Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

jankastubka
24. okt 2013

Ahojte, ja sa chcem spytat mamiciek, ako riesite skolka vs. praca. My mame skolku priamo pod oknami na salgotarjanskej, ale otvorena je len do 16:45. V povodnej praci budem mat problem tak skoro skoncit, a je velmi malo zamestnani, kde sa da skoncit do 16:00.
Ako to riesite vy? Mate opatrovatelky, alebo dlhsie otvorene skolky? Ak ano kde? Dakujem za rady.

cayrez
29. nov 2013

Prispievam opat. Od Oktobra chodime do sukromnej skolky, uz stihol byt sice aj chory a to dost dlhu dobu, takmer cely mesiac, no riaditelka nam vysla v ustrety a zaplatili sme len tie dni, kedy bol krpec v skolke. Dalsia vec, ze ho este stale neviem dostat odtial domov, velmi sa mu tam paci, ucitelky ma rad, aj ked sa teraz akosi pomenili a same nove tvare, ale maly je nadalej spokojny, je v cistom a cisty. Stihol uz plno aktivit, ako tekvickova slavnost v kostymoch, kreslenie, omalovanie, vystrihovanie a lepenie domcekov, cirkusu a podobne. Rozne pesnicky, aj ked nevie slova, pospevuje si skomolene, tancuje nove krokove variacie, ma uplne novy, rozsireny slovnik.
Tvrdenia pani na MU, ze v sukromnych skolkach mozem zabudnut na nejake aktivity s detmi doslova zmiatla vystava prac deticiek pred ich triedou.
Som maximalne spokojna, riaditelka je mila a ustretova, chapajuca a velmi empaticka osoba.
Velmi prijemne na prekvapila aj sprava, ze skolka je otvorena po vsetky pracovne dni a nema ziadne prazdniny, nie to ako statne, cim si nemusim hladat opatrovatelku k dietatu medzi sviatkami, alebo na jeden cely mesiac v lete.
Tomuto hovorim spravny pristup k veci a tuto skolku podporim bez vahania v akejkolvek aktivite.

ikon
14. dec 2013

ahojte,
máte niekto aktuálne skúsenosti so škôlkou na Novej ul. v BB? dakujem.

matahary25
17. dec 2013

@rodicia98 a aká je to školka prosím ťa

matahary25
5. jan 2014

@monikavalentinka Dobry den ak som spravne pochopila vy ste riaditelkou MS Dracik preto by som sa rada informovala ak je to mozne 🙂 .Mam dcerku ktora bude mat v septembri tri roky . Poskulujeme po Dracikovskej skolke 🙂 ,pretoze sme od znamych poculi same pozitivne ohlasy natiska sa mi vsak otazka ci budete od septembra 2014 prijmat nove deticky a na zaklade akych kriterii budete rozhodovat,kedze tam budete mat asi tlacenicu 🙂 . Dalej by ma zaujimalo ci je mozne si prist skolku pozriet aj osobne - ci budete mat nejaky den otvorenych dveri pripadne individualne. Este ma zaujima v akom casovom termine davate vediet vase rozhodnutie o prijati resp.neprijati do skolky. A posledna vec mi nie je jasna vyska stravneho ci je 1,90 alebo2,90. Dakujem za cas a ochotu ak by bol mozny aj nejaky tel.kontakt na vas este raz dakujem.

monikavalentinka
15. jan 2014

@matahary25 Dobry den, odpovedam troska neskor, boli sme mimo SR... Tak som velmi rada, ze pocujete pozitivne ohlasy🙂 Co sa tyka prijimania deticiek od septembra, urcite nejake prijimat budem, len neviem zatial presny pocet (jednak aktualne zvazujem rozsirenie kapacity existujucej skolky, tiez pracujeme na otvoreni dalsej skolky, ktoru by sme chceli spustit uz od septembra 2014...) mojou ambiciou je vyhoviet vsetkym, ktori nam chcu zverit ratolesti🙂 den otvorenych dveri nerobim (podla mna nema realnu vypovednu hodnotu), poskytujem vsak moznost prist sa kedykolvek pozriet, ako vypada bezny den. mnoho informacii najdete aj na nasej web stranke http://www.skoladracik.sk/ kde su aj tlaciva na stiahnutie a ake vsetky dokumenty potrebujete. mozete mi ich zaslat nascanovane mailom. je tam aj tel. kontakt na mna, rada si s vami dohodnem osobne stretnutie, pri ktorom by som vam ukazala skolku. Prajem pekny den🙂

adkasmolka
29. jan 2014

Ahojte maminky, citala som si diskusiu od zaciatku, nakolko su tu prispevky od roku 2010, su tu maminky co maju deticky v skolkach na: LAZOVNEJ ULICI a na HORNEJ ULICI? Prosim NAPISTE MI VASE REAKCIE. Dakujem! 🙂

hannah25
2. feb 2014

AHHojte babky...obratim sa s otazkou aj sem...mam syna ktorý bude mat v maju 2roky.. rozmyslam kedy do škôlky kedze začínajú zápisy...bid pôjde tento september..len sa mi zda byt maly bude mat 2 roky aj 4 mesiace..este ani nie sme odplienkovani..Ale ak pôjde budúci september nemam ho kam dat od mája do septembra:( ja uz budem koncit rodicovsku a bez prace si to taký cas nemozem dovoliť...
Je šanca ze mi ho zoberú napriklad v januári alebo v iný mesiac?
a aku skolku odporucate? my byvame na tatranskej ulici...
dakujem za rady🙂

bberika
3. feb 2014

@monikavalentinka Zdravim.Aj ja uvažujem o zapise dcerky do vasej skolky,nakolko 3 roky bude mat az v nov.2014 a do školky na Druzby,kam by som ju chcela zapisat ju pravdepodobne nezoberu ☹ .Chcela by som sa spytat,ked zapisem dcerku do vasej MŠ a tiež na Družby-maju zapis neskor ako vy,a nejakym zazrakom by ju tam vzali,nebol by to problem odhlasit ju z vašej MŠ?Dakujem za odpoved...

monikavalentinka
3. feb 2014

Dobry den, nie je problem ju od nas pripadne odhlasit, staci to napisat mailom. Pekny vecer.

adkasmolka
5. feb 2014

ziadne maminky co maju deticky v Lazovnej alebo na Hornej????

bamo
7. feb 2014

@maminkaa78 este funguje to Cumlikovo?Nejde mi zobrazit stranku :(

nikibb
26. feb 2014

Ahojte. Neviem sa rozhodnúť, či mám dať malú do škôlky na Družby, alebo do škôlky na Lazovnej ulici. Neviete mi niekto poradiť, ako sa správajú k deťom v škôlke na Družby alebo na Lazovnej. Nemáte niektorá z Vás skúsenosti s týmito škôlkami, lebo zápis je tu o pár dní. Ďakujem za radu. Pekný deň. 🙂

sia
28. feb 2014

Ahoj nikibb, my prave tento rok na Druzby končíme a ideme do skoly. Mala tu bola 3 roky a nemozem povedat nic zle ani na pani učitelky, sposob komunikacie s rodicmi, stravu, organizaciu cohokolvek.......ja aj dcera som velmi spokojna, tolko moja subjektivna skusenost :O)

zuzvik
2. mar 2014

Ahojte, chcela by som Vas poprosit, ci niekto nemate skusenost s MS Druzby, alebo Salgotarjanska...stale sa neviem rozhodnut, kam dat dceru.Vdaka.

wink5
3. mar 2014

Ahojte, mate niekto skusenost so skolkami Radvanska 26 alebo Radvanska 28? Dakujem.

maminkaa78
4. mar 2014

@bamo ahoj ano, funguje skus zavolat na tel.cislo 0948785777

mimka2012
31. mar 2014

AHOJTE mate tu niekto skusenost so školkou 9.maja 26 na Uhlisku? dakujem

babush
15. apr 2014

ahojte bystricanky, chcem sa spytat na vas nazor a skusenosti, ci referencie na montessori skolku v BB. Je tu niekto s konkretnou skusenostou? Dakujem 😉

juli268
7. máj 2014

poprosim nejake skusenosti horna 22 kedze tam ma dcera nastupit od septembra a nevidelaa som o tejto skolke ziadne referencie ani diskusie

heln
12. máj 2014

ahojte, chcem sa spýtať či mi náhodou neviete poradiť.
na sídlisku kde bývame (ale nemáme trvalý pobyt) máme dve škôlky a tam sme si dali prihlášku do škôlky, ale našu malú neprijali, lebo obe škôlky sú plné a teraz neviem čo robiť, písala som na mestský úrad, ale nejak mi nevedia povedať, lebo sa mi zdalo najjednoduchšie zistiť cez mestský úrad, kde sú voľné miesta, lebo sa mi nejak nechce chodiť od jednej škôlky do druhej a vypytovať sa či majú voľné miesta a tiež na inom sídlisku, kde máme trvalý pobyt mi ešte nevedeli povedať, či budú mať voľné miesto alebo nie a navyše ešte neviem ani kde budem od septembra pracovať.....
alebo to nechať tak a riešiť až niekedy v auguste? ale zase potrebujem mať škôlku istú, aby som si mohla hľadať prácu.... no, som do toho zamotala....

delonko
30. máj 2014

Bystrické mamičky, prosím o radu. Kto ešte okrem mesta môže kontrolovať činnosť materskej školy zriadenej mestom? Ďakujem.

detickyjaslicky
4. jún 2014

@delonko Coho sa tyka tvoj problem? Pozri Statna skolska inspekcia, pozri http://www.ssiba.sk/Default.aspx?text=g&id=33&l....

heln
6. jún 2014

hm, akosi tu nikto nie je z banskej bystrice..... nuž, ale dnes som sa dočítala, len tak pre zaujímavosť, v nejakých schránkových novinách píšu, že banská bystrica zrušila školu na bakoške a ľudia teraz nevedia, kam dajú decká v septembri do školy a mimochodom na konci článku je, že presne toto sa stalo so škôlkami, že v minulých rokoch pozrušovali a že tento rok neprijali do štátnych škôlok 130 detí!!!!!
akože na hlavu, furt sa sťažujú, že ľudia odchádzajú z BB, nie sú tu nájomné byty, nie každý má na hypotéku, s prácou je tu o ničom a teraz ešte obmedzia škôlky a školy..... no a potom nech sa nečudujú.....

monikavalentinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
detickyjaslicky
25. jún 2014

To bude jednotriedna MŠ na Rakytovskej ceste? Tiez potrebujem umiestnit dieta, ale nechcem, aby chodil do triedy s uplnymi drobcami 2-2,5 rocnymi. Sukromne skoly su plne prave tychto deti, lebo statne taketo neprijmu. Jednak su plne a ani nemaju vyhovujuce podmienky. Mne osobne chybaju asistentky k takymto detom, predsa vyzaduju vacsiu pozornost. Ako to bude u vas??? Myslim realne, lebo v uvode vsetci naslubuju , ved to poznate...a skutocnost je vzdy ina.

monikavalentinka
26. jún 2014

@detickyjaslicky nie,dvojtriedna ms, deticky rozdelime podla veku, alebo schopnosti.

detickyjaslicky
3. júl 2014

@monikavalentinka dakujem za odpoved. Interier je pekny, ale su tam moznosti na pobyt vonku? Myslim dvor-uzavreta zahrada. Lebo uz viem, kde sa skolka nachadza. Spodna cast budovy su potraviny a vzadu za budovou je krcma.Dakujem.

monikavalentinka
13. júl 2014

k dispozicii je sukromna oplotena zahrada s rozlohou 2500m2 o dva domy dalej smerom do mesta,vsetky info su i na webovej stranke sms.

marbalulka
22. júl 2014

Ahojte mamicky, ako je to so skolkami v BB? Hlasi sa vela deti? Treba deti hlasit skor? Vo vacsich mestach je tazke sa dostt do skolok a deti prihlasuju pomaly uz po narodeni, myslela som, ze tu s tymto problem nebude, ale dopocula som sa, ze aj tu je to tak isto. Mam si uz pre istotu zhanat skolku?