Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

dorrottka
5. jan 2012

@minuska1 tak teraz neviem ci ozaj ja nechápem - ci je to reakcia na mna osobne a ja som ta zakomplexovaná.....alebo to mysliš opačne. Je mi to jedno. Ja som sa len zapojila do diskusie, lebo tiez to chápem ako zdroj info pre rodicov, ktorí hladaju najlepsie riesenie pre svoje dieta. Do diskusií sa už asi zapájat nebudem, lebo ako som sa dozvedela, ja kazím meno, len preto, že som napísala, ze nemáme vyplatu a ani vyplatený dlh voci nam - za to sa pani majitelka moze hnevat kolko chce, to je fakt. Nikdy by mi ale nenapadlo, ze si niekto negatívne reakcie na seba vysvetlí tak, že ja tu písem pod viacerými menami, len,aby som jej kazila meno. Nejde mi o kazenie mena....Ved pani majitelka -mala si cas od spetembra meno si svojou prácou vylepsiť - ak sú rodicia spokojní a páči sa im, nedajú na reči. Ale ja to už riešiť nebudem. Chcem sa ešte ale zastať rodicov,ktorí tam deti majú že urcite nejde o rodicov asociálov, to zas urcite nie - myslím, ze sú to tak isto skvelí rodicia ako ostatní.

kamelia24
5. jan 2012

@dorrottka Myslim, ze si prispevok od minuska1 zle pochopila.Jasne predsa pise,ze si z toho nemas robit tazku hlavu 🙂 . Ver, ze rodicia ti mozu byt vdacni, ved vsetci hladamae pre nase deti to najlepsie.Ja osobne si vazim ucitelku ako si ty, ktora dokaze o veciach hovorit otvorene a netvari sa, ze jej sa to uz netyka. Vela je takych, odrobia si, zabuchnu dvere a cakaju na vyplatu.Pre teba je praca poslanim a preto ta to trapi. A ako pises, pani majitelka mala cas od septembra svojou pracou vylepsovat vlastne renome. Nech sa zapoji do diskusie, ked je taka utocna a moze nam pri tej prilezitosti odpovedat na otazku, ako poriesila v septembri 500 eurovu pokutu od hygieny.

dorrottka
5. jan 2012

@kamelia24 je vlastne jedno co si myslím ja - podstatné je aká je realita. Dakujem za slová, pani majitelka si iste pomyslí, že aj tento tvoj príspevok som si sama sebe napísala ja. My sme sa na tom s manzelom len pobavili, tiež jej povedal, že nech sa zapojí a píše pod inými menami (ked má taký dobrý nápad,lebo to bežne človeka tiež len tak nenapadne -aspon ja si myslím), no na to vraj povedala, že to je pod jej úroven. Ked som si čítala vase príspevky spatne, znova, lebo som teda naozaj chcela vedieť, že CO VSETKO SOM JA ZA VSETKYCH popísala, tak ste si začali všímať veci, na ktoré som ja celý čas upozornovala, že to nie je v poriadku a že sa to musi zmeniť. Takže teraz už aj chápen, že pani majitelka mna obvinuje z takéhoto podvodu a nicenia mena, lebo vy písete vela z toho, co pocuvala odomna. Ja len pani majitelke takto odkazujem, ze písať o detailoch som skutocne este nezacala, v mojich príspevkoch nenajdete nic konkretne, okrem toho, ze nam dlzi peniaze - na to su faktury. To, ze vyjadrim svoj názor - na to mám aj ja právo, takze neviem vlastne cim tak negativnym som poskodila meno. A myslim si to presne aj ja - pani majitelka - zniz sa na nasu uroven a odpovedaj mamickam a napis im, ze je to klamstvo co pisu -napr. mamickam, ktoré sa s tebou stretli osobne a pisali o tom tu na fore - presvec ich, ze ste sa nikdy nestretli, lebo su to aj prispevky, ktoré pisali mamicky ako dojem, ktorý z teba mali. Este na vysvetlenie, aby pani majitelka mala srdce na mieste - my, ucitelky sme neodisli /lebo toto jej vraj tiez trhá srdce a kazi dobre meno/, nam 31.8. skoncili pracovne zmluvy. Podstatné je, že sme teda nedali výpovede, ale skoncila zmluva a my sme uz nemali zaujem o jej predlzenie. Ak si ale myslíte, ze to meni nejako situáciu....Kludne pani majitelka, ked si presvedcená, ze ja tu stojim za vsetkymi zlymi hodnoteniami - daj ma na sud, mozme sa tam o tom porozprávať a ver mi, že rada budem výpisom uctu dokumentovať, ze vyplatu nemáme vlozenu za posledne odpracované 2 mesiace, ze manzelova faktura je nezaplatená. Inde som ja o tebe nepísala, ale ked sme uz pritom, rada si zavolam na dokazanie situácie ludi z Hygieny, Skolskeho uradu, Mestskeho uradu, prveho dodávatela stravy, - ty dobre vies kto to je a co s nim a myslim, ze by som si dala tu namahu, aby som presvedcila baby, ktoré tu pisali tie prispevky,aby tiez prisli. Inak, mala by si vedieť, že autor príspevku sa naozaj dá zistiť podla IP adresy. Takze - pani majitelka, precitaj si vsetky príspevky znova a skus respektovat to, ze ti písu iní ludia, s ktorými sa ja nepoznam. V mojich príspevkoch nie je nic konkretne - a ver mi, ze ja by som vedela o tom písať celé strany. V každom prípade ti prajem vela stastia, s manzelom vieme podrobne o tvojej situácii (su totiz iní, ktorí informácie o tebe posuvaju a preposielaju). To. že drzo vystupujes voci mojmu manzelovi a mne ti nepomoze. To, že bol za tebou s pani notárkou a ty si struhala machra - to bola tvoja velka chyba, lebo ti chcel pomoct - mal tam totiz pripravený aj variant, kde ti navrhol minimalne splátky na vela rokov. Nemysli si, ze ked odmietnes podpisat notarsku zapisnicu a povies, ze dlh nezaplatiš, že sa to vyriesilo - naopak - vzdy som ti vravela, ze mojho muza nastvať je pruser, on nekrici, len kontaktuje správnych právnikov. Urcite som ti aj týmto pokazila meno, ale ja si to nemyslim, lebo na webe o tebe koluje dalsi dokument(oficiálny), v ktorom su uvedení dalsi, ktorí od teba vymahaju dlhy. Ale to je jedno. Mala si nam vlozit vyplaty a mohla si mat asi pokoj, aj ked ja si to nemyslim, lebo tie negatívne prispevky písali mamicky, a teda by na fore tak ci tak boli. Prepácte dievcatá, že som zneuzila forum a pisem tu majitelke, ale ked to tak intenzívne cíta. Naozaj si ale myslím, ze ju netreba urazať, v podstate je to dobrý clovek, my sme vzdy pekne spolu vysli - s mojim manzelom sme pre skolku s deti v nej vela urobil, za co nam dnes zabuda vdacit. Niektoré príspevky uz boli ovplyvnené sposobom - jedna teta povedala, napr. to, že má pod palcom hygienu...no, to si nemyslím...a ze je to cistá ryža...to tiež nie, lebo treba platit aj nájom, mzdy...,zbohatnut sa na tom nedá... ale ak mi raz podnikanie nejde a vytvaram podmienky, ktoré iní vnímajú ako viac než zlé - tak na co potom sa snažis? Vidis pani majitelka, takze nakoniec ja, ktorá ti tak kazim meno ta tu nakoniec este obhajujem....a mala by som sa za co hnevať. Pozri, viem o tom ako sa Ty vyjadrujes o mne a neriesim to s tebou, lebo viem, že zufalí ludia v zúfalých situáciách robia zúfalé činy. Ale hádam si si nemyslela, že si povieme -hm, nemáme vyplaty, ok, nevadí.... My už v skolke nie sme, tak pracuj a ukaz sa ako ti to ide . Zapamataj si jednu vec - meno spolocnosti nikdy neovplyvnuje len par ludi alebo teda ja som asi sama /podla tvojho názoru, ze na fore písem pod mnohými menami/ s negatívnym postojom. Ak pracujes super, vsetko negatívne sa posuva dozadu a ostatných o svojom dobrom mene nepotrebujes presviedcat, darí sa ti a nejaké príspevky na fore ta nemozu vytácat.
Este raz, prepácte, ze som zabrala taký priestor, ale ked si to tu uz vraj pani majitelka cita .....

minuska1
6. jan 2012

@dorrottka asi som to napisala nezrozumitelne, ale dakujem kamelii24 za vysvetlenie, takze pre teba osobne, myslela som to tak ze sa vykasli na nejaku zakomplexovanu kravu a vsetky jej podobne....ta co tvoje diskusie preposiela majitelke, musi byt nesmierna chudera, ktora nema co riesit, len sa vtierat do riti pani majitelky, je to proste na pobavenie, aky su niektory ludia tupy.dakujeme takym ludom ako si ty.

dorrottka
6. jan 2012

@minuska1 ahaaa, no vdaka za vysvetlenie. Inak, najprv som si myslela, ze sa pani majitelka konecne zapojila a začala kritikou mojho prispevku, lebo to by ma neprekvapilo. Osobne si myslím, že si ich číta sama, možno ich nikto ani nepreposiela. Ale ved to je jedno, forum je predsa vec verejna - mozme si tu vyjadrovať svoj názor, moze si to čítať kto chce, ved na to forum slúži. Doteraz som sa do niecoho podobneho nezapojila, preto sa pani majitelka chytila prvej sance, akurát, že si zle vysvetluje fakty. Skutočne som nenapísala nič konkrétne čo sa priamo fungovania zariadenia týka. Pani majitelka, vzdy sme ti pomahali ako sa dalo a ak by som ti chcela kaziť meno - písala by som velmi konkretne. Dnes už ja ale v skolke nepracujem a mohlo sa vela veci pomeniť, staré moze platiť, ale aj nemusí, mohlo sa vela vecí zmeniť k lepsiemu....takže preto sa nevyjadrujem ku konkretnym pripomienkam ostatných mamičiek, ktoré tu píšu, lebo prešli 4 mesiace odkedy tam nie sme. Osobne ma ale mrzí, že práve mna, ktorá som stravila velmi vela hodín navyse v tvojej skolke a pre tvoju skolku /asi si uz zabudla, ze som ti pomahala upratovať skolku pred jej spustením celý mesiac úplne zadarmo - mala som radsej ležať na pláži, že som si dohodovala stretnutia s rodicmi mimo mojho pracovneho času, že som riadila dalsích 3 ludí a fungovali sme ako hodinky, a to koľko materiálu - mojho vlastného sa minulo alebo používaním zničilo ty ani netušíš, kedže si tam vlastne počas dna nebola....) a ty mas dnes pocit, ze ti kazím meno len preto, že my, bývale ucitelky nemáme ani po 4 mesiacoch výplatu. Garantujem ti, ze ked nam všetkým výplaty vložíš na účty, velmi rada tu na fore tuto skutocnosť oznámim a vylepším ti meno. Ostatným maminkám, ktoré hladajú školku odkazujem len tolko, že sa tiež netreba spoliehať iba na fora, treba sa ísť presvedčiť na vlastné oči, popýtať sa čo Vas zaujíma a dať na vlastný úsudok - čo sa jednému nepáči, inému sa páčiť moze. V konečnom dosledku si aj myslím, že to vy mamičky tak aj robíte.

minuska1
6. jan 2012

@dorrottka za dobrotu na žobrotu....oni tie porekadla niekedy fakt sedia....držím palce 🙂 a vobec si uz nelam hlavu, nad dotycnou, ved ako som povedala Bystrica je velmi mala a informacie sa siria rychlo.tak ci to tu verejne niekto napise alebo sa o tom verejne porozpravaju mamicky na piesku je jedno nie? taketo veci sa nikdy neutaja, vazena pani majitelka...raz sa to premelie a v pripade, ked sa jedna o deti tak radsej skor ako neskoro.

tatiana75
12. jan 2012

@bobocka
zda sa, ze riesime presne to iste. 🙂 my sme tiez zo sasovej, tak hladame dobru skolku pre nasu lasku. tiez som pocula, ze magurska je fajn, ale rada by som vedela nieco aj o ostatnych skolkach v okoli. ak by si mala nejake info, bola by som rada, ak by si sa podelila... dik 😉
ale nevadi nam ani vacsia vzdialenost. nemate niekto skusenost so skolkou na ceste k nemocnici?

rozala111
12. jan 2012

@tatiana75
Ahoj, my chodíme na Karpatsku a nemozem povedat, ze by bola zla, je podla nas super. Mám dve deticky - dcerka je predskolacka a pani ucitelky su super, pripravuju ich zodpovedne, už druhy rok. budu nam velmi chýbat, dcerka a dokonca aj syncek ich má velmi rad. On chodi medzi drobcov a tam su tiez super ucitelky, velmi mu pomohli sa min. rok aklimatizovat, mali sme aj problem s rozpravanim - nechcel vobec hovorit a aj s tym nam pomohli, teraz sa mu nechce pusa zatvorit, naucili ho spinkat bez plienky, papat pomazanky, mali sme prioblem s kakaním - prvy rok tam kakal len do plienky, ale teraz od septembra ho naucili na wc, zaco sme im velmi vdacne. s detickami tam maju velku trpazlivost a ja by som tu skolku nemenila za nijaku inu. Jasne, že im na dvore chýbaju preliezky - ale tie sme v jeseni dali montovat, chodia teraz na lyziarsky, pred vianocami na plavecky. mavaju klasika raz mesacne poniky, chodievaju starsi na branne vychadzky na kopec nad sasovu, jedlo je skvele - pretoze malý sa tam s chuti naje, a to je fakt smerodajne, lebo on nikde neje.
takže Karpatska je pre nas to naj, aj ked vybavenie mozno nemaju take skvele, ako niekde inde, deti chodia na anglinu, dcerka este aj ne vedecko-technicky, navštevuju kniznicu, chodia napr. aj na vedecku hracku do EC.

nicky7
12. jan 2012

@rozala111 mozem potvrdit, dcera chodi druhy rok na Karpatsku a sme velmi spokojni, velmi zlate pani ucitelky a venuju sa detickam

jasmihka
16. jan 2012

Dobrý deň mamičky, máte skúsenosti s MŠ v Radvani, príp. viete, ktorá škôlka je lepšia, 26 alebo 28? Ďakujem za reakcie 🙂

slimakova
16. jan 2012

@jasmihka V oboch MS na Radvanskej mi chybaju stromy na skolskom dvore. Deti sa pocas pobytu vonku v lete pecu na slnku.Pre mna je zelena zahrada so stromami vzhladom na kazdodenny pobyt vonku 2 hod.doobeda a 2 hod.popoludni velmi dolezita. Jednoznacne MS Jakubska cesta.

janao
16. jan 2012

Prosim Vas mate niekto skusenost so skolkou na Jikemnickeho na Foncorde? Maleho mame zapisaneho vo ZV v skvelej sukromnej skolke, ale vyzera to tak, ze sa budeme stahovat k mojej mame. Dakujem. Inac tam by sme mali platit od 3 rokov 70,- a nic nenosit. To tu mozem v BB asi o tom len snivat... myslim o tej sume

sue
16. jan 2012

@janao v štátnych škôlkach sa platí okolo 10€ školné na mesiac + strava okolo 20€ (to je každžý mesiac iné). Škôlka na Jilemnického je vraj fajn, osobne nemám skúsenosti.

bobocka
16. jan 2012

inak baby poculi ste o tom,ze tohtorocny zapis(teda zapis na rok 2012-2013) je na mestskom urade? to len bude sranda 😀

janao
17. jan 2012

@sue dakujem za info

slimakova
17. jan 2012

Vysku poplatkov pre MS urcuje VZN mesta B.Bystrica.
Vo vsetkych banskobystrickych mestskych rmaterskych skolach je mesacny poplatok 12,50€.
Stravne sa plati zvlast 1,13€/ den (0,27€ desiata, 0,63€ obed, 0,23 € olovrant). Vsetky poplatky navyse su dobrovolne a rodicia si ich odsuhlasia na rodicovskom zdruzeni.

tatiana75
18. jan 2012

@bobocka dnes som sa dozvedela. ja si to vobec neviem predstavit. to budu rodicia stat z celej BB pred jednymi dverami? to aby som tam stala uz od vecera prechadzajuceho dna 😀
baby a nemate niekto skusenosti so skolkou na ceste k nemocnici? 😉

bobocka
18. jan 2012

@tatiana75 ono to podla mna rozdelia na casti.sasova jeden den,foncorda druhy a tak.ale aj tak fajne kocurkovo 😀 a moj drobec bude mat 3 roky az 26.9.teda ja asi len snivat mozem o tom,ze do skolky pojde 😀

janulka1111
20. jan 2012

Nekvalitne skolky budeme mat dovtedy, dokial zostaneme iba pri vymene negativnych skusenosti medzi sebou. Faktom je, ze odovzdavat si informacie je dobra vec, ale treba otvorene hovorit aj v skolkach a skolskych uradoch. Naco by statne skoly menili svoj model, ked deti je dostatok a my bojujeme o umiestnenie nasich deti v nich. Konkurencne prostredie pre statne MS neexistuje,vacsina rodicov uprednostnuje statne pred sukromnymi, lebo su lacne.V v statnych skolkach sa nikto pre nas nepotrha, tam maju vsetci isty plat a pracu az do dochodku. Vlastne cely statny sektor je taky. Preco uradnici nevytvoria miesto v skolach pre deti od 2 rokov, ved zakon hovori, ze do MS sa prijimaju deti od 2 rokov ak su volne kapacity.Preco nie su kapacity? Piestory su, len netreba priestory mestskych skolok prenajimat na mestske kniznice( v Sasovej), a centra volneho casu(Magurska 14). Som zvedava, kolko deti tohto roku neprijmu a kolko rodicov sa uspokoji, ze nie je miesto.

janulka1111
21. jan 2012

🤐

zajkobojko
23. jan 2012

ahojte mam pozitivnu skusenost so skolkou prof.saru

janulka1111
28. jan 2012

@tatiana75 Zápis detí do materských škôl na šk. rok 2012/13 bude v dňoch od 12. – 15. marca 2012 v čase od 8 - 12 h a od 13 - 17 h. Žiadosť si vyzdvihneme na klientskom centre mestského úradu alebo si ju stiahneme z webovej stránky Mesta B.Bystrica od 13. februára 2012. Vyplnenú žiadosť aj s povinnou prílohou odovzdáme v čase zápisu podľa časového harmonogramu na mestskom úrade vo Veľkej sieni. Nezabudnite si zobrať k nahliadnutiu rodný list dieťaťa a občiansky preukaz..
Časový harmonogram zápisu pre jednotlivé školské obvody:

12.3.2012 – 1. spoločný školský obvod (MŠ Na Starej tehelni, MŠ Horná, MŠ Cesta k nemocnici, MŠ Profesora Sáru, MŠ 9. mája, MŠ Trieda SNP, MŠ 29. augusta, MŠ Lazovná, MŠ Jakubská cesta, MŠ Senická cesta, MŠ Hronská,)
13.3.2012 – 2. spoločný školský obvod (MŠ Radvanská 26, MŠ Radvanská 28, MŠ Jilemnického, MŠ Kremnička,)
14.3.2012 – 3.spoločný školský obvod ( MŠ Nová, MŠ Tulská, MŠ Družby, MŠ Šalgotarjánska, MŠ Na Lúčkach, MŠ Buková)
15.3.2012 – 4. spoločný školský obvod (MŠ Odbojárov, MŠ Magurská 14, MŠ Karpatská, MŠ Sásovská cesta, MŠ Strážovská, MŠ Tatranská)

zajkobojko
31. jan 2012

oni sa fakt zblazdnili...doteraz stal rad 20 ludi pred MS ako za komousou pred tuzexom a teraz bude to iste len v pocte 200 ...to bude zazitok ....

lucinka1104
31. jan 2012

@jasmihka

to by aj mna zaujímalo my sa ideme v marci sťahovať do BB do radvani sme bystričania ale byvalali sme 2 roky mimo tak potrebujem vybrať školku v BB ale ked budeme byvať v radvani tak mi ho na profesora Saru asi nevezmú že?

spoko1
31. jan 2012

@lucinka1104 Rodic si podla zakona nemusi vybrat matersku skolu podla miesta bydliska. Vyberie si taku, ktora mu vyhovuje. Tie obvody, ktore su uvedene vyssie nech ta nemylia.
Myslim, ze MS Jakubska cesta je najlepsia. Chod sa poziret, porovnaj aj s inymi a rozhodnes sa. Ked byvas v Radvani a nerobi ti problem dochadzat s dietatom dalej, jakubska skolka patri pod mesto BB a je perfektna.
Skolka ma vsetko a ovela viac, nez ostane bystricke skolky. Super velke prostredie, nadherna zahrada, velka telocvicna, vlastna sauna,uzasna rodinna atmosfera a spokojne deti. Dcera mi za 3 roky nebola chora a myslim, ze pojde do ZS perfektne pripravena.

bobocka
31. jan 2012

baby a viete ako to bude? ze teda sa pridem prihlasit v dany den na urad,zvolim si skolku a je to tak,ze kto prv pride,ten prv melie? ci budu rozdelovat podla veku ?my sme septembrovi,maly ma na konci septembra 3 roky a rada by som aby do skolky siel.no hocikam ho nedam.mam jednu vybratu,druhu ako plan b.uvadza rodic aj druhu pozadovanu skolku ak by v tej ,ktoru si zvoli ako prvu nebolo uz miesto? a su aj "dni otvorenych dveri v skolke" ,ci je len zapis na urade? netreba sa najprv skontaktovat s riaditrelkou v danej skolke,ci to ide mimo nu?dakujem 🙂

spoko1
31. jan 2012

@bobocka chod na stranku http://skoly.banskabystrica.sk/aktualne-oznamy.... a precitaj si, kedy su dni otvorenych dveri v MS a kopec uzitocnych veci je tam. Schopne materske skoly maju aj webove stranky.

spoko1
31. jan 2012

@bobocka Nezabudni sa opytat, ked budes podavat prihlasku, ze ako je mesto BB-slolsky urad pripravene na na deti, ktore v septembri este nemaju 3 roky.O volnych triedach v prevadzkovanych materskych skolach sa predsa vie a vedia to aj na skolskom urade, tie triedy staci len ku sk.roku 2012/13 otvorit. Ved naco platit drahe sukromne MS, ked mozes mat statnu za 12,50 euri.Urcite takych ako si ty bude viac, tak sa spojte.

bobocka
31. jan 2012

@spoko1 no ja zas nebudem nejak panikarit ak mi maleho v septembri nevezmu.ma 3 roky az na konci septembra a mienim ho dat len do dvoch skolok.teda jedna je ta ktoru velmi chcem a druha je plan b.ak to tento rok ale nevyjde,tak ziadne sukromne skolky nehrozia.ostanem s nim doma a alebo mi pomoze svokra,ktora byva vo vedlajsom vchode a od augusta je na dochodku.teda sediva nebudem ak nam skolka nevyjde,no bude ma to velmi mrziet,lebo viem,ze maly by sa v detskom kolektive riadne vytesil a len by mu to prospelo.uvidime.nebudem tlacit na pilu,no budem dufat 🙂
ozaj viete o pripade,ze dieta zobrali do skolky po novom roku? teda v polke skolskeho roka? 😕

lucinka1104
1. feb 2012

@spoko1 dakujem vozil by ho manžel autom ale ešťe mam otazočku v čase zápisu ešťe nebudeme mať trvalý pobyt v BB nebude s tým problém? Sťahovať sa mame najneskôr prvý aprílový týžden a nasledne sa bude vybavovať aj trvalý pobyt. dakujem