Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

tamarka
25. sep 2006

Ahojte, nasa Emuska ma za sebou len 5 dni skôlky, odvtedy marod. Tych prvych 5 ale bolo super, neplakala, tesila sa, dokonca po pol roku nespania na treti den lahla a podriemala. Teraz mam ale trosku strach, že navrat bude mierne kriticky.

verca22
26. sep 2006

Ahojte babulky..Mam 3 rocnu dcerku a teraz zacala chodit do skolky..Zatial je spokojna,sice mali sme tazsie zaciatky ale myslim,ze si uz pomalicky zvyka 🙂 Maju aj vase deticky v skolke kruzky?Dnes som dostala papier ze od druheho polroka ju mozem prihlasit na kruzok..

ukana
26. sep 2006

zlatička, náš malý chodí do MŠ vo Vrútkach, tiež je tam dobrá MŠ. Minulý šk.rok si odplakal 2 týždne a teraz je to v pohode. Inak k tomu, že netreba dlho ostávať s dietatom, ked plače, je to pravda, ale naučila ma to až p. učiteľka. tento rok má Maťko takú mladšiu pani učiteľku, a mám pocit, že tá to s tými deťmi až tak nevie, lebo ráno nachádzam v triede mamičky, ktoré držia svoje urevané ratolesti na rukách. Mne ho učiteľka doslova vytrhla z rúk, ale keď som chvílu počkala za dverami, trval ten plač asi 2 min.
Tiež máte pocit, že je všade literatúra ako má dieta zvládnuť nástup do školky, ale ako to má zvládnuť matka , o tom nie je nikde ani slovo?? Pritom mám pocit, že to často nesú horšie ako tie deti... Aspoň ja som určite ten prípad... 😀 😀

ukana
26. sep 2006

aj vy máte v školke rodičovské združenie?? 🙂 Pošleme ocka aj s plnou peňaženkou.. 😀 Som zvedavá, čo tam bude..A čo sa týka krúžkov, ja by som 3ročné deti ešte na krúžky nedávala, aale závisí to od dieťatka..Náš malý je lenivý na všetko, tak snáď až o rok..Až v druhej triede 😉

melory
26. sep 2006

baby mam uplny problem - hugo ma v novembry tri roky. chcem ho dat do skolky a v january sa stahujeme do svojho ale neviem kde {konci nam najom} ani do akeho mesta. v aprili cakam dalsie a chcem aby bol v skolke. da sa z toho vysomarit?

ukana
26. sep 2006

melory, nemôžeš počkať s tou školkou, kým sa prestahujete do vlastného? Ved nemusí ísť do školky presne na tretie narodeniny..Radšej počkaj, prestahujte sa a potom tam hladaj školku..Aby malý nemal stresy hned ako začne chodit do školky..Držím palce 😉

artinka
28. sep 2006

Ja byvam na dedine takže o nejakých krúžkoch môžme akurát tak snívať -
určite by som to privítala keby tu niečo také bolo, ale pani
učiteľky sa v rámci možností snažia takže je to celkom OK.

verulka
29. sep 2006

Baby, nam zaviedli super vec v skolke- odteraz az do zimy a pak opatovne na jar maju deti 1x tyzdenne hippoteraopiu...Pre vsetky deticky, nezbieraju ziadne korunky. Moc ma to potesilo

ukana
29. sep 2006

verulka, to vám závidím 😝 Náš malý je blázon do koní, sem tam s ním ideme do jazdeckého klubu, nech si pojazdí na koníkovi..Od prvej chvíle to zbožnuje, vôbec sa nebojí..My s mužom k tomu nemáme vzťah, tak nás to aj prekvapuje..Sa máte...

melory
29. sep 2006

ukana prestne toto mame my s hugom, dokonca muz povedal, ze si snad kvoli nemu spravy kurz jazdecky, a este sme boli kvoli nemu v trencine na "kon rok" kupujeme kone umele, plysove, knihy o konoch. jeho druha uchylka su dinosaury. kone viac. tiez zvieratka nemusime.

zabinka
2. okt 2006

Ahoj Melory, aj nas maly je zblazneny do dinosaurov. Uz vsetkych pozna aj po latinsky a vsetko o nich vie. Ked sme boli na talentovkach do vytvarnej, tak mu ucitel kazal nieco nakreslit. Jasne, ze nakreslil dinosaura. A ked sa ho ucitel opytal, co to je, tak mu to vysvetlil pekne aj s latincinou. Ucitelovi tak padla sanka, ze som mala co robit, aby som sa nerozosmiala. 😀

domcek
12. okt 2006

No babi aj moj je postihnuty dinosaurami dokonza som zohnala aj odparovace na radiatory s dinosaurami. No je to zlate. Ale v jednom kuse placeve rano v skolke 😖

gabis
15. okt 2006

ahojte! Tak toto je môj prvý príspevok, dúfam, že k téme. Mám totiž syna Matúša, ktorý bude mať 9.11. tri roky. Teraz v septembri začal chodiť do skôlky, bol tam spolu 7 dní a od vtedy je doma chorý - problémy s uškom. Zajtra máme ísť opät na kontrolu, dúfam, že to bude v poriadku, lebo minule ma lekárka tak nastrašila, že ak antibiotiká nepomôžu, budú mu musieť robiť nejaký zákrok (už teraz mám z toho hrôzu). A ohľadom nástupu do škôlky - tak ja mám extrémny prípad: On sa tak tešil, že keď sme preňho prišli poobede, začal plakať, že nejde domov 😀

ukana
16. okt 2006

tak našemu krpcovi idú vyberat nosné mandle.. ☹ Trochu sa bojím tej narkozy, ale snad to dopadne v pohode. 🙂 Dnes sme boli ráno na krvi, ockovi sa spravilo z toho plaču zle, musel odísť do čakarne..Tí chlapi nič nevydržia 😠 Držte palce..

zabinka
17. okt 2006

Gabis - aj moj bol extrem. Ten sa tak strasne tesil do skolky, ze dva dni pred nastupom dostal horucku. Trvalo to asi jeden den (skoro 40 st.) a potom mu to preslo. Tak sme usudili, ze to od radosti.
ukana - drzim palce, aby to dobre dopadlo. Ja s tym teda nemam velmi dobre skusenosti. Nasmu ich vyberali, ked mal 3 roky a behom 3 mesiacov mu znovu dorastli a problemy zacali nanovo.

verulka
17. okt 2006

Nam brali nosne mandla v 19mes a druhemu v 2rokoch a ani raz uz nedorastli do povodnej velkosti a problemy sa nam vyrazne znizili (samozrejme aj z inych dovodov), ale ani raz im ich nebrali v narkoze, iba ambulantne, drzim palce

andrea.m
17. okt 2006

môj chrobáčik začal chodiť do škôlky ako 2,5 ročný minulý rok v oktobri.prvý deň bol v pohode potom plakal každé ráno vytrvalo až do konca školského roka.učiteľky vraveliže len čo sa stratím z dohľadu prestane a pekne sa hraje.nemala som dôvod neveriť im pretože poobede zase plakal,že nechce ísť domov že chce byť s deťmi a hrať sa.hoci som sa ráno v šatni cítila všelijako vedela som že mu je tam dobre,maučil sa veľa nového,našiel si kamarátov-rovesníkov.aj na učiteľky sme mali šťastie-sú veľmi milé a obetavé.obaja s manželom sme boli zamestnaný tak iná možnosť ako škôlka nebola.teraz som doma na PN(čakám bábo)tak sme riešili dilemu či ho do škôlky dať,alebo nie a rozhodli sme sa risknúť to.hoci už je "druhák"ostali v tej istej triede a majú tie isté učiteľky takže tento rok chodíme do škôlky s nadšením a najradšej by tam chodil aj cez víkendy.dokonca zvláda aj dva krúžky takže ja som veľmi spokojná a aj druhé bábo nahlásim do tej škôlky ked príde čas.myslím,že pri opatrovateľke by nemal také možnosti.trošku som sa rozpísala-sorry.pekný dník

domcek
18. okt 2006

andrea tak to ti tisko zavidim moj tiez zacal chodit ako 2,5 rocny teraz ma 4 a placeme rano stale a tiez ked sa dvere zavru je v pohode. Ale tiez som stoho nestastna. Tiez planujeme druhe babo ale do skoly bude chodit lebo vidno na nom ze ked je doma tak sa nudi je uz zvyknuty na system ktor tam maju.

renca3
18. okt 2006

Moj maly tiez zacal teraz chodit do skolky ako 2,5 rocny. Minuly tyzden konecne prestal rano plakat a teraz je doma so soplikmi a kaslom. Som zvedava, ci po tyzdnovej prestavke sa tie place vratia. Inak odkedy je v skolke, tie sople ma nonstop raz viac, raz menej. Doma mame mesacneho drobca a ten statocne odolava jeho virusom. Dufam, ze to vydrzi.
V podstate do tej skolky este nemusel, ale myslim, ze mu da viac ako keby sa doma nudil a ja mam viac casu na mensieho.

vavka33
18. okt 2006

Ja som musela koli robote dat malu do jasli uz ako 9mes.Ked mala 1.5roka,sla do skolky,lebo jasle zrusili.Nikdy neplakala,strasne sa jej tam pacilo,vzdy vsetko spapala,spinkala tam aj 3ho.-proste som s nou nemala problemy.Teraz chodi do novej,lebo sme sa prestahovali a aj tam je uz ako doma-ale bala som sa ako to bud zvladat,ked bola naucena na detia ucitelky s ktorymi bola 4roky.
Ako ucitelka viem,ze deti potrebuju cas,aby si zvykli a verte,zvykne i kazde,aj ked niekomu to trva dlhsie inemu nie.A to ze sa na nich lepia vsetky choroby nie ja bohvie co,ale je to lepsie preskakat vo skolke,ako potom vymeskavat skolu.

domcek
18. okt 2006

No ja s chorobami nemam problem maly je velmi zriedka chory. nam od zaciatku skolky este ani raz nevymeskal koli chorobe. Miluly rok bol chory raz ale to mal zapal spojiviek. 😉

andrea.m
18. okt 2006

Filipko bol minulý rok chorý často,ale teraz ešte nevynechal ani jeden deň-klop,klop 😅 Renča3 súhlasím s tebou,v škôlke ma kopu kamarátov-rovesníkov a pestrý program na celý deň a doma???No neviem minimálne tie deti mu určite chýbajú 😅

ukana
19. okt 2006

Maťko ráno reval, že chce ist do školky, ale musela som ho nechať so svokrou, lebo kašlal. Takže teraz plače z opačného dôvodu ako pred pol rokom, ked nechcel isť rano do školky. Dúfam, že to nebude nič važne, ale všetky deti v školke majú soplíky, tak som sa aj divila, že tak dlho sme to vydržali 😒

andrea.m
19. okt 2006

Ráno sme odcháczali do škôlky s nasdšením(ako každé ráno)a v šatni doľahol na Filipka taký smútok,že si po dlhom čase aj poplakal.Možno má zlý deň,alebo sa zle vyspal-neviem.možno aj na nás niečo lezie,v po ut im nekúrili tak som zvedavá dokedy ododláme

ukana
19. okt 2006

Naša školka má naštastie vlastnú kotolňu, tak si kúria sami, aj to bol dovod, preco som mu vybrala túto skolku. To sa divím, že vám ešte nekúrili, ved ráno už mrzne. Teda aspoň u nás je ráno -4 C. Už vyťahujem zimné oblečenie..A zistujem, že Maťko nemá skoro nič použitelné 😠 Aj hlava mu narástla, čiapku tiež neoblečie 😖 Musím trochu vyžmýkať ockov účet 😅 😅

domcek
19. okt 2006

No mna slo dnes porazit ked som na nastenke nasla ze skolka ide mat jesenne prazdniny 2 3.11. A do skolky mozu ist len deti ktorym rodicia chodia do prace. Sice to pre mna plati ale ma stve ze vzdy ked suprazdnyny a nenazbiera sa dostatok deti tak skolku zavru a ja potom neviem kde dat dieta! 😠

andrea.m
19. okt 2006

Mrzne aj u nás.Ráno už chodíme v zimnej bunde.Od včera im už kúria,ale pondelok,utorok mali fakt zimu.

domcek
19. okt 2006

No v nasej skolke kuria uz druhy tyzden maju tam velmi prijemne takze co sa tohto tyka pohoda a tiez sme akosi vyrastli takze budna a podobne veci no este ze ide mat meniny vytazime stare mamy nech strosku prispeju 😀

vavka33
19. okt 2006

Ahojte,my sme dnes do skolky nesli,a ani nepojdeme v najblizsich dnoch,lebo vcera detom ucitelka pozerala hlavy,vraj ci nemaju vsi-asi ich tam niekto doniesl,tak o nejdeme riskovat-nemusime mat zas vsetko 😖

renca3
19. okt 2006

Dnes sme isli po mensej prestavke do skolky a len co bol prezuty, uz nabehol s radostou do triedy, ani sa s manzelom nerozlucil. No konecne.
Nasa skolka ma prazdniny cely tyzden 30.10.-3.11. Doma bude zase veselo.
Snad sa bude dat byt trochu vonku.