Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

ukana
3. sep 2007

len ju stras so skolou, bude tam s nadsenim chodit 😀 😀 😝

bzuco
3. sep 2007

ahojte
aj nasa isla rano do skolky plna elanu 😵, dokonca sme si urobili prechadzku

hned sa jednej pani ucitelke hodila okolo krku ....ona ju mala aj v tej najmensej triede ked mala Barborka 3 roky a teraz dostala ich triedu
normalne som ju musela "upozornit" aby mi dala pusu 😅 🤐 😀 😉

prepacte mi to pisanie, ale skolske pc su na houby 😠

leva
3. sep 2007

Nie ja len ze to uz nebude ako v skolke,ze bude treba pani ucitelku pocuvat a za to dostane vcielku ked bude vediet. 😉 Ona ani nevedela co tym myslim med lizat,to len medzi recou 😉

andrea.m
3. sep 2007

leva to muselo byť krásne 🙂

katka23
3. sep 2007

leva a do akej skoly isla?? v pezinku???

melory
3. sep 2007

andrea ved uz chodil do skolky, aj sa cez prazdniny pytal do nej a rano taky plac a scena 😔

leva
3. sep 2007

Ano na Fandliho.Volaju to aj panelka.

renca3
3. sep 2007

melory...nic si z toho nerob, my sme boli na tom podobne. 😉
A to bol v auguste 2 tyzdne v takej prazdninovej skolke akoze aby sa dostal do formy. Inak odkedy nebol od maja v skolke, denne mi polozil asi 5x otazku:
"Kedy pojdem do skolky?" Ani ja tie sceny celkom nechapem.

ramzesa
3. sep 2007

Ahojte maminky, nasmu skolkarovi sa v skolke veeelmi pacilo. Nasiel si aj kamaratku a vsetko spapkal. Uz sme nejaku tu hodinku doma. A povedal,ze zajtra ide zasa 🙂 . Som ho videla na ihrisku,taky bol zlatucky 😵 . Ucitelka vravela,ze treti den je krizovy. No uvidime,zatial je spokojny 😉 .

bzuco
3. sep 2007

tak, 1. deň dopadol super 😵
našla si aj novú kamošku 😉
akurát nespala, lebo vraj deti kričali 😒 , takže už podvečer mlela z posledného a teraz už spí ako anjelik

ona je nadšená, a ja....šokovaná tým množstvom šekov, ktoré treba zaplatiť a vecí, ktoré treba pokúpiť a doniesť 🙄

adkap
3. sep 2007

Ahojte 🙂
Aj my mame dnes za sebou prvy den. Rano sme sa ani nestihli rozlucit vbehla do triedy a uz sa o nas nezaujimala. ale vraj cem tam plackala na ramene ucitelky ze DE JE MOJA MAMINKAAAA 😢 a vobec nechcela potvorka jest vraj si ani sadnut za stol nechcela i ked na olovrant vraj polku chleba zjedla.Ale zase vraj spanok OK a pekne sa pytala cikat a kakat. A toho som sa bala. Ked sme po nu prisli tak spustila velky plac stastia. A s detickami sa rozlucila AHOJTEE PIDEM ZAJTA. No ale zajtra to bude s placom to uz poznam. Uz jej to chudatku docvaklo ze to nie je len na chvilocku a waaaau nove hracky.
Mne bolo za nou veeeeelmi smutno nevedela som sa na nic sustredit a stale som na nu myslela a hnevala sa na cely svet ake je to nespravodlive ze nemozeme byt spolu 😒

andrea.m
3. sep 2007

adkap je to nespravodlive ale naše detičky potrebujú aj spoločnosť rovesníkov.neboj bude jej v škôlke dobre a zvykne si.

bzučo a čo všetko dokupujete do škôlky?

melory
3. sep 2007

adkap ela je dost malinka.... 😒
ale mozno si lepsie zvykne... 🙂

andrea.m
3. sep 2007

no staršie deti to majú asi ťažšie.ale aj filip šiel do škôlky ako dva a polročný a zvykal si dlho.to bude asi povahou dieťaťa.

bzuco
3. sep 2007

my každý polrok nosíme taký balíček - 4 toaleťáky, 1 celé balenie papierových vreckoviek, sirup, čaj, mydlo, a teraz už aj pasta a kefka a pohárik... 😒 😒 školstvo je na tom biedne, tak rodičia pomáhajú ako sa dá

klatom
3. sep 2007

😵adkap (dúfam že si to ty) práve som Ti písala meil, ohľadom malej či dnes bola v škôlke. Naša malá začala chodiť v dvoch ročkoch a trvalo jej to tak týždeň a tiež sme to s manželom znášali horšie a dlhšie ako ona. Dnes už chodí nastupoval do predškolskej a po mesiaci to bolo nad očakávania, takmer sa nerozlúčila a poobede nechcela isť domov. Zato Tomáško bol v jasličkách ako keby po prvý krát. Asi to ešte týždeň potrvá. Každé dieťa to zvláda inak, ale určite si zvykne a určite jej to len prospeje. 😉 🙂

melory
3. sep 2007

my zas na zaciatku roka asi tak 600,- sk na cely rok + kazdy mesiac 200,- na vykresy a podobne.

ramzesa
3. sep 2007

my mame priniest balenie kuchynskych servitok, hygienicke vreckovky cely balik, dve mydla, caj, sirup, dva wc papiere...myslim,ze som nic nezabudla.Spinkat nespime,takze kefka a pasta nie. Som zvedava co bude zajtra. Dnes vstaval okolo 6,30 a ked sme prisli domov okolo jednej, spat nic. Az vecer okolo 20,00 zaspal. Ten moj syncek ma teda riadnu vydrz. 😕 Ale uz sa stmieva trosku skor, tak ho budem davat spinkat o siedmej, skusim ho nejak preladit. On by normalne spal aj do poldeviatej, budeme to musiet poposuvat 😒 .

melory
3. sep 2007

nastasie nas tychto nakupov usetrili a kupia si to za vyzbierane peniazky

klatom
3. sep 2007

My platíme 1.200/m,ale nič iné okrem hyg. vreckoviek nenosíme. krúžky, rôzne podujatia, výlety, rehabilitácie, korčulovanie a pod. neplatíme všetko ide z mes. platby. V prípade ak sú tam súrodenci tak je tam ešte nejaká zľava na dieťa z mes. platby. 😨

ramzesa
3. sep 2007

no nam vravela ucitelka,ze sirup ktory ma co najmenej eciek a tam bola zlata studna, no neviem my ten sirup nekupujeme,lebo sa nam zda byt umely,zeby sa zmenil,aky kupujete vy? My zvykneme jupi alebo teraz sme mali YO ale nalepsie co mame su domace od babiek. a caj aky? hociaky ovocny alebo nejaky specialny detsky,lebo aj niektore caje su s prepacenim grcky 😕

mimakro
3. sep 2007

My sme nástup do škôlky posunuli o týždeň, lebo Ondrejko aj s tatkom dovolenkujú v zahraničí. Som hlavne zvedavá na jeho reakcie. U nás sa plati 50 Sk opatrovné a stravné je 26 Sk na deň (bývame na dedine). Treba nosiť mydlo, pastu, kefku, toletný papier, papierové obrúsky a hyg. vreckovky. Ostatné sa dozviem na rodičku. Super, nie? 10 rokov dozadu chodila mama na to moje a teraz to čaká aj mňa.

ela.masa
3. sep 2007

ahoj adkap a koho ma mala v skolke za ucitelku.neboj urcite sa jej tam zapaci.

andrea.m
4. sep 2007

tak u nás ma každe treba doniesť vankúš,posteľné obliečky aj na výmenu,uterák kefku,pastu,pohár hrebeň,prezúvky a 2x do roka servítky,celé bal.hygienických vreckoviek,1 toaletný a mydlo.sirupy a čaje našťastie nie.divadelné predstavnia a výlety platím priebežne počas roka a krúžky si platí každý rodič podľa toho načo to dieťa dá.minulý rok som za AJ platila 1400sk za rok a za gymnastiku 120sk mesačne.

zgurkaa
4. sep 2007

U nas je skolne 150,- a stravne 26,-. Navlecky netreba nosit, maju tam pracovnu a ich navlecky. Za to sa plati 100,- na pol rok. Tiez treba 2xmydlo, 2x hyg.vreckovky, kefku+2x pastu, pap. servitky, ovocny caj, ubor na cvicenie. Samozrejmostou je pyzamo a uterak. 🙂

ukana
4. sep 2007

my nosime balik papier.vreckoviek, balik toaletakov, detskemydlo. Mamicky nosia aj pomocky, ale to je dobrovolne 🙂 Farebne papiere, pastelky, nepotrebne hracky (my sme dali odrazatlo motorku na hranie na dvore) apod...
Inak to stravne je u nas 33sk, plus 200 skolka, plus 100sk na prevadzku. Spolu cca 1000sk. 🙂
Sirupy nosite??? U nas piju len caj v skolke 😅 A ten nenosime my 😅
Pyzamko si nosime kazdy pondelok ciste 😎
Musim sa spytat na tie zubky, u nas v skolke si male deti neumyvaju, ale neviem, ako druhaci 😒

zgurkaa
4. sep 2007

U nas si zacinaju umyvat vo velkej skupine, tam su deti nad 4 roky. Neviem naco potrebuju 2x pastu, ked mala mi minuly rok vravela, ze si umyvaju niekedy len s vodou.

andrea.m
4. sep 2007

u nás zuby až v tretej a štvrtej(prípravka)triede.takže filipko si už tento rok bude zúbky umývať pred spaním.

ramzesa
4. sep 2007

u nas si tiez take male deticky zubky neumyvaju. Im staci rano a vecer umyvat. Ani si to velmi neviem predstavit, lebo drobcovi zubky umyvam ja alebo manzel. Ale uz ho budeme musiet nechat sameho,aby sa naucil. Inak vonku je chmuravo,ale malinka mi spinka odkedy sme prisli zo skolky,tak som si umyla riad a teraz idem kavickovat a potom sup po drobca do skolky. Je to take divne, normalne je tu ticho 😅 .

melory
5. sep 2007

ahojte moj hugo za nic nechce spat v skolke, ani vraj nespal, a ani ho nedonutili si sadnut na lehatko.