Škôlky Vrakuňa/Podunajské Biskupice. Vaše názory

alexandra
12. jan 2009

Ahoj maminy, pomaly je čas poobzerať sa po vhodnej školke.. Viete mi zo skúsenosti poradiť, ktorá je dobrá, prípadne kam by ste svoje dieťa nedali a prečo..? Budem Vám vďačná za každý názor.. 🙂

tenci
13. júl 2015

@erca76 pridte pozriet k nam do vrakunacika 🙂

gladiola
13. júl 2015

@erca76 zdravím. Dcérka chodí už dva roky do Happy kid. Sme veľmi spokojní. Druhá nastupuje koncom roka. Kludne sa pýtajte konkrétne, čo Vás zaujíma

erca76
14. júl 2015

@gladiola Som velmi rada ze ste sa ozvali 🙂. Boli sme sa pozriet v Happy kid a jedine s cim mam pochybnost je jedalen a strava. Moj maly odmietol ist dole do suterénnej jedalne - bolo tam tak smutne sero. Na jednej strane mi je sympaticke ze si pripravuju stravu sami, no kuchyna mi pripadala tak nic-moc... Neviem to popisat ide len o pocit. Vasa mala je v tomto smere spokojna?
Predstavenie skolky a jej fungovanie sa mi pacilo,- mojou otázkou na MK som chcela ziskatt nazor aj z druhej strany - od rodicov. Dakujem

gladiola
14. júl 2015

@erca76 moja mala je úplne v pohode. Rada je. Chodí na duply. Nie je to podľa mňa Jamie Oliver, ale určite pestrejšia strava ako by mala doma (som polenivšia mamka 😉 ). Páčia sa mi každý deň iné "Home made" natierky, na olovrant majú vždy aj ovocie, ktoré jedia všetci "kolektívny tlak" alebo akoby som to povedala... aj Janko papa,tak si dám aj ja. Teta, ktorá im varí je veľmi milá. Hm. Neviem ešte čo by som vám povedala... pýtajte sa

lolko_lenka
3. sep 2015

@erca76 moja dcerka navstevovala Happy Kid od septembra 2014 do augusta 2015. Maximalna spokojnost vo vsetkych smeroch. Co sa tyka stravy,dcerke tam velmi chutilo (aj ked,jej chuti asi vsade a vsetko ;) . Zo strany rodica...vlastna kuchyna v skolke u nas pri vybere Happy kid zabodovala. Teraz dcerka nastupila do statnej skolky a nie je so stravou problem a skonstatovala,ze tu robia take super pomazanky ako v Happy kid,kde ich mali dost casto.

erca76
4. sep 2015

@lolko_lenka dakujem za príspevok - moj maly je tam uz treti den a tak uvidíme, dokedy ho budem odovzdavat so slzickami ☹. inak je zatial vsetko OK - naobed odchadza s úsmevom 🙂

gladiola
4. sep 2015

@erca76 máte tam synčeka? Tak sa tam určite niekedy uvidíme 🙂

aanneettaa
2. dec 2015

Ku Krikovej len toľko. Počula sa som ze riaditeľku sa dá podplatiť a hneď bez breptania vám zobere dieťa. Mala som možnosť byť s dvoma ucitelkami keďže som tam bola po neter také mladucke zlaté usmievave ale zevraj tam už nerobia čo je veľká škoda.t a raz som začula nechtiac rozhovor jednej učiteľky. Taká blondínka ako nadáva na rodičov a dokonca aj na deti neviem či Eva sa volala. Tak som mala také zmiešané pocity. V jedinom čo sa mi naozaj páčilo je jej vybavenosť.

karolina333
10. dec 2015

Happykid je v pohode, moja dcera je uz skolacka, ale vzdy tam bol super personal, mile ucky a velmi ustretova riaditelka. Fakt vela sportuju a robia vela akcii, decka sa nenudia a moja Laura tam velmi rada chodila. A co sa tzka jedla, naucila sa tam jest zeleninu, na co som doma nemala nervy ju ucit.

erca76
11. dec 2015

Dakujem vam za prispevky ku Happykid. Nas syncek tam nastupil v septembri a teraz po 3,5mesiacoch mozem s max spokojnostou konstatovat nasledovne: adaptaciu bez slziciek sme zvladli cca za 3dni, obedny spanok hned v prvy den (i ked doma zaspava vylucne so mnou,- hrajuc sa s mojim uchom!), pri nastupe komunikoval minimalne a teraz sa uz pekne rozkecava 🙂. A co sa tyka mojej povodnej obavy zo stravy? Hned pominula,- varia ju tam pestru a chutnu, motivujuc nasho pohodlneho stuplika k samostatnemu jedeniu. Celkovo sa do skolky zakazdym tesi a pri odchode sa dozaduje prislubu ze tam zajtra pojde opat.

kvetina28
22. jan 2016

Dobrý deň, chcem sa opýtať či by bol záujem o súkromnú škôlku s jasličkami pre deti od 12 mesiacov do 5 rokov na Hradskej ulici vo Vrakuni ( smerom na Ikeu v tichej uličke). Cena od 220 eur. Bližšie info na zvila88@gmail.com. Dakujem.

veroni111
15. jún 2016

ahojte 🙂 vie niekto ako je to teraz so skolkami?

ivi_kiwi
25. aug 2016

Baby kto zacina tento rok 3 rocny Kameliova? 🤗😍

ivka_marek
3. nov 2016

@ivi_kiwi
máš prezývku ako ja - Ivi Kiwi... 😎 😎

Ahoj, moja začala, je u Lienok 😉 neterka je u Motýlikov, synovec u Mravčekov a moja staršia dcera u Pašinkov 😉

veroni111
5. nov 2016

@kvetina28 este to je aktuálne? Dakujem

ivi_kiwi
8. nov 2016

@ivka_marek ja mam krpca tiez u motylikov a max spokojnost

vikusjk
9. jan 2017

@ivka_marek @ivi_kiwi babulky ahojte, prosim vas v akej skolkte mate detuchy, je to ta na Kameliovej?

ivka_marek
9. jan 2017

@vikusjk Ahoj. Ano Kameliova. Som spokojná 😉

vikusjk
10. jan 2017

@ivka_marek Jej to som rada, že je tu niekto, kto tam aktuálne má dieťa 🙂 Koľko má tvoja malá rôčkov? Ja sa v tých ich názvoch tried nevyznám. Neviem, ktoré detičky sú aké veľké.
A si priamo na Kaméliovej? Oni majú aj na Hnileckej nejaké triedy, to náhodou nevieš, aké sú tam učiteľky a tak? Naša bude mať v marci 5 r a vychádza mi to tak, že už ju musia prijať, keďže bude v predškolskom veku. Ale od roka je v súkromnej škôlke, tak sa bojím úrovne a zvažujem, či ju dať do štátnej, alebo nie. Ďakujem za každú reakciu 🙂

ivka_marek
10. jan 2017

@vikusjk Ahoj,

ja tam mam dceru ktora ma 3 roky, potom neterku 4 roky, moja druha dcera ma 5 rokov a synovec 6 rokov. Vsetci sme spokojni, deticky sa do skolky tesia. Predkolaci (to je posledny rocnik najstarsich deti) maju napriklad teraz dva tyzdne korculovanie, mali plavecky výcvik v septembri, chodia casto do divadla všetci, minuly rok mali vylet celodenny do Bojnic, mojim detom v skolke chuti, jeden den sme mali "den otvorených dveri kuchyne" a boli tam na ochutnavku pomazanky co im davaju a z coho su, mne velmi chutili. Vsetky ucitelky su velmi mile a aj upratovacky su ako ich babky. Pomahaju im so vsetkym a dokonca ich aj vsetky poznaju po mene :o) Minule leto boli na Hnileckej 3 tyzdne,teraz zase na Kameliovej boli. Dcere sa tam pacilo, bola tam akurat jedna neviem ci to bola ucitelka alebo upratovacka, ale bola to sprepacenim KRAVA, neprijemna, ostatne ucitelky super, a ked tu kravu poculi rozpravat tak len krutili sucitne ocami. aby som to uviedla na spravnu mieru..deti boli na dvore a dcera sa zamazala od slivky co tam dostali, tak sme jej chceli ist umyt ruky,tak sme sa vyzuli vonku a isli dnu (z dvora sa ide priamo do triedy na koberec) a ta krava (podla mna ma okolo 50tky a viac) na nas zacala vrieska ze co si to dovolujeme..tak sme odisli cele lepkave preč,pritom den predtym ked tam nebola nebol problem ist sa umyt..o tyzden bola situacia, ze som prisla pre dcerku a ked sme odchadzali pred vychodom sme si sadli na lavicku a jedla vyzivu lebo bola hladna, zase na nas zacala kricat, ze co si to dovolujeme tam ostavat a vyhodila nas.... islo o to jej vyjadrovanie a sposob komunikacie, ved vsetko sa da povedat s kludom a normalne a nie vrieskat a bit drza..
takze pre zrhnutie, Kameliovu velmi odporucam, poznam skoro vsetky ucitelky a su velmi mile. Je mozne, ze tvoju dcerku daju akurat k mojej lebo aj ta bude v poslednom rocniku a ucitelky maju naozaj dobre. Su síci starsi rocnik, lebo maju okolo 55-60 rokov, ale velmi sa im venuju a niekedy sa az divim s cim dcera pride domov ze co uz vie. Ak pojdete na prijimacky, nedaj sa odradit riaditelkou, posobi mozno odmerane ale je velmi mila.

vikusjk
10. jan 2017

@ivka_marek Jej dakujem za super vycerpavajucu odpoved 🙂 Vies, ja som zvyknuta na iny pristup, predsa len sukromne skolky su o tom, ze platis dost vela penazi a teda aj ocakavas adekvatny pristup. Ja sa strasne bojim toho rozdielu, ze teraz je na jednu ucitelku sest deti, a tam tusim cez 20. Taktiez kruzky, anglictina, vytvarna, golf, sporty atd... Je ale super, ze mali to plavanie a korculko 🙂 Inak pocuvam na Kameliovu pozitivne ohlasy, takze asi ako jedina statna skolka zatial mi prichadza vobec do uvahy. A neviem, podla coho delia deticky, ci ich delia podla bydliska, alebo si mozem vybrat, ci Kameliova, alebo Hnilecka. Na Hnileckej ked vidim ze su vonku, tak sa mi tie ucitelky zdaju byt mladsie, ako 55r, predsa len to je uz vek kedy nemaju ten pristup taky moderny a ani nervy uz nemaju take pevne, ako za mladi 🙂 Ale uvidime, asi zavolam riaditelke, ze kedy sa podavaju prihlasky a potom si to este do septembra premyslime, ci by sme nastupili 🙂

ivka_marek
11. jan 2017

@vikusjk pokial viem je to povinne ist posledny rocnik do štatnej školky, teraz sa uz posunula povinna skolska dochadza od 5 rokov a viem ze uz predskolaci robia čiarky a kruzky a podobne.
Myslim ze ked das prihlasku ze chces na Kameliovu tak ta tam daju.
Minuly rok sa davali prihlasky do skolky niekedy az v aprili ci kedy, zjednotil sa termin pre skolky a školy. Bude to vypisane na stranke skoly.
Inak predskolaci maju aj anglictinu a gymnastiku.
Ono jen to tak, ze rano je jedna ucitelka, o 10:00 pride druha ucitelka sa su naraz dve ucitelky az pokym deti nejdu spat a potom je len jedna ucitelka, ale u dcery starsej sa stava ze pridem asu aj rano a aj poobede dve ucitelky, v case ked by uz mala byt len jedna. A nemam pocit ze by sa im nestihali venovat :o)

vikusjk
12. jan 2017

@ivka_marek 😲 ja neviem o tom, ze by bol posledny rok pred skolou povinny v statnej skolke, aj kamoska mala malu do nastupu do skoly v tejto sukromnej. Tak dufam, ze sa nic nezmenilo, jej mala nastupovala teraz v septembri, takze asi je to stale tak. Moja mala uz vie pisat tlacene pismena aj cislice, cita uz samostatne vacsinu slov, rata do 50 po slovensky aj anglicky, anglictinu ma od jedneho roka, a kruhy alebo slucky a podobne tvary jej vobec nerobia problem, takze ja sa nebojim, ze by mala mat v skole problem.
Jedine, preco to vlastne riesime, je ze by sme usetrili mesacne 400 €, ale odradzaju ma dost tie stare ucitelky a celkovo vlastne preto zistujem, aka je uroven v statnych skolkach, lebo nie je vsetko len o peniazoch.
Ale tak porozmyslame este, ved este mame cas 🙂
Dakujem ti velmi pekne za vycerpavajuce odpovede, urcite nam to vlemi pomoze v rozhodovani 🙂