Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
24. apr 2009

jééééj ukana to je milé že ti chýbam 😀

trošku sme vynovovali bytík tak som nemala čas. dúfam,že tu už budem častejšie.
práve dnes sme kúpili deťom do detskej izby písací stolík a stoličku, ešte nejaké police a bude to komplet zariadené.

ukana
25. apr 2009

no vsak ty si tu taka stalica, nie? uz roky............. 🙂 potom daj fotky z prerabky, nech sa inspirujem, my ideme v lete davat plavajucu podlahu a nabytok Matkovi...........asi mu dame z masivu nabytok, mne sa to paci a je to take stale moderne 😉

ja tu teraz cez vikend nebudem, ideme na chatu, tak sa majte pekne 😉

p.s. andrea, pozerala som tvoje fotky, ako to letiiiiiiiii....Tami uz je riadna slecna 😕 😕 😕 , ja si este pamatam, ked si bola tehotna 🙂 🙂 🙂

renca3
25. apr 2009

andrea...mrkla som aj ja do albumu. tie torty, to je vlastna vyroba? pekne. 🙂

maca793
25. apr 2009

ahojte, tak mi už pôjdeme 4,5 do škôlky po prvý raz. boli sme tam pozrieť pred 2 týždňami a čuduj sa svete, malá nechcela ísť s tade. takže neviem ako bude znášať odchody. bude isto plakať.

andrea.m
26. apr 2009

maci neboj karolínka to isto zvládne 😉 držím palce.potom napíš ako ste dopadli.

renca hej moja vlastná výroba...dakujem za pochvalu.

ukana veru ani som si nevšimla ako to zbehlo...fotky dám len neviem kedy

martao
26. apr 2009

Ahojte,
ja mám až 2 školkarov.
Prvý to zvládal, veľmi ťažko. Plakával asi 3 mesiace. Nikoho nepoznal, lebo sme sa práve vtedy prisťahovali. Teraz už chodí posledný rok, tak je z neho mazák.
Mladší to zvládol perfektne, všetkých už poznal, tak to išlo ľahko.

bibinka
26. apr 2009

andrea.m- wau, super 😉 😉 😉 😉 😉

renca3
26. apr 2009

andrea...nooo tak to bola ina brigada. 😝 pekne ste to urobili, fakt. 🙂

ukana
27. apr 2009

andrea 😉 😉 😉 super 😉 😉 peknucke.......... 🙂 🙂 idem este detailnejsie popozerat......... 😉 riadne ste si zamakali 😕 😕 🙂
.......tu mapu nad postelou mame aj my 😅

lasenka
27. apr 2009

dobre ranko 😉
andrea - naozaj pekna izbicka 🙂

moj maly este stale spinka s nami, kedze detsku izbu nemame hotovu 😒 ale to leto dufam ze dokoncime a v jeseni ostaneme uz len s tym mensim 😉

andrea.m
27. apr 2009

dakujem za pochvalu 🙂

lasenka neše spali s nami doteraz a teraz spia samé dokonca ani Tami neprotestuje čo ma dosť prekvapilo.

a ospravedlňujem sa za neporiadok a neupratané krabice ale detaily doladím postupne a poriadok..... no snád tam bude až si začnú frajerky a frajerov vodiť 😀 😀 😀

andrea.m
27. apr 2009

a ešte sa musím pochváliť že tu detsku som vymaľovala s kamoškinou pomocou. pofotiť sme sa nestihli ale staihli sme pritom fľašu vaječného koňaku 😀 😀 😀 😀 svalivku na pravej ruke mám doteraz ☹

renca3
27. apr 2009

tak vam bolo veselo, pri tom malovani 😅

bibinka
27. apr 2009

andrea.m- naši tiež spia s nami a v lete sa aj my chystáme urobiť deťom izbu. Ja furt vymýšľam s farbami a detailami, dekoráciami a muž ma vždy zhasí, že načo? 😅 ale nedám na neho a vybúrim sa 😀 😀 😀
...a koňak , mňam, to musela byť "šichta" 😀 😀 😀

ukana
27. apr 2009

bibi, tak nachystaj konak a pridem ti pomoct s malovanim 🙂 😀 ja som cez velku noc pomahala malovat sestre izbu pre maleho a pili sme medovinu 😎

andrea.m
27. apr 2009

bibi ked budeš podávať vajčák aj ja sa hlásim.

farbu som dala meruňkovu a veľmi sa mi to páči. a dekorácie nedávam žiadne, iba doplnky.

renca3
27. apr 2009

dnes ked som prisla pre deti do skolky, hned mi jedno dievcatko natrelo, ze Leo ma trest, lebo ublizil jednemu chlapcekovi. no najradsej by som sa prepadla pod zem, ked mi ucitelka pred vsetkymi na dvore (aj rodicmi) ukazovala chrbat toho chlapca. ked boli doobeda na dvore, chlapec bol oprety o taky betonovy murik. Leo mu zdvihol nohu a maly sa zosuchol na zem a zavadil chrbatom o ten murik. mal tam pekne skrabance. hrozne som nazlostena na Lea. doma sice robi zle braskovi, ale v skolke som sa s tym este nestretla. doteraz ho len vychvalovali. normalne som z toho hotova. ani neviem, co poviem jeho rodicom, ked ich stretnem.
doma dostal tiez trest, ale neviem, ci to pomoze. samozrejme sme mu s muzom urobili prednasky.
uz ste taketo doma riesili?

ukana
27. apr 2009

renca, este sme take neriesili ☹ klop-klop ☹ .............ale urcite to pride..........ja by som sa tym rodicom ospravedlnila spolu s Leom, urcite si Leo neuvedomil, ze mu tak ublizi......... a je mu to luto........ 😒

renca3
27. apr 2009

ved som ich tam chcela pockat, ale chodia pre neho az o 17.00 a ja o 15.30. mozno rano vymaknem otca.

lasenka
27. apr 2009

renca - a nechces ist za tym chlapcekom a jeho rodicmi osobne domov? je to stale lepsie, ako keby vas mali vidiet dalsie oci... kupila by som nejaku cokoladku a isla by som k nim domov... ale to je moj nazor 😉 v kazdom pripade ti drzim palce a nehnevaj sa na maleho dlho... my sme sa s tym este nestretli, ale tiez to urcite pride 😒

lasenka
27. apr 2009

andrea, bibinka - ja si neviem ani predstavit, ze by moj maly teraz odisiel sam spinkat do svojej izbicky... urcite to dopadne tak, ze si este aspon rok pockame, kym prejde do izbicky uz aj s dalsim surodencom... sam urcite nepojde 😔

renca3
27. apr 2009

lasenka...tak to je problem, lebo netusim, kde byvaju. a su to rusi, aj to bude problem, vykoktat sa v anglictine.
no ale nejako to doriesim. 😝
ten chlapcek je dost zive dieta. zazila som ho na plavarni. instruktor si s nim nevedel dat rady. on by rad zapadol medzi starsich. teda do partie, kde je Leo. no asi ho tam moc nemusia. ale toto vsetko neospravedlnuje spravanie mojho syna. dufam, ze sa to uz nikdy nezopakuje. 😒

renca3
27. apr 2009

ta cokolada nie je zly napad, ale chlapec je silnejsej postavy, tak neviem, ci by to bolo vhodne. pre neho urcite. 😉
len rodicia by neboli nadseni.

bibinka
27. apr 2009

renca- ja by som tiež volila ospravedlnenie spolu so synom.POkiaľ nezastihneš rodičov ráno, tak na nich skús počkať o tej 17h, určite ocenia tvoj prístup. No ale rátaj aj s negatívom, odmietnutím a urazením sa. Rodičia sú všelijakí. Určite to Lea mrzí.A isto iste si dá bacha nabudúce.A nevyprovokoval ho ten malý rusák?
Inak, prístup učiteliek bol dosť divný. Mali to riešiť niekde mimo, alebo aspoň nevyvolávať rozruch pred ostatnými rodičmi.

andrea.m- určite ťa pozývam 😀 😉
ukana- to si viem živo predstaviť, vy dve a medovinka 😀 ....je to divné,ale to som ešte v živote nepila,len viem z čoho to je 😀 😅

lasenka- my máme obavy ako budú chlapci v tej svojej izbe.Filipko by už aj vydržal,ale neviem ako Alexinko.
My si aj hovoríme s mužom, že v lete na to pôjdeme, ale všetko záleží na tom, ako sa Alexík odstaví od kojenia.On je totiž úplne závisláčik 😅 😅 😅 na cicke zaspáva a v noci len tak ňuchá po nej. Vždy sa zobudím a chce sa mi smiať 😀 😀 😀
Tvoj malý bude určite ešte chvíľu s vami, lebo si bude kompenzovať prítomnosť súrodenca. Tak sa nikam neponáhľajte, všetko chce svoj čas. Vek pritom nehrá úlohu.

lasenka
28. apr 2009

renca - potom napis, ako si s tymi rodicmi dopadla 😉

bibi - asi mas pravdu... nerada by som maleho vysackovala do jeho izby sameho a tym jeho miesto nahradila dalsim cloviecikom... samej by mi to bolo luto 😢 tak ostane izbicka zatial na hranie 😉

renca3
28. apr 2009

Tak dnes rano sme ich s Leom cakali na chodbe do 9:10 a neprisli. Neviem, ci vobec neprisiel maly do skolky alebo ho nosia tak neskoro. Uz by som to chcela mat vybavene... 😝 Poobede sa opytam, ci nahodou neodcestovali.
Lebo nemal v skrinke ani prezuvky.

renca3
28. apr 2009

Takze zrejme odcestovali, ucitelky nevedia nic. Snaha bola. Uz to nebudem riesit, ked sa vratia. Hlavne si to budem riesit doma s Leom. Ostatne mamicky v skolke mi hovoria, ze to zvelicujem, ze to sa stava medzi chalanmi.
Mne to jedno nie je. I ked si myslim, ze Leo na to mal nejaky dovod, nema sa to stavat.

bibinka
28. apr 2009

renca- tak zvoľ vyčkávaciu taktiku,a pokiaľ by sa jeho rodičia na teba divne dívali, tak ich oslov. Inak to nechaj tak. Veď možno si to oni ani nevšimli. Alebo im to učiteľka ukázala? Spýtaj sa jej. len pre pokoj v duši- urobila si zatiaľ maximum. Lea už netrestaj, určite si toto zapamätal dostatočne.

andrea.m
28. apr 2009

renca ja som už také s filipkom riešila. rozbil spolužiakovi nos. my sme ale vedeli kde bývaju tak sme sa s manželom šli ospravedlniť jeho rodičom domov a filipka som donútila nasledujúci deň ráno aby sa ondríkovi ospravedlnil pred celou triedou. samozrejme doma prednášky a trest.

lasenka aj my sme z izbičkou čakali na tamarku. samého by som tam filipka nedala. teraz tam spia obidvaja a je to v pohode...zatiaľ