Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

bibinka
17. apr 2009

ukana- 😨 ale ty si mi tam chýbala 😀

andrea.m
17. apr 2009

dankacac tak to je teda blbe s tými škôlkami 😒 a od 4 rokov škola sa mi tiež vidí pritiahnuté za vlasy

renca3
17. apr 2009

dankacac...to v tych 4-roch rokoch je v skole ako nulty rocnik ako u nas pripravka alebo je to normalne 1. rocnik skoly? nemate teraz nahodou velkonocne prazdniny? lebo tu v BA je Britska skola a oni su na 2 tyzdne zatvoreni.

ukana
17. apr 2009

v anglicku je prva trieda skor, ale je to ako nasa predskolska treda 😉 .....ucia sa len take zaklady....... 🙂

renca3
17. apr 2009

Leovi prave vypadol 1. zub. nie je to nejako skoro? 😨 ved mu len "prednedavnom" vysli. 🙂

bibinka
17. apr 2009

renca- nie je, moja kamoška má dcéru a od 5 rokov jej rastú už trvalé a zdravé. aj susedkina dcéra je v 5. roku už ako užovka 😅

dankacac
17. apr 2009

renca, od 4 rokov,je to 1.rocnik, ale ako pise ukana, je to skor taka pripravka, teraz sa ucia napr. U ako UMBRELLA a venuju sa tomu pismenku aj tyzden, pisu ho maluju, tvori veci na zacinajuce U, v tej prvej triede sa tomu venuju uz viac...ano, mame este prazdniny, vlestne dnes uz koncia 🙂

ukana
19. apr 2009

renca, nas Matko v 5 a pol roku prisiel o prvy zub, uz ma dva spodne trvale a tri nove stolicky .........v maji bude mat 6rokov 😅 takze ste v norme 😉 .........ale mna to tiez zaskocilo, ked sa mu kyval spodny zub.... 😅

bibinka
21. apr 2009

dievčatá čaute,

dnes majú naši škôlkári divadelné predstavenie v zuš-ke, dúfam, že sa tam Fifkovi bude páčiť. A zajtra ideme jk zubárke na preventívku. Tak som zvedavá či otvorí papuľku 😉 😅 aj ked nemá žiaden zubný problém, mám strach, že sa bude hrať s vŕtačkou 😀 😀 😀

renca3
21. apr 2009

nasi maju dnes zatvorenu skolku. ani si nestazovali. 😉 este ze je pekne a mozu u nasich behat po dvore.

bibinka
21. apr 2009

a prečo majú zatvorené?

renca3
21. apr 2009

neviem.

renca3
21. apr 2009

ale zajtra sa opytam, u Lea mam aj rodicko.
Teo mal v pondelok. vraj ma rad kolektivne hry, len ma problem si sadnut ked kreslia a robia nejake prace.
radsej by sa hral s hrackami. ale ked zbada, ze je tam sam, prida sa k ostatnym. to je ta davova vychova. deti robia to, co ostatne poslusne.

dankacac
21. apr 2009

renca, asi maju nejaky ich cirkevny sviatok, lebo my sme dnes mali skolku normalne 😉

dankacac
21. apr 2009

bibinka, nevies, vrtaju uz aj mliecne zubky?mojej dcerke vysli prve zubky az po 1.roku, v 2 rokoch sme boli na prehliadke na Slov. a objavila jej zubarka zacinajuci kaz, nic jej nerobila ani nedala, ze ma prist o pol roka zas. tak sme sli na prehliadkutu a v angl. a dal nam zubar taky gel, na potretie zubkov, ale mne sa zda, ze to nestaci, aj ked zubky cistime pravidelne a sladke jeme minumum. nastastie dcerka nema strach, paci sa jej ta velka pohybliva stolicka a zubara mame velmi priatelskeho a tolerantneho k detom

anesim
21. apr 2009

Mojej malej vŕtala pre dvomi týždňami mliečnu stoličku, a za dva týždne ideme znovu, ono zrejme táleží od zubára, kamoška mi hovorila, že zubár nechce vŕtať mliečne zby, ale podľa mňa lepšie vyvŕtať ( ak sa dá) ako keby ju to malo začať bolieť a potom vytrhnúť 🙂

ukana
21. apr 2009

nam kaz na mliecnom zube vyvrtala a dala len taku vlozku 🙂 maly drzal.......... 😉 😉

anesim
21. apr 2009

Malej tam dala bielu plombu, ale zubarka bola super. Všetko jej popredu povedala a ukázala čo jej idú robiť, skúsila jej to na ruke - fúkala, odsávačku, dala kameru do pusy a nakoniec jej ešte vyčistila poriadne zuby s kefkou aj niťou, ja som sa bála viac ako malá, ale krásne to vydržala .

bibinka
21. apr 2009

dankacac- neviem ako je to s vŕtaním do mliečnych zúbkov. Filipko zatiaľ kazy nemá,ide len na preventívku. Alexík má na jednej stoličke také začierneté, urobilo sa mu to náhle, vôbec neviem z čoho, možno z aktiferinu čo užíval-ten to zvykne robiť. Zajtra dám pozrieť aj jjeho, ale neviem či mi tam otvorí pusu.

už som písala, že Filipko bol so škôlkou na divadelnom predstavení. A ked som pre neho prišla a pýtala som sa (nadšená jak koza), že o čom bolo divadielko, tak mi povedal, že o kábloch 😠 😅 😅 😅 Ja to už kašlem, on sa vôbec nepamätal, že bol na nejakom divadle, asi bol úplne mimo, videl tam najskôr dáke mikrofóny a určite sa hrabal k nim.....božinku.... 😅 😀 😀

ukana
21. apr 2009

bibi, ze o kabloch 😀 😀 KABEL-MAN jeden maly, vsimal si len pre neho zaujimave veci 😅

bibinka
21. apr 2009

...až teraz pred spaním nám oznámil pán veľkomožný, že bol dnes na divadielku a bola rozprávka o kozliatkach 😅 😅 😅 ....no tak sme sa dočkali lucídnej myšlienky

ukana
21. apr 2009

vidiiiiiiis.............keby nebolo teba, ja ani neviem o divadielku 🙄 😅

bibinka
22. apr 2009

ukana- fakt? Ja som myslela, že idú všetky detičky 😕

dnes me boli u tej zubárky a Fifko v pohode otvoril pusu, okukal vŕtačky a tak, ale zubárky sa bál, nebola mu moc sympatická 😔

lasenka
23. apr 2009

ahojte baby 😉
aj my mame za sebou navstevu zubara, no u nas to dopadlo s placom - ako vzdy 😉 uz v nedelu vecer mu opuchlo licko, no zubok nebolel, tak sme sa vybrali v pondelok ukazat sa p. zubarke... a samozrejme v zube kaz, tak to hned prevrtala... maly kricaaaaaaaal, no bol s nim vo vnutri ocko, ja som sedela vonku na stolicke a slzy tiekli ako dusu - som teraz trosku precitlivela 🙂 ... ale som rada, ze to mame za sebou 😉
vcera sme boli tiez na divadielku...
chcem sa len opytat - chodia vase deturence na plavaren? ak ano, neviem co vsetko si mam prichystat...

renca3
23. apr 2009

Leo chodi zo skolky na plavanie. nabalim mu uterak, plavky, slapky a fen. niektore deti maju kupacie ciapky.

ukana
23. apr 2009

bibi, aj matko bol na koncerte, len to zapieral...... 😅 nechcel o tom rozpravat 😉

lasenka, my na plavaren nosime zupan (alebo osusku), slapky, plavky a nejaky sampon 😉 .........fen matkovi netreba 😅 ........... 🙂 🙂 🙂 🙂

lasenka
24. apr 2009

renca, ukana - dakujem baby, takze tie najpotrebnejsie veci okrem fenu 😅 musim si to zadovazit este teraz, kym som 2v1, aj tak sa uz pohybujem ako hrosica, tak nech to mam pripravene 😉

renca3
24. apr 2009

ukana, lasenka...vasi chalani su tak nakratko, ze netreba vyfukat? lebo Leo ma asi dlhsie vlasy a dost huste.
ja tam totiz chodim s nimi, pomaham ucitelke v satni. teda mame len jeden fen, ten co prinesiem ja. najlepsie je, ze tam je dievcatko s hustymi dlhymi vlasmi takmer po pas a keby som nepriniesla ten fen, tak ide s total mokrou hlavou. teraz je to uz v pohode, ale v zime to bolo zaujimave.

ukana
24. apr 2009

renca, nas Mato sa dost poti, tak sme ho ostrihali uplne nakratko, vlastne to cele leto tak nosi 😉 , len uterakom ho vysusim 😎

mamicku toho dievcatka nechapem, ja ked idem na plavaren a neviem ci su tam dobre feny, tak si beriem svoj 😔

ukana
24. apr 2009

neviete co je s andreou.m, uz tu dlho nebola 😒 😅