Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Spreneverenie peňazí patriacich škôlke

leito115577
27. jan 2015

Mamicky poprosim Vas o radu, Ako by ste reagovali ak by sprava rodicov MS a jej predsesa dopustil sprenevery penazi ktore maju sluzit skolke a detom? jedna sa o par tisicovu sumu v eurach , a je to matka dvoch deti a caka tretie neviem co ju ktomu viedlo ale bola som za trestne stihanie kedze od oktobra to nebola schopna vratit. prosim o objektivny nestranny nazor dakujem

kadri
27. jan 2015

@leito115577 asi nemaju dobre nastavene pravidla, u nas musia podpisovat vzdy dvaja clenovia vyboru bankove prikazy, vsetky veci sa riesia vo vybore, nie su iba na jednom cloveku. cize urcite ju ihned odvolat - treba si precitat stanovy, ako to tam mate, odstavit od pristupu k peniazom, zmenit stanovy, aby sa to nemohlo opakovat. ustanovit kontrolny vybor. uz ste zvolali rodicko a ziadali o spravu o hospodareni? verejne vyzvali na vysporiadanie nezrovnalosti? treba urcit termin. ak to neuhradi, potom riesit dalej trestne oznamenie ap.

leito115577
autor
27. jan 2015

TO všetko sme urobili kontrolujeme hopsodarenie, penazny dennik ktory vsak nik poriadne nespravoval uz dva roky, a preto mala odvahu na psreneveru penazi, mala prvy termin do včera ale dnes ju rodicia polutovali a predlzili o dva tyzdne termin, som presvedcena ze je to jeden velky zacarovany kruh 😢

pribinak
27. jan 2015

Treba spravit audit nezavislemu auditorovi v uctovnictve a dat trestne oznamenie

saurian
27. jan 2015

@leito115577 a viete teda urcite ze to bola ona? aj sa vam priznala? spravuje prostriedky nadalej?
ak hej, a napriek tomu ste jej dali sancu, tak nie je o com, nech ju k tomu viedlo cokolvek (co vam vsak pravdepodobne nevysvetlila). aj ked trestnym oznamenim toho vela nevyriesite (ono zavriet ju pokial nemala nejake preslapy v minulosti nezavru, prebehne najprv vysetrovanie a ak budu mat dokazy tak ju obzaluju a potom bude mat sud, kde jej zrejme daju nejaku podmienku + v ramci moznosti vratit skodu); takze inym terminom ci splatkovym kalendarom mozno dojdete k peniazom skor.

bonaqa2013
27. jan 2015

@leito115577 tak o tomto som ešte nepočula. A to mi chodili 3 deti do MŠ. Ale poriadne by ma to napálilo.... asi by som navrhovala trestné oznámenie. A čo nato riad. MŠ?

tin007
28. jan 2015

@leito115577 Pises, ze sprava rodicov a jej predseda; znamena to, ze ide o viac ludi? Co presne hovoria stanovy vasej ms, kto podpisuje, resp. rozhoduje o výdavkoch? Sam statutar, alebo minimalne dvaja spolu ci kazdy zvlast? Ako presne to mate preukazane, ze ona, presne ona, spreneverila peniaze? Statutar zdruzenia zodpoveda za hospodarenie rovnako ako statutar/konatel firmy/akciovky, cize staci, ze mate podozrenie, nemusite to mat dokazane (samozrejme, ze jednoduchsie, ak sa napr. pred svedkami priznala, ci poslala mail, kde slubuje, ze ich vrati). Ak nesplnila, co slubila, mozes aj ty, ako clen zdruzenia, ist na policiu a podat trestne oznamenie na neznameho pachatela, kde uvedies dovody, co ta k tomu vedie (napr. mail, kde slubuje vratit peniaze, to, ze ste mali slubene take veci pre deti a nebolo to zrealizovane, ze na ucte bolo tolko a uz je tam len tolko...).

ivett1
28. jan 2015

@leito115577 ak väčšina nesúhlasí s podaním trestného oznámenia, tak to treba mať písomne zadokumentované ... napr. v zápisnici resp. zápise s tým, že je potrebné zaznamenať dôvod nesúhlasu, návrh riešenia, splátkový kalendár a možnosť vymáhania dlhu ... nestačí len ústna dohoda s niektorými rodičmi, ktorí sa "zľutovali" ... peniaze nie sú jej, dôvody, ktoré ju viedli k takému hospodáreniu, vedieť nemusíte ...

nyusika
28. jan 2015

trestne oznamenie mozes podat aj sama, ja by som to spravila.

leito115577
autor
28. jan 2015

@bonaqa2013
NO viacerý z nas je za trestne oznamenie, aj ked to veci predlzi a peniaze skoro nevrati. ale ak to nechame len tak na dobre slovo vratim ked budem mat nase deti uz v školke ani nebudu , a co sa tyka dôvery ze vrati ta uz nieje .

leito115577
autor
28. jan 2015

´Dakujem všetkym za vyjadrenie, zdielam podobny názor, a je to isto ona aj ked priamo na jej osobu nemozem podat trest.oznamenie, musi byt na neznámeho páchateľa a oč v tk to riesia kto a ako, a pristup k uctu mala jedine ona sama, doklady o nakupe potrebnych pomocok a pod.... niesu a ani peniaze samozrejme, nehovoriac o tom že poniektory máme uhradenú splátku za cely rok. 😖

tin007
15. mar 2015

@leito115577 Ako ste to vyriesili?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli