Skoro trojročné dieťa sa nechce hrať s deťmi

mery234
19. jún 2022

Ahojte, moja dcérka (v septembri bude mať 3 roky) sa vyhýba deťom, alebo teda nechce sa s nimi hrať, iba v prípade, ak sa do hry zapojím aj ja alebo nejaký iný dospelý. Dovtedy bude sedieť a pozerať sa na deti ako sa hrajú. Mentálne je veľmi vyspelá, vie všetko rozprávať a inklinuje skôr k dospelým s ktorými sa chce stále len rozprávať. Ak sa už dostane k deťom tak väčšinou sa chce kľudne hrať, rozprávať a v prípade nejakého problému veľmi rýchlo ustúpi. Mali ste aj vy takú skúsenosť? Zmenilo sa to časom? Čoskoro ma nastúpiť do škôlky a neviem ako to tam bude zvládať.

mogaa
19. jún 2022

@mery234 no ako by to zvládala? ak je nejaké dieťa vezme hračku viac krát, tak sa buď naučí brániť alebo sa rozplače či to nechá tak a začne sa hrať s inou hračkou....zvládne to tak ako ostatné deti....ono záleží od povahy dieťaťa, sú deti priebojnejšie a aj také utiahnutejšie, to sa nezmení....dieťa sa len naučí fungovať v kolektíve.....sú deti ktoré si nájdu kamarátov hneď a aj deti ktoré s tým majú problém....ty ju len ber na ihrisko a skús sa nezapájať, skús nechať aj šarvátku aby si deti vybavili medzi sebou....samozrejme nie nechať deti aby si ubližovali, ale ak mu jej iné dieťa niečo vezme, skús nezasiahnuť hneď, nerieš všetko za svoje dieťa, daj mu priestor aby zareagovalo aj ono podľa seba a je jedno či plačom alebo si vezme hračku späť alebo to nechá tak a začne sa hrať s inou hračkou...

zooeynka
19. jún 2022

@mery234 moja bola taka ista. A je to presne ako pise mogaa nadomnou. Teraz ma dcera 6 a je taka ista, resp.normalne (a rada)chodi do skolky, ale ta povaha zostala. Nie je priebojna, je nestastna ked jej ine deti beru hracky, ale teda funguje v kolektive. Zaciatky v skolke boli zleeee....za par mesiacov si zvykla. Dodnes sa radsej hra s dospelymi. Ja osobne su ju k vacsej priebojnosti viest nevedela....

travelllerka
19. jún 2022

Moja bola taka istá. Teraz bude mať 5r a postupne sa osmeluje aj pri seberovných deťoch. Ale aj tak väčšinou začne komunikovať skor s nejakým oteckom ako deťmi :D

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
libiku
19. jún 2022

Ahoj, ja by som skúsila pre začiatok stretnúť sa s max. jedným - dvoma deťmi naraz, nejaké v rodine alebo kamoškine, skús k takému dieťaťu, o ktorom vieš, že sa dobre znáša s inými deťmi, kľudne môže byť aj staršie a uvidíš..... Tiež by som sa snažila do hry veľmi nezasahovať, sedieť v miestnosti a rozprávať sa s kamoškou, ale nechať deti ako si poradia..... A toto by som opakovala párkrát..... Každopádne to nie je choroba, aj ja som sa radšej bavila so staršími 🙂 Držím palce

nwnw
19. jún 2022

@mery234 a pred tym sa hravala s detmi v kolektive? Zapaja sa na kruzkoch?
Moje deti su od 8m v kolektive minimalne 2x do tyzdna. Az na ten lockdown 🥺

shaola
19. jún 2022

Podľa mojej skúsenosti (učím v škôlke) je veľa detí v takomto veku na tom presne tak isto. Ony sa väčšinou nehrajú spolu ale vedľa seba, často vyžadujú prítomnosť dospelého pri hre ;) to príde časom a vekom, vôbec by som tým seba ani dieťa nestresovala...