Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

katka23
15. aug 2007

jasne to treba vyuzit 🙂

bzuco
15. aug 2007

hej a potom má vecí viac, ako my s mužom dokopy 😀 😀 😀 😀

melory
15. aug 2007

inak ja skolku vidim z balkoma, je prestne oproti, takze ja ho neprezliekam, ale rano obleciem a v tom ide aj do skolky, a na dalsi den mu dam ciste. v zime to bude ine.

katka23
15. aug 2007

to mas super.my ju nemame daleko ale tiez by som ju chcela vidiet 🙂 ale to by som asi stale sedela pri dverach a pocuvala ci matko nereve 😀

bzuco
15. aug 2007

melory - zasa rovnako ako ja 😉
my ideme ráno autom, takže kvôli 2 minútam ju potom zasa prezliekať...škoda času
a v zime len stiahnem kombinézu a natiahnem nohavice, ostatné jej nechávam

melory
15. aug 2007

vidim ho hrat sa na dvore, to je mile.

katka23
15. aug 2007

mne by bolo asi smutno keby som ho videla a nebola by som s nim ☹

bzuco
15. aug 2007

ja ju nevidím, lebo som v práci ☹
ale mylsela som, že rovnako ako melory ju neprezliekam a z domu ide v tom, čo bude mať oblečené v škôlke

katka23
15. aug 2007

jasne to je vyhoda ze sa nemusia perliekat.ozaj za chvilku budes doma ked bude babo 🙂

andrea.m
15. aug 2007

ani ja neprezliekam,to je zbytočná strata času a nervov 😉

melory
15. aug 2007

mna to zas tesi, ze ho mam na ociach, tiez mi chybal, ale bola som tehotna, tak som si oddychla, vlastne som mala vodicak, a teraz mam stelinku

bzuco
15. aug 2007

katka áno, budem doma a v rámci prechádzok bude šmírovať okolo škôlky 😀 😀 😀

andrea.m
15. aug 2007

bzučo ja tiež šmírujem.viem kedy sú na dvore tak nahodim tami do kočíka a ideme.ale dávam pozor aby ma nezbadal lebo potom by plakal a chcel ísť domov.

katka23
15. aug 2007

inak u nas je to tak ze ak je mamicka na materskej tak nechcu zobrat dieta do skolky ako keby dieta ktore ma surodenca nepotrebovalo skolku.ako je to u vas? ak sa mozem opytat odkial ste???

bzuco
15. aug 2007

no ja si budem musieť dávať bacha, lebo tá naša vidí aj za roh 😲 😀
koľkokrát mi referovala, že videla ocina, ked tadiaľ išiel na aute a že jej ani nezakýval

melory
15. aug 2007

ja chodim akoze predavat rozky pred nim a stelka ide akoze do jasiel...i nas beru aj ked je mamicka na materskej, ale je pravda, ze som to mala po znamosti, len na leto, ked sa spajaju skolky tak nie.

bzuco
15. aug 2007

melory, ty špekulant 😀

u nás normálne, zoberú bez problémov
a do predškolskej by dieťa malo chodiť - by skúsili tú srandu, že mám ju nechať doma
ale viem, že niekde to tak funguje - si doma s malým, tak bud aj s veľkým 🙄

melory
15. aug 2007

nie, nie, mojmu velmi skolka prospieva

melory
15. aug 2007

chcela by som si vsak vybavit, ze piatky bude len do 12hod, aby som mu predlzila vikend

katka23
15. aug 2007

to je dobry napad len aby potom nechcel chodit domov aj inokedy skor lebo ked to ide v piatok da sa aj ine dni ist skor nie?

andrea.m
16. aug 2007

ahojte maminy

katka23 ja som z KE,bývam na sídlisku terasa a zatiaľ som sa nestretla s tým žeby mi nechceli filipka do škôlky lebo som na MD.dokonca ked do škôlky nastupoval ako 2,5 ročný tak som bola na MD priamo s ním.

lasenka
16. aug 2007

ahojte 😉
tak ja sa musim priznat, ze ja nemam este vobec nic kupene, okrem pyzamka ☹ ale buduci tyzden to urcite napravim, ved este tyzden mame prazdniny 😉
ale poviem vam pravdu, tesim sa, ked Matusko pojde do skolky, lebo niekedy to je na nevydrzanie!

lasenka
16. aug 2007

bzuco, melory
u nas podobne hrabaky nie su, u nas su len cinske obchody, do ktorach ked vojdem, mam odpadnut 😒

andrea.m
16. aug 2007

ahoj lasenka
hoci nám je za našími drobcami smutno oni už potrebujú spoločnosť rovesníkov.mne je najviac smutno z toho že sa filipko čoraz viac osamostaňuje a už teraz sa bojím že aj tami čoskoro vyrastie.

lasenka
16. aug 2007

andrea
tak presne o tom sme nedavno hovorili s kamoskou, ktora bola u mna na navsteve so 4-rocnym synom. Deti sa hrali v piesku a my sme sa ich len opytali, ci nechcu cajik alebo nieco sladke, a vies co nam povedali? ze ak budu chciet, opytaju si sami 😒 uz nas az tak nepotrebuju, ako to bolo kedysi 😒
Matusko, ked niekedy spadol, hned sa pritulil a ja som fukala bolave miesto a teraz? spadne, pridem k nemu a povie mi, ze on je uz velky a ze ho nic neboli 😔

ramzesa
16. aug 2007

andrea, ale asi v mensich mestach alebo dedinkach je to tak. Aj kamaratka mi vravela, ze sa uprednostnuju deti, ktorych mamicka nie je na MD alebo RD. Ze keby u nich v skolke bolo plno,tak by jej starsieho nevzali 😒 .
Tiez este nemam nic kupene, ale sa na skolku tesim,lebo cele dni robim iba rozhodcu 😠 , Namiesto toho aby sa spolu hrali sa iba natahuju 😠 . Ale bude v skolke iba doobeda,takze nebudem celkom bez neho 🙂 . Pyzamko nam netreba,ale musim kupit latku na vrecusko,lebo oni v skolke nemaju skrinky.

ramzesa
16. aug 2007

katka ja som zo stareho mesta Kosic, mne by drobca do nasej skolky vzali v pohode, stacilo len vypisat prihlasku, ale sme ho dali do inej skolky, trosku dalej, pozdavala sa nam pedagogika montessori. Boli plny,ale kedze som ho chcela dat iba doobeda,tak nam ho pani riaditelka vzala. Na cely den by nemohol, lebo by sa uz nevosla postielka. S tym ze som na RD nemal nikto problem.
katka a ty si skadial?

bzuco
16. aug 2007

ahojte
lasenka ahoj, škoda, že také obchody nemáte 😒 , fakt sa tam dá dobre nakúpiť, ja chodím v podstate len tam a kupujem tam aj sebe, hlavne teraz ked som tehu - nebudem dávať za tehu tričko 900,- ked si môžem kúpiť za 200,- no nie?
a pre deti do škôlky tie veci úplne stačia a sú tam dokonca niekedy lacnejšie ako obnosené v sekáčoch
u nás máme až 4 takéto big hrabáky, takže si mám naozaj kde povyberať 😉

katka23
16. aug 2007

ahojte 🙂 ramzesa ja so zo šenkvic okres pezinok.aj u nas su take obchody kde sa mozes hrabat.ja to nemam moc rada sa tam hrabat ale da sa tam obcas dobre nakupit. 😀

andrea.m
16. aug 2007

ja ani neviem či v KE vôbec nejaký hrabák existuje...ale máme tu dosť sekáčov aj detských bazárov...ja tam rada nakupujem...do škôlky stačí