Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

staankaa1
13. sep 2012

vsak nevadi aj tak sme nic nezmeskali lebo tri rokybudeme mat az na buduci rok v auguste len som ho chcela dat skor

zuzana.zup
13. dec 2012

Neviete ako to funguje, keď už dieťa chodí do škôlky a chcela by som škôlku zmeniť? Je potrebná nová prihláška alebo treba ísť len dohodnúť nejaký prestup?

dadkalc
25. dec 2012

Ahojte, budeme sa sťahovať do BB. Ktorú školku neďaleko Úsvitu by ste mi doporučili ? Prosím mohli by ste napísať názor na školku na Jilemnického 8.ďakujem.

lucinka1104
12. jan 2013

@dadkalc Ahoj môj brat tam chodil je to síce malá škôlka ale majú podľa môjho názoru najkrajšiu zahradu veľa preliezok , stromy...my bývame v Radvani kľudne sa s Tebou potom skamarátim tak sme nakoniec dali do Radvane....ešťe máš blízko dole pri policajtoch je škôlka Družby

staankaa1
16. jan 2013

neviete niekto ci aj tento rok v banskej bystrici bude zase mesto rozdelovat deti do skolky alebo zapis bude priamo v skolkach dakujem krasne..

danabanana
18. jan 2013

Ahoj Alysea,máš pravdu škôlok je veľa a vybrať tú naj pre dieťa je dosť obtiažne.Ja hľadám tiež keďže môj syn bude mať v júni 3 roky....Zatial som rozhodnutá pre novovzniknutú škôlku je to súkromná škôlka Dráčik,oni majú aj ZŠ.*Poplatky bidú také ako v štátnych škôlkach.Bola som osobne za pani riaditeľkou Šabovou a porozprávala som sa.Budú mať rozšírené pohybové aktivity plávanie ,lyžovanie,korčulovanie,gymnastiku ale tak isto aj aj.....Pozri si stránku www.dráčik.sk,tam nájdeš aj kontakt.Ja som si dohodla stretnutie,a bola som spokojná.

danabanana
18. jan 2013

@staankaa1 ano bude,ja idem dať dieťa do súkromnej novovzniknutej .Je to Dráčik.Bude tam komplet servis,nemusíš nič nosiť postelné ,uteráky....a poplatky tam budú také ako v štátnej škôlke

evi21
18. jan 2013

@danabanana zdravim, a vysvetlila ti pani riaditelka ,ako je mozne , ze nebudu chciet poplatky za skolku ,kedze su sukromnou skolkou....nebude to len taky naborovy trik a po polroku, roku vyrubia nalezite poplatky? 😅

danabanana
18. jan 2013

@evi21 ano,škôlka je zaradená Ministerstvom školstva do siete škôl a školských zariadení tak isto ako ich ZŠ,do tej základnej chodí aj susedkine dievča a naozaj neplatia viac ako iné školy.Pozri aj stránku www.dracik.sk

evi21
18. jan 2013

@danabanana dobre,dakujem za odpoved aj za info o skolke... 😉

staankaa1
19. jan 2013

super a nebudu mat aj nejaky den otvorenych dveri ze by som to tam sla popozerat?

bbtina
19. jan 2013

@evi21
@staankaa1
@danabanana
kočky ja som si tiež písala s pani riaditeľkou, lebo na stránke je len strohé info a ja som chcela podstatne viac, takže len potvrdzujem, že sa bude uhrádzať mesačná réžia ako v ostatných škôlkach a to cca20 eur+ samozrejme strava a ostatné výdavky ako je to všade, chcú otvárať 2 triedy. jediné čoho sa bojím je kuchyňa, nakoľko predpokladám že sa bude čerpať zo školskej jedálne, ktorá je spoločná pre gymnázium aj pre školu dráčik a to je bieda na biedu, vybavenie kuchyne ja v katastrofálnom stave a na kvalitu jedla sú ustavičné sťažnosti ☹(((, ale na zápis pôjdeme určite, ak by sme sa nezapísali tento rok tak na budúci 100%,uvidíme podľa možností, priestory este vraj niesú úplne dokončené ale to neva

danabanana
19. jan 2013

@bbtina pripravené to bude na zápis,tak sa možno stretneme 😀

danabanana
19. jan 2013

@bbtina ja som dala na osobný kontakt a bola som spokojná.Skús si dohodnúť stretnutie. 😀

danabanana
19. jan 2013

@evi21 možno sa stretneme 😖

paris0
14. feb 2013

ahojte ja mam 2,5 ročnu dcerku v happy hippo je to na sidlisku a som velmi velmi spokojna. je tam skutočne osobný pristup ku kazdemu dietatu, učia sa po anglicky formou celodennej komunikácie a co odcenujem kazdy den vidim, ze s tými detmi pracuju. tento tyden boli v opere na ferdovi v pondelok v stredu maju divadielko hravou anglictinou. urcite odporucam vyskusat🙂)))

bobocka
14. feb 2013

@paris0 velmi sa tesim,ze si tam spokojna 🙂 osobne si aj ja myslim,ze co sa bb tyka,tak je to asi naj 🙂 majitelku poznam velmi dobre a viem ako svoju pracu zboznuje a ako jej zalezi na detickach,ktore tam ma 🙂 tak by sa tesila,keby citala tieto tvoje riadky 🙂

paris0
14. feb 2013

ano myslim si ze je to naj...ked som tam prisla uz som vedela, ze neodidem a to ma vyvolali pozriet na belveder🙂)) pre mna je podstatne dieta a nie ako to vyzera z vonku🙂))

delonko
3. mar 2013

Ahojte maminky, môžete mi napísať svoj názor na MŠ na Novej ulici a na Tulskej v BB? Ďakujem.

evi21
4. mar 2013

@delonko skolka na Novej nemala v minulosti najlepsie meno, ale moj syn tam teraz chodi a nemame sa na co stazovat...pani ucitelky ma rad, zadaptoval sa velmi rychlo a v pohode. Je to klasicka skolka, nic extra, ako anglictina alebo ine, ale mavaju poniky, divadielka, snazia sa obnovit inventar, teraz menili napr.lehatka... 😉

delonko
4. mar 2013

@evi21 ďakujem za názor 🙂

tara
5. mar 2013

@paris0 mozes mi prosim napisat, aky je poplatok v tejto skolke? vdaka 😉

paris0
5. mar 2013

plati sa 200 euro + strava ale to dostanes prispevok od statu v tej vyske. je tam super staci sa tam zajst sa informovat

tara
8. mar 2013

@paris0 prispevok ale dostanes do 3rokov, a nas maly bude mat 3roky, takze by sme to hradili vsetko 😒

paris0
12. mar 2013

je to ako by chodil do statnej skolky

danabanana
17. mar 2013

@papuka oficiálne Šalgotarjánska je vedľa školy odjakživa....a očné sanatórium je niečo iné,aj keď je pravda že tento rok tam má MŠ šalgotarjánska jednu triedu.....

danabanana
17. mar 2013

@bbtina zobrali vás do Dráčika?Dana

danabanana
17. mar 2013

@evi21 ahoj boli ste na zápise v Dráčiku,zobrali Vás?Lebo nás áno.Dana

bbtina
17. mar 2013

@danabanana áno zobrali 🙂)))) sme sa taaaak tesili, kamoska mi volala ze jej to uz prislo, tak som vyzerala postarku a muz sa mi smial, ze som nervoznejsia ako ked som zistovala ci som tehotna 🙂))) papek jeden nevie ake je to dolezite