Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

andrea.m
10. jún 2009

dakujem...a teba kedy uvidím???

ukana
10. jún 2009

andrea, len pre teba 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

to je zo stretka martincaniek 😉 ...ale musela som zmurknut 😠

andrea.m
10. jún 2009

a ktorá že si ty. dlhovlasá alebo krátkovlasá?

ukana
10. jún 2009

kratkovlasa vpravo 🙂

andrea.m
10. jún 2009

a prečo ty vlastne nemáš fotku ano album ak to nieje tajomstvo

ukana
10. jún 2009

andrea, mne by to vadilo 😔 , aby moje dieta niekto ocumoval........nemam z toho dobry pocit proste... 😒

katrin
10. jún 2009

Ahojte, od septembra nastupuju nasi chalani do skolky, ako neskusena matka novych skolkarov, sa chcem spytat, co vsetko deti musia vediet, co vsetko musia mat na to, aby isli do skolky (co je potrebne kupit), aky je rezim v skolke a proste vsetky infosky, ktore mi viete dat (lebo ked som sa pytala uciteliek, tak na mna pozerali, ako keby som spadla z vesmiru, ze co vlastne po nich chcem - ja ani len netusim, co je teraz potrebne na to, aby vobec decka mohli ist do skolky). To, ze nemaju mat plienky, to viem 😀

ukana
10. jún 2009

katrin, nakupit treba teplakov vela 🙂 , papucky, pyzamko, niekde chcu aj obliecky na perinky, to by ti mali povedta v skolke........neviem preco sa na teba divne pozerali, to je normalne, ze sa taku vec pytas 😕 na zaciatku sme doniesli balik toalet.paiera, vreckoviek, tekute mydlo,........

deti by sa mali vediet aspon trochu poobliekat, trochu same najest, ale urcite im prvy rok budu pomahat 😉

rezim v skolke.........no my mame nastup do 8.00, potom ranajky maju o 8.30, doobeda je najaka vyuka, alebo idu von, potom 11.30 obed, a o 12.00-14.00 spanok...........zobudia sa, olovrant a idu von, alebo sa hraju 😉

ukana
10. jún 2009

ale je tu tema aj pre zacinajucich skolkarov, tam urco najdes vela rad 😉

katrin
10. jún 2009

ukana, dik...

odkedy a dokedy su otvorene vase skolky? ja stale nechapem, ako to robia ine matky, ja musim byt v praci o 07,00, pracujem do 16h (oficialne), mozem samozrejme od 08-17, cesta z a do prace mi niekedy cca 40min az hodinu... Ako to robite vy s vydzvihnutim, odvezenim do skolky???? 😕 (niektore skolky su otvorene od 07,00 - 17hod), manzel chodi velmi skoro a velmi neskoro z prace, takze s tym vyzdvihovanim je to u neho problem. S babkami a opatrovatelkami neratam...

ukana
10. jún 2009

no u nas sa striedame, skolka je len do 16.00, rano je sice od 6.00, ale aj tak by sme bez pomoci inych nestihali...... ☹ ja robim aj do 17.00, vtedy mi pre maleho ide sestra, alebo svokra......ani by som sa nechcela tak stresovat, ci moje dieta nie je posledne v skolke, ak by bola nejake nepredvidatelne zdrzanie, aby som mala niekoho, kto zaskoci 😉

najdi si aspon nejaku studentku, na dvojhodinove postrazenie, kamoska to tak robi, dievca od susedov jej vyzdvihne deti, da im jest, ak je pekne , idu von, .........

katrin
10. jún 2009

hmmm... ukana, ved to, ze vsetko je o peniazoch... (uvidim, ale mozno si tu studentku nebudeme moct dovolit 🤐 )

ukana
10. jún 2009

a stari rodicia?.......alebo nejaka dochodkyna suseda? myslim, ze ta kamoska vravela ze jej dava 50sk na den a nechodi jej stale pre deti, tak 500-600 sk mesacne mozno ju vyjde........a skolka u vas kolko stoji?.........ono je vsetko o tych blbych prachoch 🙄 🙄

andrea.m
10. jún 2009

u nás je škôlka od 6.00 do 17.00. na prezúvky sa mi osvedčili sandálky. ma to pevnú podrážku a dobre vetraju.tepláky spotrebujeme tak cca 2-3 na týždeň,tričko je každy deň ine lebo filipko ešte stále nosí na bruchu jedálný lístok 😀 . v našej škôlke je potrebne vlastne posteľné prádlo a vankúš 2x do roka nosíme toaletný, servítky,vreckovky a mydlo. vešiačiky do skrinky mame tiež každy z domu. hlavne si kup fixu na textil a všetko si označ. do škôlky sa neoplatí kupovať drahé oblečenie. bohate stačí zo sekáča alebo čiňáku.

anesim
10. jún 2009

Katrin, u nás je škôlka od 6.30 do 16.30, ale už keď idem pre malú po 15.15 tak sú tam v triede 2-3 dievčatá, a 4-5 chlapcov, vodím ju na siedmu a to je tam väčšinou prvá alebo druhá. A poobede okolo 15.30 ich dávajú do zbernej triedy 😉

anesim
10. jún 2009

Katrin, a to sa ešte priprav na prázdniny, v lete u nás býva zatvorená, no je možnosť do inej škôlky, Vianočné prázdniny máme zatvorené tiež, a ostatné sú triedy pospájané, lebo je málo detičiek v škôlke, radšej kto môže ich nechá doma, ako dávať do iných tried

ukana
10. jún 2009

ahojte................volala som do Skoly v prirode, Matko sa ma fajn, dnes sa kupali v bazene, neplakal ani raz............pani ucitelka bola strucna 😒 ..................ale v piatok doobeda uz pridu 😉

Ktrin, asi fakt niekoho budes potrebovat k detom, pocitaj aj so zvysenou chorobnostou, 😒 😒 😒 o tych prazdninach ani nevravim 😒

ukana
12. jún 2009

tak dieta stastlivo dorazilo domov, okrem spinavych veci doniesol kopec oceneni, medailu 😀 fotky..........a teraz sa hra, tyzden nevidel hracky, tak su mu vzacne 😀 este ma rozbite koleno, inak je cely.....

andrea.m
15. jún 2009

ukana no vidíš...už máš doma veľkáča...ja som filipka v sobotu našalila ked nasadli u mojích rodičov do auta(fifo,tami,manžel)a mali sme sa presunúť k svokrovcom tak som ostala vonku a začala som kývaž akože ja nikde nejdem 😉 ...no mala si vidieť filipka ako reval ☹ ....a to mal ísť k babke a mal sestru aj ocka istých...ja neviem ako u nás strihali pupočnú šnúru 😖

ukana
15. jún 2009

andrea, u nas striha snuru manzel, ked mne nejde 😀 ........matko bol nadseny zo skoly v prirode........ma vela zazitkov, sam si balil tasku, ked sli domov, to keby ste videli 😝 ............ten vlhky uterak pokrceny, a to skladanie 😀 😅 .........ale hlavne, ze nic nechybalo, len jedny ponozky pozical kamaratovi 😅 , uz nemal ciste 😅 som zvedava na fotky 🙂

andrea.m
15. jún 2009

ja začínam ľutovať že som do mš v prírode fiipka neposlala 😖

ukana
16. jún 2009

andrea, vsak este pojde 😉 v skole kazdy rok 😉 .........nasi boli v Zubrej obore, pozriet zubry, a nas matko ucke povedal, ze ten zubor je taky velky ako ona......... 😅 on myslel vyskovo, ale ona je taka silnejsia, rano mi to rozpravala so smiechom 😅 , tak som sa jej ospravednovala,ze on to tak nemyslel 😲 😅 .............trapas 😅

renca3
16. jún 2009

no ja neviem, ale dnes sa ma Leo pyta po skolke, ci moze ist so spoluziakom na dovolenku do Turecka. 🙂
ten sa doma asi dlho nezdrzi, ked bude starsi. trochu mi je to luto, ale aspon sa vo svete nestrati. 😉

ukana...to bolo dobre s tym zubrom. mozno si ucitelka vstupi do svedomia a zacne na sebe pracovat. 😅

andrea.m
16. jún 2009

dnes ked som šla pre filipka do škôlky tami tam rozbila tanier a vyrobila mi hanbu na 4 okresy 😠 a to ide do tej istej triedy a k tým istým učiteľkam od septembra 😅

ukana
17. jún 2009

andrea, to nic, ved sa este narozbija 😎 ............urcite su na to zvyknuti......... 😉

renca, Leo je teda riadne odvazni, ale mas pravdu, take deti sa v zivote nestratia 😉 ...
nasi dnes sli na celodenny vylet, budu jazdit na konikoch, daju si gulas v prirode a poobede su doma 🙂 .......to chodia kazdy rok........
besiedku nam prelozili, vela deti je na dovolenkach 😒

bibinka
17. jún 2009

andrea- no teda, Fifko je riadna ciťa, ale neboj, on sa v škole oťuká. 😉

renca- teda, ten ťa za chvíľu predá 😀 , vidno ,že je samostatný až až

ukana- fakt, tam budú jazdiť aj na koňoch? ja som ho dnes vyletnila do sandálok ,ale našťastie som to stihla ešte otočiť autom a priviezť mu tenisky aj tú misku na guľáš. Inak, zajtra,ako som si prečítala,majú zase hasičský deň, a majú si doniesť aj náhradné oblečenie, tak som zvedavá aké zážitky bude Fifko mať. Lebo už v šatni sa tešil na hasičov ako on bude hadice zapájať 😀 😀 😀

ukana
17. jún 2009

bibi, na koci ich budu tahat koniky 🙂
tych hasicov som nepostrehla, maju toho nejak vela poslednu dobu, 😅 kazdy den nieco 😅

bibinka
17. jún 2009

no na dverách je ďalší oznam, že treba zajtra aj náhradné oblečenie( prečo asi,že? 😅 ). Takže sa tam isto bude polievať hasičskými hadicami. 😀 😀 😀 ale neviemm kde to majú, či prídu k nim na dvor alebop vybehnú niekam do Jedľovín.
Program majú teda fakt pestrý. si ani neoddýchnu v tej škôlke. 😀

ukana
17. jún 2009

bibi, minuly rok prisli hasici k nim na dvor 🙂 v tomto teple im dobre padne taka sprcha 😉

andrea.m
17. jún 2009

naši maju zajtra rozlúčkovu...koláče napečené...sa teším 😀