Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
4. jún 2009

a samozrejme ondrejkova mamka sľúbila že to bude riešiť a mladému sčistí žalúdok...chudák ondrík 😅

bibinka
4. jún 2009

andy- fúha, no otras, nabudúce mu čo, vypichne oko?!! 😠 Treba to poriešiť aj s učiteľkou.

náš Fifko chodí posledné dva-tri dni zo škôlky taký rozjašený a agresívny..... Normálne sa desím čo ten doma stvára.Som zistila, že jeden chlapček nosí do škôlky hračky-také tie striekacie pištole 😠 😠 😠 a zrejme sa s tým hrá v triede "na strieľačku". a Fifko sa asi pridá, zdá sa mu to zaujímavé ,no a potom je taký agresor, doma stále napodobňuje tú hru, že on nás zastrelí a podobné reči.. No som dosť čumela. A som si všimla, že ten chlapček máva tie pištoľky v skrinke.Musím si to overiť u učiteľky. Tak som do neho nahučala, že také hračky sú škaredé a deti, ktoré sa s nimi hrajú akože strieľajú, tak sú zlé a pôjdu do bubákova. Tak sa mi ospravedlnil, že on sa s tým už hrať nebude , aj keď to ten dotyčný prinesie do triedy. 😖 som zvedavá zajtra na ten efekt 😖

andrea.m
4. jún 2009

s učiteľkou to poriešia Ondríkovy rodičia. jeho mamka bola dosť zaskočená že jej to učiteľka nepovedala ked si prišla po syna do škôlky. mne to povedali že Filipko dostal ale aj jej mali povedať že Ondrík zbil spolužiaka.

renca3
5. jún 2009

tieto problemy teraz nastastie nemame.
kiahne su u nas v skolke v plnom prude a nasi este nic. som trochu na nervy, lebo jedno dievcatko skoncilo aj v nemocnici s teplotou 42. ucitelky maju celkom veget, lebo je malo deti. 26.6. maju besiedku a to mi bude velmi luto, ked Leo vtedy nebude moct. uz je na nu pripraveny, kostym nachystany. a to bude vlastne Leova posledna v tejto skolke.
nechavate deti cez prazdniny v skolke? moji budu este cely jul skolkovat.

monky28
5. jún 2009

Aj u nas v skolke su kiahne,tak len cakame,ci ano alebo nie 😉 Tiez sme rozmyslali,ci ho dat cez prazdniny do skolky,ale bude doma,som na materskej,tak je po probleme.Aj u susedov budu deti doma,takze sa nudit nebude,lebo,ked je nahodou chory,musi byt doma,straaaasne sa nudi,nic nezabera ani hry,ani tv,len von za kamosmi....

andrea.m
5. jún 2009

my už máme kiahne chválabohu za sebou 😝

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matodato
7. jún 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, spávají vám děti po obědě ve školce, resp. nutí je učitelky ležet v postýlkách a odpočívat 2 hodiny? U nás ve školce to tak je, ani knížku si vzít nemůže. Tomášek chodí do školky prvním rokem a doma mi už od 1,5 roku po obědě nespával, tak mi to přijde hrozné trápit tak dítě. Vyzvedávám ho tedy po obědě. Naštěstí jsem doma ještě s malým, tak si to můžu dovolit,ale i tak je to náročné, protože do školky dojížíme busem.

ukana
7. jún 2009

matodato, ano aj u nas deti lezia pobede dve hodiny, aj predskolaci, ale mne to nevadi, aspon si oddychne, prve dva roky aj spaval v skolke................. 😉 😉 preco ti to vadi? malemu to vadi? nechce lezat? neskusila si to aspon? mozno by aj zaspal.... 😉

andrea.m
7. jún 2009

u nás je to také isté. ked nespia musia aspoň ticho ležať aby nerušili ostatných. aj ja kôli tomu beriem Filipka domov na obed.

ukana
8. jún 2009

tak som dieta odovzdala v skolke a uvidim ho az v piatok, okolo 12-13,00 sa vracaju do skolky...Matko sa tesiiiiiiiiiiiiiil, tak sa rychlo poobliekal a mne je teraz smutno 😢 😢 😢 .............snad vydrzim, ale dlhy tyzden to bude 😔 😔 😔 😔
ale vyzera, ze budu mat pekne pocasie, celkom sa vyjasnilo a aj slniecko svieti konecne po tyzdni 😉 😉 program maju pestry, tak si to urcite uziju a ja si idem uzivat tiez 😀

andrea.m
8. jún 2009

uki sme tu s tebou 😉

ukana
8. jún 2009

andrea, dik............uz sa chystam na jeho detsku izbu, pretriedit hracky, ked tu nie je, s vela sa uz nehra, tak to popredam , posuniem bibinke a tak 😀 😵 😵

rano mi bolo smutno, ale teraz idem ten cas vyuzit, porobit, co som s nim nemohla, vecer ideme do kina 😵 , zajtra tiez nieco vymyslim, Bibi si doma rano? dame kavu? 😉 😉 😉

idem do prace..........este sa ozvem 😉

matodato
8. jún 2009

děkuji za odpovědi. Mu se ve školce moc nelíbí, i když tam nespí. Nevím, jak by to snášel. Je dost živý a odpočinku moc nepotřebuje. A i kdyby tam usnul, tak by nejspíš dováděl večer aspoň do 23 hod. Neřekla bych nic, kdyby to byla hodina, ale když si představím, že by mě někdo nutil na dvě hodiny ležet, když se mi spát nechce, tak bych ho asi poslala někam....Podle mě má školka dítěti něco dát, myslím tím, že se tam má někak rozvíjet a učit a spaní je podle mě pro něho jen trápení. Bohužel u nás není na výběr, soukromé školky zde nejsou a do jediné v okolí, kde si paní ředitelka ještě pamatuje na své dětství a nenutí děti striktně ležet, se bohužel nedostal. ☹

andrea.m
8. jún 2009

ukana zato my sme mali byť celý týždeň na vidieku a sme doma lebo Tami ochorela 😠 dostala afty v pusinke a ma aj teploty takže mam veselo. Filipko je s nami doma lebo u babky ostať nechcel 🙄 takže dobre že som ho do mš v prírode nedala, lebo to by sme došli tak k autobusu dalej nie.

renca3
8. jún 2009

matodato...v nasej skolke deti nedavaju spat od 3,5 roka, co sa mi zda tiez divne. moj syn ma 5 a poobedny spanok este potrebuje. tak ho davaju spat akoze k "babatkam" do inej triedy. zase niektore deti z nizsej triedy, ktore nespavaju davaju k starsim. kazde dieta ma ine potreby. preto aj vo vasej skolke by mohli deti pomiesat v case spanku. ale to by sa tym nespavym detom museli pani ucitelky aj venovat. 😉

ukana...ty mas veget, zavidim tie volne veceri. tyzden zbehne ako voda. 🙂

ukana
8. jún 2009

renca, aj ty sa dockas volnych vecerov 🙂 🙂

andrea.m
8. jún 2009

baby my sme mali byť tento týždeň u mojích rodičov ale Tami ochorela tak sme to zrušili ale Filipko dostal pozvanie od babky že môže ostať. myslíte si ž ostal? figu drevenu ani náhodou. len som sa utvrdila v tom že dobre som ho do mš v prírode nedala.

renca3
8. jún 2009

andrea...ale je rozdiel byt sam s babkou alebo s kamosmi na vylete. ja neviem, ale moj syn sa ma minuly tyzden pytal, ked som pre neho prisla do skolky, ci moze ist spat k spoluziakovi domov. 🙂 no on je az moc od mamy.
trochu priskoro. 😉

renca3
8. jún 2009

a este co sa tyka toho spania v skolke. akurat dnes mi ucitelky hovorili, ze mensieho Tea uz zopar krat vyniesli na rukach z jedalne, lebo im zaspal pri jedle. ze akoze co sa u nas deje. no deje sa to, ze ked je dlho svetlo, nevie zaspat pred 21.00 a zobudza sa ako vzdy o 6.00. takze to musi dospat poobede. neviem, ako ho uspat skor. 😝

andrea.m
8. jún 2009

renci len ja sa bojím žeby si to na poslednú chvíľu rozmyslel 🙄 idu 11 z triedy a som zvedavá koľkí pôjdu domov predčasne

ukana
9. jún 2009

dobre ranko.........andrea, mozu ist domov predcasne? 😕 nasi su strasne daleko, sli dve hodiny autobusom, az pri Nitre, takze navstevy nehrozia, a telefonaty mame umoznene len v stredu a to si Matka nebudem pytat k telefonu, aby sa nerozplakal....len s uckou sa budem rozpravat...........aj u nas boli posledne dni protesty, vymyslal, ze nechce ist, ale ja na jeho vymysly nedam, vysvetlila som mu, ze mu tam bude uzasne a ze by mu bolo luto, ze nesiel, co vsetko zazije a ze uz bude velky chlap, ked to zvladne...a potom sa zacal tesit.......
🙂
keby sa nieco stalo, ucitelky maju na nas telefon, budu hned volat, takze sa nejdem stresovat, aspon si to stale hovorim 😀 😀 😀

andrea.m
9. jún 2009

ukana podľa mňa môžu. ved tam nemôžu držať dieťa násilím. akurát keby maťko chcel ísť domov museli by ste pre neho ísť vy.

mám choré obidve deti 🙄 filipko ma hnačku a tami je zachrípnutá 😝

ukana
9. jún 2009

andrea, detom skore uzdravenie ☹ ☹ ..........

andrea.m
9. jún 2009

ukana dakujem 😅

renca3
9. jún 2009

andrea...tak nech ste cim skor v poriadku.

andrea.m
9. jún 2009

vdaka...filipko dnes vôbec nekakal tak dúfam že aspoň to bude Ok 😉

bibinka
9. jún 2009

ukana- tak čo, učiteľky ti nevolali? 😀 😉

andrea- skoré uzdravenie tvojim drobčekom, no a kde to Fifko asi chytil? Doniesol si to zo škôlky?

andrea.m
9. jún 2009

tak to teda netuším

ukana
10. jún 2009

bibi, nevolali..........ja dnes budem volat 😀 , zajtra podam spravy 🙂

andrea, pekne foto 😉