Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

macrela
30. máj 2011

Ahoj, nuz my sme uz vyse roka "mimo" Hramonie, tak najnovsie informacie najdes na ich stranke 🙂
ALe sidlia na SLnecnej...a zial nepomozem ani s tym vracanim oenazi od statu, je to uz trochu mimo mna 😅
www.jasleharmonia.sk

lucinka1104
30. máj 2011

@macrela v harmonii sa nevraci lebo mi nevezmu rodičovský už som si zistila na nete diky

ladysunshine
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka1104
9. jún 2011

Pekný den mam prosbu synček bol prijatý do našej miestnej škôlky ale kedže pre zlu finančnu sytuaciu musím dať dcerku do jasiel do podlavíc chcela by som dať aj synčeka do škôlky do BB a to na ul. Profesora saru no kedže sme neboli na zapise budeme musieť čakať až do septebra 2012 alebo je šanca že mi ho vezmu aj v pribehu roka neviete mi poradiť?

ucitelka45
18. jún 2011

Vsetkym mamam: kedze som ucitelka MS a mam skusenosti, ci s pracou v statnej alebo sukromnej MS, velmi sa cudujem, ze vobec rozmyslate nad umiestnenim dietata v predskolskom zariadeni pred dovrsenim 3 roku.Pravdou je, ze do statnej MS nemate sancu sa dostat, lebo tam 2- rocne deti nechcu, hoci to zakon umoznuje a ak sa take najdu, je to najskor dedinska MS(kde nie je vyuzita kapaicita). Tie sukromne, ci uz detske centra alebo MS , Vam naslubuju hory- doly, len aby dostali vase peniaze. A vy si myslite, ze co je drahe, zakonite musi byt aj dobre. Dobre je len pre majitela toho zariadenia. Zamestanaci zvacsa pracuju za dve pracovne sily a viac, majitel setri. V praxi to vyzera tak, ze vase dietatko ostava v pocikanej plienke pol dna, pripadne place cely den, lebo individualny pristup neexistuje. Vy sa vsak domnievate, ze urcite ano, lebo tak sa to pise a povedali vam to predsa pri zapise. Inak vam to zhodnoti riaditel, inak ucitel, ale ucitel zvacsa nehodnoti, lebo ak povie pravdu, riaditel ho prepusti.Kedze riaditel je aj zriadovatel a vase peniaze idu iba jenu, mate pocit, ze sa niekedy dozviete informacie, ktore nechcete pocut? Nikdy. Musite sa presvedcit na vlastnej kozi. Zvacsa byva neskoro, lebo vtedy uz riesite veci radikalne a to odchodom.Su aj mamy, ktore si nevsimaju tieto podstatne veci(personalne obsadenie), svojho maznaka maju za dva roky plne zuby. Boli s nim doma, ale nic ho nenaucili. Deti nevedia ani drzat lyIzicu, pit z pohara, pouzivat toaletu, slovna zasoba biedna. Vedia vsak kvalitne skopat mamu aj otca v satni, dohryzt deti v triede a rozmlatit co sa da. Jedine, co vas mamicky zaujima su cudzie jazyky, ktore su v tomto veku pre dieta nepouzitelne.Neviem, co robia niektore mamy pocas materskej, len viem porovnat, ze tam kde dieta opatrovali stari rodicia, deti ovladali viac veci, prichadzaju do MS ovela zrucnejsie, samostatnejsie s bohatou slovnou zasobou.Akoby dnesne mlade matky nemali trpezlivost.Chapem potom,preco tak male deti daju do ms pred tretim rokom.Nedokazu ich rozvijat, nechcu. Aj moja kamaratka ucitelka z I.stupna ZS nedokazala vydrzat s drobcom doma. Nechapala, ked som jej vysvetlovala, ze maly ju potrebuje viac. Po 2 zapaloch stredneho ucha a neustalych antibiotikach pochopila konecne potreby svojho dietata. Nakoniec sa dozvedela, ze zariadenie, kde chodil jej maly nema ani upratovacku a majitelka tam robila vsetko, cize nic. Prebalovala deti, starala sa o vychovu a vzdelavanie, podavala stravu a to vsetko stihala pri 10 detoch. Porozmyslajte, ci sa to da.

ucitelka45
18. jún 2011

Pozri Vyhlasku ministerstva skolstva 306/2008

lubi22
24. jún 2011

@ucitelka45 - vidite, a prave kvoli takym ucitelkam, ktore hadzu vsetkych hned do jedneho vreca a zarucene maju tie najlepsie informacie o vsetkom a o vsetkych som stastna, ze moje deti chodia do super sukromnej skolky, kde su spokojne a ucenie anglictiny im ide super, napriek tomu, ze si niektore osoby - a skoda ze aj ucitelky myslia, ze v tomto veku to absolutne nema vyznam. Ved budte konkretna, o aku skolku ide, tak ako urcite existuju aj dobre aj slabe statne skolky, tak isto existuju aj vynikajuce ale mozno aj slabe sukromne zariadenia a je len na rodicovi, aby sa rozhodol - predsa pozna svoje dieta najlepsie. Ale takto to zovseobecnit, ako ste to napisali Vy, sa rozhodne neda. Zelam viac optimizmu.

rhodosbb
26. jún 2011

@ucitelka45, fuha, tak to je naozaj negativny postoj...ja som dala dceru do sukromnej skolky v sasovej kindergarten - childrensgarden, ked mala 2 roky a 1 mesiac, vedela sa sama obliect, pouzit wc, sama sa napapat, vedela plynule a zrozumitelne rozpravat, podla mojho nazoru isla do skolky maximalne zrela a pripravena.
V triede bolo cca 8 deti, detom sa venovala majitelka skolky a jej mama - velmi mile zenicky a tiez dvaja anglicki lektori...dcera nebola za cely rok ani jeden raz chora, co povazujem doteraz za zazrak, kedze ma tym kazdy strasil...a tiez za cely rok dcera ani jeden jediny raz neplakala, ze nechce ist do skolky, ani na zaciatku, co sa potom ale uplne zmenilo v statnej skolke - aj plac aj choroby boli u nas velmi caste...takze na sukromnu skolku budeme stale v dobrom spominat

animalkingdom
27. jún 2011

@guliguli to som si rada prečítala 😀...hladám vhodnú škôlku a hľadala som recenziu na Magurskú,super,dík 🙂

dobraskolka
9. júl 2011

@rhodosbb Napis nieco konkretnejsie o tej kindergarten - childrensgarden. Kolko sa plati..., atd, vekovy priemer deti. Preco si vlastne dala deti do statnej MS, nechapem. Ved to musel byt idealny pocet deti ak ich bolo 8.

rhodosbb
10. júl 2011

@dobraskolka, mali aj stranku childrenssgarden.sk, ale prave som skusala a nefunguje mi...platili sme 6500 Sk, bolo to v 2006, dceru som tam dala preto, lebo mala iba dva roky a bala som sa prave toho, ze v statnej skolke by mi bola casto chora, ale ked dovrsila tri roky, tak som ju prehlasila do statnej, ktora je presne oproti mojej robote cez cestu, co mi velmi vyhovovalo

dobraskolka
13. júl 2011

@annabe vies mi annabe prosim ta poradit,poznas niekoho, kto tam dava aj mladsie deti?Ja beznadejne zhanam jasle. V BB je to bez sanci. Moja mala ma len 1,5 roka. Byvame v Sasovej a pre mna by to bolo z hladiska lokality vyhovujuce, kedze sme kusok od Magurskej.Ja sa ju bojim dat niekam bez dobrych referencii. My nosime este plienky, neviem, sme aj dost nesamostatni. Tvoja dcera je predsa len starsia.Dakujem.

dobraskolka
17. júl 2011

@rhodosbb Dakujemza tvoje info. Tiez som skusala tu stranku, childrenssgarden.Uz nie je. Je tam detske centrum Kralovstvo deti fantazie, ale uz som nan pocula same negativa. Stale sa tam strieda personal. Tam to nebude mat dlhe trvanie, asi ako childrenssgarden. Nemaju ani dvor a celkovo tie podmienky su tam dake divne. Neviem si dobre predstavit, ze by moje dieta malo byt na jednej chodbe so skolakmi. Kazdopadne dakujem.

rhodosbb
18. júl 2011

@dobraskolka, mam nove info, childrensgarden neskoncila, len sa prestahovali na sidlisko a zmenili majitelku, lebo povodna isla na MD, skolku prevzala pani, ktora tam ucila od zaciatku...co ja viem, tak deti chodili na detske ihrisko do susediacej skolky alebo chodili na prechadzku po okoli a na prizemi, kde bola trieda, skolaci neboli, ti boli az na poschodi...

dobraskolka
18. júl 2011

@rhodosbb Dakujem, si naozaj pohotova.

ellin
28. júl 2011

Ahojte, mate niektora skusenosti so skolkou na Foncorde na ulici Druzby?? dakujem

annabe
17. aug 2011

@dobraskolka je mi luto, ale nepoznam nikoho kto tam dava dieta priblizne v takom veku ako mas ty. Pre mna su jedinne dobre jasle Hugo oproti hotela Lux - Renata Kracikova, ale myslim, ze ma tiez plno. Vo Fantazii na Magurskej su tieto mensie deti zvlast od vacsich, maju velku triedu, toalety su samozrejme iba pre skolkarov a jaslickarov. Na chodbe su asi dve triedy ziakov skoly Fantazia, ale ti maju toalety zvlast. V inej triede na chodbe maju spalnu. Je pravda, ze nemaju dvor a ihrisko, ale to su male deti, im staci kratsia prechadzka a uz su ako maciatka suce na spanok🙂 pri skole je travnata plocha a tam sa obcas hraju.

vivian19
19. aug 2011

Ahojte, neviete niekto aké sú jasle resp. Školka na Sidlisku, ktoré sídlia v osemročnom športovom gymnáziu? Neviem ako sa volajú, ale hovoria tam aj po anglicky. Chcem tam dať môjho synčeka. Mám riadnu dilemu kde ho dať aby bol v dobrých rukách. Ďakujem

lucinka1104
30. aug 2011

@dobraskolka ja chcem dať malu do jasiel jonathan puding v podlavicich bezkonkurenčne najlepšie jasle malá ma 16 m

zuzana.zup
6. sep 2011

škôlka Královstvo detí sa odsťahovala z fončordy, už je len v sásovej........ale v tej istej budove vznikla nová škôlka Miláčik.........zatial tam ešte nemajú deti a dá sa prihlásiť hneď......

annabe
6. sep 2011

Maminky, nove info pre vas. Kralovtvo deti a skolka Fantazia na Magurskej to je ta ista majitelka. Momentalne dali vsetky jej pracovnicky vypoved, tak to bude o niecom svedcit. Na to ze je to sukromna skolka za 50€ mesacne + strava 50€, tak prvy den nove deti v skolke ziadne privitanie, majitelka sama so vsetkymi detmi, jedno placuce na rukach a dalsie dve okolo nej. Vyzera ze je to len o peniazoch a nie o detoch. U mna skoncila!

kajabb
6. sep 2011

Ahojte babenky, viete mi poradiť v BB dobrú škôlku? Vážne uvažujem o zmene. Malá má 4 roky, rok chodí rok do štátnej škôlky, sú aj dobré veci, veci nad ktorými človek prižmúri oko, ale sa to nazbieralo a fakt mi vadí, že poobede nechodia vonku. No od januára do konca júla boli poobede vonku 3×!
Teraz moje predstavy v ružovom 😅 : milé učiteľky, ktoré s deťmi vedia robiť a baví ich to, veľká svetlá trieda, kvalitná strava, zeleninka, ovocie, častý pobyt vonku, pekné ihrisko, rôzne aktivity - hudobný, výtvarný krúžok, pohybový. Ak by ešte bola v relatívnej vzdialenosti od domu, áách 😵
Baby, povedzete mi, že nesívam 😕

annabe
6. sep 2011

@kajabb a kam teraz chodi mala?

lucinka1104
6. sep 2011

@zuzana.zup a kde maš teraz malú?

dobraskolka
6. sep 2011

@annabe Dakujem za info annabe, bola som na Magurskej v Kralovstve deti pozriet este skor. Nedala by som tam dieta, ani keby ta MS bola zadarmo. Majitelka je uplne mimo,nezvlada to,nemala ani cas na mna.Ale snazi sa usmevom vela povykryvat. Mna prekvapila totalna neprofesionalita a este je vidiet, ze je to skor herna na volny cas, nez MS. Neoslovilo ma to zariadenie. Okrem toho B.Bystrica je mala a kazdy kazdeho pozna. Znama ma znamu a presne vie od ucitelky, co tam robila, ze je to pre majitelku cista ryza. Takze mas pravdu a je dobre, ze mas v tom jasno.Ako dlho si tam chodila? Ucitelky tam nechcu robit, lebo vraj neplati a na deti uz vobec nevychadza. Skolsky urad jej dava mesacne vysoke dotacie a ucitelky nemaju ani na toaletny papier.Necudo, ze sa na nu kvalifikovane ucitelky vykaslali. Za mladsie deti inkasovala 200 EUR. Kto bude robit za pochvalu, necudujem sa, ak dali vsetky vypoved.Ale nechapem, ako tam mohla byt sama. To je uroven, hanba. Deti sa tesia do skolky a ona ich odignoruje.Som rada, ze nemam co lutovat a nezaspavam s dilemou.U mna skoncila tiez, ja o taku skolku nestojim, kde bude dieta zatvorene cely den. Ako ides poriesit dieta annabe?

zuzana.zup
6. sep 2011

@lucinka1104 my sme mali ist prvy krat do škôlky v pondelok, ale len o siedmej ráno som sa dozvedela že škôlka skončila......(teda Kráľovstvo). Kedže som už od septembra nastupila do práce, tak som musela malú niekde zapisať, tak som ju dala do tej novej škôlky......Začína až v pondelok, tak sa len modlím aby tam bolo dobre, lebo už nemám východisko takto narýchlo niečo riešiť....... A hlavne nemám auto, tak potrebujem škôlku niekde "po ceste" do práce aby som to zvládala všetko obehávať každý deň.......je to katastrofa......

dobraskolka
6. sep 2011

@zuzana.zup prosim ta ako to tam vyzera? Ten Milacik je detske centrum, ci MS? Ake su tam poplatky, personal...., vies o tom nieco viac?Kto je majitel? Chodia tam aj postihnute deti? Diky.

zuzana.zup
6. sep 2011

@dobraskolka Oficiálny názov to má Detské centrum Miláčik, čiže je možné požiadať o príspevok na starostilovosť o dieťa. Poplatky sú "klasické" 230 plus strava 2,46. Zriaďovatelom je Stadetore a sú to tí istí čo majú očnú škôlku a škôlku pre postihnuté deti. O personále neviem presne ako to tam maju zariadené, lebo v "obyčajnej" škôlke ešte nikto včera nebol (teda deti, tak ani personal).....Priestory sú také normálne, čo ja viem, ako všetky škôlky (ja som doteraz videla len štátne 🙂 ) Takže tam to vyzerá podobne, je to čisté, také trochu zrenovované, ale ešte na tom budú pracovať vraj.....
Dúfam, že tento prípevok nebude braný ako reklama, len som chcela odpovedať 🙂

dobraskolka
6. sep 2011

@zuzana.zup Dakujem zatial, tak tvoje dieta sa tam bude hrat same?

zuzana.zup
6. sep 2011

@dobraskolka maju tam byt od pondelka tri deti......zatial......