Školská taška - ktorú kúiť?

verronica
4. okt 2018

Ahojte maminy, mám doma predškoláčku a zvažujem kúpu školskej tašky dcérke k Vianociam pod stromček, zvažujeme značku belmil: http://www.belmil.sk/skolske-tasky/359-skolska-... , prípadne rey bag: https://www.ramina.sk/skolskataska_prislusenstv... . Dcérka je dosť vysoká, má len 5 rokov a meria 125 cm. Skúšali sme obe, obe jej pekne sedeli. Máte s uvedenými taškami skúsenosti? Prípadne ak mi viete poradit aj iné značky....skôr asi pevné, nie ruksakové, dakujem veľmi pekne za rady. 🙂

marienka1989
4. okt 2018

Ja mám len tie najlepšie skúsenosti so značkou Belmil. Keď šiel syn do prvého ročníka, skúsili sme túto značku, lebo mu najlepšie sedela na chrbátiku, a vôbec neľutujem. Nosil ju v prvom aj v druhom ročníku, mali veľa kníh aj zošitov (nosil plné dvoje veľké dosky na zošity plus jedny malé), peračník aj prezuvky (keďže chodil na obedy, prezuvky si nenechával v skrinke v škole ako ostatné deti) a taška nebola preplnená. Počas jesenných dní, kedy rána boli chladné, a poobedia teplé, do tašky napchal ešte aj vetrovku 😀 po dvoch rokoch som ju očistila mokrou handričkou a odložila na povalu pre mladšieho syna, keďže taška nie je vôbec poškodená, je doslova ako nová, a to syn vôbec nie je ten typ, čo by si dával na veci extra pozor. Takže bývala pohodená kade-tade a vôbec to na nej nie je vidno 😉 Takže keď sme pred prázdninami riešili kúpu tašky do prvého ročníka pre dcérku, vôbec som neváhala, ktorú kúpiť....zasa sme sa rozhodli pre Belmil....vyskúšala si bratovu, aj plne naloženú, tiež jej dobre sedela, napriek tomu, že je drobnejšia....objednali sme z internetu krásnu fialovú Belmil, v sade s peračníkom aj vrecúškom, ktoré sú tiež veľmi kvalitne prevedené. Za mňa 100%-ná spokojnosť s taškami Belmil 👍👍👍

hettinka
4. okt 2018

Topgal - sú nezničiteľné

jamabe
4. okt 2018

Skús si tu niečo prečítať: https://www.skolske-tasky.sk/vyber-skolskeho-ba...
Recenzie mamičiek sú väčšinou subjektívne, človek asi nekupuje 10 druhov tašiek, ale len tú jednu a potom tú bude vychvaľovať... Všímaj si v prvom rade ako sedí dieťaťu na chrbte, váhu tašky, priestornosť - či tam napraceš veľké dosky (teda ak ich chceš používať), fľašu na vodu na bok. My máme napr. Stil, za mňa spokojnosť, hoci nie je taká známa ako Topgal ( neznášam tú hystériu "Topgal je najlepšia!" 🙄 ). Ale kludne aj tvoj výber Belmil, Rey bag majú svojich spokojných zákazníkov. 🙂

adulla2
4. okt 2018

Moja osobná skúsenosť takúto tašku by som už nekupovala bez ohľadu na značku, je fakt vhodná tak max. pre prváka, potom vám ju už nebude chcieť nosiť, tento typ tašky je moc detský, podobnú (tiež belmil) mala moja prvá dcéra a po prvom ročníku ju už nechcela. Pri druhej dcére som už kupovala klasický ruksak na zipsy a s tým som bola oveľa viac spokojná aj malej sa veľmi páčil a aj ho dlhšie vynosila.

hettinka
4. okt 2018

@jamabe my sme práveže mali tašky aj z iných značiek, ja mám 2 deti už väčšie, na strednej škole, takže tých tašiek nám rukami prešlo už viacero. Ale zo všetkých najviac vydržali TOPGALky, väčšinou z nich deti "vyrástli" a menili sme za väčšiu, prípadne menej detskú, hoci tá predošlá ešte držala. Darovala som ich ďalej ešte a poslúžili.
Jediná údržba ja pranie v práčke raz za polrok. Jediná nevýhoda je asi tá, že sú o niečo ťažšie, ale prváka aj tak väčšina rodičov vodí/vozí do školy a s taškou mu pomáha.

Do prvej triedy som ale nechala vybrať deti, dcéra mala klasickú aktovku s princeznami, syn tašku s motívom LEGO a také pevnejšie, nie ruksaky ... lenže naozaj vydržali len 1. triedu a do druhej sme menili za Topgal.
Prvákovi som však chcela urobiť radosť a prvú tašku si smeli vybrať sami, kúpila som im to, čo sa im páčilo a sedelo na chrbte.

verronica
autor
8. okt 2018

Dakujem Maminy za názory, toto je nás favorit

iwa251
13. okt 2018

@verronica ahoj aj ja som pozerala na túto tašku no moja kamoška ktorá robí v družine tak vraví rozhodne NIE... Deti položia na zem - nemá pevné dno zvalí sa a potom celá mokrá špinavá...to je len postreh mamičky pracujúcej v škole v družine.