Škôlky vo Viedni

andynika
8. okt 2013

ak ano budem rada popripade poradit nejaku skolku

seemani
8. okt 2013

kamarátka žije vo viedni, ale jej malinká bude mať iba rok, tak so školkou asi neporadí, ale ak chceš, dám ti jej kontak na fb

zemruska
8. okt 2013

@andynika ahoj ja som vo wien

andynika
autor
9. okt 2013

@seemani ahoj dakujem mozes

andynika
autor
9. okt 2013

@zemruska ahoj a vies poradit nejaku skolku dobru mas aj deti

vroni
9. okt 2013

Hm, ake atributy ma mat dobra skolka? A Vieden je predsa len kusok vacsie mesto, co ti pomoze skolka, ktoru mas hodinu a pol cesty od domu (napriklad)?

andynika
autor
11. nov 2013

@zemruska ahoj a v ktorom bezirku byvas ja v 3

andynika
autor
11. nov 2013

@vroni pokial bude v okoly jedina dobra tak nech je aj 2 hod cesty

zemruska
11. nov 2013

@andynika som v 14tke a skolky tu vo wien mam vcelku dost obehane takze vseobecne su dobre

vroni
11. nov 2013

@zemruska, dobre?! Tak ja asi zijem v nejakej inej Viedni, lebo skolky su tu povadsinou otrasne. Nie samotnym vybavenim, to je fajn, ale progam spravidla spociva v cibreni "vlastnej osobnosti" (co sa inak nazyva nechat deti, nech si robia, co chcu), ucit sa neucia nic, resp. minimum pod hlavickou "hlavne deti nepretazit, na blbost sa neumiera", strava - ak vobec je - je spravidla prinasana (teda nie varena v skolke pre skolkarov), ucitelky casto cudzinky s mizernou urovnou nemciny - vo vacsine skolok je minimalne nieco z toho (dobre, priznavam, nenasla som ziadnu, ktora by mala vsetky tieto muchy), takze fakt zavisi od toho, co si ochotna akceptovat alebo ci radsej budes hladat sukromnu skolku (tiez su take aj onake). Dobra je v tretom napriklad tato: http://www.sacrecoeur.kathkids.at , lenze sukromna, zo statnych by som este uvazovala o Modenaparku (skolka Reisnerstrasse 31)

zemruska
11. nov 2013

@vroni ked v 3 bz tak napr hagenmullergasse sa mi paci velmi, detuse sa tam ucia ucitelky sa venuju akurat ta strava ano je dovazana ale tiez tam su zasady co mozu deti co je zdrave kazdy den maju ovocie kolacik alebo jogurt okrem obedu. kedze som tam pracovala tak to viem uplne presne je to kindergarten kinderfreunde

dalej z mojho osbneho poznania
velmi dobra skolka doningasse 22bz U1 kagraner platz
dalej forsthausgasse 20bz