Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

kala
9. apr 2009

ešte som chcela napísať len mi to už poslalo, len asi si myslím že ona má skôr strach z toho že tam musí poobede spinkať, totož doma mi nespávala vôbec, je moc hyperaktívna takže spánok jeje nehovoril nič, možno to fakt chce len zvyknúť si peknú šibačku želáme

renca3
9. apr 2009

andrea...dobreeee 🙂

aj ja vam prajem vesele Velkonocne sviatky a malym sibacom vela vajicok (cokoladovych). 😉
nasi maju uz sibaky nachystane. 🙂

bibinka
9. apr 2009

aj naši už majú korbáče na chladničke, dúfam, že ich k starým mamkám nezabudneme 😀

kala- tak najväčší problém je to spanie? tak sa pozhováraj s učiteľkou, aby na ňu šli s tým spaním postupne. Miška ked bude vidieť ostatné deti, tak sa naučí aspoň trochu poobede relaxovať a byť ticho. alebo jej vymyslia nejakú kľudnú činnosť.

dnes prišiel pre Fifka manžel ,a že Fifákovi tak svietili oči od šťastia, že mňa doma ignoroval a stále opakoval, že pre neho prišiel ocinko 😅 .asi to musí byť častejšie...

jona74
10. apr 2009

poradite mi? od buduceho januara by som chcela dat maleho do skolky bude mat sice len 2 rocky ale situacia je taka aka je.Mate niekto skusenosti z materskou skolou na Linzbotovej v Podunajskych Biskupiciach alebo na Kameliovej a je tam veklky problem dostat dieta?velmi mi pomozete 🤐

petikd
12. apr 2009

Ahojte baby,prišla som na skok pozrieť.Ako prežívate veľkú noc?
Baby Damčo odkedy chodí do škôlky tak trochu zlý,neviem čo mám robiť ☹Myslíte,že mu chýba škôlky teraz cez sviatky?

kala
12. apr 2009

kočky ešte sa posťažujem, malá sa mi teraz hocikedy zobudí a pýta sači nemusí ísť do skôlky, ona tam nechce že chodiť jej sa tam nepáči a ja neviem čo ešte som z toho zúfalá, škôlka je jedna z najkrajších na sk aj učiteľky sú fajn tak ja tomu nerozumiem, môže to byť aj to že tam má režim a doma mala všetko také benevolentné ja už som na nervy veľmi sa trápim poradte, doma byť nemôžeme ja už pracujem dakujem

renca3
13. apr 2009

kala...neries to. moj starsi chodi uz 3. rok do skolky a vacsinou sa mu tam nechce. ale ked prideme do skolky, stretne tam kamosov a je dobre.

petikd...nastupom do skolky deti ziac ozivaju. aspon u mojich to tak bolo.

ukana
13. apr 2009

kala, fakt to neries, vsetky deti skusaju, ci im dovolime byt doma.......to je normal, 🙂 ani najkrajsie hracky nepomozu 😒 vobec sa tym nezatazuj, normalne ju tam davaj, zvykne si 😉 Ked bude chodit do skoly, tiez bude vymyslat, ze nechce.....a to by ani zakladnu skolu neabsolvovali, keby malo byt podla nich 😀

kapulet
14. apr 2009

ahoj, měla bych na vás dotaz. Naše Barunka chodí do školky na půl den. Dnes máme přijímací den na další školní rok, papíry na vyplndění jsem dostala ráno s tím, že odpoledne už nemusíme chodit. Přitom mi paní ředitelka sdělila, že má Barunka od příštího roku nárok chodit na celý den; jenže já jsem doma na mateřské a ještě 2 roky budu, a Barunka je nespavec; nicméně i přes toto sdělení mi přišlo, že ze strany ředitelky byl mírný nátlak na to abych ji napsala na celý den. Chtěla bych vědět, zda pokud ji napíšu jen na půl den, neovlivní to její přijetí, případně jestli nás během roku nevyřadí z důpvodů nástupu nějaké maminky do práce. (to se nám stalo teď, od května jsme doma).

Taky bych ráda znala váš názor: je lepší když dítě ve školce odpočívá nebo raději jít domů (pokud nechodíte do práce)

snad je to srozumitelné. dík za odpovědi

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renca3
14. apr 2009

zalezi, ako mate plnu skolku. myslim, ze uprednostia deti na plny den pred poldnovymi.
ja som za cely den hned od zaciatku.

minuly tyzden boli chalani doma a dnes sa taaak pri dverach luuuucili....a o hodinu sa vidia v jedalni na desiate. 🙂

bibinka
14. apr 2009

kapulet- súhlasím s rencou, ale do papierov by som napísala na celý deň a dohodla sa s nimi, že pokým si zvykne, tak zo dva-tri týždne tam bude len na pol dňa a potom hneď na celý. Myslím, že pokiaľ nieje plný stav detí v škôlke, riaditeľku ani nikoho nemá čo zaujímať, že si na materskej s druhým dieťaťom.Má vek pre materskú školu? má. tak čo? 😕

rohacka
14. apr 2009

Kapulet - my sme zapisani normalne, pokial viem, ani sa nedalo zapisat na pol dna, resp. nic to nemeni na plateni, ale Dorotka chodi len na pol dna. Ja som im to na zaciatku roka oznamila, ze nechcem, aby D. spala v skolke, ze po nu budem chodit hned ako sa naobeduje. Platim plnu sumu skolne aj triedny fond, aj stravu platim celodennu, aj ked olovrant nepapa a zatial mi to nikto nevytkol. Dokonca ked maju na olovrant jogurt alebo ovocie, tak mi ho daju, ked ide z obeda. Nechodi na cely den, aby nebola casto chora, lebo dostala som take info, ze vraj deti sa najviac nakazia pocas spania. Zatial to aj vychadza, od kedy zacala chodit do skolky, este nebrala antibiotika, len bezne nadchy nas trapia obcas a ani to nemienim menit. Mozno tak bude chodit aj na buduci rok.

kapulet
15. apr 2009

ahoj, moc děkuji za odpovědi. Dnes jsem se s paní ředitelkou dohodla a Barunku jsem napsala na celý den. Pokud nebude chtít být odpoledne ve školce (nemusí spát, může si potichu hrát nebo se dívat na pohádku) bude chodit po obědě domů. Ani nevíte jak jsem si oddychla. Měla jsem obavu, že by ji třeba nepřijali kvůli jiným pracujícím maminkám.
Nedovedu si teď představit jak stávíme 4 měsíce letních prázdnin, Barunka totiž miluje dětský kolektiv a do školky chodí ráda. No, určitě to nějak zvládnem.
Ještě jednou dík
🙂

andrea.m
15. apr 2009

kapulet a prečo 4 mesiace???ved prázdniny sú iba júl august nie?

renca3
15. apr 2009

predtym kapulet pisala, ze teraz uz nechodia do skolky, nastupuju az v septembri. takze mala si predlzila prazdniny.

andrea.m
15. apr 2009

aha?! nečítala som dozadu tak sorry.

ale až ma zmrazilo že 4 mesiace prázdnin

ukana
16. apr 2009

ahojte........... 🙂 🙂 nas Mato ma nejaku skolkarsku krizu, ci co, 😒 vstava s placom, ze on chce prazdniny 😅 😅 na dobre sa lahko zvyka, v utorok bol este s o 😅 ckom doma, tak teraz sa nevie nastartovat 🙄 Vraj mu deti idu na nervy a je z nich nervozny...........takto presne mi to definoval rano 😀

renca3
16. apr 2009

ani Leovi sa nechce rano do skolky. dovod neudava, ale ja viem, ze by najradsej cely den cumakoval na telku (minimax, jetix a pod. programy).

andrea.m
16. apr 2009

renca no čistý môj filip 😀

ukana perfektný dôvod...som zvedavá čo bude robiť ked mu pôjde na nervy učka v škole 😀 😀 😀

dankacac
16. apr 2009

ahojte, pridam vam moju skusenost so skolkou. velmi som sa bala, ako si moja dcera zvykne v novom prostredi, prvykrat sme ju dali na skusku,ked mala 2 roky a pol roka.teraz ma 3 roky a 2mes. skolku navstevuje kazdy den. ja som bola ta co plakala, ako mi vyrastla,ako mi ten cas s nou rychlo zletel, ze uz ma neptrebuje...atd, urcite to poznate. no ona to zvladla bravurne. zozaciatku, ked som pre nu chodila som jej nosila malicku sladkost, za to, ze bola v skolke poslusna, teraz nas rano budi, ze chce ist do skolky aj ked su prazdniny ci vikendy. co sa tyka chorob, par krat prisla nachladena, inak nic. navstevuje statnu skolku v anglicku,v kolektive je je do 15 deti a min.6 vychovavateliek,niektore veci su uplne odlisne,ako v nasich skolkach,ale ucitelky a ich pracu si neviem vynachvalit.tiez pristup k detom a pod.napr.dcerka mala cely cas,kym si na skolku poriadne zvykla, jednu ucitelku len pre seba,ta sa jej pomahala zaclenit do kolektivu, pomahala jej zapajat sa do hier...to sme mali stastie, takto sme prekonali vstky obavy zo skolky 🙂

bibinka
16. apr 2009

ukana-tak to je znak, že Maťkovi treba školu, už ho to asi nebaví pozerať sa na mladších... 😀 😀 , už to má iba za pár... 😵

dankacac- to je super prístup, škoda, že u nás je príliš málo učiteliek na triedu detí.

dankacac
16. apr 2009

mamicky, ako je to na slovensku v skolkach? co robia take 3rocne deturence? moju dcerku v skolke okrem ineho, ucia pocitat a pisat. odkedy chodi do skloky-je to asi pol roka -sa naucila pocitat po angl.do 20, pozna celu abecedu a napise svoje meno. je dobre, ze to vie,ale nie je skoro zacinat s takymi vecami v 3 rokoch?

ukana
16. apr 2009

bibi..........toho sa hrozim, ze sa mi v skole zatne a nebude chciet chodit 😒 🙄

bibinka
16. apr 2009

nemyslím.V škole už nebude mať na očiach "krpcov" a nebude sa musieť "znižovať" k infantilným záležitostiam. Už si presne uvedomuje, kam sa zaradí, neboj. Takýto obrat mala aj kamoška u dcéry, minulý rok končila škôlku a už ju to v škôlke "fest nebavilo", chodila tam otrávená a neviem čo. a ako začala v septembri chodiť do školy, tak je úplne iná- taká spokojná. Proste, Maťko prichádza do "vážnejšieho " veku, myslím, že to je normálny prístup z jeho strany. 😉 😉 😉

dankacac- je to príliš skoro, si ja osobne myslím. U nás sa takéto veci začínajú asi až v predškolskom ročníku....ukana by ti povedala. Ale možno majú iné osnovy, podľa ktorých idú a spoločnosť to toleruje. A pokiaľ je dcérka spokojná a uččenlivá, tak je to v poriadku.

andrea.m
16. apr 2009

dankacac u nás sa s takýmito vecami začína až rok pred nástupom do školy v prípravke. v škôlke je v triede bežne 25 a viac deti a jedna učiteľka rano jedna poobede. takže na slovensku to maju deti ťažšie. filipko začal takisto zo škôlkou ako 2,5 ročný a kým si zvykol prešiel jeden školský rok. v septembri nastupuje do škôlky tamarka a filipko do školy takže to budem mať pestré.

renca3
16. apr 2009

dankacac...to je dobre, ze tam mate tolko uciteliek a osobny pristup. ale myslim, ze tu starostlivost si aj patricne zaplatite. takze neporovnatelne so slovenskymi statnymi skolkami.
a co sa tyka pisania a citania, mne osobne sa to zda skoro. ale ked to malu nezatazuje a bavi ju to, tak nie je problem.

dankacac
16. apr 2009

no renca3, podrz sa, nemali sme to stastie,na prvykrat dat malu do skolky v dedinke kde byvame, tak chodi do vedlajsej a vlastne to nakoniec bola aj vyhoda, lebo ta je aj lacnejsia. od nastupu, do 3 rokov sme platili za kazde sedenie11lib.ale od dcerkynych troch rokov mame skolku bezplatne, kedze je to klasicka statna skolka. lenze co sa zda ako vyhoda je nevyhoda. a to teda v tom, ze moja ratolest moze skolku navstevovat 3 hodiny denne. od 9 rana do 12 obeda.su samozrejme skolky aj na dlhsie,ale ako pises, poriadne sa za to plati a hlavne nie kazda skolka ma sedenia aj poobede. takze najst si nejaku poriadnu pracu, ked je mala v skolke mi nehrozi. uz len cakat, ked nastupi v 4rokoch do skoly...

renca3
17. apr 2009

tie 3 hodiny je dost malo, ale aspon nieco. ze je mala s detickami.

ukana
17. apr 2009

dobre ranko.........idem pochvalit bibinku, ma v skolke krasnu fotku z tvorivych dielni, kde rodicia tvorili spolu s detmi................bibi tam striha velmi usilovne. 😀 ........deticky jej robia dozor 😎 😎 Matko bol vtedy chory....tak som sa nemohla realizovat ☹ 😒 😠 😀