Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

anma2
3. jan 2008

dakujem pekne za radu...musim nieco poriesit,ved niejako sa to bude musiet dat... 😉 😉 ..

renca3
3. jan 2008

My sme prazdninovali na horach. Mali sme nastupit dnes 3.1., ale kedze sme sa dnes vratili, skolkujeme od zajtra.
A maly sa netesi do skolky, lebo bol cely cas s detmi a mal taky dovolenkovy volny rezim. 🙂

lasenka
3. jan 2008

andrea - drzim ti palce 🙂 caka nas tych 5 tazkych mesiacov rovnako 😒 koncim skolu v maji a este nemam 4 skusky, a to ucenie mi uz lezie totalne hore krkom 🙄

janazuza - prazdniny v skole koncia v pondelok, cize v utorok nastupujeme 🙂 skolky funguju uz tento tyzden

renca - waw, super prazdniny ste mali 😵

andrea.m
4. jan 2008

lasenka aj ja končím v máji.ešte mám nornálne jeden semester s prednáškami + 10 zápočtov, 5 skúšok a hned za tým máme štátnice a ešte mi ostali 2 skúšky z predošlého semestra čo som pred pôrodom nestihla.

lasenka
4. jan 2008

ahoj andrea 😉
nevedela som, ze studujes, no vidim, ze to mas trosku horsie 😒 ale neboj, spolu to zvladneme 😵
aj mna caka este letny semester s 2 skuskami, potom pisomna statnica a koncom maja ustne... uz aby boli letne prazdniny 😎

bibinka
4. jan 2008

dievčatá ahojte,mám takú dilemu: čo sa pýtajú učiteľky v škôlke pri zápise?Či ovládajú denné samoobslužné činnosti? lebo náš Fifko akosi všetko zabudol-myslím tým jesť lyžicou, obliecť sa aspoň zčasti,kakať do wc(zásadne do plienky asi dva mesiace 🙄 ) atď. asi žiarli na maličkého a snaží sa "vrátiť" do plienok alebo čo. no neviem neviem či mi ho do tej škôlky zoberú. 😖 .mali ste niektorá podobnú situáciu? ako ste to riešili,alebo sa staršie dieťa nejako "znormalizovalo?"

renca3
4. jan 2008

bibinka...kedy nastupujete? Ak v septembri, tak casu dost. Dovtedy vsetko zvladnete. Je to normalne, ze odmieta veci robit sam, ked mladsi je obsluhovany. 😉

anma2
4. jan 2008

mamky chcem sa vas opytat co vsetko musi vediet dieta,aby mohlo ist do skolky a asi od akeho veku mi ju zoberu...prosim poradte

andrea.m
4. jan 2008

amna kde v KE bývaš?

filipko ked šiel do škôlky nevedel nič.na spanie mal plienku,pil iba z fľaše,zaspával s cumľom,krmila som ho a pod.neverila by si aká zmena nastala po meisaci v kolektíve.

anma2
4. jan 2008

andrejka byvam na furci...a kolko mal rockov,ked nastupil do skolky??

andrea.m
4. jan 2008

dva a pol

kde na furči bývaš? mám tam kopec rodiny aj sesterku čo robí učiteľku v MŠ cirkevnej tuším.

anma2
4. jan 2008

na Dvorkinovej...aj ja tu mam rodinu....a ty kde byvas???

andrea.m
4. jan 2008

tetu mám na maurerovej a na dvorkinovej býva sesterkin frajer maťo varga sa volá.ja bývam na terase.

anma2
4. jan 2008

nepoznam tu nikoho okrem Dei...byvame tu kratko a onedlho odideme.... 😀

andrea.m
4. jan 2008

a kde budete bývať potom?

melory
6. jan 2008

kedy idu skolkary po prazdninach do skolky???
v utorok???

silvulienka
6. jan 2008

V nasej skolke skoncili prazdniny a zajtra je uz otvorena.Ale skolaci su este doma.

bibinka
6. jan 2008

andrea.m.- tak to si ma potešila, verím, že aj náš sqa behom mesiaca znormalizuje a všetko prebehne hladko. možno sa obávam viac ako treba,určite tam budú detičky na podobnej úrovni. díky. 😉

andrea.m
6. jan 2008

melory ktorá škôlka ako.naša funguje od zajtra ale len jedna "zberná" trieda. ide ma už z toho poraziť. podľa mňa by sa škôlky nemali riadiť podľa prázdnin základných škôl. ked mi skončí MD s tamarkou tak sa môžme z mužom rovno obesiť.babky v keli a dovolenku nám zhltnú vianočné prázdniny.

filipko ma jednu spolužiačku ktoej starí rodičia už nežiju ani jedny a obaja rodičia pracuju.učiteľka pred vianocami zisťovali koľko bude cez prázdniny detí v zbernej triede a nakoniec to vyšlo tak že s celej škôlky sa nahlásila iba gabika.strašné. ja sama kým nenmusím tak filipka do zbernej triedy nedávam.

ale všeobecne si myslím že decka majú zbytočne veľa prázdnin a potom sú preťažované lebo na prebratie učiva je málo času.

ukana
7. jan 2008

ahojte. konecneeeeeeeeeee siel nas matko do skoly. Aj vam uz sli vase deturence "tak na nervy", hlavne ked nebol sneh, mrzlo, nudili sa...Snazili sme sa vymyslat mu program, bol aj u starkej, ale ten detsky kolektiv mu

ukana
7. jan 2008

dokoncim: zjavne chybal 🙂 aj my si uz od seba oddychneme, lebo uz sme mali ponorku 😎
andrea my sme sa s muzom striedali, bol dva dni u starkej, dva dni u mojej sestry, no je to na nervy a to nevravim o letnych, velkonocnych prazdninach 😠 😠 😠 😖 😖 ani nemusim chodit do prace 😖 a to este je pomedzi to sem tam chory..... 😖

anma2
7. jan 2008

ahojte..kedy treba prihlasit dieta do skolky???

silvulienka
7. jan 2008

Zapis do skolky byva normalne ako do skoly.MS na to maju svoj termin.Ale da sa ist kedykolvek za riaditelkou MS a spytat sa od kedy by ti vzali dieta do skolky.Teda ja mam takuto skusenost.Zalezi potom od moznosti skolky ci dieta vezmu kedykolvek v priebehu roka alebo az od sept.

anma2
7. jan 2008

ja by som chcela dat malu do skolky od septembra...ale rozmyslam nad tym,ze mame este o rok mladsiu dcerku,ze ich dam spolu..neviiem ako to mam spravit

silvulienka
7. jan 2008

Ja som davala tiez oboch naraz do skolky.Ale mne slo o to,ze byvame na dedine a ja si ich vozim do skolky do mesta(asi 20km).A pracujem nedaleko tej skolky tak mi to tak vyhovuje.Ale keby sme byvali v TT tak starsiu dam do skolky skor.Takto cakala na braceka.

andrea.m
7. jan 2008

anma myslím že aj ked ich dáš naraz budú každá v inej triede-aspoň v našej škôlke by boli

ukana ja som sestrička a budem robiť na smeny tak to budemem tiež látať plátať.a ponorka strašná.filipko je doma už od 17.decembra a ide do škôlky až zajtra-už mi šibe

andrea.m
7. jan 2008

aq čo sa týka zápisu tak oficiálny je február-marec podľa škôlky ale myslím že môžeš ísť hocikedy zy riaditeľkou porozprávať sa a treba obehnúť viac MS a potom si vybrať.

anma2
7. jan 2008

ja len dufam,ze ak ich dam spolu tak mi ich daju do spolocnej triedy takto by som to aj chcela...

silvulienka
7. jan 2008

U nas v MS by tiez neboli v jednej triede.To mate asi daku malicku skolku?

anma2
7. jan 2008

moje este do skolky nechodia,ale uz nad tym dost uvazujem...dcerke chybaju deti ☹ ..vidim,ze sa nudi medzi tymi stenami 😖