Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

leginca
16. jún 2010

marion - aké problémy s rečou más na mysli. Nedá sa to vyriešiť chodením na logopédiu? Sú veľmi dobré výsledky. 🙂

marion
17. jún 2010

@leginca ahoj. Na logopediu uz chodime. Ale je to len 2x do tyzdna. A to sa mi zda malo. Maly uz chodi aj do skolky, ale tam sa mu nikto nevenuje a ked pride zo skolky tak jeho sustredenost je nizka. A od deti sa zatial vela nenaucil, nakolko namiesto toho aby ho deti ucili, tak deti opakuju po nom ☹ 🙂 Ja som myslela ci nie je skolka kde su ucitelky specialne zamerane trosku na rec sa by sa im trosku venovali, jeho najlepsi cas na koncentraciu je medzi 9.00-10.00 🙂

leginca
18. jún 2010

Marion - tak to podľa mňa chodíte na logopédiu dosť často 2x do týždňa. My, keď sme pred rokom začínali chodili sme 2x do mesiaca a teraz chodíme len raz za mesiac. Ale doma cvičíme každý deň a snažím sa Romiho upozorňovať aj keď niečo zle povie v bežnej komunikácii.

marion
18. jún 2010

@leginca prepac, ja som sa sekla, 2 x do mesiaca... 🙂 A vy mate aky problem? Tiez zle vyslovoval a hovoril nezrozumitelne? A postupne sa to zlepsilo? Lukasko je dost aj zivy takze tazsie sa s nim pracuje, ale ked chce tak pekne opakuje a snazi sa. My mame tu dysfaziu, tak s to vola. Ale teraz cez leto budeme spolu doma tak budeme denne trenovat doobeda. A brali ste aj nejake lieky, alebo nieco? Dakujem 🙂

leginca
18. jún 2010

Ahoj, no my keď sme začali chodiť na logopédiu, tak Romi nevedel povedať č, ž, š a ani c, z, s a samozrejme r.

Teraz nám zostáva nacvičiť už len to r - ostatné je už super. Lieky nebral žiadne. Romi je tiež dosť živý a veľmi ho tá logopédia nebaví, ale dal si vysvetliť, že je to dôležité, aby vedel dobre rozprávať.

marion
18. jún 2010

@leginca tak vy ste ten lepsi pripad. Lebo my sice rozpravame, ale nezrozumitelne, a teda sa musi ucit a opakovat kazde slovo. My teraz tenujeme b.m.p.v.f. Slova na tieto pismena mu uz idu. Tak to je fajn ze si romanko da vysvetlit. Nam akurat v 3 rokoch az zacal vzdor, tak o to je to horsie 🙂

rozala111
28. jún 2010

Ahojte, a viete mi poradit logopedicku? my ku jednej chodime, ale maly sice zacal hovorit, no vobec mu nieco nieje rozumiet.

adka12
15. aug 2010

Baby poraďte, ako je to so škôlkami? Nájde sa v BB aj taká, čo berie deti od 2 alebo 2 a pol roka?

duracelko
15. aug 2010

čítala som v peggi novinách že na fončorde slnečná 34, je SMŠ královstvo fantázie este prijímajú deti od 2 rokov a potom v sásovej na magurskej prijímajú od 1/2 roka do 6 rokov. mobil 0911 768 896, kralovstvodeti@centruml.sk
skus si tam zavolat

adka12
16. aug 2010

@duracelko dakujem

katecameron
20. aug 2010

zenicky z BB hladam dobru alergologicku v BB poradte prosim je to surne

katecameron
28. aug 2010

zuzvals
28. aug 2010

Ahojte,
chcem sa opytat mamiciek cerstvych skolkarov - zacinate od stvrtku "adaptacnym" procesom? My nastupujeme na Hornu, a oni preferuju nastup hned na 8 hodin... vraj si deti rychlejsie zvyknu... Aky je vas nazor a ako to riesite vy? Vdaka

jajkalajka
29. aug 2010

hneď na 8 hodín, potom bude vraj malá popletená, keď najprv nesmie spinkať s detičkami a potom cca po mesiaci už zasa musí spinkať s nimi. takže na celých 8 hodín.

rozala111
30. aug 2010

Ahojte, my tiež nastupujeme v Sásovej na Karpatskej hneď na celý deň, je to lepšie, malá to zvládla, tak dúfam, že aj synček. Už mám riadny stres.

jajkalajka
31. aug 2010

aj my mame fukoty, najmä s celou tou obsiahlou "výbavou" a organizáciou ranného vstávania. 🙂 nejako to zvládneme 🙂

maca793
1. sep 2010

ahojte no tak neviem ako zajtra zvládneme ranné vstávanie o 6.30 ked sme celé 2 mesiace vstávali o 10.00 😀
dúfam že malá bude okolo obeda dosť unavená a bude poobede spať aby som si oddýchla aj ja. 😀 😀 😀

maca793
1. sep 2010

@zuzvals
no na 8 hodín mi je proti srsti. ja si pamätám, že som dávala dvojčatá prvý týždeň na 2 hodiny, platila som len desiaty, potom na 4 hodiny asi týždeň a potom sme prešli na 8 hodín. zvykli si hned hlavne Maťka.
je mi to padnuté na hlavu, že dávať dieťa hned prvý deň v škôlke na 8 hodín. 😢

jajkalajka
3. sep 2010

každý to vníma inak 😉

lucinka1104
3. sep 2010

@macrela chcem sa ťa opýtať ja mamsynčeka prijatého tu do dedinskej škôlky od 1.4. 2011 (25.4 bude mať 3 roky) muž ale robí v BB a kedže s touto škôlkou nie som vôbec spokojná nakoľko nikam nechodia a nič tuokrem hrania nerobia rada by som dala malého do školky kde vas prijali...keby som chjcela aby hoprijali od 2.9.2011 stačí mi isť na zapis v marci 2011 ,alebo to už bude neskoroato mi ho nevezmú...dakujem za info

macrela
3. sep 2010

Ahoj Lucinka, predpokladam , ze myslis Harmoniu? Lebo teraz od 1.9 sme nastupili uz do MS L.Saru... 🙂 Ak myslis Harmoniu (su to skor "jasle - od 6 mesiacov do 3,5 roka), tak oni prijimaju pocas celeho roka a pokial maju volne, zoberu hned...Ak myslis L. Saru, tak ked ma syncek 3 roky v marci 2011 a chces ho dat do skolky od septembra 2011, tak zapis je niekedy v marci 2011, vtedy by ste mali ist... 🙂
teda neviem, snad som to napisala dost zrozumitelne 🙂

lucinka1104
4. sep 2010

@macrela nie práve myslím Saru....

lucinka1104
4. sep 2010

ja som celú noc surfavala na nete a tie škôly vo ZVolene a vBB sa nedajú porovnať,vo ZVolene majú zelené škôlky, waldorfské škôlky, potom také kde v lete majú bazeny v zime umelé snehové kopce, pomedzi jazdia na drahach na motokároch v ihrisku a vyučujú sa angličtinu....vylety , príroda, biopotraviny.......takú školku v BB hadam nezoženieme 😠 😠
je na ul.P. Sáru angličtina pre deti alebo v kt. škôlke sa vyučuje anglický jazyk???Ja neviem po anglicky ani slovo a dosť tým trpím.....

lula26
4. sep 2010

No, ľudia sme rôzni, ja uprednostňujem škôlku pokojnú, rodinnú atmosféru, kde deti majú čas v kľude sa zahrať, kde sa nikde neponáhľajú. Sánkovanie, plávanie, korčuľovanie považujem za vec rodiny. Odporúčam, prežili sme krásne chvíle!

lucinka1104
4. sep 2010

ešťe sa mi pozdáva škôlka na ul. 29 augusta 14 mate skúsenosť???

@lula26 no mne to príde dosť nuda sa len hrať stale dnu a nechodiť von ako sa ma sankovať ked príde domov o 17-tej a už je pomaly tma??,Mne sa práve páči, ked su deti aj v zime von a v tejtonašej škôle deti chodia vonlen na 30 min denne, ani len nekreslia len sa hrajú, papaju a hajajú pekné na mesiac ale stále ?! Ale ako hovoríš každýma inú predstavu ako bude tráviť jeho dieťa čas no ja mam veľmi živého chlapčeka a potrebuje si vybzť energiu

lula26
4. sep 2010

lucinka, ja som to tak nemyslela, že deti nechodia von. U nás majú na dvore krásny kopček a celú zimu, keď je sneh sa tam spúšťajú. Mne sa nepáči prehnaná aktivita, keď sú deti v časovom strese, napr. kvôli krúžkom.

lubi22
10. sep 2010

@lucinka1104 - ked som hladala skolku pre synceka, tiez som na pocudovanie zistila, ze vo Zvolene su omnoho lepsie moznosti ako v BB, bola som sklamana. Nastastie sme nasli uzasnu skolku aj v BB, ktora splna vsetky nase predstavy. Syncek tam chodi uz druhy rok, je to sukromna anglicka skolka a sme fakt spokojni. O rok tam pojde aj druhy syncek. Co sa tyka klasickych nesukromnych skolok - najlepsie referencie som dostala na skolu na Ul. L. Saru, ktora by mala obsahovat aj principy waldorfskej skoly. Skolka 29. augusta ma velmi neoslovila - bola som na stretnuti rodicov - anglictinu sa deti ucia az od 5 rockov (dovod - naco ich zatazovat, staci, ked budu vediet poriadne slovensky - na co ja mam absolutne opacny nazor - deticky su ako spongie a nasavaju vsetky podnety okolo, ak su im podavane so spravnym pristupom), su k dispozicii rozne kruzky (ale deti do nich zaraduju ucitelky, a znova ide o starsie deti - ja napr. nie som za kruzky v skolke, podla mna ma byt vsetko obsiahnute v normalnej dennej vyucbe), triedy su vekovo zmiesane (co je sice super ale nie v kolektivoch 20 deti, vekovo zmiesane kolektivy su velmi osozne ale v skupinach cca 6-8 deti) a boli tam dalsie veci, ktore jednoducho nie su pre mna akceptovatelne. Ale inak je to asi klasicka skolka, taka ako kazda ina - mam znamych, ktori tam deti maju a su v celku spokojni. To vsak fakt zavisi od kriterii a poziadaviek kazdeho rodica na skolku.

lucinka1104
10. sep 2010

@lubi22 Dakujem si strašne zaltá ja proste chcem nech sa Luky v škôlke niečo naučí a nie nech sa tam len hrá.... jasné hrať sa v jeho veku je v podstate práca, ale on je hyperaktívny a po čase ho aj hranie začne nudiť...ja som o tej školke na 29. Augusta len čítala na ich stránke v dobrom.....my si súkromnú škôlku nemôžme dovoliť mame 3 mil. hypoteku ťaháme z vyplaty do vyplaty a na Ul. Profesora saru je angličtina či nie????
Vraj sa na ul. 29 Augusta učí hrať tenis mna zase oslovilo toto ,a le neviem či je to pravda???

lucinka1104
10. sep 2010

@lula26 tak to hej ja len chcemnech niečo doobeda tvoria napr. zpapiera, sem tam športujú, majú vonku aj iné aktivity ako preliezky....nič viac

lubi22
10. sep 2010

@lucinka1104 - o tenise neviem, nikto o tom nehovoril. Ale v blizkosti je tenisove ihrisko, takze moze byt nieco na tom. A anglictina aj ked sa vyucuje u deticiek cca 5 rocnych tak formou 2x do tyzdna pridu externi lektori. Na ul. prof. Saru Ti neviem povedat, ako je to s anglictinou. Pokial viem, jedina skolka, kde sa intenzivnejsie ucila anglictina bola Horna, ale to uz tiez neplati, skoncilo to tam pred rokom. Takze neporadim. Drzim paste, nech vyberiete pre synceka to naj, aby bol spokojny a vy takisto 🙂 Urcite skolka na 29. augusta nie je o nic horsia, ako vsetky ostatne skolky, ci je lepsia, tazko povedat, kedze sme tam dieta nedali, nedokazem to objektivne zhodnotit ani porovnat. Ja mozem povedat len na zaklade informacii, ktore nam boli poskytnute na stretnuti - a tie nezodpovedali mojim predstavam.