Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

tana12
11. mar 2012

Baby zajtra nam zacinaju zapisy do materskych skol na MsU. Predstavitelia mesta BB sa naozaj vyjadrili, ze predskolskych zariadeni je dost a preto mame konecne moznost umiestnit aj deti mladsie ako 3 roky. Tak nevahajte a vyuzite moznost od12.3.-15.3.2012.
Skolne je stale 12.50 €.

korenbaba
16. mar 2012

@tana12
ano umiestnit, ale kde? 🙂

korenbaba
16. mar 2012

@maca793
Zdvihnutie školného o 2,5 eur mi nepríde také dramtické, hlave ked všetko okolo ide hore.

luckaa214
22. mar 2012

Ahojte viete mi prosím poradiť do kedy sú zápisy do škôlok, ako tak čítam dieťatko treba prihlásiť už poriadne dopredu 🙂)
naša malá je septembrová a tak sme chceli, aby išla do škôlky do septembra 2013 a myslela som, že bude stačiť ísť na zápis na budúci rok, ale teraz neviem či nám ju zoberú...
Ďakujem za rady

bobocka
22. mar 2012

@luckaa214 neviem ako stare mas dietatko a neviem ci si tam nadala preklep a nemalo to byt,ze chces dat malu do skolky OD septembra 2013.lebo ak to preklep nebol a chces aby ti nastupila niekedy v druhom polroku ,teda niekedy od cca jan 2013 do sept 2013,tak to uz mas zmeskane.zapis na skolsky rok 2012/2013 uz bol teraz v marci.niekde ti ju v tom termine mozno este vezmu ak budu mat volne miesta a dohodnes sa s riaditelkou.
ale ak to bol len preklep a myslela si to tak,ze chces dat malu do skolky OD septembra 2013,tak to mas este cas,lebo zapis do skolok na skolsky rok 2013/2014 bude takto o rok asi tiez v marci.a to znamena,ze deticky zapisane v tomto termine nastupuju do skolky od septembra 2013.

luckaa214
23. mar 2012

Ďakujem veľmi pekne, pochopila si to správne, bol to preklep, do škôlky ju chceme dať až od septembra 2013, takže máme čas na rok 🙂
Pekný deň prajem

korenbaba
26. mar 2012

@luckaa214
tak rátaj teda s tým že na jar už sa treba zapísat a tento rok boli vo februári dni otvorených dverí v školkach kam sa možeš ist s maličkou pozriet a popýtat čo by ta zaujímalo. všetko potom nájdeš určite na stránkach mesta.

petulig
11. apr 2012

http://skoly.banskabystrica.sk/aktualne-oznamy.... terminy rozhodnuti sa budu preberat v skolkach..nevraveli, ze to pride postou??

petulig
25. apr 2012

baby dajte vediet kde sa vam deticky dostali do skolok. Akoze my sme mali napisane dve skolky rozne na foncorde a aj tak sme sa nikde nedostali. jedine na Novu ulicu a to som teda chcela najmenej tu skolku. Co uz.

evi21
25. apr 2012

Ahoj, aj my sme sa dostali na Novu, a ja som aj za to vdacna, kedze sme narodeny az v decembri 2009, tak inam by nam ho na Foncorde urcite nevzali....Ale pocula som aj dobre referencie na tuto skolku, nielen tie zle spred niekolkych rokov 😉

petulig
25. apr 2012

@evi21 no tak ja dufam, ze tie spred rokov uz nie su pravdive. Nechapem celkom podla coho to delili, ked nas ako septembrovych nikam inam nevzali. Riaditelka nebola nadsena, ze nas bude strasne vela, tak len dufam ze ich nenasekaju aj 30 do tried

adka12
26. apr 2012

@petulig a kde ste si dali prihlášku a nevzali vás? Dcérka ide na Šalgotarjánsku, takže ja som spokojná. Podľa normy 3 ročné deti musia byt v triede po 20, 4 ročné po 21 a po ročné po 22, takže viac by do tried tlačit nemali, aj ked nie vzdy je to tak ☹

petulig
26. apr 2012

@adka12 my sme mali tulsku a druzby.druzby mi bolo jasne ze ju nevezmu,tam si riadne preberaju ale tulska ma nastvala. Vy ste akymesiac? Salgot. Je fajn skolka tam sa vambude pacit.

petulig
26. apr 2012

pozerm,zeste jun to mate fajn, to byju vzali asi kamkolvek.

parvitas
27. apr 2012

baby, davate aj odvolanie proti rozhodnutiu? ja len, ci sa to da... kedze nas sice umiestnili do skolky, ale nie tam, kam sme chceli (druzby alebo salgotarjansku) :(

mia3010
28. apr 2012

petulig - toto ma zaujalo. na základe čoho si na družby "preberajú"? veď na prihláške nie sú žiadne údaje o rodičoch ani o deťoch, okrem mena a dátumu nar.? 🙂

adka12
29. apr 2012

Školky tento rok zaviedli rajonizáciu, takže berú deti, ktoré bývajú na okolitých uliciah a pri nás na Šalgotarjánskej brali deti narodené do októbra 2009, teda aspon tak mi povedala pani riaditeľka. Brali aj deti z dalej, ale tie už majú 4 roky.

adka12
29. apr 2012

@parvitas buď rada, že ti malú aspon niekde zobrali, lebo vidím, že si na materskej a to väčšinou sa s tebou ani nebavia ked si doma s mladšími detmi, Neviem, či ti to odvolanie pomôže ☹ viem, že sa ti bude chodiť asi ťažšie po malú, ked máte teraz dvojičky a nechať ju doma by bolo asi tiež ťažké.....

lucinka1104
7. jún 2012

Dobrý den tým čo nevzali dietatko do MŠ, som maminkou na MD a rada rada sa postarám denne alebo príležitostne aj o Vaše dieťatko u nas doma. Mame veľký byt , dve detské izby, blýzko domu detské ihrisko. Skusenosti mam aj ako dlhoročná au pair.Momentálne mam doma obe deti v septembry ide synček do škôlky takže potom kludne aj dve detičky bude nam veselšie. Som spolahlivá, mam vzťah k malým deťom budeme stavať lego , kresliť, spievať si .Kludne s nimi zajdem aj do materského centra či na dlhšiu prechádzku .
Opatrím dieťatko od 3 mesiacov do.....x rokov.Bývame v Radvani tešíme sa nového člena radiny a verím že nam bude spolu krásne.Prídete si po spokojné dieťatko ktoré prežilo pekný den .

Opatrovanie je možné každý den od

danabanana
15. jún 2012

Ahojte baby,môj syn pôjde na zápis až v marci 2013,ale už teraz sa obzerám po škôlke.Mám strach detí je veľa miest málo.Máte niekto skúsenosť zo súkromnými Ms,kolko sa tam platí?Bývam na THK a najbližšia štátna je Šalgotarjánska a súkromné ani neviem kde sú,poradte.ďakujem

katulka44
26. jún 2012

ahojte, my ideme do skolky na 29.augusta....od septembra....ide niekto? rada by som sa stretla aj skor, nech sa deticky zoznamia...bude sa im lahsie nastupovat

michaelafiladelfiova
26. jún 2012

@danabanana moj syn chodil na Salgotarjansku do 5 rokov. som ho chcela uz skor odtial dat prec ale bolo plno teraz ako predskolak mi ho vzali na DRuzby a velka spokojnost ja Salgotarjansku moc neodporucam.. , pweto predtym chodil tam lebo som byvala na THK a bolo mi to blizko, potom trosku dalej mas skolku na Novej pri astre

lienka1
26. jún 2012

@danabanana najblizsia sukromna je Harmonia na Slnečnej. Platilo sa tam aj so stravou mesacne cca 300 eur, ale 230 eur preplacal stat. My sme s touto skolkou boli velmi spokojni. Teraz syn chodi na Slagotarjansku a to sa neda porovnat...

danabanana
26. jún 2012

@michaelafiladelfiova ďakujem pekne,na Šalgotariánsku ani neplánujem.Pracovala som tam ako upratovačka a riaditeľku nemusím ☹(

poleva
29. jún 2012

má niekto skúsenosť s Detské centrum Koník - Jasle vo zvolene ? dík

eviva
20. aug 2012

ahojte maminy zo Sasovej,poradite prosim s vyberom skolky v "novej" sasovej?dakujem

rozala111
21. aug 2012

@eviva Ahoj, my chodíme na Karpatskú a nemôžem povedať, že by bola zlá, je podľa nás super. Mám dve detičky - dcérka bola teraz predškoláčka a pani učiteľky sú super, pripravujú ich zodpovedne, už druhý rok. Budú nám veľmi chýbať, dcérka a dokonca aj synček ich má veľmi rád. On chodí medzi drobcov a tam sú tiež super učiteľky, veľmi mu pomohli sa min. rok aklimatizovať, mali sme aj problém s rozprávaním - nechcel vôbec hovoriť a aj s tým nám pomohli, teraz sa mu nechce pusa zatvoriť, naučili ho spinkať bez plienky, papať pomazánky, mali sme problém s kakaním - prvý rok tam kakal len do plienky, ale teraz od septembra ho naučili na wc, začo sme im veľmi vďační. S detičkami tam majú veľkú trpezlivosť a ja by som tú škôlku nemenila za nijakú inú. Jasne, že im na dvore chýbaju preliezky - ale tie sme v jeseni dali montovať, chodia teraz na lyžiarsky, pred Vianocami na plavecký. Mávajú klasika raz mesačne poníky, chodievajú starší na branné vychádzky na kopec nad Sásovú, jedlo je skvelé - pretože malý sa tam s chuti naje, a to je fakt smerodajné, lebo on nikde neje.
Takže Karpatská je pre nás to naj, aj keď vybavenie možno nemajú také skvelé, ako niekde inde, deti chodia na anglinu, dcérka ešte aj ne vedecko-technický, navštevujú knižnicu, chodia napr. aj na vedecku hračku do EC, na rôzne súťaže, a dcérka mala rozlúčkovú noc v MŠ - to sa deťom veľmi rátalo, spali s pani učiteľkami a mali z toho radosť.

eviva
24. aug 2012

@rozala111 Ďakujem za úžasnú odpoveď,spomenuli ste asi všetko,čo som sa chcela opýtať-pretože dcérka ešte nerozpráva,a v jedení je dosť prieberčivá ( ani nátierky nemusí 😉 ),pri čítaní tu na fore som začínala mať ku škôlke ako takej pomaly averziu,toľko zlých hodnotení....som po Vašej správe oveľa pokojnejšia.
Tiež celé prihlasovanie do škôlky je pre mňa novotou,ja som si myslela,že ak mám májové dieťatko,pôjdeme na jar na zápis,a v máji nastúpi ona do škôlky,ja do práce,príp.dáky mesiac predtým by sme sa chodili zoznamovať na pol dňa,alebo raz do týždňa....haha,tu pri čítaní zisťujem,že som úplne mimo reality,ako to celé je?Asi sa po prázdninách zastavím každý deň v inej škôlke,aby som zistila ako postupovať a hlavne kedy....

staankaa1
10. sep 2012

ahojte chcem sa opytat ze keby som chcela dat maleho do skolky od januara 2013 ze kedy treba ist na zapis alebo sme to uz premeskali?

petulig
10. sep 2012

@staankaa1 moja to je uy neskoro, zapis bol tento rok v aprili. Uz len pockat na april2013 a zapisat od septemra. Alebo sa skus popytat po skolkach ci niekde nemaju volne miesto, ale tento rok to bolo pekne narvane vsade co viem.