Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

adamasi
25. júl 2009

Ahjte dievcence, mohli by ste mi poradit, ktora MS v BB ma prevadzkovu dobu do 17:30, prip.dlhsie? Dakujem

sue
25. júl 2009

Adamasi, pokiaľ viem, tak ani jedna. V súkromných sa dá doplatiť za predĺženie - počkajú aj s jedným dieťaťom, cena je myslím okolo 50eur/mesiac... Štátne neviem...

maca793
15. aug 2009

adamasi
na novej je škôlka otvorená od 6,15 do 17,00

akvi
17. aug 2009

nasa skolka je do 17.30 😉 (ci dokonca do 18-tej 🙂..vlastne ani neviem..nepotrebovala som dlhsie...)
Radvanska 26

janusa127
23. aug 2009

ahojte maminy,
my nastupujeme na tulskú, nie je to naša priemera so starším synom ale s mladším bude.. 😒 ste tu písali že vás nevzali lebo nemá vek 3rokov..tak to sa stalo aj mne s mladším synom, ten bude mať 3roky máj 2010 a prijali ho len od toho mesiaca a aj to môžem byť rada že prijali lebo sa hlásilo 68 detí na 18 voľných miest 😕 ...na rozdiel od zápisu ked som bola so starším synom v marci 2008 to nebol problem že nastúpil ked mal 2 roky 9 mes ... len tento rok teraz je taký silný..neviem čo bude o rok...
a čo sa týka samotnej škôlky, som spokojná aj ked kamošky z iných miest otvárajú ústa dokorán že si musíme na začiatku kupovať pomôcky atd (..oni si na to len prispejú) ale to mi nevadí, hlavný je prístup učiteliek a ten je tam super 😀 😀 škoda teraz tam vymenili riaditeľku ☹ a ona toho detičkám vždy tolko povybavovala....

sue
25. aug 2009

Januska, to si ma potešila, že je to na Tulskej fajn 😵

carmela
7. okt 2009

Ahojte,som tu prvykrat a mam hned jednu prosbu.Mozu sa ozvat mamicky ktore mali so skolkou na Novej aj dobre skusenosti?A teda ze by to bolo aj aktualne,lebo pokial viem, pred casom sa tam menil z istych dovodov ucitelsky kolektiv.dakujem,Carmela

lukli
23. okt 2009

ahojte, precitala som si celu tuto diskusiu,my este do skolky nejdeme, ale zbieram vopred info, je tu nejaka mamicka, ktora dala svoje dieta do skolky na Foncorde teraz od septembra? zaujima ma Tulska alebo Nova, ste spokojni, alebo mate negativne skusenosti, zmenilo sa v tych skolkach nieco? budem rada ak sa najde niekto kto mi odpovie, vopred dakujem 🙂

sue
23. okt 2009

Lukli, my pôjdeme od budúceho septembra do niektorej zo škôlok na Fončorde 😉 ešte presne neviem pre ktorú sa rozhodnem... Nová absolútne vypadáva z hry, varianty sú Tulská a Okružná...no a minule som počula,že aj na Radvanskej ceste 😕 je skvelá škôlka 🙂

lukli
23. okt 2009

dik Sue a uz zhanas prihlasku, alebo si myslis ze je este cas? My ideme do skoly asi az september 2010-ak sa nic necakane nestane- myslis, ze dva roky dopredu je priskoro? Lebo v niektorych mestach treba prihlasovat deti aj takto skoro, tak neviem ako je to v BB.

sue
23. okt 2009

September 2010 je o rok...nie o dva... prihlášky do škôlky sa posielajú,resp. odovzdýávajú v presný termín určený škôlkou. Obvykle je to tak, že si ideš vziať prihlášku, vypíšeš, vyplníš, ideš na DOD a odovzdáš a potom čakáš na odpoveď, či ti dieťa vzali alebo nie.

Zápisy bývajú február-marec...

lukli
25. okt 2009

Sue, dakujem za odpoved, aj opravu-mala som na mysli september 2011, islo mi hlavne o to, aby som vedela, ci mi nahodou netreba ist prihlasit dieta do skolky aj rok a pol skor pred jeho nastupom, co z tvojej odpovede vyplyva, ze nie, ale este budem zistovat, napr. v mojej rodine sa ma to pytaju kazdu chvilu, ze ci uz som bola vybavovat skolku-a to ma maly rok a pol, lebo to treba, lebo je vela deti a pod.

sue
25. okt 2009

Lukli,aj keď si podáš žiadosť,tak ti je to na dve veci,zas by si musela podať ten ďalší rok...

A tá panika so škôlkami,vlani to pravda bola,lenže v BB okrese je vyše 25% nezamestnanosť,takže aj nápor v škôlkach výrazne poľavil - o decká sa doma starajú buď maminy alebo babky,tety a tak.

loren
7. dec 2009

ahojte kolko sa plati za skolku mesacne alebo rocne? konkretne ak viete na radvanskej 28

sue
7. dec 2009

Loren v štátnej je to okolo 40 eur... aspoň myslím...

loren
8. dec 2009

dakujem 🙂

sandra1976
13. jan 2010

Milé maminky, potrebovala by som vedieť, či sa dá ešte v BB nahlásiť dieťatko do škôlky, nástup od februára? čo som prebehla Radvanskú aj Tulskú, majú plný stav. ďakujem za info.

flover
14. jan 2010

maminky prosim nenapisete mi niektora vlastnu skusenost so skolkami na foncorde? Niektore hodnotenie skolok su uz stare a neviem ci su aktualne. Neberiem vychovu na lahku vahua velmi mi zalezi na vybere. Ja mam skusenosti s Kralovstvom deti u Gretky na Slnecnej...keby dakto potreboval.

flover
21. jan 2010

Ak mate osobnu skusenost aj mimo foncordy, napiste prosim...dakujem

flover
23. jan 2010

no sandra ak myslis februar 2010 tak to budes musiet asi len sukromne skusit. Poznam maminu ktora si to tam v radvani bola na zapise v o febr. 2009 a plati od septembra aj ked planuje tam dieta dat az teraz...proste si udrzuje miesto. Alebo postupne si obvolaj vsetky skolky mozno niekde sa uvolnilo miesto...Druzby su plny teraz...

adide
25. jan 2010

ahoj maminky,
ma niektora skusenost so skôlkou na Jilemnickeho ulici ?

marion
27. jan 2010

Prosim je tu nejaka mamicka kt. dietatko chodi do skolky na Novu ulicu? Prosim povedzte ze tam nie je az tak zle ako som sa tu docitala? Nakolko mne prave skoncila MD a nikde nemaju miesto vzali mi ho na Novu ulicu. Ake mate teda skusenosti? Dakujem vopred. Mam strach ci ho teda dam nastupit, ci radsej neostanem doma. DAkujem vopred... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

flover
28. jan 2010

neviem ti poradit mariot...skus zajst do mat.centra Mostik a popytat sa maminiek...

flover
28. jan 2010

Any 5 a nevies ci su tam este stale tie iste ucitelkyv skubine?

flover
28. jan 2010

Mariot dnes som sa rozpravala s kamoskou a jej suseda ma na Novej dieta. Spokojna nieje, nepaci sa jej ze riaditelka vraj nekontroluje velmi ucitelky a tiez stare okna a mater.vybavenie, ale ziadnu konkretnu zlu skusenost, ktora by zle ovplyvnovala osobnost dietata som sa nedozvedela. Vraj je tam dobra ucitelka vo veku kolo 50tky. Pre mna osobne nerozhoduje zastarale vybavenie ale osobnost ucitelky a prave preto sa tie skolky tak zle hodnotia a vyber je problematicky. Ak volam do skolky a chcem vediet kto bude od noveho roka deti ucit, ze by som sa isla porozpravat s konkretnou osobou -to mi nevedia povedat...ludia podla mna strasne podcenuju, ked daju dieta co najblizsie...ale ako to prekuknut? Ako sa dozvediet aka je konkretna ucitelka...tazke je to...
Ja ak by som nemala na vyber tak tam dieta dam a ak bude zle tak ho odtial vezmem a budem to riesit inac....drzim palce

jajkalajka
28. jan 2010

Ahoj Flover, napíšeš mi prosím svoje hodnotenie škôlky: Kráľovstvo detí na Slnečnej? ďakujem.

sue
29. jan 2010

Jajka,my sme chodili na Slnečnú vlani asi mesiac a pol a boli sme veľmi veľmi veľmi spokojní 😵
Je pravda, že úplne najspokojnejší sme boli teraz v Pudingu Jonathan v Podlaviciach - to môžem odporučiť úplne všetkými 10 😵 na tety učiteľky a pani riaditeľku odtiaľ budeme spomínať asi navždy 😵 😵 😵

jajkalajka
29. jan 2010

Ahoj Sue, ďakujem za odpoveď. Práve dnes idem odniesť prihlášku do "Kráľovstva", tak som ešte chcela vedieť ako to tam beží. Jonathan je pre mňa ďalej, tak vyskúšame zatiaľ túto škôlku a uvidíme časom. Je to naša prvá, nemáme ešte skúsenosti. 😉

marion
29. jan 2010

flover dakujem ti pekne, vies my sme na vyber nemali, tam kde sme chceli dat, tak ho v septembri nevzali lebo bola maly, a teraz ked ma 3 a ma narok na skolku tak nemaju nikde miesto. My ho budeme vozit az z kralovej, to je od ZVT. Ale urcite teraz ho chcem dat zapisat na jesen ku nam blizsie. A to zastarale vybavenie, ked mesto nepodpori skolky tak to nemaju z coho financovat. Hlavne je dolezity pristup ucitelky, tak uvidime... 🙂

flover
30. jan 2010

No ja osobnu skusenost nemam ale v "Kralovstve u Gretky" mala tento rok kamoska problem s dietatom zacalo sa pocikavat a bolo nepokojne evidentne zo skolky...vysvitlo ze je tam nova jedna ucitelka, nie velmi ok -
tak skusenosti s min. roka su uz asi minulostou... kamoska povedala ze riaditelka je vraj ustretova a snazi sa to riesit....Ale majitelka neviem ci tam byva...ona vraj prijima deti.