Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

jankastubka
22. jan 2015

Chcela by som sa opytat, ci je nejaka sanca, aby sa dostalo do statnej skolky dieta, ktore ma 2 roky aj 8 mesiacov. 3 roky bude mat v maji 2016 - rozmyslala som preto, ci ju nedat do skolky uz od 1/2016 - tym padom by sme museli ist na zapis uz teraz v marci, len ci to ma vobec zmysel.
Dakujem

guerido
23. jan 2015

Mamičky MŠ Horná 22, poznáte túto škôlku? Je dobrá, nejake recenzie na ňu mi viete, prosím, dať? Ďakujem... 🙂

modulienka
4. feb 2015

jankastubka Podľa nových info z mesta musia prijať aj dieťa, ktoré nemá v deň zápisu dovŕšené 3 roky- inak ide o diskrimináciu. Treba ísť skôr ráno, byť milá na p. riaditeľku, ukázať, že dieťatko vie čo má vedieť pri nástupe, nemať stres. Ale bežne v MS bývajú deti, ktoré nemajú dovŕšené 3 roky..

modulienka
5. feb 2015

jankastubka OPRAVA: Podľa nových info z mesta musia prijať aj dieťa, ktoré nemá v deň zápisu dovŕšené 2 roky- inak ide o diskrimináciu. Treba ísť skôr ráno, byť milá na p. riaditeľku, ukázať, že dieťatko vie čo má vedieť pri nástupe, nemať stres. Ale bežne v MS bývajú deti, ktoré nemajú dovŕšené 3 roky..

monika7800
1. apr 2015

@modulienka Ahoj, chcem sa opytat, z kade mas info alebo skusenost, ze na zapise treba ukazat co dietatko vie. Ja som bola na 3 zapisoch, a nikde nechodili mamicky s detmi. Ani sa nikde nepytali, co vsetko dieta vie. A ist skor rano ?? Ja som mala info, ze beru skor podla bydliska, veku....a mozno znamosti..neviem.

tinushka123
29. apr 2015

Ahojte mamičky, chcem pripojiť svoj názor na škôlky v BB. Môj syn ako 2,5 ročný nastúpil k p. Šabovej do súkromnej škôlky na Tatranskej- veľký omyl! Nielenže plakal, v kuse mal studené ruky, lebo tam bola príšerná zima, personál nekvalifikovaný, veľa sa tu popísalo, preto len pridávam názor, že skutočne to bol omyl po všetkých stránkach. Potom sme ho dali do štátnej - najprv sme boli prijatí v Rudlovej -Sásovej, avšak v auguste , týždeň pred nástupom do škôlky, nám riaditeľka povedala, že nám ho neberie, lebo som si neprišla pre rozhodnutie- bola som poň asi 5 krát- riaditeľka tam nikdy nebola a učiteľky ma uisťovali, že syn je na zozname a ničoho sa nemám báť, že je určite prijatý. Nuž, napokon sme skončili na Tatranskej- v štátnej škôlke. Tam boli učiteľky zlaté, ale malý aj tak stále plakal, keď tam mal ísť, nehovoriac o tom, že sa začal kolotoč chorôb takým tempom. že sme za polrok od sept. do dec. boli v škôlke dokopy asi 5 týždňov, 7 antibiotík! medzitým mu trikrát prepichovali uši kvôli zápalom stredného ucha a v januári sme boli na výber nosných mandlí.... proste, katastrofa keď si to zrátam. Následne so ho nechala mesiac doma a potom sme sa rozhodli vyskúšať SDC Jahôdka v Aurise, kvôli tomu, že tam bolo vtedy 4 deti- aby malý neochorel. teda vyberala som to podľa toho, že tam bol malý kolektív. Avšak musím napísať, že sme dostali oveľa viac ako len malý kolektív- malý plakal len jeden deň, pri nástupe- odvtedy sa pýta do jahôdky k " Janke" aj cez víkend. Janka, zriaďovateľka a učteľka zároveň, má materinský prístup a deti to cítia. nehovoriac o tom, že je úžasné pedagogička- môj malý kreslí- predtým vôbec nechcel, papá mäsko- predtým len rezne som vypekala🙂.. proste vnímam pokrok po všetkých stránkach. Takže mamičky, ak sa Vám len trochu dá, neváhajte, má kapacitu 10 dní, teraz sú piati, od troch rokov sa platí 180,- + strava- ozaj strava- smootie, čerstvé ovocné šťavy....choďte si to tam pozrieť, my sme veľmi spokojní, ja by som neverila, že môj malý sa bude tešiť do škôlky- po pobytoch v nemocniciach, a škôlkach na tatranskej bol nesmelý, sme mali problém ísť po ulici okolo- už reval, teraz vravím, ráno sa zobudí a teší sa🙂 Berie detičky od 2,6 roka... Nechcem robiť že reklamu,len normálne osm mala potrebu to napísať, že po pocite doslova zúfalstva, že s obavou dávam dieťa do škôlky a o tri dni teploty 40 a antbiotiká, sme teraz už od polky marca vkuse v škôlke... 🙂

kalendarka
22. máj 2015

My chceme tiez skusit od septembra v aurise Jahôdku , bola som tam pozriet a vyzerá to dobre , tak uvidime . Velmi zle skusenosti mam so skôlkou na Novej na Fončorde , nikdy viac . O Draciku viem z počutia , že niektoré mamičky nie sú spokojné , učitelky dosť kričia na deti , nevedia ako s detmi pracovať .

margaretka35
11. jún 2015

@guerido ahoj, prosím ťa, dozvedela si sa niečo o škôlke na Hornej 22? Ďakujem 🙂

alchemilkazltozelena
24. júl 2015

poradite pre 15 mesacne dieta sukromne detske centrum kde by mohla chodit na poldennu dochadzku? dakujem

kristinka83
10. aug 2015

@tinushka123 stale ste v tej skolke? ako ste spokojni po dlhsom case?

ludmilaka
23. aug 2015

@modulienka Ahojko, nasla som inzerát, že sa otvára MŠ na Severnej. Žiaľ, keď som si pozrela mobil: je to to isté číslo ako na Tatranskú. Z tej mi 2 kamošky dali preč deti. Nemáš nejaké info, či to bude rovnaký prúser ako Hviezdička?

alysea
autor
4. sep 2015

Ahojte maminky.po 8 rokoch sa vraciam k svojej teme 😉 s tym, ze potrebujem skolku pre dcerku. Teraz ma 2 rocky a teda uz nas onedlho caka zapis. Zvazujeme skolku na Hornej ulici a pri Zdravomede.Mate niekto skusenost s tymito skolkami?Ake su pani ucitelky, ako je to so stravou, obednym spankom (cca pred 3 rokmi manzelovu dcerku jedna pani ucitelka zbila,ked nechcela spat) a aktivitami v skolke? Vopred vsetkym dakujem

nesope
7. sep 2015

@alysea Dobrý večer, moja dcéra začala chodiť od leta do Kreativu. Zatiaľ sme maximálne spokojní, v škôlke majú dosť aktivít a učiteľky sa im dosť venujú, spať detičky v škôlke môžu ale nemusia, záleží to od dieťatka. Mne sa naozaj páči individuálny prístup učiteliek k detičkám. Zatiaľ máme samé pozitívne skúsenosti, dúfam, že som vám trošku pomohla. Pekný večer

alysea
autor
7. sep 2015

@nesope dakujem velmi pekne, kreativ je ktora skolka prosim Vas?

nesope
7. sep 2015

Kreativ je na Námestí SNP v Benického pasáži

alchemilkazltozelena
9. sep 2015

@nesope a kolko mesiacov ma vasa dcera?

mamka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
wp
14. sep 2015

Dobrý večer,neda mi nereagovat nakoľko na škôlku Hviezdička bolo popisanė a povedanė čokolvek a teraz odstupom času som rada ,že sme im dali šancu a aj napriek odhovárania ludi sme zase dali len na svoj rozum🙂Túto školku nám dcéra naštevuje už druhý školský rok,mohli sme ju preradiť ,nakoľko to máme od trvaleho bydliska ďalej, ale neurobili sme to ,lebo naše dieťa je tam spokojnė .Ďakujeme,že škôlka zabojovala a sme jej sučastou🙂.

ludmilaka
14. sep 2015

@wp My chodíme do novej Hviezdičky na Severnej a tiež som sa obávala po prečítaní všetkého. Malá má 2,5 roka a od prvého dňa sa skvele aklimatizovala. Sme spokojní až nadmieru.

alchemilkazltozelena
15. sep 2015

@ludmilaka na severnej je hviezdicka? Kde presne?

ludmilaka
15. sep 2015

@alchemilkazltozelena Severná 5, v tom prerkbenom objekte, na prìzemí so samo
statným vchodom.í

ludmilaka
15. sep 2015

@alchemilkazltozelena Ale min.vek je 2r. Naše je najmladšie 2,5

alchemilkazltozelena
16. sep 2015

@ludmilaka tam je skolka, ...no to by ma v zivote nenapadlo...to co vyzera ako bytovka? maju aj nejaky web? a kam chodia von?

ludmilaka
16. sep 2015

@alchemilkazltozelena Je to otvorené len teraz od septembra. Von chodia po všetkých ihriskách na Severnej a boli aj na náučnom "nákupe" v meste. Je ich máličko, kapacita je 10-12 detí, takže sa to dá ustriehnuť. Myslím, že v poho, malá mi domov nosí kadejaké výrobky a recituje básničky...a to je tam týždeň, takže zjavne niečo robia s deťmi 🙂 Dám vám číslo? Myslím, že web ešte nemajú, akurát keď si pozriete klasickú Hviezdičku.

alchemilkazltozelena
16. sep 2015

@ludmilaka dakujeeem, kolko platite?

ludmilaka
16. sep 2015

@alchemilkazltozelena Zápisné raz ročne 50 €, potom mesačne 60€ (myslela som, že bez stravy ale keď som chcela ešte doplatiť za stravu, tak mi povedali, že mi ešte odpočítajú, lebo prvé dne chodila len na doobedie, čiže nemala olovrant. Tu som si nie ešte istá, ale ak by sa tá strava pripočítavala, tak 2,50 na deň.). Malá nemá ešte 3 roky, potom to bude menej. Je to v podstate štýlom súkromnej ale poplatky štátnej. Teda paráda, lebo keď som ju chcela dať do súkromnej, tak ma otáčalo z tých súm, že cez 300 €....

ludmilaka
16. sep 2015

@alchemilkazltozelena A kde bývate? My chodíme zo Sásovej.

alchemilkazltozelena
16. sep 2015

@ludmilaka pisem IP

mamka0
30. okt 2015

Dobry podvečer,
neviem preco niekto vymazal moj prispevok. Ja som o to nikoho nepožiadala.

alchemilkazltozelena
30. okt 2015

@mamka0 a co si tam pisala?