Škôlky v Pezinku. Referencie?

l.lara
23. jan 2009

ahojte maminky. my mame sice iba rocik, ale predbezne by som sa chcela spytat, ake mate skusenosti, resp. referencie so skolkami v PK, kedy je treba zapisat (alebo predbezne prihlasit, neviem ci su nejake poradovniky) deticky do skolky, kedze, ako som citala v regionalnych novinach, statnych skolok mame nedostatok.

kvetinka31
23. jan 2009

Ahoj Lara, ja sice nie somz PK, ale chodim tam casto. Pokial ja viem, skolok je tam malo a su preplnene. Preto treba dieta zapisat cim skor. Uprednostnovani su obyvatelia PK a deti pracujucich rodicov. Pokial viem, zapis bude niekedy v marci, mali by to pisat v Pezincanovi. Je najlepsie ist hned v prvy den zapisu, aby ste sa urcite dostali. Drzim paste.

mamine
24. jan 2009

Ahoj, myslim, ze rada ist na zapis v prvy den, aby ste sa dostali, nepomoze. Moj Tomi ma teraz dva stvrt a idem ho prihlasit od septembra. Hlasime sa na Zahradnu - vezmu vsak len 6 deti, dobre citas - sest. Ja som bola v skolke po prvykrat takto pred rokom a dozvedela som sa od pani riaditelky, ze zapisuje do zoznamu deti na tri roky vopred. Takze ich asi treba zapisat hned ako sa narodia. 😖 Ale ani to asi nema zmysel, lebo na zapisovanie je urcene poradie kriterii, co musia splnat rodicia a co dieta, aby bolo prijate, takze si myslim, ze byt zapisany v poradovniku, je vlastne blbost.
Treba ist do skolky a zobrat si prihlasku, tu treba ist povrdit u dr. ale to asi az vtedy, ked dietatko naozaj v ten nasleudjuci rok ide do skolky.
Uz si si vybrala nejaku skolku?
Velmi ma zaujima nazor inych mam, ze co asi tak moze skolka dat trojrocnemu dietatu dobreho. Ze sa nauci zle slova a bit sa, to mi je jasne 😀 Ale ma to aj nejaky pozitivny nasledok - chodit do skolky? Nie je totiz nevyhnutne aby moj drobec tam siel, ale predsa....

anica
24. jan 2009

Mamine, moja Veronika zacala chodit do skolky v septembri, mala 3 roky a 4 mesiace. do skolky sa pytala uz od 2,5 roka. Ma rada deti, tak preto chcela ist. Ja som bola rada, lebo som mala synceka, ktory mal 3 mesiace a chcela som si oddychnut. Ale to som nevedela, co ma caka. Veronka je stale chora / predtym chora minimalne / , nema iba sopliky, ale stale jej zatecu hlieny na priesusky a kasle tak strasne, ze sa mi chce plakat. Pri kazdej chorobe v noci nespime. A co je najhorsie, nakazi aj maleho. Misko ma 8 mesiacov a berie uz tretie antibiotika. Uz som skolku zrusila, ze pojde mozno na jar alebo v septembri. Je to hrozne, argument, ze deti v skoke musia byt chore, u mna neobstoji. Chodila som s nou do materskeho centra dost casto a tam sa nikdy nenakazila. Lebo tam boli zdrave deti. Niektori rodicia vsak do skolky vodia chore deti, aby nahodou nezameskali v praci.
Tak si to zvaz, ale osobne na skolku nemam pozitivne hodnotenie. A je to tak vsade.
A este zacala byt skupa, predtym v pohode poziciavala hracky, teraz nechce.... 😒

l.lara
autor
27. jan 2009

ak by som dietatko nemusela dat do skolky, tak ho nedam ani ja. ☹ normalne mam z toho traumu. ale budem musiet ist do prace..preto som sa chcela informovat ake skolky su v pezinku a vybrat aspon tu najlepsiu, ak by sa samozrejme dalo. a podla toho, co som citala v pezincanovi, mozno budem rada, ked mi ju zoberu aspon niekde. 😒 mamine, tiez si myslim, ze skolka toho vela neda, mozno akurat tie choroby.. 😖 aspon v takom malom veku. hmm..

l.lara
autor
28. jan 2009

ziadne skusenosti, resp. referencie so skolkami v PK?.. 😒

nick81
20. feb 2014

Stale ziadne skusenosti ? Dakujem za tipy

ornelamuti
26. apr 2016

Ahoj, našla som výbornú škôlku v Pezinku na Cajlanskej, je súkromná ale hádam to nevadí, volá sa Múdre hlavičky, ale sú to aj jasle, takže berú už ja malinké detičky a rodič tam môže prísť za dieťaťom a to sa mi veľmi pozdáva. A majú aj bazén, saunu a angličtinu a keď som pozerala cennik, tak poplatok majú taký ako ostatné a nepripláca sa ani za bazén a ostatné veci a tak...

zuzana548
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruski99
10. máj 2018

@zuzana548 ahoj 😉 smiem sa spýtať, či tvoj malý ešte stále chodí do tej škôlky?.. ako to u nich funguje, kedy sa tam treba hlásiť a koľko sa tam platí?...moja Sofinka má síce ešte len rôčik ale chcela by som ju dať skôr do škôlky a preto zisťujem, ktoré sú dobré škôlky...za odpoveď vopred ďakujem 😉

prabinka
14. máj 2018

@maruski99 tak skoro sa jej chceš zbaviť?😂😂 prečo ju potrebuješ dať do škôlky?

maruski99
21. máj 2018

@prabinka ver mi, že keby som nemusela tak by som ju nedala skôr do škôlky!... je to moja najväčšia láska ale keďže potrebujem ísť do roboty, tak mi nič iné bohužiaľ neostáva😒😕 ...vieš mi čosi o tej škôlke prosím ťa povedať?...lebo všímam, že Zuzka mi zatiaľ neodpovedá..

ornelamuti
21. máj 2018

@maruski99 Ahoj ja síce nemôžem hovoriť o severáčiku, lebo nemám s nimi skúsenosť. Môžem ti však odporučiť Múdre hlavičky, https://www.mudrehlavicky.sk/ alebo https://www.facebook.com/mudrehlavicky/ ako som písala už pred časom, a teraz mne tam už chodí druhé dieťa a musím povedať že sú top, úžasné prostredie a deťom sa neuveriteľne venujú. Neviem či poznáš ale stravu majú Čo jedia zdravé deti, výborné a to ešte majú veľa ovocia a zeleniny z ich záhrady v škôlke. Ja naozaj musím len chváliť. Som nadmieru spokojná 🙂

maruski99
23. máj 2018

@ornelamuti ďakujem ti veľmi pekne, že si mi napísala...pozerala som si aj túto škôlku ale neviem prečo, Severáčik sa mi akosi viacej páči...asi vieš o čom hovorím, keď proste niekedy niečo zbadáš a na prvý pohľad ťa to osloví...na mňa tak zapôsobila a pritom som videla iba fotky priestorov škôlky, ihriska a záhradky...no uvidím...asi by som si mala nájsť čas a ísť pozrieť osobne aj jednu a možno aj druhú, aby som to vedela porovnať.. 🙂

janulicka24
24. máj 2018

@maruski99 ja som na tom skoro tak isto ako ty, akurat moja mala ma o par mesiacov viac ale tiez pojde do skolky skor :( bolo to strasne tazke rozhodnutie ale potrebujeme viac peniazkov takze mi nezostava nic ine. Rozmyslala som aj nad touto skolkou ale neviem do akeho veku tam vobec beru deti. Nevies? Nezistovala si ked aj ty chces dat malu skor?

bocianka123
24. máj 2018

@l.lara aha pozri čo som našla? tvoju tému..aaachto už ani pravda neni... čoskoro budeme hľadať stredné školy 😉 ...

l.lara
autor
24. máj 2018

@bocianka123 veru 🙂 moja sa uz pytala na 8rocne gymnazium:D

maruski99
24. máj 2018

@janulicka24 vo väčšine prípadov keď musí ísť matka do roboty je to, že rodina nemá dosť financií..asi slovenský systém nie je až tak dobre nastavený, keď sa toto deje ale to radšej nejdem rozoberať, lebo by to bolo na dlho ☹ zisťovala som si už dosť veľa vecí a do tejto škôlky berú detí od 2 do 6 rokov..nám to akurát aj vyhovuje, keďže až od budúceho by som ju chcela dať po rozhovore s manželom..vy bývate taktiež v Pezinku??

janulicka24
28. máj 2018

@maruski99 to isto nie, malo sa podporuju mlade rodiny ale tak to je na dlhu a inu debatu 😒 teraz by som chcela primarne riesit toto. to by aj mne akurat vyhovovalo od toho buduceho roka. a moze nastupit aj napriklad takto na jar ked uz bude mat dva roky alebo budem musiet cakat do septembra?

maruski99
29. máj 2018

@janulicka24 presne!.. kľudne ale ak chceš, tak to niekedy môžme rozobrať cez súkromnú poštu ale nie tu..no veď toto ešte neviem a snažím sa to zistiť..ale osobne si myslím, že až od septembra, keďže to tak majú skoro všetky škôlky..no chcem im tam zavolať, tak potom ti dám vedieť, čo mi povedali, oki?

zuzina316
29. máj 2018

@l.lara zápis bol tento rok 16.5. na mestskom úrade. Vyberies si skolku a danej p. riaditeľke odovzdas prihlášku. Riaditeľky všetkých škôlok sedeli počas zápisu v zasadačke MÚ. Oznam o zápise bol na ofic. strankach mesta PK aj s prihlaškou. Čo viem nedá sa prihlásiť " čim skor" lebo zapis byva iba raz do roka a berú od 3 rokov. Čiže staci tebe cca o rok na zápis ist. ( záleží aj od mesiaca kedy sa dieťa narodilo). Niektoré škôlky majú dokonca, ze dieťa musí mat 3 roky k 31.8. Potom mi este radili volať do škôlok počas roka, ci sa nieco neuvoľnilo ( napr. odsťahoval sa niekto, dieťa býva často choré a zoberú ho zo školky)

maruski99
29. máj 2018

@zuzina316 oki...ale toto hovoríš o štátnych škôlkach, nie?..či tak isto to prebieha aj v súkromných?..

zuzina316
30. máj 2018

@maruski99 štátne

maruski99
30. máj 2018

@zuzina316 aj som si to myslela 🙂..
@janulicka24 hneď takto z rána ti idem napísať, lebo ešte včera poobede som im tam volala, no už som nemala čas prísť sem..pani mi povedala, že do ich škôlky rodičia prihlasujú deti počas celého roka, keďže oni sú súkromná škôlka (veď to sme aj vedeli, že sú)..takže oni nemajú žiadny zápis..dobré, nie?..tým pádom môžeš svoju malú k ním dať aj na jar ako si chcela 😉 🙂

sofiavelka
30. máj 2018

Ahojte dievčatá, sledujem diskusiu, lebo tiež hľadáme niečo pre našu maličkú. Dovolím si pripojiť sa, lebo mi nedalo, keďže to sledujem. Už niekoľkokrát som to počula v správach a čítala v internetových novinách, inak aj včera v správach to bolo, keďže je to téma, ktorá sa nás teraz bude dotýkať o jasličkovom zákone. Čo som ja pochopila z toho všetkého, tak pokiaľ pôjde len o škôlku, tak vraj nesmú mať viac ako 25 percent detí menších ako 3 roky, chápem z celého množstva detí ktoré vôbec môžu zobrať. Všade sa hovorí o pokutách a podobne. Z toho mi vychádza že si treba dať pozor, aby s tým potom nebol problém, že im prišla nejaká kontrola alebo čo a zostanete bez škôlky. Lebo viem, že školky sú dosť plné, aspoň čo som zisťovala ja zatiaľ. A teda do jasiel je to iné, tam môžu byť normálne také deti.

janulicka24
30. máj 2018

@maruski99 to si tak rychlo vyzistila? no ty si bohovska, moja mama by povedala, ze neriadena strela 😂😂 ale dobre dakujem ti velmi pekne, si ma potesila tym lebo mi pomoze ked ju budem moct prihlasit hned ako bude mat dva roky a nebudem musiet cakat do septembra. nepytala si sa nahodou ako dlho pred tym ako budem chciet aby malu zobrali do skolky by som sa im mala ozvat?

jarinka33
4. jún 2018

@maruski99 prosim ta ako sa plati v tejto skolke? iba raz do roka na zaciatku alebo sa to da rozdelit aj na viacero splatok?

zuzana548
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maruski99
7. jún 2018

@janulicka24 zdvihla som telefón a zistila som, na čo zbytočne čakať a odkladať to?..keď mám niečo zistiť, tak zisťujem hneď!...to je moja zásada 🙂 ...fú, tak na toto som sa nepýtala..ale jednoznačne aspoň týždeň dopredu sa im ozvi a už im povieš čo je vo veci...pani po telefóne pôsobila veľmi zlato, takže sa nemáš čoho obávať 🙂 ...
@jarinka333 mesačne sa im platí ale myslím, že sa dá dohodnúť aj keď chceš naraz viacej mesiacov zaplatiť..to by problém nemal byť..
@zuzama548 ďakujem za podporu 😉 🙂

jarinka33
13. jún 2018

@maruski99 a nevies ako to tam maju v lete? normalne je skolka otvorena aj cez prazdniny? lebo by som tam chcela mojho maleho ale v lete budem tiez potrebovat chodit do prace tak by mi to dost pomohlo

maruski99
14. jún 2018

@jarinka33 mali by ju mať aj v lete otvorenú, keďže ide o súkromnú škôlku...no nepýtala som sa ich to, keď som s nimi volala...tak na 100% ti to neviem prisľúbiť že to tak aj je...keď tam pôjdem kuk, tak ti to zistím 🙂 ...