Škôlky v Banskej Bystrici. Vaše skúsenosti s nimi

alysea
18. mar 2007

Ahojte mamicky. Blizi sa obdobie zapisov do materskych skolok a my sa nevieme rozhodnut, ktora skolka bude pre nasho Petka najvhodnejsia. Chcem Vas preto velmi pekne poprosit o vase skusenosti so skolkami s ucitelkami, ako sa venuju detickam, ake cinnosti vase deticky v tej ktorej skolke robia. My sme s Foncordy, takze skolok je tu neurekom, ale pocuvame same negativne skusenosti. Vopred vam dakujem za vase prispevky. pa

maca793
23. mar 2007

ahoj len ho nedávaj na Novú, je to hrôza. dieťa dáš ráno vyluxované, poobede ho hádžeš do práčky, nikde s nim nechodia von len na dvor. a akcie pre deti? prosím a to je čo? sem-tam divadlo, poníky a aj za ne chcú 40,-sk za jazdu len okolo škôlky.
učiteľky neviem, ale ja mám pocit, že sú tam len na splnenie limitu a odpracovania hodín. kedy dáme stretko?

mimiga
29. máj 2007

ahojte..ja mam malu v Selcoch je tam sukromna skolka a je tam pekne..pekna dedinka dedicky& chodievaju von stale nieco kreslia lepia maluju..ked ma dieta narodeniny oslavuju tancuju a nemusis tam doniest nic ani uterak ani kefku vsetko ti tam daju a nieje draha stoji vlastne ako dostavas matersku takze mozes kludne ist robit su tam dedicky aj rocne aspon nemusis platit skolku z vyplaty tym ze je vsukromnej neprides omatersku ktoru vlastne das na tu skolku.. a su tam do piatej takze je to fajn..a nieje to daleko a nieje to drahe v inyhc skolkach stale sniecim prispievas a platis a tu nemusis nic je tam naozaj super a je tam len desat deticiek a dve uictelky takze sa im naplno venuju

romus
30. jún 2007

Ahoj. My sme sa minuly rok pristahovali do BB zo Zvolena. Tam chodila nasa dcera do skolky dva a pol roka a kedze sme teraz na Foncorde automaticky sme ju prihlasili do MS na Tulskej a zazili sme sok. Pre mna ostava skolka vo Zvolene najlepsia na svete - dieta ma kompletna servis od uteraka, cez postelne pradlo az po kopec lasky a oddanosti uciteliek. Zo skolky na Tulskej sme ju po mesiaci odhlasili a prihlasili do MS Salgotarjanska a s touto skolkou sme ovela spokojnejsi nez s Tulskou. Dcera sem rada chodi, ma rada ucitelky, vela sa naucila a maju vela zaujimavych akcii.

maca793
30. jún 2007

romus
ja mám zase skúsenosti s tulskou od kamošiek vcelku dobré. ich deti sú tam spokojné. až na ten servis.
na šalgotariáne mi Maťka chodila len mesiac, keď mala ich škôlka prázniny.
bola s ňou nadčená. a aj s prístupom učiteliek a to tam chodila pred 3 rokmi a rada na nu spomína aj teraz. 😉

alysea
autor
4. júl 2007

Ahojte. Ja som malého nakoniec prihlásila na Družby a veľmi sa mi páčilo, čo som zatiaľ videla, ale malý nastupuje až vo februári, takže potom vám dáj vedieť, čo je to také super aj keď tam chodí. Som veľmi zvedavá ako si na to zvykneme. o Peťka sa ani tak nebojím, on je spoločenský človiečik, ale čo ja bez neho ☹

miruska32
26. sep 2007

NO ahojte, babenky...čítam si tu tak...ja síce bábo nemám, ale ked som chodila ja do škôlky tak na tehelnu-to je na Uhlisku. Tá školka je ako som počula stále dobrá ako bola. Ja som tam zažila fakt super zážitky, pani učiteľky sa s nami hrali, mali sme tam aj cudzí jazyk..na vianoce mikuláša a atd...fakt fajn školka, aj ked viem, že sa do nej veľa hlási detí..skúste..je to na Golianovej ulici-no nad Golianovej-aspon myslím, že sa to volá tak nejak, lebo na Golianovej ulici 8 je základná škola a je to o ulicu vyššie.skúste:)

alysea
autor
7. dec 2007

Ahojte, no tak nás už škôlka očakáva vo februári a Peťko sa veľmi teší, ja sa obávam, ale snáď to bude ok. Len nejak nás začínajú strašiť, že učiteľky kričia do detí, nepočuli ste o tom niečo? Mne sa tomu nechce veľmi veriť, aj deti tam vyzerajú spokojné, tak neviem.

maca793
8. dec 2007

ahoj aly
ja som nepočula, že by tam na deti kričali, kričia na novej. 😀
ja som bola svedkom toho, že učiteľka na "výlete" s deťmi, zrazu si detičky čupli uprostred chodníka a začali si spievať. aj na dvore sa hrali nejaké hry. ja malú tam idem tiež dať zapísať, aby sme mali fleka od mája 2009. 😀
aly
určite sa nabudúci týždeň stavím pa

alysea
autor
13. dec 2007

Ahoj macka, no si ma potešila a čakám ťa, že dojdeš. Teším sa na teba.pa

mamiska
31. dec 2007

ahojte, ma niekto skusenosti so skôlkou v Radvani? Mala mi tam ide od 7.1.2008. Dostali sme zoznam veci, ktore nam treba doniest, ale cakala som viac. Pisu len : uteracik, papucky, keramicku salku, pyzamko a teplakovu supravu...
to si dnes deticky neumyvaju v skôlke zubky, ked nepotrebuju kefku a pastu? Kamoske chodi syncek na Novu a ta hovorila o protialergickom vankuci, oblieckach, hygienickych potrebach a mesacne cca 1100-1700sk. Velmi mi pomôzete, ak niektorej z vas chodi dietatko do tejto skôlky, aby som nebola prvy den ta "blba matka" , ktorej chyba polovicka veci 😲
Dakujem vam velmi pekne a krasny Silvester

maca793
31. dec 2007

na novú chcú protialergické obliečky? vankúšiky? keby si tam videla, v akom spávajú deti, tak tam dieťa nedáš. staré vankúše, storočné deky, mne tam chodili dvojičky, nebola som spokojná so škôlkou hlavne posledný rok pred nástupom do školy.
do radvane cholili zase dvojičky kamarátky, ale tá tiež nebola spokojná. musela dokonca každý mesiac nosiť aj cukor, čaj, mydlo, pastu, sirup.... takmer všetko, čo sme my do škôlky na novej ul. nemuseli nosiť. len zubnú kefku.
tam kupovali učiteľky všetky potrebné veci z príspevkov.

mamiska
31. dec 2007

Macka, tak to si ma moc nepotesila. My sme skôlku vybavovali na poslednu chvilku a tuto v Radvani sme mali najblizsie...dufam, ze nebudem v soku a nejak to rozchodime. Tu v BB je dost problem zohnat skôlku, chcela som na namesti, no tam, ze uz v aprili mali uplne plno. Drzkajte sa a dakujem za pomoc. 🙂

maca793
1. jan 2008

nemáš za čo, ja idem teraz na zápis k nám na družby, dúfam, že ju zoberú. tu v tejto škôlke vidím každý deň deti na prechádzke, a nie len na dvore, ako sa hrajú bez dozoru ako to bolo na novej. ja som o tomto probléme písala tiež v jednej téme na MK.
a ty si z radvane?

mamiska
1. jan 2008

Macka, niesom z Radvane a z P.Terasy, tak mam tuto skôlku najblizsie. Ked som chcela na namesti, ziadna sanca...a na foncordu by som to mala asi trosku od ruky.
Mozem sa ta opytat, kde si uz o tejto teme pisala, aby som si ju prebehla a mozno ste mi uz zodpovedali moje otazky, ktore mi stale vrtaju v hlave 🙂
Prajem vsetko dobre v Novom roku...

lien1
11. jan 2008

Ahojte , čítala som čo ste tu písali ,ale nikto sa nevyjadril o školke v Hornej ulici ak ju niekto pozná budem rada ak mi napíše ako to tam chdí.(ako tam dostal svoje dietatko a či to vobec ide)Bola som sa informovať v škôlke a tam mi povedali ,že sa robí prímací pohovor v deň zápisu a berú len 15 detí a cez rok deti málo kedy prímajú.Synček bude mať dva roky a chcu pri prímaní sledovať rečové vady 😨 .Ja bývam na namestí a aj robotu budem mať tu tak ak nezoženiem škôlku tu tak budeme mať čo robiť cestavať každy deń tam a naspäť. Bola som pozrieť aj iné škôlky v meste a ohánať sa tym že tu bývam nikoho nezaujíma.Do Lazovnej ho dávať nechcem mám na nu len zlé ohlasi.Ešte uvažujem o Triede SMP 77 na každej sa vyučuje AJ a o to mi hlavne ide a aj o to aby mali na neho čas. 🙂 🙂 🙂

maca793
13. jan 2008

mamiska
moja vytvorená téma bola" ako ste (ne)spokojné s mateskou škôlkou
tam som písala o všetkom, čo som zažila so škôlkou
teraz môžem znova písať, ale o škole na mládežníckej tam to tiež nie je ružové ako som si myslela, ale čo už mám robiť, keď ju mám od domu len 3 minúty? ☹

vodniicka
6. feb 2008

ahojte..neviete nahodou ktora skolka v Radvani je lepsia..lebo tu su dve vedla seba,, maleho planujem dat od septembra..a neviem do ktorej..hm? dakujeeem

katuska26
6. feb 2008

Ahoj lien 😉 my tiež ideme asi chodiť do škôlky na Hornú, teraz vo februári sa dávajú prihlášky, tak si choď vziať, no 15 detí, veď možno to tvoje sa tam zmestí do tej 15-tky. A keď budeš brať prihlášku tak sa spýtaj aké šance máte sa tam dostať, aby si sa nespoliehala na škôlku a dieťatko ti tam nevezmú, a ja na tvojom mieste by som si podala prihlášku ešte na jednu škôlku. Rozmýšľam naď ňou aj ja je to škôlka pri Slovenskom rozhlase, ja som tam ešte nebola pozrieť, tiež by si to nemala ďaleko a hlavné je že to tam dosť chvália, detičky sú spolu menšie s väčšími , tak tie väčšie im pomáhajú a veľa ich naučia 😵
No a na Hornej berú len 15, lebo je to malá škôlka, ale za to sa im asi môžu viac venovať keď je ich tak málo 😉

maca793
7. feb 2008

vraj sú dobré obe

lien1
8. feb 2008

Katuska ano davam prihlasku aj na tu skolku ale aj tam je obrovsky problem 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
No co uz snat sa na nas usmeje stastie.Inak asi sa stretneme na zapise 😀 😀

mamiska
15. feb 2008

Ahoj Vodniicka, moja dcera chodi do skolocky v Radvani a sme velmi spokojni. Nebol ziaden problem, co sa tyka nejakeho zapisu. Prisli sme v decembri a od januara je tam. Pani ucitelky su velmi zlate a veru zavidim im niekedy aj tie pevne nervy, ked vidim ako dokazu deti scelit do jedneho super kolektivu.

maca793
1. mar 2008

bola som si zobrať prihlášku v škôlke na Družby, treba si už ísť do škôlky pre prihlášky, potom ku lekárke potvrdiť stav dieťaťa, platí sa 60,-sk a už len ísť na zápis. zo sebou si zobrať občianky a rodný list dieťaťa. na Družby je zápis 25-26marec.

olivier
3. mar 2008

Ahoj rada by som sa opýtala, či nemá niekto aj skusenosti s Jakubskou škôlkou a tiež Hornou. Vôbec sa neviem rozhodnúť. Poradte lebo čas sa nám kráti. Díky. L.

alysea
autor
4. mar 2008

Ahoj olivier, školku na Hornej ulici chvália a v Jakubskej pracovala donedávna manželova starká ako kuchárka a tiež som počula dobré na školku ale osobnú skúsenosť nemám. Vieš, ja si myslím, že každá školka je svojím spôsobom dobrá, otázne je či hladaš niečo špeciálne alebo tak, každému sa niečo iné páči.

olivier
5. mar 2008

Ahojte žienky chcela by som sa opýtať na nejaké skúsenosti s týmito školkami : Horná, 29.augusta, Jilemnického a Magurská. Rozhodujeme sa s kamoškou kam dáme detičky. Vopred veeeeľmi pekne ďakujem. Lucia

vodniicka
10. mar 2008

mamiska som zvedava teda..zapisali sme sa uz, tak od septembra bude chodit do 26ky..Bianka chodi do 26ky ci do tej druhej 28ky?

guliguli
15. mar 2008

..ahojte, len tak čítam a vidím , že ste sa bavili o školkach... naša malá Lulu chodí do Sásovej na Magurskú 14 a som strašne spokojná 🙂 ...nosím ju tam z fončordy, lebo som si tu prešla všetky skolky a bola to hroza, nehovoriac o skolke na Novej ulici, tak to je 😒 S tou v Sásovjej som veĺmi spokojná, riaditeľka je tam už 12 rokov a pre školku by sa rozdala, aj personál má jeden s nastáleších....a hlavne sú strašne milé...skolka je krásne vymalovaná...., vyzdobená, aj triedy, cez klavír , počítač , TV.....mne sa veľmi páči a aj dvor majú veľmi veľký a hlavne stromy...niekomu sa nemusí páčiť...doležité je aby bolo dieťayko spokojné....Malá nám chodila do dvoch súkromných a nebola zďaleka taká veselá ako tu...majte pa

mamiska
16. mar 2008

Ahojte, Vodniicka, Bianka chodi do 26ky...tak sa hadam v septembri uvidime 😉 Ma 3roky a 3 mesiace a zaradili ju medzi vacsie deticky, tak som aj rada, lebo ona vyrastala medzi dospelymi a teraz, coho som sa trosku aj bala, zacina poplakavat a viazat sa len na pani ucitelky...tak dufam, ze nas to prejde 😉 Dufam,ze sa Vam a hlavne Robinkovi bude v skolocke pacit...leto travia na skolskom dvore, kazdy den sa ucia nejake basnicky, pesnicky, cvicia, ti vacsi chodia na AJ, hudobnu vychovu a pani ucitelky su v pohodicke...
Drzime palce 🙂

akvi
18. mar 2008

Jeej, mamiska, my sa pozname! Danielko chodi s Biankou do triedy. (teda dufam, ze ste to vy... 😉 )

Ja som s nasou skolkou tiez zatial spokojna.

A o tej na namesti som pocula aj zle - kamoska tam ma syna - ma 5 rokov, ale je septembrovy a ucitelky ho nechceli dat k predskolakom - ze on este predsa bude aj dalsi rok v skolke. Lenze chlapec uz vie citat aj pisat a chcu ho dat do skoly od septembra. A mali teda riadny problem s tym prelozenim k predskolakom... 😒 A ked sa syna opytaju, co robili v skolke, tak on vacsinou povie, ze pozerali TV 🙄
No mna by to teda dost hnevalo, keby moje dieta pozeralo v skolke TV. V tej nasej tusim ani ziadny TV nie je.

mamiska
18. mar 2008

Akvi, tak to som rada, ze sme sa stretli aspon tu, ked v skolocke sa obchadzame 😉
To s tym televizorom je veru dost na zamyslenie, v tej nasej som ho ani nevidela a pevne verim, ze tam ani neni. Maju svoje radio, na ktorom pocuvaju rozpravocky (ak sa nemylim tak oblubena je Popoluska) kym zaspavaju.
No nasa mala robila dnes riaden cirkus, nesla som ju odtrhnut, dufam, ze zajtra budeme odchadzat uz v pohodicke 😎