do pohybu.

bobocka
6. feb 2012

zdravim maminky bystricanky.chcela by som sa opytat,ze dajme tomu maleho teraz do skolky zapisem,oni mi ho prijmu,no z roznych dovodov by sme si to rozmysleli a od septembra ho napriek prijatiu do skolky dat nechceli.ze by sme to chceli posunut o rok.je to mozne? netvrdim ,ze to tak bude,ale toto je naozaj posledny cas s malym ked si ho ozaj mozme uzit.ked raz pojde do skolky tak zacne kolotoc-skolka,skola,stredna,univerzita...uz nikdy to nebude ako teraz.stale nie sme este napevno rozhodnuti,ze chceme aby od septembra do skolky siel.lenze zapis je teraz a do septembra sa kadeco zmenit moze.mozno bude maly silne tuzit po pravidelnom kontakte s detmi a mozno nie a bol by stastny aj doma.lenze nechcem drazdit hada bosou nohou,ziadat zapis od septembra,zoberu mi ho a ja potom poviem riaditelne ze chcem rocny odklad a akychkolvek dovodov,ona sa nastve a o rok mi uz maleho nevezme.viete co myslim. 😖 a navyse by som tak mozno zobrala miesto inemu dietatku a to je to posledne co by som umyselne spravila.len naozaj nie sme na 100% rozhodnuti,ze maleho do skolky dat chceme.kazdy den je to inak.jeden den si myslime,ze to bude dobre,ze sa maly vytesi a druhy zas ,ze rok navyse doma s nim bude skvely a predlzime si tak toto ranne detstvo s nim.
preto by som bola rada ak by ste mi poradili,ze ako sa v takomto pripade postupuje.viem,ze by som nebola jedina,ktorej sa zmenila situacia a jej dieta nenastupilo do skolky k datumu ako malo.len naozaj si nechcem pohnevat riaditelku.ale zas mozno naozaj bude dobre dat maleho do skolky a ak ho teraz nezapisem,tak ma slak potom v septembri trafi. 😖

gabii83
7. feb 2012

ahojte viete nieco o aktivitach v MS na Jilemnickeho? a vobec co o tejto MS viete? malu tam chcem dat. este uvazujeme Radvanska 26 alebo 28 resp. druzby. vsetky su skoro narovnako blizko byvame cca. v strede. :D diky za infosku.
dajte Vase poradie tychto skolok
pekny den maminky

gabii83
8. feb 2012

no co maminky nikto nic? ☹

mufin
9. feb 2012

ja
@gabii83 ja mám malého na Radvanského 28. Nemám extra výhrady, v podstate som spokojná, aj keď niekedy pošomrem... Ale to asi každý... Ale v podstate odporúčam, nič zásadné mi nevadí. Ostatné nepoznám. Akurát tá vedľa škôlka je dlhšie otvorená, myslím že až do 17,30. Tá naša je len do 16,30, čo za mi zdá pre pracujúcu rodinu problém stíhať

gabii83
10. feb 2012

@mufin dakujem pekne
niekto ostatne skolky?

adka12
12. feb 2012

Baby, aké máte skúsenosti so škôlkou na šalgotarjánskej a novej? neviem sa rozhodnúť, kam dcérku zapísať. ďakujem 😉

sue
21. feb 2012

...keď budete naháňať miesto v škôlke v Sásovej, aby ste vedeli, ktorý poslanec na naše deti myslel a ktorý nie: (kópia zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva BB 21.02.2012)

12.28 – Bod nebol stiahnutý, zastupiteľstvo schválilo 24 hlasmi nájom priestorov bývalej materskej školy na Magurskej občianskemu združeniu LAVUTA.

12.22 – Lichý (BBA) navrhuje stiahnutie bodu: “Potrebujeme viac informácií.”

12.19 – Novanský (SMER-SD,HZDS-ĽS, SNS) dodáva, že v prípade schválenia nájmu na dobu neurčitú nebude môcť OZ realizovať projekt, ktorý má v pláne.

12.18 – Laššáková (SMER-SD, HZDS-ĽS, SNS) upozorňuje, že OZ chce investovať do objektu milión eur.

12.16 – V podobnom duchu sa vyjadril aj Pirošík (BBA), podľa neho by malo občianske združenie LAVUTA dostať nájom na dobu neurčitú, nie na 30 rokov.

12.14 – Pavol Bielik (nezávislý) sa postavil proti prenájmu priestorov bývalej materskej školy na Magurskej v Sásovej. Hovorí, že demografická situácia je taká, že v súčastnosti je predškolských zariadení v Banskej Bystrici málo.

maca793
21. feb 2012

@adka12
mne deti chodili do novej teraz si ju neviem vynachváliť a počas leta sa to striedalo so šalgotariánskou aj tú si pochvalovali. mne je bližšia nová ul. našťastie už posledné mesiace tam budeme chodiť a potom hurá škola Dráčik super škola po všetkých stránkach vyskúšaná

maca793
21. feb 2012

baby dávam do pozornosti dnes v novom čase bolo písané, že mesačné školné sa bude po odsúhlasení zvyšovať zo 12.50€ na 15€ !!!!!!!!

sue
21. feb 2012

@maca793 http://bbonline.sk/zastupitelstvo-zvysenie-popl... a odporúčam čo sa týka serióznych záležitostí nedržať sa informácií v bulvárnych plátkoch....

lucinka1104
22. feb 2012

Ja sa nakoniec rozhodujem medzi radvanou a školkou na ulici Sadova tam mi chodil brat a okolie škôlky sa mi páči mate skusenosti?

lucinka1104
23. feb 2012

myslela som škôlu na jilemníckeho mate skusenosti?