Sponzorský dar pre škôlku. Ako ho dať?

llaabbkkaa
30. apr 2009

Ahojte maminy skolkarov. Ako vo vacsine obci, aj u nas su skolky total preplnene. Ja sice ostavam na MD, ale starsi syn bude mat v sept. 3,5 roka a potrebuje kolektiv. Navyse ma problem so zajakavanim a logopedicka nam prostredie skolky iba odporucila. Tak sme s muzom uvazovali o sponzorskom dare /aj ked symbolickom/. Neviem vsak postup. Ci existuje nejake tlacivo, alebo mam na obalku napisat "sponzorsky dar" 😉 Aby to nevyzeralo ako nejaky uplatok... Poradite mi, prosim?

bubaczik
30. apr 2009

no neviem,či ti poradim,ale teraz už je asi neskoro aj pre "sponzorske" dary..jedine,keby si si našla niekho dobre znameho,ale neverim,že sa dostane dieťa do školky v sept,kedže aj niektory pracujuci rodičia maju problem dostať dieťa do jasli,popr,do školky..a určite by tiež poskytli nejaky spon.dar 😉 školky uprednostnuju decka pracujucivh rodičov. no neviem skus,my napr ak chceme maleho dostať do školky v sept.2010,tak už budem obehavať školky od toho sept,oktobra 2009 😒 skus si pozrieť temy,dosť sa o tychto problemoch už popisalo,možno niekde najdeš odpoved na tvoju otazku 😉

tilly
30. apr 2009

už je asi neskoro, ale fajn sú 2% z dane, to je také nenapko 😉

titkovamiriam
30. apr 2009

skolky zriaduje obec ,takze je jedno ci das nieco skolke aby syna zobrali lebo dnes rozhoduju obce.starsi ked chodili do skolky tak som vela kopirovala,nosila papier a davala farbu na malovanie.

akejka
30. apr 2009

ahojte, MM daroval do dcérkinej triedy nový koberec na hranie, tak sa to riešilo zmluvou o darovaní medzi ním a základnou školou...
tak nejak to bude aj so škôlkou...

martao
30. apr 2009

ahojte,
neviem, či som dobre pochopila problém. Malého prijali už do tej školky, alebo na základe daru chceš, aby ho prijali?
Školka nemože mať nadstav, porušili by predpisy. Ak je však školka v mieste trvalého bydliska a ak majú voľné miesto sú povinní prijať.
U nás v školke sú napríklad vďační za ovocie, zeleninu, kancelárske potreby, rozne farbičky.... My sme darovali malý detský bazén. Nebolo to formou daru. U nás je bežné, že rodičia darujú hračky. Možeš sa narovinu opýtať, čo by deti potrebovali.

lienocka235
30. apr 2009

Ako okres senec je co sa tyka preplnenosti skolok najhorsi.. co viem.. je to tu horsie ako v BA...

v senci je problem umiestnit dieta aj ked jeho obaja rodicia pracuju... ak uvazujes o dare ako na oplatku za prijatie tak je uz aj tak neskoro...
to iste ivanka, bernolakovo chorvatsky grob a cierna voda a nova dedinka... bez sance...

samozrejme nevravim ze sa neda pretlacit dieta ale to uz musia byt ine konexie.. 😒

agata13
4. máj 2009

Zdravim,
takze vlastne ty chces dat sponzorsky dar ako protihodnotu na prijatie do skolky?
Fuuuha, tak to je dost blbe a asi to uz bude aj dost neskoro....
My samy stale davame do skolky nejake sponzorske dary, ale vzdy su to nejake edukacne hracky, ktore deti pocas dna mozu vyuzivat, ale nejaku protisluzbu som za to nikdy nechcela,... Aj ked musim priznat, ze od "isteho" casu su ucitelky este milsie a kedze sme od nich nic nechceli, nemaju pocit, ze som si ich chcela kupit...

basus
8. dec 2016

Dobri den chcela by som sa spitat ako bi som mohla vizbierat nejaky sponzorsky dar pre skolku na novu fasadu alebo ake papiere ktomu treba viem mi niekto nejako ppradit? Za vsetky rady budem vdacna 🙂