Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

ingrid7
19. feb 2016

@denisasd My by sme od augusta 2016 mali nastupiť do Macka Macíka. Tiež bude mať vtedy 11,5 mesiaca. Čítala som váš príspevok vyššie, ale mohli by ste byť podrobnejšia? Ďakujem.

denisasd
19. feb 2016

To budu s mojim synom spoluziaci 🙂.
Pytajte sa co by ste chceli vediet.

vilma23
20. feb 2016

Žienky prosím o Vaše skúsenosti so škôlkami, Magurská, Tatranská a Karpatská, neviem sa rozhodnúť kde zapísať drobca.

lula26
20. feb 2016

@ingrid7 prečo ho dávaš takého malučkého do škôlky? Veď on potrebuje ešte maminu.

ingrid7
22. feb 2016

@lula26 pretože ak si chce mamina zachovať prácu, tak sa tam musí po roku vrátiť.

ingrid7
22. feb 2016

@denisasd V podstate aké majú napríklad aktivity pri takýchto malých detičkách, ako synček prijal škôlku, či mal nejaký adaptačný čas, alebo išiel rovno na celý deň.

denisasd
23. feb 2016

Ja som ho nejake prve 2 mesiace davala len doobeda. Vtedy mal este 2 spanky takze to nebolo az tak dobre lebo v podstate prisiel za 2 hodky siel spinkat, potom sa naobedoval a uz som po neho prisla. Tym padom sa velmi nezucastnoval aktivit a nebol az tak zacleneny do kolektivu. Teraz ako je na cely den je to lepsie. V stredu ma anglictinu, stvrtok hudobnu. Kazdy druhy tyzden chodia do skolky poniky. Maju montessori dielnicky. Uz ma za sebou aj prvy maskarny. Tvorive dielne.
Skolkari mali teraz nedavno mobilne planetarium a vacssie deti chodili aj lyzovat a plavat.
Co sa tyka adaptacie som pochopila jednu vec. Ono to nie je o tom, ze dieta este nie je na jasle pripravene. Je to o tom aby na tento krok bola pripravena mamina. Pokial je s tym stotoznena mama a je v uplnom klude a spokojna, dietatko si rychlo zvykne a prebera na seba postoj a pocity maminy.
Starostlivost je tam 100% takze mozem byt v uplnom klude.
Jedina nevyhoda je, ze zatial este byvame casto chori. Tomu sa ale neda vyhnut, budujeme imunitu.
Ked je dlhsie doma (prazdniny alebo je chory) ma tendenciu po prichode do jasli plakat ale hned ako sa zavru dvere je ticho 🙂.

ingrid7
24. feb 2016

My sme tam akurát včera boli pozrieť aj s malým a s manželom. Mala si pravdu pani riaditeľka je skvelá. Všetko ochotne povysvetľovala a poukazovala. Súhlasím s tebou, že adaptačné obdobie skôr potrebuje mamička ako dieťatko. Keď som tam včera videla tie detičky, no paráda. Žiadny plač, náreky za mamičkami. Normalne som sa začala tešiť na august. 🙂

ingrid7
24. feb 2016

@denisasd Ďakujem za odpoveď.

denisasd
24. feb 2016

Rado sa stalo, ak budes este nieco chciet vediet, pytaj sa.
🙂

dijefcatko
29. feb 2016

Ahojte, vedeli by ste mi odporučiť škôlku v Banskej Bystrici, ktorá by bola fajn pre nadané dieťa? Kde sa pani učiteľky vedia a majú možnosť povenovať predškolákovi aj trošku viac? Aby sa dcérka v škôlke nenudila?

gamaz
2. mar 2016

Dobrý deň, prosím nemáte referencie na MŠ Odbojárov v Banskej Bystrici? Ďakujem

denisasofi
16. mar 2016

Dobrý deň, čo sa týka vášho dieťatka, odporúčala by som Vám škôlku, ktorá sa nachádza na Rudlovskej ceste 53 (budova Auris) Banská Bystrica. Škôlka poskytuje kvalitné predprimárne vzdelanie deťom od 2,5 do 6 rokov, deťom s odloženou školskou dochádzkou. Je to súkromná škôlka, ktorá je iná od ostatných tým, že vašemu dieťatku tam je poskytnutá 100% starostlivosť počas celého roka. Je tam veľmi milá a ľudská pani riaditeľka, s ktorou nie je žiaden problém. So škôlkou mám osobné skúsenosti. O deti tam je postarané kvalitne. Čo sa týka vybavenia škôlky, tak je jednoznačne jedna z najlepších vybavení aké som kedy videla. Deti majú k dispozícii rôzne didaktické pomôcky - autokorektívne pomôcky, v škôlke využívajú mnoho metód, formy učenia. Škôlka sa snaží na dieťa pôsobiť aj po umeleckej stránke. Navštevujú divadielka, taktiež chodia na rôzne výlety. Čo sa týka prístupu, tak je veľmi pekný, nakoľko je v škôlke počet detí akurátny, venovať sa dá každému jednému dieťatku. V škôlke sa deti vychovávajú a vzdelávajú cez rôzne metódy napríklad jednou z nich je zážitkové učenie, kde sa deti učia novým veciam cez zážitky, aktivity v škôlke sú zostavené podľa záujmu detí, taktiež majú tvorivé dielničky, výuku anglického jazyka. Jahôdka je naozaj škôlkou, do ktorej chodia deti s úsmevom a odchádzajú s plačom, pretože tam chcú ostať. Určite odporúčam nahliadnuť na ich webovú stránku: http://www.jahodkasdc.sk/ 🙂

kristinka83
16. mar 2016

Zienky neviete ci su predskolaci vzdy vsade oddeleni od mensich ? Alebo je sanca ze ked su surodenci ze by boli niekde spolu ? Ked by bol vek 3 a 5 rokov ?

zajkobojko
22. mar 2016

Jedine v bb na prof.saru pri rozhlase s na dedinach

sekina
30. mar 2016

Kamoska by potrebovala vediet aka je skolka v Salkovej, ak mate nejake referencie budem velmi rada za Vase prispevky.Dakujem vopred

zuzana723
7. apr 2016

Milé mamičky,
prepáčte, že Vám vstupujem do témy. Chcela by som Vás len poprosiť, či by ste si nenašli chvíľku času a nevyplnili mi dotazník k bakalárskej práci, ktorá sa týka vplyvu reklamy na správanie detského zákazníka. Veľmi pekne Vám ďakujem. Ak Vás to obťažuje, prepáčte.
https://docs.google.com/forms/d/1-XFUQalQQoMRp3...

sashenkabb
12. apr 2016

Ahojte. Prosim vas, ak mate niektora skusenost, ktora skolka v Radvani je vhodnejsia pre predskolaka? Budeme sa stahovat na Prsany, tak by som chcela prehlasit syna do jednej z tychto skolok. Dakujem.

szana
12. apr 2016

Ak mate niekto dietatko so zdravotnym znevyhodnenim, hlavne poruchy zraku, odporucam Sukromnu specialnu skolku na Slnecnej v BB. Maju odborny personal, maju aj centrum specialnopedagogickeho poradenstva, kde moze ist kvôli diagnostike kazde dieta, aj skolak (specialny pedagog, psycholog, logoped).

mia17
13. apr 2016

Žienky nemáte niekotorá skúsenosti so škôlku na Jilemníckeho na Fončorde, alebo aj Družby, Nová alebo Šalgotariánska. Na Jilemníckeho som videla že otvorili Montessori triedu, neviete aké sú tam učiteľky (aj na ostatných menovaných škôlkach), aký majú prístup k detičkám. My sme doteraz chodili do súkromných jaslí a tam to bolo super, ale keďže sa narodí súrodenec, nebude toľko peniažkov aby sme mohli platiť súkromnú. Ďakujem za vaše názory.

masasko
14. apr 2016

Poprosila by som skúsenosti so škôlkami Družby vs. Dráčik najlepšie, hlavne ma zaujma vaš názor na učiteľky. Ďakujem.

kristinka83
14. apr 2016

A na skolku Prof. Saru co hovorite ?

ludmilaka
15. apr 2016

@kristinka83 Vraj naj škôlka v BB. Ale nátresk. Ja som tam pred 30 rokmi chodila😉

kristinka83
16. apr 2016

@ludmilaka fuha, moja bude mat uz 4 roky, tak to by ju mohli vziat snad 🙂

ludmilaka
16. apr 2016

@kristinka83 Držím palce. Však ak bydliskom patríš tam, tak by to malo byť automatické. My sme inde, ale keby som to nemala úplne od ruky, tiež by som ju dala práve sem.

jarunna
19. apr 2016

Ahojte žienky. Máte daktorá skúsenosť s Mš Tatranská v BB? Alebo s Mš Strážovská? Rozhodujeme sa, kde dať malého. O Mš Tatranská som moc dobrého nepočula, no máme to najbližšie. Ďakujem za každú info.

sunnyflower
19. apr 2016

baby pls tie čo mate deti v MS Dracik ste spokojne?

kloranebb
20. apr 2016

Mate skusenosti so skolkou na Hronskej?

ludmilaka
20. apr 2016

@jarunna Myslím, že Tatranská za posledný rok v pohode. Naše deti tam sem-tam chodia na "výlet". Ale naj učiteľka Janka bola prevelená do našej na Severnú.

kloranebb
20. apr 2016

Ktoru skolku na foncorde??