Ste spokojné so škôlkou a ako ju vnímajú vaše deti?

arabeska
5. júl 2006

ahojte maminky,ste tu aj take s vacsimi detickaami??ake s te spokojne zo skolkou?ako ju vnimaju vase deturence? 😉

renca3
23. máj 2008

nas maly poobedny spanok potrebuje, asi patri medzi tie deticky s vrtulou. 🙂
problem je len v tom, ze ich trieda v skolke uz nespava. tak ho davaju medzi mensie deti spat. ked nespi, po skolke sa s nim neda vydrzat. ist niekde na ihrisko vtedy nehrozi.
cez vikendy obcas nespi, ale o 18.00 potom zalomi az do rana.

mamiska
23. máj 2008

Jej tak ako citam niesom sama 😀 My uz akosi prestavame chapat odkial ma tie vsetky vyrazy, rozkazy a tie ksichty 😠 odpoved ma na vsetko, no katastrofa... ☹ sme radi, ked vecer o 20hod zalahne a mame ticho, to je ulava 😉 kym nechodila do skolky, bola zlata, vsetko bolo v poriadku, pocuvala, dala si povedat no zlate dieta...teraz sa to otocilo o 180stupnov...v skolke mi tvrdi, ze nespi, lebo ju rusia deti, no ucitelky tvrdia nieco ine, mala ze lahne a spi medzi prvymi, domka spi tak 2-3 hodiny, minuly tyzden 5 hodin 😲 to sme uz chodili pozerat ci sa nieco nestalo, buchali sme cim sa dalo a ona odfukovala bez rusenia...
teraz ako bola chora, skpinkala rano dlhsie a vecer este o 21:30 hod bola vyskerena v obyvacke 😕
Ukana ty si z MT? Alebo som to zle pochopila? Ja som tam byvala a aj rodila.

andrissek
24. máj 2008

Ahojky
renca některé dětičky potřebujou prostě více spánku a nabrat potřebné palivo 😅 😅 😅
Mamisku si užijete když to tak čtu s vaší malou 😅

ukana
26. máj 2008

mamiska, ano som z MT 🙂 aj som tu rodila 😀

pekne rano vsetkym 🙂 my uz zarezavame, ja v praci a mlady v skolke 😎

andrea.m
26. máj 2008

ukana tak pekný pracovný deň ti prajem 🙂

my máme za sebou preventívku u zubára,teraz je filipko doma a tamarka spí a potom sa pôjdu nakupovať odmeny 😀

mamiska
26. máj 2008

Andrea.m a ako ste zvladli preventivku? My sme boli v decembri a teraz sa chystame po polroku opat. Bianke som nakazala pred dverami, ze ma krasne otvorit pusu, tak sa ani nepozdravila - lebo mala hned z dveri otvorene usta, kym jej pan dr. nepozrel zubky 😀 dokonca bola velmi nestastna a chcela sa vratit, lebo mu zabudla povedat akou pastou si umyva zubky 😀 uvidm vsak ako to dopadne teraz, ked sa dost zmenila, co sa tyka spravania 😖
Ukana, tak nech sa ti v praci dari 😉

andrea.m
26. máj 2008

no tak filipko bol na 5tej preventívke a 1x si aj sadol do kresla s tým že otvorí pusu aj ju otvoril. ma 2 kazy ale plombovanie samozrejme nehrozí. a tami tá je profík, dnes bola 2x a oba razy v pohode. 1x bola ked mala 11 mesiacov a zvládla to lepšie ako filipko.

lenand
26. máj 2008

cavte kocky v stredu ideme do košíc z oliverkovej skolky robia na den deti vylet do zologickej zahrady tak idem s nimi dufam ze nam vyjde pocasie 🙂

andrea.m
26. máj 2008

lenand tak to drím palec 🙂 ...zoo máme peknú

renca3
26. máj 2008

jej lenard...aj nasi idu v stredu do zoo. ale kusok dalej od vas, v BA. 😅
my mame deti priviezt pred zoo a poobede si ich vyzdvyhnut. usetria na autobus, vsak? 😉
maly sa uz tesi od minuleho tyzdna. dufam, ze im vydrzi pocasie.

andrea.m
26. máj 2008

filipo mal ísť od 2 do 13 júna plávať ale neprihlásila som ho

alysea
27. máj 2008

Ahojte, pozerám, že riešite zúbky, s Peťkom ideme na preventívku v lete a to už mu mesiac rozprávam o tom ako ide len na návštevu a nič nemusí robiť, on má paniku otvoriť ústa, tak si to neviem ani predstaviť. Ale tiež má dva kazy, ja neviem čím to je, lebo zúbky čistíte od čias ešte "nezubov" nechá si ich pekne vyčistiť mne tak je to dôkladné.

ukana
27. máj 2008

ahojte
k tym zubarkam, Matko ma 1 plombu, v pohode vydrzal, ked mu vrtala 😕 😕 🙂

Akurat je so mnou v praci, lebo ideme o 10.00 na kontrolu s uskom 😉
Aj my sme boli v ZOO, pre zmenu v Bojniciach 🙂

lasenka
27. máj 2008

ahojte 😉
moj maly ide tiez zajtra na vylet zo skolky a tiez do ZOO 😉 ale do KE...
my sme pri zubarke este neboli, no cakam kazdu chvilku, ze zaplaceme nad bolavym zubkom, lebo ich ma uz dost strasne... 🤐

ukana
27. máj 2008

ahoj lasenka, neboj, to zvladne 😉 my sme uz boli 3x 😒 , ale coraz horsie to znasa, lebo uz vie, do coho ide 😝

lasenka
27. máj 2008

ukana - no neviem ako to zvladne, ked jeho mama pri vstupe do ambulancie je este viac prestrasena ako on 😅

andrea.m
27. máj 2008

lasenka ty k tej zubárke utekaj s malým čím skôr. budeš platiť už aj tak. na 1 PP má ísť dieťa najneskôr do konca kalendárneho roka v ktorom dovršilo 3 rok života a ideálnae hned po prerezaní 1 zubu.

mamiska
27. máj 2008

Andrea, to s tou prvou "navstevou" u zubara mas pravdu, treba to stihnut do dovrsenia 3.roka.
Ja som sa pytala dr., hned ked sa malej prerezal 1.zubok v 7 mesiacoch, tak mi povedala, ze take male dieta maloktore pochopi ze ma drzat otvorenu pusu a co je horsie nie kazdy dr. ich chce brat...
Lasenka, necakaj kym Matuska zacnu boliet zubky, to bude uz neskoro a neukaz mu ze sa bojis, vsak si mu vzor 😉

ukana
27. máj 2008

lasenka, to ma mamiska pravdu, neukaz mu, ze sa bojis, ja som si nechala pred malym spravit aj prehliadku, aby videl, ze to nic nie je 🙂
Drzime palce, nech ma pekny chrup 😀 😀 😀 ako tento smajlik

andrea.m
27. máj 2008

my sme natrafili na super uja zubára (mladého,fešného 😀 ) ktorý ma s deťmi svätú trpezlivosť a kedže som tam chodila s Filipkom na prehliadky ako tehuľka tak hned ako sa Tami narodila mala založenú kartu a 1x bola na PP ako 11 mesačná. proste ten dr zastáva názor že deti si musia na zubára zvyknúť a aj ked Tami neotvorí pusu, povozí ju na kresle, poukazuje nástroje, dostali malinke zubné pasty a kadejaké maľovanky.jednoducho je u nás väčší boj dostať deti k obvodnej ako k zubárovi 🙂

lasenka
27. máj 2008

jaaaaaj dievcence moje, tak ja teda k tej zubarke pojdem este tento tyzden 😔

andrea.m
27. máj 2008

odvahu moja odvahu 😀 ... držíme palce aj tebe aj matúškovi

lasenka
27. máj 2008

andrejka - zubarka je zhodou nahod moja najlepsia kamoska 😀 no nic neposminala a prvej prehliadke do 3. roka 😕 sme objednani v piatok
ty sa ako mas? uz mas po skole, nie? juuuj, ako ti je len dobre 😉 vonku je tak horuco a ja sa snazim ucit 😖

andrea.m
27. máj 2008

ano ja už mam po škole a teraz rieším samé príjemné povinnosti ohľadom promócie-šaty, kaderníčku,kozmetičku,reštiku a tak.

ked je zubárka tvoja kamoška tak to budeš mať grátis ale radšej chod nech si fakt zvykne na lekárku prostredia a to že tam treba ísť 2x do roka.

učenie ti vôbec nezávidím, ešte máš veľa? kedy končíš?

lenand
27. máj 2008

lasenka nase deti chodia do rovnakej skolky 🙂

bzuco
27. máj 2008

ahojte

som tu dlho nebola 😔 ...
naša barborka odchádza za 2 týždne do škôlky v prírode, tak som zvedavá, ako to prežije...ale veľmi sa teší minulý rok o tom nechcela ani počuť, ale teraz ked zistila, že idú aj jej dobré kamošky, nebolo jej treba 2x hovoriť 😉
už teraz sa modlím, nech majú pekné počasie a užijú si aj kúpalisko či výlet loďou 🙂

lasenka
27. máj 2008

andrea - uz nie, statnice mam o 2 tyzdne, no fakt sa mi nechce 😖

lenand - ano? jeeeej, to je pekne, kde stretavam mamicku 😉 spoznala si to podla fotiek?

lasenka
27. máj 2008

bzuco - ahoooooooj 🙂 to vazne? minuly rok to bolo este asi skoro, nie? no apson si vychutnas naplno Martinka 😉 drz mi palce na statnice 😢

lenand
27. máj 2008

aj podla fotiek ale to ze chodia do spolocnej skolky tak tak vydela som muzika na vystupeni na den matiek ale oliver chodi do najmensiej skupiny 🙂

lasenka
27. máj 2008

lenand - aha, to som rada, ze ta spoznavam aspon takto 😉 ide Oliverko zajtra do ZOO?