Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

lucinka1104
11. sep 2010

@lubi22 dakujem rozhodnem sa medzi Saru, Ul. 29 augusta prípade na sýdlisku toto ma muž blízko z práce keby dačo.....

ellin
21. sep 2010

Ahojte, mate skusenosti so sukr.skolkami v BB? S ktoru ste boli spokojní? Da sa tam chodit aj na pol dna? dakujem

sandra1976
27. sep 2010

Ahojte, prosím neviete mi napísať dokedy sú v škôlke Prof.Sáru "otváracie hodiny"? A ako znášajú pani učiteľky, keď sa príde pre dieťatko tesne na hrane pred ukončením? Ďakujem veľmi pekne za info.

adka12
28. sep 2010

ahojte baby, viete mi prosím povedať, počula som info, že dieťatko treba ísť nahlásiť aj na mestský úrad, ked chceme ísť do škôlky. Je na tom niečo pravdy, alebo stačí ísť na zápis do vybranej škôlky len? Aký zvoliť postup pri zápise?

jajkalajka
28. sep 2010

Na mestskom úrade sme neboli a na zápis sme išli ráno do konkrétnej škôlky, aby sme boli medzi prvými a boli prijatí.

macrela
29. sep 2010

Sandra, my chodime pre maleho par minut pred 17hod, nie vzdy nam to vyjde skor, a v pohode... 😉

iwusca
30. sep 2010

ahojte somz BB a mala ma len rok, ale pocula som o nedostatku miesta v skolkach...chcem sa spytat ci ma vyznam sa niekde zapisat alebo nahlasit uz teraz, aby ju o tie dva roky zobrali. A beru aj dvojrocne deticky niekde?
dakujem

sandra1976
30. sep 2010

Ďakujem macrelka 🙂 . Veľmi si mi pomohla, mala by som občas skočiť pre synovca a tiež mi to veľmi skôr nevydá. pá

zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zabullka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabii83
29. okt 2010

@rozala111 na poliklinike na druhom poschodi... jeej nenapadne mi meno. Je super. Na nata som ju nasla, má tam aj číslo.

skalnicka
11. nov 2010

Ahojte maminky...
ja mam viac otazok naraz ale neviem, ci sa dockam odpovede...maly ma sice zajtra len 2 roky ale uz teraz mam tazku hlavu zo skolky, hlavne preto, lebo nemame v BB trvaly pobyt. Dalej ma trapi, ze by som potrebovala skolku, kde koncia aspon o 17.00 a do tretice zaroven aj skolku, kde budu mojmu synovi rozumiet a pristupovat k nemu trochu s citom, lebo je to velmi citlivy, hanblivy a plachy chlapcek...chodime do Yamahy aby sme sa otukali, ale komunikacia s detmi je velmi nesmela..ja viem, ze ma este rok cas ale aj ked ho porovnavam s rovesnikmi, je omnoho plachejsi...a pritom doma hotove certidlo 🙂 neviete mi pls poradit v danych otazkach? v BB nemam nikoho, ziadnu kamaratku s dietatkom, tak mi je z toho celeho smutno a neviem co robit...dakujem

lili_124
11. nov 2010

Aojte babenky potrebovala by som naucit moju dceru neake basnicky pre mikulasa .. 🙂 pomozetemi prsim .. 🙂

evabb35
11. nov 2010

@skalnicka neviem odkiaľ si. Neuvažovali ste o súkromnej škôlke, keď je taký citlivý?

evabb35
11. nov 2010

@lili_124
Mikulášku, dobrý strýčku,
modlim sa ti modlitbičku,
zlož tú svoju plnú tašku,
daj nám z darov tvojich trošku,
či koláča makového,
či koníka medového,
veď ty, svätý Mikuláš,
veľa dobrých darov máš.

skalnicka
12. nov 2010

Evabb35, pochadzame z TT, pristahovali sme sa za pracou, maelho mi zatial strazi mamka ale nebude to natrvalo, tak preto sa uz teraz trapim...

lienka1
12. nov 2010

Chodi tu niekto do Harmonie?

lienka1
12. nov 2010

@skalnicka z ktorej časti BB si? Moj maly bude mat dva roky a je to taky zivel, mozno by sa tvoj maly nieco popri nom naucil...inac aj Simi chodi do Yamahy, ale maju to v jaslickach...

rozala111
12. nov 2010

@skalnicka Ahoj, my sme zo Sásovej a malý chodí na Karpatskú, zatial je tam len od septembra, v 28.1. bude mať 3 roky a tak bol tiež dosť malý v septembri a veeeeeľmi sa bál a plačkal, ďalej sme mali problém a aj máme, že málo rozpráva v škôlke a je samotár, ale môžem povedať, že učiteľky ku nemu pristupujú veľmi pekne a ohľaduplne, snažia sa ho nenásilne zapájať do aktivít a berú ohľad na jeho citlivosť a vek, dokonca ho aj mojkajú, keď je smutnučký 😉 Som veľmi spokojná, aj keď sa v škôlke teraz striedajú aj iné učiteľky, lebo aj tie sú veľmi dobré. Malý ešte spinká s plienkami , ale mimo spania nie, no vôbec im to nevadí, ale prvý mesiac sa nám skoro každý deň pocikal, a tak som sa už aj veľmi hanbila, že klamem, že sa vie pýtať, ale našli spôsob, ako sa vyhnúť pocikaniu, a tak je všetko v poriadku, dokonca ma uisťovali, že je to úplne normálne a nemám sa z toho trápiť.
Škôlku máme do 17,00 od 6,00.

skalnicka
12. nov 2010

@rozala111 jeeeej, to som rada, ze ten moj maly nie je sam takej svojskej povahy,mne az srdce stiska, ked vidim, ako sa ostatne deticky pusinkuju a nahanaju a on len s takym jemnym usmevom kuka na ne a drzi ma za ruku...on by aj siel, len ta plachost mu nedovoli a pritom doma je ho vsade plno, ale ideme medzi deti a hotovo, zasekne sa a uz len kuka a kuka- v Yamahe pekne spolupracuje - ale opat je to o tom, ze sedka pri mne a tam je najspokojnejsi...

skalnicka
12. nov 2010

@lienka1 juj, ja by som skor bola rada, keby bubak nadobudol trochu odvahy, hihi...a ste spokojni v Harmonii? ja uz aj tak uvazujem, ze naozaj zacneme zlahka sukromnou skolkou kym nastupi buduci rok do riadnej...ale fakt neviem, lebo zasa ho prekladat ked uz si horko-tazko zvykne...neviem si predstavit platit tu sumu, aj ked to iste stoji za to az do 6 rokov veku...to je dost teda...

lienka1
15. nov 2010

@skalnicka som s Harmoniou spokojna, chodi tam uz od januara, celkom sa drzi, co sa tyka zdravotnej stranky...a velmi mu prospel pobyt v kolektive, nie ze by bol predtym nejaky tichy, alebo hamblivy, ale teraz komunikuje ostosest, vie sa sam najest a vyzliect, co mi velmi ulahcuje, lebo nemusim nad nim stat a krmit ho...

alias313
2. dec 2010

Ahojte, uvažujem nad zápisom do škôlky, len sa neviem rozhodnut kam ☹ Byvame v sasovej a preto rozmyslam nad skolkou na Tatranskej, Sitnianskej a pocula som ze je dobra skolka niekde na Rudohorskej🙂 Prosím Vás o radu, dakujem pekne 😉

evabb35
3. dec 2010

Daj na Magurskú.

adka12
18. dec 2010

Baby chcem sa opýtať, mám v tom už trošku zmätok. Viete niektorá, ako sa volajú jasle na slnečnej tie súkromné? Lebo už som našla Harmoniu aj nejaké kráľovstvo detí.... ako to vlastne je? to je školka zlášť a jasle zvlášť alebo....
Ďakujem

evabb35
18. dec 2010

Kráľovstvo detí u Grétky www.kralovstvodeti.sk

adka12
19. dec 2010

@evabb35 ďakujem, ale tá stránka je už zrušená 😖

macrela
26. dec 2010

Harmonia su vlastne "jasle" - do 3 rokov, "Kralovstvo..." je skolka 🙂
my sme chodili do Harmonie 🙂
www.jasleharmonia.sk

andrejka29041972
1. jan 2011

Ahoj

petybon
1. jan 2011

Ahojte, som tu prvý krát a chcem Vám povedať, že moje dve detičky chodili do Jonathana Pudinga a som nadmieru spokojná. Majú dve triedy jednu pre drobce a druhú pre väčšie detičky. Je tam v jednej triede celkovo 12-15 detičiek a 3-4 pani učiteľky, majú úžasný program pre detičky, výlety, soľná jaskyňa, koníky, angličtina, špeciálna výtvarná, neustále niečo nové pre detičky a aj pre rodičov. Fakt sme boli velmi spokojní ale majú poradovník, pretože je u nich stále plno ale majitelky sa snažia vždy vijsť v ústrety. fungujú už 6 rokov takže majú skúsenosti. Maju stranku, takže sa to tam dá aj prečítať a aj dohodnúť stretnutie. Skuste jonathanpuding.sk alebo jaslebb.eu. Ak by som potrebovala ešte raz v živote umiestniť svoje dieťatko šla by som len tam. Chcela som Vám napísať lebo na tuto stránku som sa dostala náhodou a prečítala som si kolko máte problémov tak som chcela trošku pomôcť. Ahojte a dúfam, že som trošku pomohla